Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

NieDamCukierka

User

Echhh, nieważne...



Do³±czy³: 20 Wrz 2013

   

Wys³any: 2016-05-30, 22:19   Zmiana uczelni

Witam.
Będę się streszczał.
Obecnie jestem studentem Politechniki Rzeszowskiej na kierunku Automatyka i Robotyka. Nazwa brzmi dostojnie, ale boję się, że te studia niewiele mi dadzą. Na dodatek tutaj jestem odcięty od znajomych bo jestem ze świętokrzyskiego i mam 200km do Rzeszowa. Studiuję akurat w tym mieście ze względu na to, że mieszkają tu moi dziadkowie, więc nie mam problemu z mieszkaniem.
Ostatnio jednak mam wątpliwości, czy warto jest siedzieć w Rzeszowie. Bardzo lubię to miasto, ale uczelnie tutaj są co najwyżej średnie. Z tego powodu zrodził się pomysł przeniesienia się na AGH na który w sumie miałem zamiar iść. Problem w tym, że na AGH Automatyka i Robotyka (te z wydziału IMiR, czyli nie te najcięższe) mają zupełnie inny program kształcenia (np. ja mam metody numeryczne połączone z matematyką dyskretną, a na AGH widzę tylko metody numeryczne; albo programowanie na AGH jest w C++ i Javie a ja miałem C i C++), więc obawiam się, że nadrobienie zaległości mogłoby być strasznie problematyczne. Do tego istnieje prawdopodobieństwo, że na AGH nie wyrobię się z nauką i materiałami, szczególnie musząc odrabiać przedmioty.
Z drugiej strony Kraków jest bliżej, a AGH to prestiżowa uczelnia, po której na 90% mógłbym chociaż w części zwrócić rodzicom koszty mojej edukacji (co jest moim życiowym celem, bo niczego siętak nie boję, jak tego, że całe ich staranie pójdzie w las).
Panie i panowie, możecie doradzić? Podejmowanie życiowych decyzji nie jest moją mocną stroną (ba, ostatnio 10 minut zastanawiałem się nad olejem na stacji...).
 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2016-06-01, 14:43   

Tak szczerze Ci powiem, że nie ma co się kurczowo trzymać tego, co oferuje Ci uczelnia. Wiele zależy od nas samych. Nikt Ci nie broni przecież dokształcania się we własnym zakresie, prawda? :)
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com