Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

BiaÅ‚y diabeÅ‚  

Pogromca postów



Wiek: 29

Do³±czy³: 16 Maj 2012

Sk±d: z Polski

   

Wys³any: 2016-08-25, 21:24   Edukacja domowa kontra edukacja w szkole...

Nie mam swoich dzieci jeszcze. do tego dluga droga.... ale gdym je mial to napewno nie poszedbym na latwizne i pozbybym sie ich wysyajac je do szkoly...... Gdzie by zostaly z krzywdzone przez kulaw system edukacji psychologow i nauczycieli i przez degenerowana mlodziez wychowana przez rodzicow z pokolenia ciot.

Uwarzam ze Edukacja domowa jest najlepsza opcja dla nauki dziecka.. naszczescie w Polsce ta opcja jest mozliwa. ale wiekszosc rozdzicow ma w du** iie swoje dzieci i woli je poszlac do szkoy bo tak wygodniej by tam nauczyly sie ze pochodza od malpy lol. i zniechecily sie do nauki.

Zapraszam do dyskusji... czy zaryzkowalibyscie poslanie dzieci do szkoly.. a moze woelibyscie zastosowac edukacje domowa?
_________________
Lepiej być martwym niz czerwonym
 

DeVaneio  

Moderator



Do³±czy³: 27 Lip 2014

   

Wys³any: 2016-08-25, 21:41   

Szkoła domowa jest zła.Jak już to prywatna.
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

BiaÅ‚y diabeÅ‚  

Pogromca postów



Wiek: 29

Do³±czy³: 16 Maj 2012

Sk±d: z Polski

   

Wys³any: 2016-08-25, 21:59   

DeVaneio napisa³/a:

Szkoła domowa jest zła.



Czemu?
_________________
Lepiej być martwym niz czerwonym
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2016-08-26, 04:52   

Moje dziecko idzie teraz 3 rok do przedszkola; najważniejsza jest integracja ze środowiskiem i rówieśnikami, to krok milowy w rozwoju dziecka.

Skrzywdzisz swoje, trzymając je zamknięte w klatce. Bardziej niż edukacji, potrzebuje towarzystwa.

Znienawidzi CiÄ™ i jako nastolatek ucieknie z domu.

Mam nadzieję, ze żonę będziesz miał ogarniętą i nie pozwoli Ci na popełnienie tego błędu.

Chociaż samo branie Ciebie za męża jest wyrazem niezrównoważenia:D
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

DeVaneio  

Moderator



Do³±czy³: 27 Lip 2014

   

Wys³any: 2016-08-26, 07:22   

metalmummy, Popieram.
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

BiaÅ‚y diabeÅ‚  

Pogromca postów



Wiek: 29

Do³±czy³: 16 Maj 2012

Sk±d: z Polski

   

Wys³any: 2016-08-26, 09:09   

metalmummy napisa³/a:

Skrzywdzisz swoje, trzymając je zamknięte w klatce. Bardziej niż edukacji, potrzebuje towarzystwa.

Znienawidzi CiÄ™ i jako nastolatek ucieknie z domu.



Kto powiedzial ze bede je trzymal zamkniete w klatce lol ? mysle ze ten argument tworza leniwi rodzice ktrym nie chce sie brac odpowiedzalnosci ze swoje potomstwo.

1 jak juz mam miec dzieci to chce zeby bylo ich duzo co najmie 3 a lbo 4 moze i wiecej.. na pewno chce miec wiecej niz jedno dziecko!
2 mam roznych znojomych co maja swoje dzieci mam duzoa rodzien i prawie kazdy z nich tez ma swoje dzieci mieszkamy blisko siebie wiec z integracje z inymi dziecmi nie bedzie problemu.
3 moge moje dzieci poslac do roznych klubow z godnie z ch pasja i talnetami np do klubu zeglarskiego gdzie beda mogly sie zintegrowac ze swoimi rowiesnikami...
4 na boisku podwrku .. nie wiem na trzekau tez poznaj inne. dzici sposobow na integracje z innymi dziecmi bez poslania ich do szkoly jest million...

Jedym z plusow tego bedze to ze ja jako opowiedzialny i madry rodzic mam wieksza kontrole nad tym z kim moje dziecko bedzie sie zadawac niz gdyby chodzilo do szkoly... mysle ze to bardzo wazne z kim dziecko sie integruje .

