Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

sacharon  

Mega wymiatacz


Wiek: 27

Doczy: 16 Wrz 2012

   

Wysany: 2016-06-25, 23:41   Studia drugiego stopnia z pominięciem pierwszego?

Niedługo wybieram się na studia i interesuje mnie pewien kierunek, jednak w moim mieście można uzyskać z niego jedynie licencjat. Drugiego stopnia nie ma.
Mam pytanie - czy jest możliwe, abym skończył ten kierunek właśnie na poziomie licencjackim, a następnie złożył papiery na studia II stopnia, ale na jakiś inny kierunek? Czy może jednak jeżeli chcę zacząć jakiś kierunek na poziomie magisterskim, to przedtem muszę studiować to samo na poziomie licencjackim?
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2016-06-26, 01:27   

Da się, ale szczegółów nie znam. Znajomy studiował najpierw mechatronikę, a potem telekomunikację.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Czarne Indigo  

VIP

szach mat



Imię: Julia

Wiek: 27

Doczya: 14 Sie 2012

Skd: wielkoPolska

   

Wysany: 2016-06-26, 10:51   

Da się to zrobić, ale kierunki muszą być niby w jakiś sposób pokrewne, czy coś w ten deseń. Musisz dopytać na uczelni, która cię interesuje.
_________________
Kruki i wrony was rozdzióbią.
 

morgan94

Stały User


Doczy: 26 Sty 2015

   

Wysany: 2016-06-26, 12:53   

Ciekawe, co piszesz bo u mnie na uczelni na II stopniu lądują osoby po filologii i innych. Tylko u mnie na II stopień trzeba napisać test, to jest wyznacznik.
 

bloomy00

User


Doczy: 26 Cze 2016

   

Wysany: 2016-06-26, 18:43   

Musisz posprawdzać sobie wymagania n drugi stopień :) Na niektórych wymagana jest wiedza z pierwszego i wtedy konieczne jest zdanie egzaminu albo dyplom z takiego samego kierunku. Ale czasem można iść na coś po czymkolwiek :)
 

zbyhu  

User


Doczy: 19 Pa 2015

   

Wysany: 2016-07-23, 14:28   

a co to za ciekawy kierunek sobie wybrałeś do studiowania??
 

Xavi  

User

Daj 7 ziko


Wiek: 27

Doczy: 24 Lip 2016

   

Wysany: 2016-07-24, 05:13   

Co uczelnia to inne zasady. Generalnie ja bym poszedł na studia, które Cię interesują. Przede wszystkim poczujesz, czy po licencjancie nie będziesz chciał skończyć (wbrew pozorom rzadko kiedy ludzie ciągną studia aż do MGR przed nazwiskiem) a poza tym zawsze Twoja uczelnia, może z czasem uzyskać pozwolenie na prowadzenie tych studiów na poziomie II stopnia.
 

oewsb  

User


Wiek: 38

Doczy: 27 Lip 2016

   

Wysany: 2016-07-27, 18:09   

Witam! Sacharon dobrym rozwiązaniem będzie też wybranie bezpośrednio po licencjacie studiów podyplomowych. Ciekawe kierunki, m.in. Logistyka, Budownictwo, Zarządzanie czy IT i nie tylko znajdziesz w ofercie Wyższej Szkoły Bankowej. Dlatego też zapraszam Cię do zapozania się z pełną nasza ofertą na stronie wsb.pl Dodam, że zapisując się na studia do 10 sierpnia wpisowe wynosi dzięki promocji 100 zł zamiast 400 zł, a na czesnym można zaoszczędzić nawet 300zł.

Pozdrawiam, Andrzej Czarnecki
Online Ekspert WSB
 

takitampan  

Hiper wymiatacz


Imię: Bartek.

Wiek: 30

Doczy: 01 Mar 2011

Skd: Bydgoszcz

   

Wysany: 2016-07-27, 23:18   

U mnie na uczelni określony % z podstawy programowej musi się pokrywać z drugim stopniem, popytaj jak to wygląda tam gdzie chcesz składać papiery
_________________

LandonAston. napisa/a:

Mówie mojemu bliższemu koledze, że jest mi smutno. Oczekiwałam, że chociaz spyta dlaczego, a on: to zrób palcówke.

 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com