Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2016-02-14, 12:16   Lokata terminowa czy inwestycyjna?

Witajcie. Postanowiłem, że będę oszczędzał, samochód mam, na swoje wydatki mam no i odłożone 10k mam.

Chciałbym je jakoś powiększyć w bezpieczny sposób,a że nie znam się na giełdzie, więc odpada. Konta oszczędnościowe także, bo mały procent, a nie potrzebuje z tych 10k brać ani złotówki przez najbliższe(4lata?).

Myślałem nad wyborem albo lokaty terminowej albo inwestycyjnej z tymże mam dylemat, którą wybrać ponieważ terminowa jest niby bezpieczniejsza jednakże mniejszy zysk, a z drugiej strony na inwestycyjnej jakoś dużo stracić nie można, a zysk jest większy.

Które banki posiadaja najlepszy procent lokat? Aktualnie posiadam konto w ING, czy są banki które mają lepszy % w swojej ofercie?

Na czym mi zależy?
-Wkładam 10k i chciałbym te pieniądze w jak najbezpieczniejszy sposób pomnożyć, nie tracąc ani złotówki od wkładu(czyli liczę się ze stratą odsetek, ale nie ze stratą choćby złotówki z tych 10 tyś).

+
Czy istnieje zakładanie kilkunastu lokat na raz? Czy jest to opłacalne? Dajmy na to teraz włożę to 10k, a za miesiąc po wypłacie chciałbym 3k itd?


No to tyle, z góry dzięki i pozdrawiam ;)
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2016-02-14, 13:12   

Different napisa³/a:

Które banki posiadaja najlepszy procent lokat?


A na jakÄ… lokatÄ™?

Different napisa³/a:

Czy istnieje zakładanie kilkunastu lokat na raz?


Tak, najbardziej efektywne są systemy drabinek, chronią przed inflacją chociaż po części.
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2016-02-14, 13:15   

A jaką polecasz $karbówko? Warto pchać się w inwestycyjne czy spokojnie włożyć pieniądze na terminową np na 24 miechy i o nic się nie martwić?
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2016-02-14, 13:27   

Different napisa³/a:

Warto pchać się w inwestycyjne czy spokojnie włożyć pieniądze na terminową np na 24 miechy i o nic się nie martwić?


Obecnie to ciężko na lokatach zarobić przyzwoicie, niemniej jak masz w dupie wahania procentowe w stylu 0,2% co miesiąc i monitorowanie tego, to długoterminowa jest optymalna.
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2016-02-14, 13:40   

Właśnie mam dylemat bo słyszałem że zarabianie na lokatach długoterminowych jest tylko pozorne niby przybędzie PLN ale wraz z inflacją więc na jedno wychodzi i mamy tyle samo co przed wpłata tzn wartosc pieniadza jest taka jak przed zalozeniem lokaty?
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2016-02-14, 15:11   

Different napisa³/a:

wartosc pieniadza jest taka jak przed zalozeniem lokaty?


Nie.
Ogólnie pieniądz fiducjarny sam w sobie nie jest warty nic.
Natomiast, jego wartość umowna zmienia się co dzień, więc po roku od założenia lokaty, może już być stratny razy dwa, lub trzy (praktycznie silne waluty nie mają takich wahań, ale mówię teoretycznie).
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2016-02-17, 15:20   

Jasne... a ja tam regularnie sprzedajÄ™ tankowce. :-D
Takie stronki z suchym wykresem, to pułapka niż pomoc, tak powpadała masa Januszy na frankach szwajcarskich czy Amber Gold, bo im ktoś napisał o 14% zyskach.
 

zajcew

User


Do³±czy³: 22 Lut 2016

   

Wys³any: 2016-02-22, 09:05   

Odradzam Ci takie produkty. Możesz kupić akcje jakiejś w miarę pewnej spółki i na nich troszeczkę zarobić. A na takich lokatach nie wyjdziesz za dobrze. Jeżeli już musisz wybierać inwestycję bankową to tutaj znajdziesz pomocne wskazówki ja z nich korzystałem i polecam.
 

bartek80

User


Do³±czy³: 26 Lut 2016

   

Wys³any: 2016-02-28, 16:17   

Lokaty/fundusze inwestycyjne o małym ryzyku obecnie są bardzo mało opłacalne, nie ma co liczyć na spektakularny zysk, co najwyżej ochronę przed wpływem inflacji, która jest obecnie dość niska (podobnie jak oprocentowanie lokat). Ciekawym rozwiązaniem są fundusze o podwyższonym ryzyku/giełda papierów wartościowych, ale tam ryzyko jest duże i często można stracić część swoich fundusz - to jest trochę loteria. Zwłaszcza, że biorąc pod uwagę stan indeksów giełdowych np. WIG 20 z ostatniego roku, to giełda nie ma zbyt optymistycznych wyników :/
PS
Uważaj na różnego rodzaju naciągaczy, którzy oferują złote góry. Oferty mniej więcej na rynku są bardzo zbliżone do siebie (duża konkurencja na rynku) i jeśli jakaś oferta znacząco odbiega od reszty, to należy jej się głęboko przyjrzeć ;)
_________________
"Cogito ergo sum" Budowa domów Firma budowlana - Śląsk
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com