Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

miggi

User


Doczy: 20 Lis 2016

   

Wysany: 2017-04-26, 16:08   Przepuklina kręgosłupa od siedzenia przed komputerem?

Witajcie

Mam ogromny problem z plecami i kręgosłupem gdyż od pewnego czasu bardzo cierpię z powodu właśnie regularnych bólów kręgosłupa. Zdiagnozowano u mnie przepuklinę kręgosłupa i zakwalifikowano na operację za 2 lata.... za 2 lata, ja nie wiem, czy wytrzymam tyle czasu z tym bólem, czy dożyję w ogóle... Ktoś miał taką operację robioną? Jak to wygląda ona w praktyce? Pozdrawiam serdecznie
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Doczy: 31 Pa 2012

   

Wysany: 2017-04-27, 14:36   

No siedzenie nie jest zdrowe, te wszystkie zwyrodnieni kręgosłupa i całego aparatu ruchu nawarstwiają się w naszych czasach, coraz więcej ludzi pracuje przy biurko. Jeszcze pół biedy jakby coś robili ze sobą poza pracą, ale nie rzadko wracają i siadają na kanapę czy przed kompa i znowu pracują, czy pierdoły robią zamiast powzmacniać mięśnie, porollować przykurcze spowodowane nadmiernym siedzeniem.

Wątpie żeby ktoś na tym forum miał takie doświadczenie, szukaj na jakiś medycznych ew wykop - tam masz wiele działów, o dziwo siedzi tam pełno lekarzy i innych specjalistów.
 

Lvcas  

Mega wymiatacz

Prawa ręka admina!



Imię: Łukasz

Doczy: 13 Pa 2007

Skd: Ty jesteś?

   

Wysany: 2017-04-28, 20:28   

Moja mama miała robioną operację na przepuklinę kręgosłupa, ale ona powstała nie od siedzenia ale od nadmiernego obciążania i przeciążania kręgosłupa. Mama pracowała fizycznie i musiała dużo dźwigać, jakieś worki z ziemniakami, palety, paczki towarów w magazynie itd.

Mamę operował dr Orczyk w Poznaniu - bardzo miły i sympatyczny człowiek. Operację miała robioną prywatnie, więc niestety nie wypowiem się na temat tego co na NFZ dają... mamie też wyznaczyli późny termin ale ból był tak mocny że zdecydowała się na prywatny zabieg (kosztował około 6 tys zł). Mama już po tygodniu wróciła w miarę do normalnego życia, ale już nie może nic dźwigać bo nie wolno go przeciążać za bardzo.

Generalnie jeśli stać Cię na zabieg prywatny - polecam. Zrobią dużo lepiej niż na NFZ ale też Cię i trochę skasują.Nie wiem czy wspomniany doktor przyjmuje na NFZ - być może, ale to warto by się go już spytać.

Pozdrawiam a w razie pytań proszę pisać.
 

miggi

User


Doczy: 20 Lis 2016

   

Wysany: 2017-04-30, 22:32   

Lvcas napisa/a:


Mamę operował dr Orczyk w Poznaniu - bardzo miły i sympatyczny człowiek. Operację miała robioną prywatnie, więc niestety nie wypowiem się na temat tego co na NFZ dają... mamie też wyznaczyli późny termin ale ból był tak mocny że zdecydowała się na prywatny zabieg (kosztował około 6 tys zł). Mama już po tygodniu wróciła w miarę do normalnego życia, ale już nie może nic dźwigać bo nie wolno go przeciążać za bardzo.




Cześć. Dziękuję za odpowiedź, czy mógłbyś mi napisać, jaka to była klinika? Nie mogę niestety znaleźć tej informacji bo w sieci piszą, że wspomniany doktor przyjmuje w szpitalu w Kaliszu. Może uda mi się umówić chociaż na konsultacje bo nie wiem czy sam zabieg dojdzie do skutku. Pozdrawiam
 

Lvcas  

Mega wymiatacz

Prawa ręka admina!



Imię: Łukasz

Doczy: 13 Pa 2007

Skd: Ty jesteś?

   

Wysany: 2017-05-02, 21:23   

miggi napisa/a:

Cześć. Dziękuję za odpowiedź, czy mógłbyś mi napisać, jaka to była klinika? Nie mogę niestety znaleźć tej informacji bo w sieci piszą, że wspomniany doktor przyjmuje w szpitalu w Kaliszu. Może uda mi się umówić chociaż na konsultacje bo nie wiem czy sam zabieg dojdzie do skutku. Pozdrawiam



Dokładniej to była ta klinika: http://www.kregoslupcenter.pl Powinieneś znaleźć tam wszystkie potrzebne informacje ale jakby co to napisz mi na PW pytania. Masz tam też i cennik tych operacji.
 

bociek85

User


Doczy: 18 Mar 2018

   

Wysany: 2018-03-18, 10:46   

młoda31 napisa/a:

Ojej a czym taka przepuklina kręgosłupa się objawia? A spróbuj może gdzie indziej jeszcze umówić się na zabieg może uda się wcześniej gdzie masz ten miec wykonany bo jak nie to sprawdź w Orthosie w Komorowicach tam też wykonują i od razu z rehabilitacji można tam skorzystać.



Jeżeli chodzi o rehabilitację w Orthos to mogę się wypowiedzieć jedynie w samych superlatywach. Byłem, ćwiczyłem, żyję i żyć będę! Pełna profeska!
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com