Uwazeam ze w wspolczesncyh czasach rodzice spedaja za malo czasu ze swoimi dziecmi a efekty sa takie tego jakie sa .... wystarczy pojsc do jakiekolwiek szkoly na przerwie i zobaczy sie bande rozwyzdzonych dzieciakow.

[ Dodano: 2016-08-26, 10:18 ]

metalmummy napisa³/a:

Moje dziecko idzie teraz 3 rok do przedszkola;



Mysle ze to nie jest najlepsze dla dziecka... uwazam ze w tym wieku dziecko powno miec jak najwiekszy !kotakt z rodzicami... odbieranie rodzicom dziecka w tak mlodym wieku jest straszna rzecza .. to oni mu pokazuja swiat i oni powini miec najwiekszy wplyw na wychowanie ... ostatni na uluicy widzialem taka scene Matka nie mogla sobie poradc ze swoim dzieckiem w koncu po 10 minutach jej bezskutecznego wysilku powiedzial do niego c os w tym stylu ... ciocia w przedcszkolu powiadziala by na to corobisz tak i tak. grazac mu palcem... i dziecko sie odrazu uspokoila :-o XD

[ Dodano: 2016-08-26, 10:24 ]

metalmummy napisa³/a:

o krok milowy w rozwoju dziecka.



Chyba w anty rozwoju... uwazesz ze pani przeczkolanka zna lepiej dzieci niz ich wlani rodzice :-o :-o :-o pozatym W przedzkolu nauczucielka musi nauczac cala grupe dzieciakow... Rodzic moze podejsc inwidualnie do kazdego swojego dziecka...
_________________
Lepiej być martwym niz czerwonym
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2016-08-26, 10:03   

Cytat:

jak juz mam miec dzieci to chce zeby bylo ich duzo co najmie 3 a lbo 4 moze i wiecej.. na pewno chce miec wiecej niz jedno dziecko!


Obyś tylko mógł, miał kobietę, która się na to zgodzi i pieniądze, żeby tyle dzieci wychować.

Mój też chce i co z tego, jak ja nie dam rady.

BiaÅ‚y diabeÅ‚ napisa³/a:

Jedym z plusow tego bedze to ze ja jako opowiedzialny i madry rodzic mam wieksza kontrole n


Tak Ci się tylko wydaje; czego byś nie przedsięwziął i tak gówno będziesz wiedział. Najważniejsze jest budowanie relacji i zaufania, która pozwoli żyć w spokoju, mimo swobody, którą dziecku oferujesz i co lepsze, której ono potrzebuje.

Cytat:

Mysle ze to nie jest najlepsze dla dziecka... uwazam ze w tym wieku dziecko powno miec jak najwiekszy !kotakt z rodzicami...


Najważniejsze są pierwsze 3 lata, kiedy dziecko faktycznie nie powinno być wyjęte spod opieki rodzica. Jednak po tym czasie potrzebuje integracji sensorycznej, którą zapewni kontakt z innymi i to całkiem innymi (obcymi) dziećmi, sytuacjami i serwowanymi w ten sposób bodźcami.
Staje się małym dorosłym indywiduum i już wtedy musisz zdać sobie z tego sprawę. Przede wszystkim, że ma inne potrzeby niż Ty.

Cytat:

Chyba w anty rozwoju... uwazesz ze pani przeczkolanka zna lepiej dzieci niz ich wlani rodzice


W ogóle nie to miałam na myśli i tego nie napisałam. Chodzi o wspomniane wyżej relacje.
Dziecko musi doświadczyć wszystkiego na własnej skórze, by wyciągnąć wnioski. Rodzic instynktownie broni dziecko przed niepowodzeniem, porażką czy upadkiem, a to bardzo ważne doświadczenia, które budują jego osobowość, pewność siebie, a nawet pozycję w grupie, choć bardziej chodzi o postrzeganie przez innych.

Nie wspomnę o takich podstawowych rzeczach, jak np. Szybsza nauka mówienia czy toalety.

