Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Ragoon  

User

Grafik



Imię: Michał

Wiek: 26

Do³±czy³: 26 Kwi 2016

Sk±d: WrocÅ‚aw

   

Wys³any: 2016-06-29, 00:57   ZwiÄ…zek bez "ognia"

Jak w temacie, czy uważacie, że związek bez "ognia", szaleństwa na punkcie drugiej osoby, praktycznie identyczny do przyjaźni, tylko z bliskością jest warty zachodu? Czemu tak? Czemu nie?
A co jeżeli "ognia" nie ma tylko z jednej strony?
_________________
Konstantynopolitańczykiewiczówianeczka z powyłamywanymi nogami
 

Adreamin  

Wymiatacz



Imię: Jarosław

Wiek: 29

Do³±czy³: 24 Sie 2014

   

Wys³any: 2016-06-29, 14:43   

Raczej ogień, szalenstwo i tak przechodzi z czasem a potem zostaje tak zwana "przyjaźń". Szczerze mówiąc nie mam pojęcia czym się różni miłość od przyjaźni po np 5 latach znajomości. Może jeszcze za mało widziałem i za mało wiem, niech się wypowie ktoś doświadczony.
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2016-06-30, 19:34   

Ragoon napisa³/a:

ak w temacie, czy uważacie, że związek bez "ognia", szaleństwa na punkcie drugiej osoby, praktycznie identyczny do przyjaźni, tylko z bliskością jest warty zachodu? Czemu tak? Czemu nie?



Bardzo dobry temat muszę przyznać.
Otóż jeśli chodzi o relacje z płcią przeciwną, mianowicie związki partnerskie, to naturalnie nie może obyć się bez tak zwanego pożądania, jak to określiłeś.
Pożądanie jest warunkiem koniecznym.
Nie potrafiłabym być z kimś, kto nie pożądałby mnie niemal zawsze. Kiedy przestałabym dostrzegać to w jego gestach, byłoby już po nas.
Chcę wiedzieć, że kiedy się rozstajemy on wciąż patrzy na mnie dopóki nie zniknę za rogiem. Widzieć, że patrzy mi głęboko w oczy podczas rozmów albo kiedy milczymy.
Czuć, że wciąga głęboko w płuca powietrze stojąc nade mną.
Słyszeć wciąż, jak mówi mi, iż jestem piękna.
Ponadto powinien wciąż całować, szczególnie dłonie. I dotykać.

Nie potrafiłabym tkwić w związku, w którym tego powyżej nie ma.
Dlatego, że tego po prostu potrzebuję.

A jeśli jest po jednej stronie pożądanie jedynie, to też się nie uda.
_________________
W miękkim futrze kota
 

mala_mii  

Wymiatacz

zołza jak ich mało



Do³±czy³a: 12 Cze 2015

Sk±d: podlasie

   

Wys³any: 2016-07-23, 17:19   

olaszym86 napisa³/a:

Mówi się, że przyjaźń w związku jest najważniejsza, bo po latach tylko ona zostaje :)



uwazasz, ze przyjazn sama wystarczy? bo ja osobiscie nie.
_________________
Zamiast czekać i analizować, zrozum że brak odpowiedzi i zaangażowania to też odpowiedź.
 

Bazyl666  

Mega wymiatacz

Bazyl


ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 25

Do³±czy³a: 24 Kwi 2012

Sk±d: Mazury

   

Wys³any: 2016-07-23, 17:59   

olaszym86 napisa³/a:

Mówi się, że przyjaźń w związku jest najważniejsza, bo po latach tylko ona zostaje :)


Mówi się, że po latach przyjaźń zostaje, ale znam dużo osób, które już na początku związku mówią o tym, że tylko przyjaźń się liczy. Tylko w takim razie, gdzie granica między przyjaźnią a miłością? Ja osobiście nie mogłabym wejść w związek bez tego ognia. I tak samo w czasie jego trwania starałabym się, żeby nie wygasł.
 

Malolatka  

Hiper wymiatacz

wyrafinowana :-)



ImiÄ™: Magda

Do³±czy³a: 12 Kwi 2011

Sk±d: z daleka

   

Wys³any: 2016-07-23, 19:56   Re: ZwiÄ…zek bez "ognia"

Ragoon napisa³/a:

Jak w temacie, czy uważacie, że związek bez "ognia", szaleństwa na punkcie drugiej osoby, praktycznie identyczny do przyjaźni, tylko z bliskością jest warty zachodu? Czemu tak? Czemu nie?
A co jeżeli "ognia" nie ma tylko z jednej strony?



To należy rozniecić ten ogień i w drugiej osobie....Z treści wynika, że wpadliście w rutynę,jak stare dobre małżeństwo, ale jeśli jesteście ze sobą jakiś czas,może szkoda byłoby to psuć, przyjaźń w związku jest bardzo ważna,ją także należy pielęgnować o nią dbać,a szaleństwo zawsze jakież się znajdzie. Porozmawiajcie sobie szczerze,wyjaśnijcie wszystkie za i przeciw i zobaczycie czego Wam wyjdzie więcej. Ale szczera rozmowa przy np lampce wina nigdy nie zaszkodzi. Powodzenia. :-)
_________________
Patrz w przyszłość z nadzieją,a nie w przeszłość z żalem.
 

