Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

Mister Klikacz  

Wymiatacz

Duże dziecko



Imię: Marcin

Wiek: 30

Doczy: 25 Sty 2016

Skd: Rybnik

   

Wysany: 2016-05-17, 17:31   Google, Apple czy Microsoft?

Co sądzicie o tych trzech korporacjach i którą z nich lubicie najbardziej? :-)
_________________

 

po co mi nick  

User


Imię: Wiktoria

Doczya: 26 Gru 2015

   

Wysany: 2016-05-22, 14:02   

Zdecydowanie Apple. Od iphonów zaczęły sie dzisiejsze smartfony, ogółem firma i ludzie tacy jak np Steve Jobs wnieśli bardzo dużo w cały świat technologii. Wiem ze to może zabrzmi jak reklama, ale chyba wszystkie produkty są dopracowane, system również jest świetny, tworzony specjalnie dla określonych urządzeń, przez co mimo słabszych parametrów technicznych całość działa lepiej, a nie pakowany do wszystkich urządzeń jak leci. W przypadku kilku urządzeń z Apple można je fajnie łączyć między sobą. Nie korzystam z gier, wiec lepsza wydajność mnie nie przekonuje, tylko po prostu ogólne działanie i obecność lub brak zacięć. Podoba mi sie również stylistyka sprzętu, dla mnie wygląd też jest ważny ;)
 

Mister Klikacz  

Wymiatacz

Duże dziecko



Imię: Marcin

Wiek: 30

Doczy: 25 Sty 2016

Skd: Rybnik

   

Wysany: 2016-05-22, 15:19   

po co mi nick napisa/a:

Zdecydowanie Apple

Dobry wybór! ;) Sam co prawda jestem fanbojem Google'a, ale firmę Apple również szanuję

po co mi nick napisa/a:

firma i ludzie tacy jak np Steve Jobs wnieśli bardzo dużo w cały świat technologii

Zdecydowanie tak. Nie wiem czy wiecie, że np. powiększanie zdjęcia w Androidzie gestem po ekranie wywodzi się tak naprawdę właśnie z iOS? :-)

po co mi nick napisa/a:

chyba wszystkie produkty są dopracowane, system również jest świetny, tworzony specjalnie dla określonych urządzeń, przez co mimo słabszych parametrów technicznych całość działa lepiej

Osobiście nigdy nie byłem posiadaczem żadnego iUrządzenia, więc raczej nie mogę tego sam potwierdzić, aczkolwiek przyznam, że wiele innych osób ma na ich temat bardzo podobne zdanie, ba! nigdy nie spotkałem się z przeciwstawną opinią

po co mi nick napisa/a:

W przypadku kilku urządzeń z Apple można je fajnie łączyć między sobą

To chyba akurat można powiedzieć nie tylko o Apple?

po co mi nick napisa/a:

Podoba mi sie również stylistyka sprzętu, dla mnie wygląd też jest ważny ;)

Przyznam, że mnie również się podoba. W sumie design jest jednym z głównych zalet produktów Apple :-D
_________________

 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2016-05-23, 21:18   

Microsoft swoją polityką dotyczącą DirectX (lata 90.), utrudnianiem współistnienia na dysku twardym Windowsa i Linuxa oraz trwającymi kombinacjami przy Windowsie 10 (reklamy, problemy z licencjami OEM wygasającymi po wymianie drugorzędnych podzespołów) dość mocno mnie do siebie zniechęcił.