Trzeba dziecko mieć, żeby wypowiedzieć się "od kuchni". Na razie to snujesz plany.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

BiaÅ‚y diabeÅ‚  

Pogromca postów



Wiek: 29

Do³±czy³: 16 Maj 2012

Sk±d: z Polski

   

Wys³any: 2016-08-26, 10:35   

metalmummy napisa³/a:

Obyś tylko mógł, miał kobietę, która się na to zgodzi i pieniądze, żeby tyle dzieci wychować



Jak bede w zyciu postepowa tak jak naucza Jezus .. mysle ze w tedy bede mial Blogoslawienstwo Od Boga... i jezeli bedzie taka wola Pana to da mi dobra zone... Mysle ze Bog wie najelepiej co jest dla mnie dobre dla tego nie martwie sie oto.....

Co do pieniendzy.. staram sie zyc tak jak naucza Biblia.... Pismo mowi zeby sie nie martwic o piniadze.. bo wszystko czego potzrzebuje dostane od Boga... Biiblia mowi tez ze na swojej drodze zycia nie nalezy brac nadbagazu... czyli nie biore kredytow drogich samochodow czy nowych telefonow. moj dom tez nie musi byc wyjonczoy ze zlota. I wiem ze rade dam bo ufam mojemu Bogu dlatego nie martwie sie o te sprawy..,
_________________
Lepiej być martwym niz czerwonym
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2016-08-26, 11:01   

Bardzo się cieszę, że pokładasz nadzieję w Bogu. Jednak nie oszukujmy się- dzieci nadzieją nie nakarmisz.
Nie musisz mieć domu ze złota, pewnie. Jednak na ten z cegły na zwykłej, zielonej trawie trzeba mieć bez mała pół miliona. Dlatego najpierw trzeba kierować się rozumem, a wiara może Cię jedynie umacniać w przekonaniu, że postępujesz dobrze.

Mam fanatyków religijnych w rodzinie męża, ciężkie z nimi życie. W ogóle kontakt ogranicza się do dwóch spotkań w roku, a i tak przez pół roku po tym dochodzę do siebie:D
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

BiaÅ‚y diabeÅ‚  

Pogromca postów



Wiek: 29

Do³±czy³: 16 Maj 2012

Sk±d: z Polski

   

Wys³any: 2016-08-26, 11:22   

metalmummy napisa³/a:

Mam fanatyków religijnych w rodzinie męża, ciężkie z nimi życie.



zgadzam sie ciezko sie zyje i rozmawia z fanatykami religijnymi... nie chce nikogo obrażać , ale Jezus tez czesoto uzywal ostrego jezyka... niektórzy z fanatyków religijnych to betony ze tak powiem.. Co widać w takich tematach jakie założyłem wczesniej jak religia wielkiego wybuchu czy Dinozaury i ludzie razem.... Mysle ze Bóg nie lubi religi dlateg ostworzył chrześcijaństwo które jest wiarą i z religia nie ma nic wspólnego Chwala Bogu.
_________________
Lepiej być martwym niz czerwonym
 

wojtekt8pl  

Hiper wymiatacz


Wiek: 27

Do³±czy³: 29 Sie 2012

   

Wys³any: 2016-08-26, 17:17   

metalmummy napisa³/a:

Moje dziecko idzie teraz 3 rok do przedszkola; najważniejsza jest integracja ze środowiskiem i rówieśnikami, to krok milowy w rozwoju dziecka.


W każdej szkole w jakiej byłem nienawidziłem tych esów z którymi musiałem siedzieć w klasie. Serio. Nie znosiłem tego "towarzystwa". Zamiast się tam kiedyś czegoś nauczyć musiałem wysłuchiwać tych dziwnych ludzi.

metalmummy napisa³/a:

Skrzywdzisz swoje, trzymając je zamknięte w klatce. Bardziej niż edukacji, potrzebuje towarzystwa.


Przecież nie ma żadnych kółek zainteresowań, szkół tańca dla dzieci (czegoś co naprawdę interesuje dziecko) czegokolwiek gdzie dziecko ma towarzystwo, no jasne.

