Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

eddnn

User


Do³±czy³: 18 Lis 2015

   

Wys³any: 2016-08-27, 15:36   PoznaÅ„

Hej, jest ktoś tu z Poznania? Wybieram się tam na studia, nigdy tam nie będąc, i mam naprawdę sporo głupich pytań :) Pomoże ktoś? ;)
 

Czarne Indigo  

VIP

szach mat



ImiÄ™: Julia

Wiek: 27

Do³±czy³a: 14 Sie 2012

Sk±d: wielkoPolska

   

Wys³any: 2016-08-27, 15:37   

No dawaj, pomogÄ™
_________________
Kruki i wrony was rozdzióbią.
 

eddnn

User


Do³±czy³: 18 Lis 2015

   

Wys³any: 2016-08-27, 16:34   

1. Jeżyce, Wilda, Winogrady, Śródka- tu gdzieś zamieszkam, dobre okolice?
2. Jakich rejonów unikać.
3. Fajne miejsca, klubu, gdzie można miło i fajnie spędzić czas ze znajomymi.
4. Najbardziej "popularne" połączenie komunikacji miejskiej- przy jakiej linii szukać mieszkania (Wydział Prawa i Administracji UAM)
5. Gdzie i jak kupić jakiś miesięczny na tramwaje(?)
6. Czy w komunikacji miejskiej są normalnie kasowniki do biletów tak jak na mojej wsi? :wstyd:
7. Gdzie na basen, pływalnie by popływać codziennie na sportowym?
8. Dobry kebab i jakieś dobre jadło :-D

Pytania, tak jak mówiłem, głupie. Nigdy nie byłem w Poznaniu, jadę tam po niedzieli pierwszy raz żeby ogarnąć jakiś pokój :oops:
 

Czarne Indigo  

VIP

szach mat



ImiÄ™: Julia

Wiek: 27

Do³±czy³a: 14 Sie 2012

Sk±d: wielkoPolska

   

Wys³any: 2016-08-27, 18:56   

1. Jeżyce najbardziej hipsterskie, za co płacisz. Wilda - centrum. Winogrady - uczucia mam mieszane, czynsz droższy niż na innych osiedlach w innych dzielnicach. Ale z drugiej strony nic się tu nie dzieje i atmosfera jest stricte naukowa.
2. "Każdy z Dębca to przestępca!". No, Dębiec słynie z niezbyt przyjaznych mieszkańców. Wilda to też średniawka z tego względu, że to centrum miasta, w którym nocne życie kwitnie. Oj, bardzo kwitnie.
3. O klubach się nie wypowiem pod względem imprez, a jedynie pod względem miejsc, w których byłam na koncertach. Także, fajne miejsca to Blue Note, W starym kinie, Klubokawiarnia Meskalina, Alternativa Club. Miejscem bywania tych bardziej alternatywnych jest z pewnoscią Projekt LAB.
4. Zdecydowanie najbardziej uniwersalna jest Teatralka (czyt. Most Teatralny). Ale! Warto też szukać mieszkania na trasie tzw. PST (Poznański Szybki Tramwaj - szybki, dlatego że na jego trasie nie ma żadnych świateł, czy innych pierdół, coś jak metro). Dobra rada: jeśli zamieszkasz w bliskiej odległości takich przystanków jak Teatralka, Słowiańska, Aleje Solidarności, czy chociażby Lechicka/ Poznań Plaza to z pewnością będziesz zadowolony.
5. Miesięcznego nie ma. Jest PEKA. Możesz kupić bilet na 3, albo 4 miesiące - to są najwygodniejsze opcje. No i dzięki niemu jeździsz bez ograniczeń po całym Poznaniu. Jest też opcja tPortmonetki. Ale to nie jest spoko opcja. Także - polecam bilet semestralny. Ważne, żeby nabić na niego zniżkę studencką (ale to dopiero jak odbierzesz legitkę)
6. Są normalne kasowniki - na bilety papierowe. Oraz e-czytniki. Jeśli masz bilet semestralny, to nie musisz niczego odbijać. Ale jakbyś miał tPortmonetkę, to wtedy przy wchodzeniu i wychodzeniu z tramwaju musisz odbijać pekę na czytniku.
Aha, generalnie nie polecam autobusów, z tego względu że często są z nimi niezłe cyrki. Tramwaje to rzecz pewna.
7. Zależy gdzie będziesz mieszkał, to już sobie sam ogarniesz. Na Malcie jest spoko.
8. Kebabu nie polecę, bo nie jem mięsnych rzeczy. Ale raz byłam ze znajomymi w jakimś nocnym, chyba "U Abdula" - w centrum - no i sobie chwalili. Z rzeczy tanich i dobrych polecam sieć Piccolo. Jeśli masz cierpliwość to naleśniki w Manekinie. Jak pizza to Frontiera (chyba najlepsza pizza w Pzn). Pizza na dowóz? Mario. No i SZTOS (też pizza, ale w wydaniu niecodziennym).

Aha, no i trochę późno ogarniasz ten pokój. Ceny szaleją, spady zostają, o czym przekonałam się na własnej skórze.
_________________
Kruki i wrony was rozdzióbią.
 

eddnn

User


Do³±czy³: 18 Lis 2015

   

Wys³any: 2016-08-31, 19:53   

Wziąłem pokój na wildzie, na ul. fabrycznej. Trochę mnie martwią opinie, które teraz czytam o tej wildzie. Czy naprawdę jest aż tak źle? :-P
 

Czarne Indigo  

VIP

szach mat



ImiÄ™: Julia

Wiek: 27

Do³±czy³a: 14 Sie 2012

Sk±d: wielkoPolska

   

Wys³any: 2016-08-31, 20:03   

Jakoś to będzie. Przynajmniej masz wszędzie względnie blisko :-P
_________________
Kruki i wrony was rozdzióbią.
 

eddnn

User


Do³±czy³: 18 Lis 2015

   

Wys³any: 2016-09-15, 13:00   

To znowu ja z moim głupim pytaniem :D Bilet na tramwaj, kupuję normalnie przy wsiadaniu u 'kierowcy' czy jak? :D
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com