Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

staryborderliner  

Stały User

przeGRYW



Imię: Odkładający na jut

Do³±czy³: 08 Pa¼ 2016

Sk±d: spoÅ›ród najgorszych

   

Wys³any: 2016-10-23, 12:30   Okres użytecznoÅ›ci odzieży.

Jak długo można ubierać się w tą samą kurtkę, bluzkę, spodnie, czapkę? Chodzić dopóki się nie rozerwie, zniszczy czy rozciągnie od spania gdy nie chce mi się na noc przebrać :) ? Przykładowo mam bluzkę, która towarzyszy mi jakieś 3 lata i nie zanosi się na to, żeby umarła albo 4 letnią kurtkę, która ma porwane kieszenie, a nie przeszkadza mi to, bo wolę ją tak zniszczyć, żeby od razu wyrzucić albo brać do ewentualnej roboty.
Która strategia lepsza?
1. Całe życie w tym samym... Mieć jedne porządne spodnie, ze 3 porządne koszulki i jedną porządną bluzę, które co tydzień się pierze. Wypierniczyć to co tanie, brzydkie, ciasne, luźne.
2. Mieć jak ja nasrane w szafie albo za małych, albo za dużych ciuchów kupionych na rzekomych promocjach.
_________________
Życie to tylko gra, tyle że gra się w nią raz.
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2016-10-23, 15:08   

staryborderliner napisa³/a:

Jak długo można ubierać się w tą samą kurtkę, bluzkę, spodnie, czapkę?



Nie wiem, każdego roku kupuję nową.
Piorę po jednym użyciu ciuchy. Szaliki, czapki raz w tygodniu. A płaszcz oddaję do pralni chemicznej raz w miesiącu.
Po pierwsze dlatego, że palę papierosy, po drugie dlatego, że używam perfum i nie lubię, kiedy zapachy mi się mieszają.
Oddaje to między innymi mojej kuzynce, czasami mama nosi. Albo biednym dzieciom.
Nie potrafiłabym mieć kilku rzeczy, a resztę wyrzucić, bo ilekroć zaglądam do szafy mam dylemat w co się ubrać. Wciąż dochodzę do wniosku, że ich jest po prostu za mało. Wciąż w mojej głowie mam pomysły co do moich strojów. Raz podoba mi się jakaś sukienka, innym razem inna.
Obecnie poluję na jedną czarną, w głowie mam jej wizję. A sukienek mam akurat bardzo dużo.

[ Dodano: 2016-10-23, 16:11 ]
Ale uważam, że lepiej mieć kilka rzeczy. To ułatwia życie.
Ja marnuję dużo czasu na układanie, prasowanie, na pranie, a szczególnie na ciągłe zastanawianie się.
_________________
W miękkim futrze kota
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2016-10-23, 17:00   

mam dużo ubrań do których jestem przywiązana i jeszcze wyglądają dobrze (!), a są z czasów liceum, a to jednak było dość dawno.
Najczęściej zmieniam w garderobie spodnie bo nie mam do nich szczęścia, wszczystkie drę.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

rainy day  

Wymiatacz

kotoholiczka



ImiÄ™: Julia

Wiek: 24

Do³±czy³a: 29 Maj 2016

   

Wys³any: 2016-10-23, 17:31   

Mam w szafie ubrania jeszcze z podstawówki 4-6 i nadal są dobre (tak, nie rosnę od tego czasu - zatrzymałam się na 165cm, a jestem w liceum). Niektóre tylko lepiej leżą, ale generalnie w nich nie chodzę. Ot, znudziły mi się. Nie kosztowały majątku, a że lubię zakupy i nowe rzeczy, to stopniowo powoli zdążyłam szafę wymienić (tzn stare rzeczy od chyba pół roku usiłuję sprzedać, ale nie chce mi się robić tych wszystkich aukcji z tym). W zasadzie mam teraz zupełnie inny gust.
Jeśli tamte ubrania są ok, lubisz je, to nie widzę powodu zmieniania. Ty się masz dobrze czuć.
_________________
"Sometimes it takes nine lives to save one."
 

Bazyl666  

Mega wymiatacz

Bazyl


ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 25

Do³±czy³a: 24 Kwi 2012

Sk±d: Mazury

   

Wys³any: 2016-10-24, 16:10   

staryborderliner napisa³/a:

1. Całe życie w tym samym... Mieć jedne porządne spodnie, ze 3 porządne koszulki i jedną porządną bluzę, które co tydzień się pierze. Wypierniczyć to co tanie, brzydkie, ciasne, luźne.


Zdecydowanie.
 

BiaÅ‚y diabeÅ‚  

Pogromca postów



Wiek: 29

Do³±czy³: 16 Maj 2012

Sk±d: z Polski

   

Wys³any: 2016-10-25, 21:27   

metalmummy napisa³/a:

spodnie bo nie mam do nich szczęścia, wszczystkie drę.



kiedys jednej talentce całkiem ładniej dałem 10 zł bo miała podaetre spodnie na kolanach powiedziałem ze widze ze zbierasz na nowe spodnie i dałem 10 zł. :D
ale n piwo nie chciała ze mną pójs c nie wiem czemu :(
_________________
Lepiej być martwym niz czerwonym
 

staryborderliner  

Stały User

przeGRYW



Imię: Odkładający na jut

Do³±czy³: 08 Pa¼ 2016

Sk±d: spoÅ›ród najgorszych

   

Wys³any: 2016-10-25, 21:45   

Kupiłem ostatnio spodnie za chyba 75 zł i są... Są nic nie warte. Zsuwają się, mają kieszenie bardziej od boku niż z góry, marszczą się siedząc. Teraz następne kupię za dwa razy tyle choćbym miał ''nie żryć''.
_________________
Życie to tylko gra, tyle że gra się w nią raz.
 