Na pewno nie skrzywdzę swoich posyłając ich do państwowej szkoły - co najwyżej jakaś weekendowa. Ale edukacja domowa to najlepsze rozwiązanie - zawsze o czymś takim marzyłem, ale nigdy nikt nie dał mi tego luksusu. Szkoda - pewnie byłbym już na studiach.
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2016-08-26, 18:02   

wojtekt8pl napisa³/a:

Przecież nie ma żadnych kółek zainteresowań, szkół tańca dla dzieci (czegoś co naprawdę interesuje dziecko) czegokolwiek gdzie dziecko ma towarzystwo, no jasne.


Skoro w szkole pojawiają się osoby, których dziecko jest w stanie nienawidzić, to czemu nie mogłyby się takie pojawić na kółku tematycznym czy w szkole tańca?
Gdziekolwiek są ludzie, tam będzie relacja! Czy mam rezygnować ze szkoły bo obok siedzi wojtekt8pl albo Biały diabeł i w kółko pier dolą głupoty? Nie, uczę się tylko i wyłącznie dla siebie, a degeneraci i detergenty mnie je bią.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2016-08-26, 18:13   

metalmummy napisa³/a:

Czy mam rezygnować ze szkoły bo obok siedzi wojtekt8pl albo Biały diabeł i w kółko pier dolą głupoty? Nie, uczę się tylko i wyłącznie dla siebie, a degeneraci i detergenty mnie je bią.


A jak wychowujesz dziecko według swoich wzorców, i nagle trafi ono do klasy złożonej z patusów?
Towarzystwo swoje robi.

metalmummy napisa³/a:

Skoro w szkole pojawiają się osoby, których dziecko jest w stanie nienawidzić, to czemu nie mogłyby się takie pojawić na kółku tematycznym czy w szkole tańca?


W prywatnych elitarnych szkoła, element patologiczny nie jest przyjmowany.
Co najwyżej głupki i chamy.
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2016-08-26, 18:22   

$karbówka napisa³/a:

A jak wychowujesz dziecko według swoich wzorców, i nagle trafi ono do klasy złożonej z patusów?
Towarzystwo swoje robi.


Nie ma szablonu na dziecko, samo będzie wiedziało, co będzie chciało w życiu robić. Ja mogę jedynie udzielać wskazówek. Właśnie to trzeba zrozumieć, że rodzic nie zdoła zaszufladkować dziecka.

Akurat w mojej miejscowości to małoprawdopodobne, dzieci od pierwszej grupy w przedszkolu trafiają między równieśników i tak przechodzą, grupa za grupą, klasa za klasą.
A skoro gimnazja likwidują, będzie tak do końca podstawówki.
Trafi w inne towarzystwo udając się do szkoły ponadgimnazjalnej (ponadpodstawowej?), no ale wtedy to już na pewno nie będzie trzymać się maminej spódnicy;)

$karbówka napisa³/a:

W prywatnych elitarnych szkoła, element patologiczny nie jest przyjmowany.
Co najwyżej głupki i chamy.


Nie wiadomo kogo dziecko znienawidzi, kto będzie mu psuł humor, przez kogo nie będzie chciał uczęszczać na zajęcia.
Nie koniecznie musi to być patus.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2016-08-26, 19:08   

metalmummy napisa³/a:

Nie ma szablonu na dziecko, samo będzie wiedziało, co będzie chciało w życiu robić. Ja mogę jedynie udzielać wskazówek. Właśnie to trzeba zrozumieć, że rodzic nie zdoła zaszufladkować dziecka.


No, tak, ale np. kontakt z narkotykami, alkoholem, pobicia, kradzieże, jak dziecko jest wychowywane inaczej, słabsze itp. - a nagle trafi na takie klasy gdzie rządzi patologia, to jest praktycznie ofiarą.

metalmummy napisa³/a:

Trafi w inne towarzystwo udając się do szkoły ponadgimnazjalnej (ponadpodstawowej?), no ale wtedy to już na pewno nie będzie trzymać się maminej spódnicy;)


Jasne, ale nadal np. wybitne jednostki, a słabsze fizycznie, są tam na pastwę patologii.
Szkoły elitarne oddzielają to bydło od zdrowych jednostek.

metalmummy napisa³/a:

Nie wiadomo kogo dziecko znienawidzi, kto będzie mu psuł humor, przez kogo nie będzie chciał uczęszczać na zajęcia.
Nie koniecznie musi to być patus.


No, to już problem innego rodzaju, praktycznie nie do wyeliminowania.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com