Apple... trudno oceniać mi firmę, z którą do czynienia miałem niewiele. Korzystałem z iTunes i iPoda. Cenię sobie te produkty, ale co do Maców mam ogromne wątpliwości. Komputery te nie są warte swojej ceny, a opowiadania o zoptymalizowanym systemie to w moim odczuciu bajki. Zasadniczo mamy przecież do czynienia ze zwykłym procesorem AMD64 i równie standardową kartą graficzną i pamięcią operacyjną. Nawet, jeśli system jest rzeczywiście zoptymalizowany pod sprzęt (co jest najpewniej kwestią dodania odpowiedniej opcji w kompilatorze, bo wątpię, by całość pisana była w assemblerze), to odmienną kwestią jest optymalizacja programów czy choćby wirtualnej maszyny Javy. Niemniej przyznaję- dla osób, które nie lubią dłubać w komputerach, Maki są w sam raz. Tylko pytanie, czy warto za nie tyle płacić. No i oczywista rzecz- sprzęt jest zwyczajnie ładny.
Przy czym muszę dodać, że szukałem Maca dla siebie i... nie znalazłem. Mac Mini ma moc laptopa, MacBook mnie nie interesuje (chciałbym coś stacjonarnego), a Mac Pro to z kolei narzędzie bardziej dla grafika, niż programisty testującego algorytmy na dużych zbiorach danych i lubiącego czasem w coś pograć. Chyba skończy się na ponad połowę tańszym pecetem z Arch Linuxem albo CentOS.

No i Google... uczucia mieszane. Z jednej strony wnoszą sporo w rozwój sztucznej inteligencji i algorytmiki, a z drugiej niestety przyczyniają się do naruszania prywatności użytkowników. Co do Androida i Chrome'a nie mam zastrzeżeń- wiadomo, działają różnie, ale to odmienna kwestia. Podoba mi się natomiast wymuszanie na innych firmach rewizji technologii- Google przyczynia się obecnie do rezygnacji z Flasha i Silverlight.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Mister Klikacz  

Wymiatacz

Duże dziecko



Imię: Marcin

Wiek: 30

Doczy: 25 Sty 2016

Skd: Rybnik

   

Wysany: 2016-05-24, 17:30   

Przyznam, że moja opinia jest bardzo podobna :-) Najbardziej podoba mi się Google, Microsoftem gardzę, a z Apple nie miałem zbyt wiele do czynienia.

Szej-Hulud napisa/a:

Microsoft swoją polityką dotyczącą DirectX (lata 90.), utrudnianiem współistnienia na dysku twardym Windowsa i Linuxa oraz trwającymi kombinacjami przy Windowsie 10 (reklamy, problemy z licencjami OEM wygasającymi po wymianie drugorzędnych podzespołów) dość mocno mnie do siebie zniechęcił.

Nie zapominaj przypadkiem o tym, jak niegdyś Microsoft brutalnie uśmiercił firmę Netscape

Szej-Hulud napisa/a:

No i Google... uczucia mieszane. Z jednej strony wnoszą sporo w rozwój sztucznej inteligencji i algorytmiki, a z drugiej niestety przyczyniają się do naruszania prywatności użytkowników

Ciekawi mnie dlaczego wspomniałeś o naruszaniu prywatności jedynie w przypadku Google'a, skoro pozostałe dwie korporacje, o których traktuje ten temat, również to robią, a i na nich ta lista się nie kończy? Ale nawet już to pomijając - czy tak w praktyce jest w tym tak naprawdę coś złego? Po co Google zbiera te informacje? Chyba nie po to, aby jakiś znudzony pracownik mógł sobie z ciekawości poprzeglądać, czego ktoś tam szukał w Internecie, albo co ostatnio obejrzał na YouTube? Zresztą, gdyby nawet do czegoś takiego doszło - jaka jest szansa na to, że wśród informacji o aktywności milionów użytkowników ktoś trafi właśnie na Ciebie? Owszem, FBI czy inne proszą czasem o dane użytkowników, ale Google nie tak łatwo się nimi dzieli . Ba, nie tak dawno Google wraz a Apple sprzeciwiło się FBI , właśnie w sprawie szpiegowania użytkowników, dlatego właśnie śmiem twierdzić, że oskarżanie tej firmy o naruszanie prywatności to zwykła przesada…
_________________

 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2016-05-24, 19:13   

Mister Klikacz napisa/a:

Ciekawi mnie dlaczego wspomniałeś o naruszaniu prywatności jedynie w przypadku Google'a, skoro pozostałe dwie korporacje, o których traktuje ten temat, również to robią, a i na nich ta lista się nie kończy?


