Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

89priznesna  

User


ImiÄ™: Annette

Wiek: 41

Do³±czy³a: 27 Kwi 2017

Sk±d: Seattle

   

Wys³any: 2017-04-27, 10:49   Przeznaczenie -jak to jest?

Są tacy, którzy uważają, że to, jak będzie wyglądało życie, zależy tylko od nich. Inni sądzą, że o wszystkim, co nas spotyka, ktoś już dawno temu zadecydował, wypatrują więc znaków od losu. Do której grupy należysz? Co Wy o tym myślicie?
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2017-04-27, 12:01   

W sumie to nigdy się nie zastanawiałam. Na pewno nasze decyzje mają wpływ na nasze własne losy ale czy ktoś te nasze decyzje wcześniej przewidział i może tylko nam się wydaje, że są nasze?
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2017-04-27, 13:34   

Z racji tego, że jestem filozoficzną pussiną i często myślę po co, dlaczego, kiedy, gdzie, jak i generalnie lubię się zastanawiać po co tu jesteśmy, dokąd zmierzamy(xD), bo dla mnie info, że dążymy do zbawienia jest niewystarczające to w jakimś stopniu na pewno wierzę, że nasze czyny, osoby które poznaliśmy dotychczas mają na nas wpływ.

Nie rzadko się nad tym zastanawiam co by było gdybym z gośką nie był, a co by było gdybym nie poszedł tam do szkoły, a do tamtej - lubię to, szukać alternatyw. Co prawda nic to już nie zmieni, ale takie myślenie mi się podoba :-P
 

sunseadream  

Stały User



ImiÄ™: Weronika

Wiek: 23

Do³±czy³a: 09 Lut 2017

   

Wys³any: 2017-04-27, 20:48   

Każda grupa ma trochę racji. Ale prawda jest taka, że dopóki jesteśmy w stanie kontrolować to, co dzieje się w naszym życiu, czujemy, że tylko my możemy nim pokierować. W gruncie rzeczy nie jest to do końca prawdą, bo mamy przecież wokół siebie ludzi, od których czasem jesteśmy uzależnieni. Ale kiedy tę kontrolę tracimy, stajemy się bezsilni, to zaczynamy sobie pewne rzeczy usprawiedliwiać, bo wtedy żyje się jakoś spokojniej. Jak wszystko ma swoje wytłumaczenie. I zadajemy sobie pytanie "co też los tym razem chce nam ofiarować?" Ja jestem tak pośrodku :D
_________________
"Jeden dzień i nic ponad to. Nie oglądaj się za siebie i nie rozpaczaj nad przeszłością, bo już jej nie ma. I nie kłopocz się o jutro, bo jeszcze nie nadeszło. Żyj w teraźniejszości i uczyń ją tak piękną, żeby była warta zapamiętania." J. Scott Taylor
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2017-04-27, 21:22   

Nie istnieje żadne przeznaczenie. My jesteśmy panami naszego losu i tylko nasze decyzje oraz to, co nas spotyka ma wpływ na nasze życie. Myślę, że wymyśliliśmy to przeznaczenie aby dodać naszemu życiu nieco magii, ale tak naprawdę jesteśmy tylko bardzo zaawansowanymi zwierzakami podlegającymi prawom przyrody i tyle :)
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Hella  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 03 Sie 2014

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2017-05-06, 19:52   

Niezbyt wierzę w przeznaczenie - nie schodzimy z taśmy produkcyjnej, nie jesteśmy wyprodukowani w jednym, konkretnym celu, któremu musimy się podporządkować. Ale nie wierzę też, że jesteśmy panami naszego losu. Na zdarzenia, które nas dotyczą, mamy wpływ nie tylko my sami. Wszystkie wydarzenia są skutkiem działań naszych, naszych przodków, naszego otoczenia oraz zwykłego przypadku. Zdarzenia się zazębiają i wpływają wzajemnie na siebie. Nasze własne decyzje tylko w pewnym stopniu wpływają na to, co się z nami dzieje.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com