Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

jprdl  

User


Do³±czy³: 31 Sie 2016

   

Wys³any: 2016-09-30, 19:10   Taryfy ulgowe, traktowanie inaczej, odpuszczanie, litowanie.

Każdy się z każdego śmieje, każdy każdego obgaduje za plecami, każdy z każdym konkuruje, każdy wypomina każdemu błędy, każdy każdemu ubliża, z kolei mnie nawet nie cisną.
WTF? Co jest? Czyżbym upadł aż tak nisko? Nikt nie chce mieć ze mną relacji? Nikt nie chce mieć przydupasa? Nikt nie chce się dowartościować przy użyciu mojej osoby? Serio?
Swoją drogą, to zastanawiam się jaką mają o mnie opinie ludzie z mojego środowiska, skoro gdy już nadejdzie ta wiekopomna chwila i wdadzą się ze mną w rozmowę, to nie mówią mi po imieniu jak do poważnego już człowieka, tylko walą zdrobnieniem. Irytujące to jest, no ale cóż. Może chcą w ten sposób podkreślić moją żałosność i przy okazji przypomnieć o swojej zaradności, której to w przeciwieństwie do nich nie posiadam.
Pewnie chcą w ten sposób profilaktycznie zaznaczyć tę niesubtelną różnicę, bo przecież gdyby ktoś dostrzegł, że mówią do mnie jak do kogoś będącego na równi z nimi, to ten ktoś pomyślałby, że mój rozmówca jest równie malutki co ja. To by było coś w rodzaju przyznania się do mnie oraz zniżenia się do mojego poziomu, a przecież tego nikt by nie chciał.
Jestem w 99% świadom bycia takim malutkim czymś, czym jestem. Dzięki, że przypominacie mi o tym na każdym kroku, bo tak to bym się mógł za którymś razem zapomnieć... :padam:
 

A6ekAK  

Wymiatacz

Freerunner ~_^



ImiÄ™: Arek

Wiek: 28

Do³±czy³: 13 Cze 2014

   

Wys³any: 2016-10-01, 07:41   

No, interesujÄ…ce.
_________________
 

Mister Klikacz  

Wymiatacz

Duże dziecko



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 30

Do³±czy³: 25 Sty 2016

Sk±d: Rybnik

   

Wys³any: 2016-10-01, 08:27   Re: Taryfy ulgowe, traktowanie inaczej, odpuszczanie, litowa

jprdl napisa³/a:

Jestem w 99% świadom bycia takim malutkim czymś, czym jestem. Dzięki, że przypominacie mi o tym na każdym kroku

Mógłbyś rozwinąć tę myśl?
_________________

 

wojtekt8pl  

Hiper wymiatacz


Wiek: 27

Do³±czy³: 29 Sie 2012

   

Wys³any: 2016-10-01, 08:36   

Ale coo xd
 

jprdl  

User


Do³±czy³: 31 Sie 2016

   

Wys³any: 2016-10-01, 10:43   

Mógłbyś rozwinąć tę myśl?
x
Chodziło o takie coś, że ktoś bardziej ogarnięty od Ciebie będzie Ci zamiast mówić Marcin, to Marcinek jak mama do dziecka. ( Może się tak zdarzyć w rozmowie z kimś z tego samego szczebla, ale tu chodziło o jakąś wyraźną niższość. )
Ktoś z nudów lub przy witaniu spyta się Ciebie "jak jest Marcinek?" itp.
Wyobraź sobie taką sytuację, że do Ciebie szef przez telefon mówi dzień dobry panie Marcinie, a teraz pomyśl co by było gdyby powiedział jak do dziecka panie Marcinku lub w zależności od sytuacji pani Aniu, Basiu, Adasiu, Krzysiu, panie Michałku, panie Wiesiu, pani Kasiu, pani Ago, Ola, Monia, Michcio itd.
 

Mister Klikacz  

Wymiatacz

Duże dziecko



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 30

Do³±czy³: 25 Sty 2016

Sk±d: Rybnik

   

Wys³any: 2016-10-01, 10:45   

A gdybyś im tak po prostu powiedział, że tego nie lubisz? :-P
_________________

 

jprdl  

User


Do³±czy³: 31 Sie 2016

   

Wys³any: 2016-10-01, 10:54   

Przyniosło to kiedyś zamierzony efekt, ( Powiedziałem, że to strasznie pedalsko brzmi. ) Lecz po jakimś czasie to wróciło.
Właśnie przyszedł mi do głowy świetny pomysł. Gdy jakiś np. Kamil powie mi ''"Zdrobnienie" co jest?'', to odpowiem mu nic takiego, a co u Ciebie Kamilku?

Druga sprawa.
Bardzo ciekawą kwestią jest również to, że przez taryfy ulgowe tj. większa tolerancja, odpuszczanie wpadek, szanowanie pomimo braku powodów ku temu itd. Człowiekowi w pewnym momencie ego wchodzi na poziom wyższy niż powinno być. Taki osobnik może myśleć, że już jest ok, a tak naprawdę jest sto lat za murzynami. Jego czujność jest uśpiona, bo wszystkie bodźce z zewnątrz wskazują na to, że jest w porządku.
Ludzie śmiejcie się z gorszych i ich ciśnijcie. Nie szanujcie ich. Przez takie taryfy ulgowe ktoś traci motywację do ogarniania się. Nie bójcie się powiedzieć "ty debilu" albo czego ty tu gamoniu szukasz, idź sobie pobiegać czyt. 5pi3rd2laj. No chyba, że chcecie uśpić czyjąś czujność chwaląc go za słabe wyniki.
 

