Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

rainy day  

Wymiatacz

kotoholiczka



ImiÄ™: Julia

Wiek: 24

Do³±czy³a: 29 Maj 2016

   

Wys³any: 2016-06-27, 12:15   W jaki sposób osoba niepeÅ‚noletnia może znaleźć pracÄ™?

Wiadomo, o co chodzi, bo jeszcze szkoła itd. Teraz akurat są wakacje, niemniej jednak nie mogę siedzieć w domu przez dwa miesiące bo trafi mnie szlak. Nie mam pojęcia jak ludzie to robią, że gdzieś się wkręcają do pracy w moim wieku (17l.), bo pomimo szukania naprawdę nie mogę nigdzie się wbić. Znajomi pracują w restauracjach (nie wiem czy na czarno, czy legalnie), albo robią po znajomościach różne rzeczy pokroju zleceń (oczywiście bez umowy podpisanej). Nie mam pojęcia czy coś robię źle, szukam tego tylko po ogłoszeniach w necie, ale nie będę przecież chodzić po firmach i się prosić czy może ktoś coś potrzebuje. Dodatkowym minusem jest iż mieszkam na wsi, na sam przystanek autobusowy mam 3km, a busy z niego jeżdżą jak jeżdżą...
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2016-06-27, 12:30   

Jeżeli w necie nie ma ogłoszeń, to niestety będziesz musiała pojechać do miasta i poroznosić CV do firm. Innej opcji nie ma. Możesz też poprosić znajomych, żeby szepnęli swoim pracodawcom słówko o Tobie. Choć jeśli umiesz liczyć to licz na siebie. Jeżeli jednak masz problem z dojazdem do miasta, to może być Ci trudniej. Nie zrobisz dobrego wrażenia, jeśli będziesz się spóźniać do swojej pierwszej pracy. Może praca przez Internet?
 

rainy day  

Wymiatacz

kotoholiczka



ImiÄ™: Julia

Wiek: 24

Do³±czy³a: 29 Maj 2016

   

Wys³any: 2016-06-27, 12:35   

Teoretycznie pracuję już w domowej firmie. Z tym, że za darmo. Naprawdę nie chce mi się już robić tutaj niczego, tym bardziej że mogło z tego wyjść coś świetnego, a nikt tego nie rozwinie bo nikomu się nie chce. Mam po prostu dość i złapałabym się jakiejkolwiek pracy, byle tylko mieć jakiś grosz i zająć czymś czas. Praca przez internet jest okej, ale jak by to miało wyglądać?
_________________
"Sometimes it takes nine lives to save one."
 

Sonmi  

Hiper wymiatacz

Pov


Wiek: 29

Do³±czy³a: 30 Lip 2015

   

Wys³any: 2016-06-27, 18:16   

Nie wiem czy jesteś dziewczyną czy chłopakiem, więc poniżej opcja raczej dla dziewczyn.
Ja ogółem korzystam z ogłoszeń, ale jeśli nic nie ma, a zależy mi na szybkim groszu to orientuję się u znajomych, które mają już jakieś stałe zaczepienie np. w Tesco, gdzie cały czas hostessy są potrzebne, czasem dziewczyny odstępują swoje dni, a czasem po prostu są wolne miejsca o których nie daje się ogłoszeń.
No i znowu dla dziewczyn... są wakacje, a więc wesela. Potrzebne są osoby do obsługi sali. Wtedy można pytać w kateringach i na salach.
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2016-06-27, 23:25   

rainy day napisa³/a:

Praca przez internet jest okej, ale jak by to miało wyglądać?

Pisanie artykułów na blogi albo komentarzy, wypełnianie ankiet. Strasznie niewdzięczna praca, ale jak się nie ma co się lubi...
 

luizaiza

User


Do³±czy³: 28 Cze 2016

   

Wys³any: 2016-06-28, 07:53   

Pytaj znajomych, szukaj ogłoszeń przez Internet w Twoim regionie. Na początku dobre będzie roznoszenie ulotek, w sam raz na wakacje :) Taką pracę można dostać z jakiegoś banku czy szkoły. Albo zbieranie owoców, ale to już bardziej męczące.
 

Adreamin  

Wymiatacz



Imię: Jarosław

Wiek: 29

Do³±czy³: 24 Sie 2014

   

Wys³any: 2016-06-28, 14:54   

Nie znam się, ale tak tylko przypomnę, że możesz równiez samemu zorganizować sobie pracę. Pracowanie u kogoś to nie jedyna opcja zarobku.
 

rainy day  

Wymiatacz

kotoholiczka



ImiÄ™: Julia

Wiek: 24

Do³±czy³a: 29 Maj 2016

   

Wys³any: 2016-06-28, 18:49   

Ok, dziękuję Wam. Może coś mi się uda ogarnąć :-)
_________________
"Sometimes it takes nine lives to save one."
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com