Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

dmd1337

User


Do³±czy³: 26 Wrz 2016

   

Wys³any: 2016-09-26, 20:04   A jednak mam dylemat - zmiana uczelni

Mam problem, ze studiami, dylemat tak zwany, i jak zwykle zacząłem myśleć zbyt późno. Aktualnie jestem na 1 roku mechatroniki -- iii już pierwsze kilka godzin mnie wyprowadziło z równowagi. Boję się, że uwalę, bo z tego co widzę i słyszę, dość dużo osób ma problemy z zaliczeniami(ja orłem z fizyki i matematyki nigdy nie byłem, ale informatyka i obce szły całkiem nieźle). Także wpadłem na pomysł odpuszczenia tego roku i zmiany na informatykę. Przez ten jeden wolny rok, chciałbym zrobić kurs rolnika(mame i tate mieszkają na wsi, mają gospodarstwo i mimo wszystko nie chciałbym ich tam zostawić samemu a i praca zawsze pewna). Ma to jakiś sens? Po czym lepsza praca- inf. czy mech.?
 

Czarne Indigo  

VIP

szach mat



ImiÄ™: Julia

Wiek: 27

Do³±czy³a: 14 Sie 2012

Sk±d: wielkoPolska

   

Wys³any: 2016-09-26, 21:15   

dmd1337 napisa³/a:

już pierwsze kilka godzin mnie wyprowadziło z równowagi.


To normalne na każdym kierunku.

dmd1337 napisa³/a:

(ja orłem z fizyki i matematyki nigdy nie byłem, ale informatyka i obce szły całkiem nieźle). Także wpadłem na pomysł odpuszczenia tego roku i zmiany na informatykę.


Przecież na informatyce też jest dużo matmy. :-| Poza tym - informatyka na poziomie liceum, czy tam technikum to żart w porównaniu z tą akademicką.

dmd1337 napisa³/a:

mame i tate mieszkają na wsi, mają gospodarstwo i mimo wszystko nie chciałbym ich tam zostawić samemu a i praca zawsze pewna


to po co w ogóle rozpoczynałeś studia?

aha, jeszcze jedno:

dmd1337 napisa³/a:

Boję się, że uwalę, bo z tego co widzę i słyszę, dość dużo osób ma problemy z zaliczeniami


Studia to już ten czas, gdzie nie patrzy się na innych ;) To, że inni nie zdają, nie znaczy, że ty też będziesz. Zmień podejście, bo nie odnajdziesz się na żadnym kierunku. A gwarantuję ci, że na każdym znajdą się przyjemniaczki, którzy lubią "uwalać".
_________________
Kruki i wrony was rozdzióbią.
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2016-09-26, 22:21   

Jedyna szansa na zmniejszenie ilości matematyki przy informatyce, to "informatyka stosowana", ale to już trzeba patrzeć w dokładny plan zajęć konkretnej uczelni, a i tam matematyka też będzie, choć w ilości łatwiejszej do ogarnięcia.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

bolko

User


Do³±czy³: 27 Wrz 2016

   

Wys³any: 2016-09-27, 19:27   

na twoim miejscu zrobiłbym tak samo :)
_________________
http://3dfotka.pl
 

krul umiÅ‚owany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lut 2014

   

Wys³any: 2016-09-28, 11:41   

Czyli nie czujesz się mocny technicznie a poszedłeś na mechatronike? XD z resztą na każdym kierunku na polibudzie jest prawie to samo idz na jakąś łatwiejsza uczelnie albo zrób stopień wieczorowo lepiej na tym wyjdziesz
_________________
"Chooy w dupe wszystkim modom i adminom"
~Steve Jobs

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com