Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: metalmummy | 2016-10-26, 08:19

Autor

Wiadomo¶æ

staryborderliner  

Stały User

przeGRYW



Imię: Odkładający na jut

Do³±czy³: 08 Pa¼ 2016

Sk±d: spoÅ›ród najgorszych

   

Wys³any: 2016-10-26, 02:24   Ja to mam jednak szczęście.

Będąc biednym żyję w kraju, gdzie bogatym zabiera się, by dać biednym lub, by zbudować coś do użytku ogólnego. Trochę to nie sprawiedliwe, ale mi pasuje jak najbardziej. Każdy mówi, że wszytko co związane z finansami uderza w najbiedniejszych Pff Przecież są ludzie, którzy nie płacą 18%, ale 32% podatku, z którego pieniądze min. idą do kogoś, kogo taki człowiek nie koniecznie chciałby sponsorować. Oni to dopiero muszą się bulwersić na system.
Ludzie nienawidzą bogatych, a to dzięki nim mają policję, mają drogi, mają 500 plus, mają MDM ( Jeżeli wezmą kredyt. )
_________________
Życie to tylko gra, tyle że gra się w nią raz.
 

Goci

User


Do³±czy³: 26 Pa¼ 2016

   

Wys³any: 2016-10-26, 12:44   

staryborderliner napisa³/a:

Będąc biednym żyję w kraju, gdzie bogatym zabiera się, by dać biednym


Czekaj, bo ktoś mógłby pomyśleć, że to tylko w Polsce tak działa. A prawda jest taka, że na zachodzie bogaci mają jeszcze wyższe podatki. I na pewno jest to sensowniejsze niż łupienie biednych (choćby emerytów) żenująco niską kwotą wolną - niezmienianą od 8 lat.
_________________
Goci
 

krul umiÅ‚owany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lut 2014

   

Wys³any: 2016-10-26, 14:17   

Nikt prawdziwie bogaty i tak nie płaci podatków, każde korpo omija 100% podatków, a państwo kładzie na nich lache, bo ma z nich duże wpływy VATu i dają duże zatrudnienie.
Te wysokie podatki płaci tylko wyższa klasa średnia czyli informatycy, prezesi albo wykładowcy na jakiejś złodziejskiej państwowej uczelni.
A te programy MDM czy 500+ to już w ogóle szaleństwo. Z drugiej strony wystaczy sobie narobić 10 dzieciaków i nie trzeba pracować hehe
_________________
"Chooy w dupe wszystkim modom i adminom"
~Steve Jobs

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka
 

staryborderliner  

Stały User

przeGRYW



Imię: Odkładający na jut

Do³±czy³: 08 Pa¼ 2016

Sk±d: spoÅ›ród najgorszych

   

Wys³any: 2016-10-26, 14:57   

Bogaci płacą państwu, państwo płaci przeciętnym tudzież biednym, z kolei oni pracują bez umów, bo część z tych pieniędzy poszłaby na 500 plus itp. Zostało by im jeszcze mniej niż potrafią zdobyć, a przecież jest to już i tak niewiele, więc tacy jak ja nie chcą się dokładać do 500 plus, które bardzo chętnie by wzięli. Tak swoją drogą, to są jakieś kary dla nie rozliczających się, nie rejestrowanych ''obywateli'' Polszy?
O jeju jacy my jesteśmy niedobrzy. Ale z nas nygusy.
Ciekawe z czego mi emeryturę wypłacą jak im nie będę dokładał do skarbonki Pfff Czarno to widzę...
_________________
Życie to tylko gra, tyle że gra się w nią raz.
 

Goci

User


Do³±czy³: 26 Pa¼ 2016

   

Wys³any: 2016-10-26, 15:19   

krul umiÅ‚owany napisa³/a:

Z drugiej strony wystaczy sobie narobić 10 dzieciaków i nie trzeba pracować hehe


Podejmiesz wyzwanie? Narobić i wychowywać 10 dzieciaków za parę tysięcy w zamian? Wieczny urlop, nie? hehe
_________________
Goci
 

cukierman  

User


ImiÄ™: Jonasz

Wiek: 26

Do³±czy³: 02 Gru 2016

Sk±d: Bydgoszcz

   

Wys³any: 2016-12-02, 21:16   

A co wy na to, żeby kwota wolna od podatku wynosiła 24 tys. zł? No wiecie, 12 miesięcy x 2000 brutto minimalnego wynagrodzenia. to odciążyłoby zarabiających najmniej. Tak sobie wymyśliłem i doszedłem do wniosku że byłoby to w porządku, bo to co proponował PiS, czyli 10 tys. kwoty wolnej to i tak za mało. Chętnie poznam wasze zdanie.
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2016-12-03, 20:06   

Cytat:

"A co wy na to, żeby kwota wolna od podatku wynosiła 24 tys. zł? No wiecie, 12 miesięcy x 2000 brutto minimalnego wynagrodzenia. to odciążyłoby zarabiających najmniej."


Hmmm... Oznaczaloby to w praktyce zniesienie podatku dochodowego dla bardzo znacznej czesci Polakow. Wymagaloby to albo znaczniejszego podniesienia innych podatkow, albo bardzo znacznej redukcji wydatkow. Czyli - niestety nierealne.

Cytat:

"Tak sobie wymyśliłem i doszedłem do wniosku że byłoby to w porządku, bo to co proponował PiS, czyli 10 tys. kwoty wolnej to i tak za mało."