Czarne Indigo  

VIP

szach mat



ImiÄ™: Julia

Wiek: 27

Do³±czy³a: 14 Sie 2012

Sk±d: wielkoPolska

   

Wys³any: 2016-07-26, 21:16   

Ognia nie było i się skończyło, także nie, nie wierzę w to. Przynajmniej na dzień dzisiejszy.
_________________
Kruki i wrony was rozdzióbią.
 

ZjemCiBabcie  

Hiper wymiatacz

Medykamentka



Do³±czy³a: 29 Gru 2011

   

Wys³any: 2016-08-02, 09:15   

Bez ognia nie ma związku. Zanudziłabym się na śmierć, a rutyna by mnie na koniec jeszcze dobiła.
Od tego powinno się zacząć i co najważniejsze - utrzymywać zawsze, ale temu trzeba pomóc.
Dbać o siebie, zaskakiwać, zaciekawiać, być pomysłowym i kreatywnym, nie ograniczać się i nie stać w miejscu.
Przyjaźń wykształca się z czasem - na mocy zaufania, wsparcia, bycia ze sobą i poznania siebie oraz swoich zachowań.
_________________
hey you out there on your own
sitting naked by the phone
would you touch me?
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2016-08-02, 17:38   

Bez pożądania chciałeś napisać. Nie ma opcji.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

krul umiÅ‚owany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lut 2014

   

Wys³any: 2016-08-08, 10:57   

Grażyna.. podej mie piwa :X
_________________
"Chooy w dupe wszystkim modom i adminom"
~Steve Jobs

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka
 

Marcin.l  

User


Wiek: 40

Do³±czy³: 15 Wrz 2016

Sk±d: Polska, PoznaÅ„

   

Wys³any: 2016-09-15, 13:06   

Musi być ogień mniejszy czy większy ale ogień :)
 

Blondynka.  

User



Wiek: 34

Do³±czy³a: 14 Wrz 2016

   

Wys³any: 2016-09-15, 16:55   

Bez tego ognia czyli pożądania nie ma związku. I nie zgadzam się, że po latach ono wygasa. Z moim partnerem jesteśmy razem już 10 lat, a pożądanie jest jeszcze silniejsze niż na początku :-) Dlatego wiem, że to jest właśnie prawdziwa miłość.
 

paczusia  

User

paczusia


ImiÄ™: Agnieszka

Wiek: 24

Do³±czy³a: 10 Pa¼ 2016

   

Wys³any: 2016-10-10, 23:48   

dokładnie, bez tej iskry nie ma związku
 

miskasoczewicy  

User


Do³±czy³a: 16 Wrz 2016

   

Wys³any: 2016-10-19, 14:31   

DeSade napisa³/a:

Ragoon napisa³/a:

ak w temacie, czy uważacie, że związek bez "ognia", szaleństwa na punkcie drugiej osoby, praktycznie identyczny do przyjaźni, tylko z bliskością jest warty zachodu? Czemu tak? Czemu nie?



Bardzo dobry temat muszę przyznać.
Otóż jeśli chodzi o relacje z płcią przeciwną, mianowicie związki partnerskie, to naturalnie nie może obyć się bez tak zwanego pożądania, jak to określiłeś.
Pożądanie jest warunkiem koniecznym.
Nie potrafiłabym być z kimś, kto nie pożądałby mnie niemal zawsze. Kiedy przestałabym dostrzegać to w jego gestach, byłoby już po nas.
Chcę wiedzieć, że kiedy się rozstajemy on wciąż patrzy na mnie dopóki nie zniknę za rogiem. Widzieć, że patrzy mi głęboko w oczy podczas rozmów albo kiedy milczymy.
Czuć, że wciąga głęboko w płuca powietrze stojąc nade mną.
Słyszeć wciąż, jak mówi mi, iż jestem piękna.
Ponadto powinien wciąż całować, szczególnie dłonie. I dotykać.

Nie potrafiłabym tkwić w związku, w którym tego powyżej nie ma.
Dlatego, że tego po prostu potrzebuję.

A jeśli jest po jednej stronie pożądanie jedynie, to też się nie uda.



Wyobraż sobie zwiazek po 20 latach. Sądzisz, że nadal sa w nim fajerwerki i ogień? Naczytałas się kiepskich romansideł i masz mało realistyczną wizję związku.
Cudownie jesli jest żar, stały łagodny żar, zrozumienie, chęć pomocy, wspólne zainteresowania i duża doza wolności.
Przyjaźń to Najwspanialsze uczucie, a od "miłości" różni sie jedynie nakazem wyłączności seksualnej.
Może ognie sie już wypaliły i został tem wymarzony (przez mnie) żar?
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com