Mister Klikacz  

Wymiatacz

Duże dziecko



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 30

Do³±czy³: 25 Sty 2016

Sk±d: Rybnik

   

Wys³any: 2016-10-01, 10:57   

jprdl napisa³/a:

Ludzie śmiejcie się z gorszych i ich ciśnijcie. Nie szanujcie ich. Przez takie taryfy ulgowe ktoś traci motywację do ogarniania się. Nie bójcie się powiedzieć "ty debilu" albo czego ty tu gamoniu szukasz, idź sobie pobiegać czyt. 5pi3rd2laj.

Nie powiedziałbym, że to im pomoże. Istnieje znacząca różnica pomiędzy obrażaniem kogoś a konstruktywnym zwróceniem uwagi ;)
_________________

 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2016-10-01, 10:59   

Do mnie nie raz mówią Pani Karolinka i nawet to pocieszne
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

jprdl  

User


Do³±czy³: 31 Sie 2016

   

Wys³any: 2016-10-01, 11:01   

Ja sądzę, że krytykowanie kogoś lub odrzucanie go zadziała znacznie lepiej niż zwiększona tolerancja, dawanie w nieskończoność wskazówek i przysłowiowe podcieranie tyłka. Nie ma to jak szokowa terapia. Niech pacjent raz na jakiś czas zderzy się z rzeczywistością. Jest to o stokroć lepsze niż życie z skrzywionym poczuciem własnej wartości.

Do mnie nie raz mówią Pani Karolinka i nawet to pocieszne
x
Więc widocznie w wieku 24 lat można być jednocześnie Karolinką i panią... Jakoś mnie to nie dziwi, bo kojarzę 50/60 letniego pana Stasia.
Mnie osobiście to złości. Uważam, że ludzie dorośli nie są Adasiami, Kasiami, Moniami, Michciami itd. oraz nie płacą pieniążkami, lecz pieniędzmi, nie piją herbatki, ale herbatę, nie jeżdżą samochodzikiem tylko samochodem.
Może chodzi w tym wszystkim o to, że do ludzi mówi się jak do ludzi, a do malutkich ludzików jak do dzieci... Zresztą nie wiem... Przecież znam wyjątki, gdzie znajdujący się wyżej od niższego nadal jest panem Stasiem.
Wy w ten sposób wyrażacie uczucia, litujecie się nad ''mniejszym'' czy może oddajecie szacunek ''większemu''?

Wracając do mojego sposobu na oduczenie ludzi zdrobnień, to chyba jednak nie będzie na miejscu powiedzieć "większemu'' jak do dziecka. :oops: Ktoś się może na mnie wkurzyć, lub w ogóle ktoś inny może to zobaczyć i pomyśleć o mnie coś negatywnego.
 

wojtekt8pl  

Hiper wymiatacz


Wiek: 27

Do³±czy³: 29 Sie 2012

   

Wys³any: 2016-10-01, 12:24   

jprdl napisa³/a:

Mnie osobiście to złości. Uważam, że ludzie dorośli nie są Adasiami, Kasiami, Moniami, Michciami itd. oraz nie płacą pieniążkami, lecz pieniędzmi, nie piją herbatki, ale herbatę, nie jeżdżą samochodzikiem tylko samochodem.


Ale serio masz tylko takie zmartwienia? :mrgreen:

jprdl napisa³/a:

Ktoś się może na mnie wkurzyć, lub w ogóle ktoś inny może to zobaczyć i pomyśleć o mnie coś negatywnego.


:wstyd:
A może po prostu miej to w dupie i rób swoje - polecam.
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2016-10-01, 14:29   

Cytat:

Więc widocznie w wieku 24 lat można być jednocześnie Karolinką i panią...


Mam za długie personalia żeby zwracali się do mnie z pełnym tytułem xD
Poza tym, kiedy taka sytuacja ma miejsce, odnoszę wrażenie, że osoby stosujące takie wyrażenia chcą być po prostu uprzejme i życzliwe.
Moja mama ma w zwyczaju mówić do obcych ludzi skarbie albo kochana/ kochany.
I jak dzwoni do weterynarza to brzmi mniej więcej tak: Grzesiu skarbie byś przyjechał bo krowa ma ruję:D
Ludzie to odbierajÄ… bardzo pozytywnie.
To Ty jesteÅ› jakimÅ› bucem.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

jprdl  

User


Do³±czy³: 31 Sie 2016

   

Wys³any: 2016-10-01, 14:55   

Może tak, a może nie do końca... W każdym bądź razie nie lubię tego rodzaju uprzejmości i pieszczot słownych. Swoją drogą, to aktualnie jestem za zasadą ''płać i spierniczaj'' ( Kiedyś nastawiałem się na relacje z obcymi ludźmi, byłem zbyt wylewny, szukałem przyjaciół, pretekstu do spotkania itp. Teraz się to teoretycznie zmieniło... ) Aczkolwiek w stosunku do znajomych jestem troszeczkę bardziej wylewny niż do widzianych po raz 1.
Sory, że nie na temat, ale u mnie chyba nigdy nie jest na temat. Zawsze gdzieś jakieś myśli muszą się wcisnąć. Tym razem nie było inaczej. Z taryf ulgowych i litowania się nade mną odbiłem do zdrabniania imion.
 

AT4  

Wymiatacz

...



Wiek: 27

Do³±czy³: 29 Mar 2013

   

Wys³any: 2016-10-01, 16:32   

Zamiast płakać, że każdy się nad tobą lituje to weź plecak wyjedź w pi*du do innego miasta i zacznij żyć. Skądś to znam ;) wszyscy źli tylko nie ja.
_________________
Nie żałujcie martwych. Żałujcie żywych a szczególnie tych, którzy żyją bez Miłości
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com