Bynajmniej nie usprawiedliwiam innych. Po prostu, chcąc powiedzieć o Google coś złego, musiałem wspomnieć akurat o tym, bo o innych karygodnych praktykach nie wiem :-) Ewentualnie mógłbym dodać coś o filtrowaniu wyników wyszukiwania, ale to pewnie temat znacznie bardziej złożony, niż jestem w stanie się wypowiedzieć.

Mister Klikacz napisa/a:

Ale nawet już to pomijając - czy tak w praktyce jest w tym tak naprawdę coś złego? Po co Google zbiera te informacje? Chyba nie po to, aby jakiś znudzony pracownik mógł sobie z ciekawości poprzeglądać, czego ktoś tam szukał w Internecie, albo co ostatnio obejrzał na YouTube? Zresztą, gdyby nawet do czegoś takiego doszło - jaka jest szansa na to, że wśród informacji o aktywności milionów użytkowników ktoś trafi właśnie na Ciebie? Owszem, FBI czy inne proszą czasem o dane użytkowników, ale Google nie tak łatwo się nimi dzieli. Ba, nie tak dawno Google wraz a Apple sprzeciwiło się FBI, właśnie w sprawie szpiegowania użytkowników, dlatego właśnie śmiem twierdzić, że oskarżanie tej firmy o naruszanie prywatności to zwykła przesada…


Gdyby dane gromadzone były anonimowo, mogłyby posłużyć chociażby do niewinnego data miningu. W moim odczuciu problem z Googlem, Facebookiem i wieloma innymi jest taki, że dane te zupełnie anonimowe wcale nie są.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Mister Klikacz  

Wymiatacz

Duże dziecko



Imię: Marcin

Wiek: 30

Doczy: 25 Sty 2016

Skd: Rybnik

   

Wysany: 2016-05-25, 17:31   

Owszem, nie są zupełnie anonimowe, jak będą chcieli to każdego z nas mogą wyłapać. Oficjalnie robi się to wszystko w ramach walki z terroryzmem itp., ale ile w tym prawdy tego w sumie nie wiemy :-P
_________________

 

Piotras1980  

User


Imię: Piotr

Wiek: 44

Doczy: 12 Cze 2016

Skd: Poznań

   

Wysany: 2016-06-24, 12:03   

To moim zdaniem firma Microsoftu produkuje dziwne oprogramowanie. Korzystam z Windowsa ale jakoś super nie jestem zadowolony. Wydaje mi się ( nie jestem pewien ) że można by sprawić aby systemy operacyjne były "lżejsze" a nie czym nowszy win tym mocniejszy komputer potrzebny.
Odnośnie Apple. Nie miałem za bardzo styczności z ich produktami. Na pewno trzeba ich pochwalić że zbudowali sobie taką opinie "luksusowych" produktów.
No i na koniec Google... Jedyna firma która daje tyle za Free. Nie mogę o nich złego słowa powiedzieć. Faktycznie zdarzają się jakieś błędy w ich oprogramowaniu ale to każdemu się zdarza. Odnośnie zbierania przez nich danych to, nie okłamujmy się jest ich tak dużo że wykorzystuje się je tylko do statystki bo nikt i nic nie mógłby tego ogarnąć. A dzięki zbieraniu tych danych mamy reklamy spersonalizowane, chodzące za nami i wiele innych przydatnych dodatków.

A co myślicie o Facebook? To też ciekawa korporacja.
_________________
Wyburzenia Poznań
 

Autofan003

User

Seniors



Imię: Alberto

Wiek: 29

Doczy: 24 Cze 2016

Skd: Kraków

   

Wysany: 2016-06-24, 19:57   

Ja jednak Microsoft. Używam windowsa na komputerze i posiadam telefon Lumia.
 

Mister Klikacz  

Wymiatacz

Duże dziecko



Imię: Marcin

Wiek: 30

Doczy: 25 Sty 2016

Skd: Rybnik

   

Wysany: 2016-06-24, 23:00   

Piotras1980 napisa/a:


A co myślicie o Facebook? To też ciekawa korporacja.

