Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Justyna2807

User


Do³±czy³: 26 Cze 2016

   

Wys³any: 2016-06-26, 20:18   Problem z przebaczeniem przyjacielowi

Cześć. Tak na wstępie powiem, że mam czternaście lat. Z góry przepraszam za ilość. Imiona zastąpiłam literami, bo nie chcę ich ujawniać.:)
Zaczęło się od kłótni dwójki moich przyjaciół (x i y), na naszej grupie na facebooku. X powiedział o kilka słów za dużo i zranił tym y. Ja chcąc jej pomóc zaczęłam pisać z x prywatnie i sama zaczęłam się z nim kłócić o to, by przeprosił y. Niefortunnie oboje zdradziliśmy sobie swoje tajemnice. Przyrzekliśmy sobie, że nigdy ich nikomu nie powiemy. Zaczęliśmy pisać ze sobą całymi dniami i naprawdę się ze sobą zaprzyjaźniliśmy (Pisaliśmy tylko na facebooku, nie rozmawialiśmy ze sobą). W tym wszystkim x chciał, żebyśmy razem pomogli y w jej problemach. Zgodziłam się. x zaczął z nią też pisać prywatnie i wysyłał mi screeny z ich rozmów, co mi się nie podobało, bo w końcu to nie w porządku. Któregoś razu wpadł na pomysł, aby założyć na portalach społecznościowych fałszywe konta i pisać na nich z y. Tłumaczyłam mu, że to zły pomysł, ale się uparł. Nie chciałam, żeby pogarszał tym sprawę, więc powiedziałam o tym drugiej przyjaciółce (z). Nastepnego dnia obie powiedziałyśmy o tym y. X się o tym dowiedział i zwalił całą winę na mnie. Pokłóciliśmy się ze sobą i zagroził mi, że wyjawi wszystkie moje tajemnice jeszcze innej koleżance. Bardzo mnie tym zranił mimo, iż naprawdę jej tego nie powiedział. Kolejne dwa tygodnie cały czas się wyzywaliśmy albo ignorowaliśmy. Później mnie przeprosił i przyznał mi rację, że to jego wina. Niby się pogodziliśmy, ale ja nie umiem wybaczyć mu tamtej groźby. Przestaliśmy ze sobą rozmawiać, a naprawdę mi tego brakuje... Boję się, że jeśli mu wybaczę to w przyszłości też zrobi to samo. Chciałam was prosić o radę, czy powinnam mu wybaczyć? A jeśli tak, to co zrobić, by odnowić ten kontakt?
 

rainy day  

Wymiatacz

kotoholiczka



ImiÄ™: Julia

Wiek: 24

Do³±czy³a: 29 Maj 2016

   

Wys³any: 2016-06-26, 21:02   

Wybaczenie to jedno, zaufanie to drugie. Tego zniszczonego odbudować za łatwo się nie da, a koleś sprawia wrażenie naprawdę niegodnego tej szansy. Z drugiej stroy tylko gadał, a nic nie zrobił, ludzie w nerwach mówią różne rzeczy. To już w sumie Twoja decyzja, co z tym zrobisz, skoro Ci go brakuje.
_________________
"Sometimes it takes nine lives to save one."
 

kris96  

User

żabi stalker



ImiÄ™: no-name

Wiek: 28

Do³±czy³: 02 Lip 2016

   

Wys³any: 2016-07-03, 17:39   

Moim zdaniem, sprawa jest prosta. Czujesz potrzebę rozmowy z nim? To po prostu do niego napisz i gadajcie dalej - wtedy będziesz czuła, czy nadal chcesz z nim rozmawiać, czy też nie. Zachował się jak mała dziewczynka, ale przeprosił i to się liczy. Grunt, to żebyś mogła wyczuć, czy czuje skruchę. Jak nie - to lepiej odpuścić, bo pewnie zrobi podobny numer.
_________________
...trwaj chwilo,
o chwilo, jesteś piękną!
Czyny dni moich czas przesilÄ…,
u wrót wieczności klękną.
W przeczuciu szczęścia, w radosnym zachwycie,
stanąłem oto już na życia szczycie!
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com