Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶ć

TheFoQuSsi  

Stały User


Doł±czył: 30 Maj 2015

   

Wysłany: 2016-06-27, 13:19   Jak zmyć plamy z ubraĹ„?

Cześć,

kupiłem niedawno dwie, fajne pary lnianych spodni (markowych) w Second Hand'zie. Mają niestety z tyłu kilka drobnych plamek - na białych / bardzo jasno szarych są pomarańczowe, a na czarnych białe.
Ma ktoś pomysł jak je zmyć?
 

burek  

User



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 26

Doł±czył: 30 Sty 2015

Sk±d: Szczecin

   

Wysłany: 2016-08-31, 12:01   

Wypróbuj wybielacza, ale uważaj, bo są dwa rodzaje: do białego i do koloru. Jak użyjesz wybielacza do białego na czarnych spodniach, to będziesz miał jeszcze większą białą plamę. Zapytaj mamę, co tam ma do prania, na pewno wybielacz, może jakiś odplamiacz. Niektóre plamy, niestety nie schodzą, np. po markerach.
_________________
Czuję się jak żeglarz zabłąkany na obcym morzu bez mapy i busoli. - Jack London
 

Nyx  

User


Wiek: 26

Doł±czyła: 29 Sie 2016

   

Wysłany: 2016-09-01, 13:57   

Polecam Vanish do kolorowych rzeczy :D ja tym spierałam tłustą plamę po maści, jagody też spiera no i czerwone wino też zeszło. Nie bierz wybielacza do kolorowych ciuchów, bo się odbarwią a mogą odbarwić się nie równo. Wybielacz tylko do białych rownież polecam Vanisha. Znajdziesz w każdym rossmanie i sklepie z rzeczami do domu. W biedronce chyba też jest. Och i ważna rzecz bierz koniecznie w płynie nie w proszku. Włóż wtedy spodnie do miski, wanny czy czegokolwiek i plamy polej odplamiaczem i zostaw tak na parę godzin. Potem razem z odplamiaczem spodnie wybierz albo w pralce albo ręcznie. Powinno zejść :)
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com