Mam do tej firmy mniej więcej taki sam stosunek jak do Microsoftu - czyli po prostu jej nie lubię. Jak dla mnie portal ten jest pełen spamu, chamstwa, durnych fotek i innego syfu. Ot, taki internetowy śmietnik. Mam nadzieję, że nie będę musiał więcej obserwować, jak moi znajomi są tam zupełnie innymi osobami niż w realu, czy nastolatek, prześcigających się w ilości lajków pod kolejnym zdjęciem czy fanpage'em. Ale problemem jest również ten portal sam w sobie. Facebook przoduje w zbieraniu informacji o nas - śledzi nie tyle to, co robimy na samym portalu, co również poza nim (poprzez swoje wtyczki na strony WWW, takie jak przycisk „Lubię to!”), i to nawet, jeśli się wylogujemy . Ba, nawet jeśli nigdy nie mieliśmy konta to Facebook i tak o nas pewnie wie, bo prawdopodobnie nasz ”życzliwy” znajomy zainstalował Messengera, który uzyskuje dostęp do listy kontaktów i SMS-ów na urządzeniu. A innym z kolei przykładem są Aktualności - już kiedy się toto pojawiło to ludzie się buntowali, i słusznie. Facebook informuje tam znajomych o naszej aktywności, np. skomentowaniu zdjęcia (gdzie tu prywatność?), ukrywa całkowicie posty od osób, z którymi rzadko się kontaktujemy, a wyświetla coraz więcej takich z filmikami, sztucznie nabijając ilość odtworzeń (bo te są automatyczne) natywnie wgranych wideo (o tym ostatnim już kiedyś tu wspominałem: http://www.e-mlodzi.com/f...eci-vt46148.htm ). Reasumując: NIE dla Facebooka
A co do Lumii. To ciekaw jestem jak długo jeszcze będziecie tacy zadowoleni z tych smartfonów? Mobilny Windows to raczej nie jest przyszłościowy system, sam Microsoft go olewa, a i już teraz brakuje na nim wielu popularnych aplikacji (jak dla mnie sam tylko brak Snapchata to już wystarczający powód, by nie kupować telefonu od M$)
_________________

 

młoda91  

User



Doczya: 04 Lut 2015

   

Wysany: 2016-10-28, 11:15   

Żadnej z nich nie lubię
 

Mister Klikacz  

Wymiatacz

Duże dziecko



Imię: Marcin

Wiek: 30

Doczy: 25 Sty 2016

Skd: Rybnik

   

Wysany: 2016-10-28, 15:18   

młoda91 napisa/a:

Żadnej z nich nie lubię

A dlaczegóż to? :-D
_________________

 

Anetawo  

User


Wiek: 27

Doczya: 29 Pa 2016

   

Wysany: 2016-10-29, 17:46   

Jak dotychczas miałam tylko styczność z rzeczami o Microsoft i jestem z np. telefonu zadowolona.
 

Mister Klikacz  

Wymiatacz

Duże dziecko



Imię: Marcin

Wiek: 30

Doczy: 25 Sty 2016

Skd: Rybnik

   

Wysany: 2016-10-29, 17:48   

Anetawo napisa/a:

Jak dotychczas miałam tylko styczność z rzeczami o Microsoft i jestem z np. telefonu zadowolona.

Tylko że niestety Lumie to nie są przyszłościowe telefony. Microsoft zakończył ich produkcję oraz wspracie dla mobilnego Windowsa. Tak więc ta radość raczej nie potrwa wiecznie :-P
_________________

 

Goci

User


Doczy: 26 Pa 2016

   

Wysany: 2016-11-17, 10:11   

Wszystkie miały i mają duży wkład, ale wybieram Google. Od jakiegoś czasu jest na topie, choć nie zawsze im wychodzi (G+). Wyszukiwarka, Android, Chrome, mapy, masa innych projektów, o których zwykły zjadacz chleba nie ma nawet pojęcia.
_________________
Goci
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com