Lolz. : D W którym kosmosie PiS daje 10 tys kwoty wolnej?! Daje jej 6,6 tys zl, i to tylko niektorym. Wielu za to znosi kwote wolna w ogole.
_________________
Smile or die!
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2016-12-04, 01:51   

Ranger napisa³/a:

Hmmm... Oznaczaloby to w praktyce zniesienie podatku dochodowego dla bardzo znacznej czesci Polakow. Wymagaloby to albo znaczniejszego podniesienia innych podatkow, albo bardzo znacznej redukcji wydatkow. Czyli - niestety nierealne.



Akurat na tą chwilę to by było idealne rozwiązanie. Zwolnienie większości administracji rozwiązałoby aktualny problem braku rąk do pracy. Jak reformować administrację i likwidować podatek dochodowy, to teraz, zanim przyjdzie spowolnienie gospodarcze.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

cukierman  

User


ImiÄ™: Jonasz

Wiek: 26

Do³±czy³: 02 Gru 2016

Sk±d: Bydgoszcz

   

Wys³any: 2016-12-04, 02:55   

PiS w programie wyborczym proponowało 10 tys. kwoty wolnej. Ograniczenie wydatków jest konieczne, bo serio, poziom biurokracji osiągnął szczyt.
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2016-12-04, 22:05   

Cytat:

"Akurat na tą chwilę to by było idealne rozwiązanie."



Jakichś tam magicznych cudów to by nie zdziałało, ale owszem, jest to jedna z opcji.

Cytat:

"Zwolnienie większości administracji rozwiązałoby aktualny problem braku rąk do pracy."



No, tu to nie wiem, bo brakuje choćby informatyków, a panie w urzędach na C++ raczej się nie znają. ; )

Cytat:

"Jak reformować administrację i likwidować podatek dochodowy, to teraz, zanim przyjdzie spowolnienie gospodarcze. "



Już przyszło. : )

Cytat:

"PiS w programie wyborczym proponowało 10 tys. kwoty wolnej."



Osiem, nie dziesięć. Ale jasne, okłamali wyborców także i w tym zakresie. : )

Cytat:

"Ograniczenie wydatków jest konieczne, bo serio, poziom biurokracji osiągnął szczyt. "



Tu zgadzamy się wszyscy, tylko GDZIE je ograniczać? : ) Gdzie?
_________________
Smile or die!
 

cukierman  

User


ImiÄ™: Jonasz

Wiek: 26

Do³±czy³: 02 Gru 2016

Sk±d: Bydgoszcz

   

Wys³any: 2016-12-05, 21:34   

Chociażby tutaj:

"Sama tylko centrala ZUS zapewnia swoim pracownikom ponad 2 tony ciastek i 650 kg kawy. Do tego prawie 2 tony cukru, 56 tysięcy butelek wody mineralnej, 3600 butelek Coca-Coli oraz 5000 butelek soków. Wszystko to sponsorowane z naszych składek."

Podkreślam, to jest roczne zapotrzebowanie JEDNEGO URZĘDU (centrala ZUS w Warszawie):

"Przypomnijmy jeszcze raz, iż jest to zamówienie złożone przez jeden tylko oddział ZUS w Warszawie. Ile podobnych zamówień składają pozostałe 43 oddziały, 216 inspektoratów i 68 biur terenowych ZUS?"

Link do źródła, tam jest rozpisane dokładnie w jakich ciastkach gustują urzędnicy ;) :
http://zus.pox.pl/zus/zus...650-kg-kawy.htm
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2016-12-06, 15:59   

Cytat:

"Chociażby tutaj:
"Sama tylko centrala ZUS zapewnia swoim pracownikom ponad 2 tony ciastek i 650 kg kawy"



Wybacz, ale to populistyczne bicie piany. Dostarczanie napojow dla pracownikow jest prawnym obowiazkiem kazdego pracodawcy. Poza tym, ile kosztuje 2'000 kg ciastek? 5 tys zl? 7 tys zl? A szukasz jakichs 50 mld zl. O czym my tu w ogole mowimy?

Cytat:


"Do tego prawie 2 tony cukru"


= ok. 6'200 zl. Poza tym, to wymog prawny.

Cytat:

"56 tysięcy butelek wody mineralnej"



= 60'000 zl. Poza tym, to wymog prawny.

Cytat:


"3600 butelek Coca-Coli"



= 10'000 zl

Cytat:

"5000 butelek soków."



= 15'000 zl.

Reasumujac: zlamales wlasnie kodeks pracy, ale zaoszczedziles budzetowi 98'000 zl. No, to teraz jeszcze 49'999'902'000,00 zl i jestesmy w domu. : )

A, i w ogole to te oszczednosci sa brutto, a cel jest netto. : ) Czyli wlasnie przycielismy skale TWoich oszczednosci o rownowartosc podatku VAT.

Cytat:

" Podkreślam, to jest roczne zapotrzebowanie JEDNEGO URZĘDU (centrala ZUS w Warszawie): "



Mhm. Ale pomijajac juz groszowa skale tej populistycznej wyliczanki rzekomych oszczednosci, to co wlasciwie postulujesz? Nie dawac ludziom wody w lecie? : ) Odciac im prad i ogrzewanie w zimie? Pozbawic ich dlugopisow? Badzmy powazni...

Cytat:

"Przypomnijmy jeszcze raz, iż jest to zamówienie złożone przez jeden tylko oddział ZUS w Warszawie. Ile podobnych zamówień składają pozostałe 43 oddziały, 216 inspektoratów i 68 biur terenowych ZUS?"



Jasne. Ale zgodzisz sie chyba, ze nie kazdy inspektorat ZUS ma ten sam rozmiar, co centrala w Warszawie, prawda? : )

No ale spoko, rozumiem, ze to byl taki zarcik dla rozgrzewki. : ) Przejdzmy teraz do powaznych propozycji ciec wydatkow. : )
_________________
Smile or die!
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com