Alternatywny  

Mega wymiatacz



Wiek: 28

Do³±czy³: 21 Lut 2013

   

Wys³any: 2016-10-30, 00:42   

staryborderliner, kupujac ubrania nie patrz na cene tylko na metke. sklad jest wazny, a nie to ile PLNow krzycza producenci. kilka miesiecy temu kupilem spodnie za 60zl i komfort uzytkowania jest porownywalny z levis'ami za grubo ponad 200.
_________________
wygrywam zycie, nie pytaj jak leci
 

staryborderliner  

Stały User

przeGRYW



Imię: Odkładający na jut

Do³±czy³: 08 Pa¼ 2016

Sk±d: spoÅ›ród najgorszych

   

Wys³any: 2016-11-26, 18:50   

Pochodziłem tydzień w dresach za 200 zł i już powypychały się od kolan w dół, a właściwie to na dupie też i nawet nad jajami z przodu. Myślałem, że leżenie na łóżku w spodniach czy kucanie po uprzednim ''podciągnięciu nogawek'' nie jest grzechem, a tu surprise. Wychodzi na to, że ubrania są od wiszenia w szafie. Mam nadzieję, że po pierwszym praniu wrócą chociaż częściowo do pierwotnego kształtu.
_________________
Życie to tylko gra, tyle że gra się w nią raz.
 

Bazyl666  

Mega wymiatacz

Bazyl


ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 25

Do³±czy³a: 24 Kwi 2012

Sk±d: Mazury

   

Wys³any: 2016-11-28, 12:03   

staryborderliner, w jakim sklepie takie drogie gówno można dostać?
 

Grinde

User

What's going on?



ImiÄ™: Grzegorz

Do³±czy³: 28 Lis 2016

Sk±d: POLSKA!

   

Wys³any: 2016-11-28, 13:51   

Ja chodzę w danym ubraniu tak długo aż się nie zużyje. Jeżeli coś zaczyna być z nim nie tak to od razu wyrzucam np. gdy spodnie się przecierają czy zaczynają wycierać na nogawce. Z mody raczej tak szybko nic nie wychodzi, ale jeżeli tak by się stało to też pewnie przestałbym chodzić w czymś takim.

@staryborderline to nie mierzysz ubrań przed zakupem?
 

staryborderliner  

Stały User

przeGRYW



Imię: Odkładający na jut

Do³±czy³: 08 Pa¼ 2016

Sk±d: spoÅ›ród najgorszych

   

Wys³any: 2016-11-28, 16:20   

Tamte spodnie mierzyłem w przebieralni z lustrem i prawie, że były ok. Miałem pewne zastrzeżenia co do tego, że mają minimalnie za niski stan, ale doszedłem do wniosku, że jest to wina mego kałduna, który też trochę zniechęcał do wciągania je nieco wyżej niż pas, gdyż i tak po chwili się zsuwały. Ciekawostką było, że gdy je podciągnąłem, to i tak nie wyglądało to źle ;) Na początku było git, ale już po tygodniu byłem nimi trochę zniesmaczony. Kupiłem je w Go sport. Żadna promocja chyba nawet na nie była. Aha, Nike to jest bodajże.
Nie wierzyłem w to, że ja moim sposobem użytkowania mogłem tak szybko coś im zrobić, a jednak :-/
_________________
Życie to tylko gra, tyle że gra się w nią raz.
 

markoch

User


Do³±czy³: 30 Lis 2016

   

Wys³any: 2016-11-30, 09:40   

Jeśli masz za małe lub za duże ubrania to czemu i są w dobrym stanie to oddaj ciuchy potrzebującym, a te które można sprzedać to sprzedaj i za nową kasę kup coś porządnego, co się szybko nie zniszczy :)
 

sisi22  

User



ImiÄ™: Karolina

Do³±czy³a: 30 Wrz 2016

Sk±d: GdaÅ„sk

   

Wys³any: 2017-01-09, 13:38   

staryborderliner napisa³/a:

Pochodziłem tydzień w dresach za 200 zł i już powypychały się od kolan w dół, a właściwie to na dupie też i nawet nad jajami z przodu.


Wiesz co? Każde spodnie po tygodniu ciągłego noszenia będą miały wypchane kolana i stracą kształt/fason. Musisz częściej prać :-)
 

Fabrik  

User


Do³±czy³: 19 Sty 2017

   

Wys³any: 2017-01-19, 14:56   

Myślę, że pojęcie "termin używalności odzieży" jest mocno względny, ponieważ można chodzić w jednej rzeczy tak długo aż się nam znudzi lub aż się zniszczy, to już zależne tylko od nas. Ja stawiam zawsze na wysoka jakość odzieży i wychodzę z założenia że powinna wytrzymać minimum rok ciągłego chodzenia.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com