Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

GonzO  

Mega wymiatacz

Szarlatan



Wiek: 30

Do³±czy³: 08 Lut 2011

   

Wys³any: 2017-05-19, 11:22   125 na kat B

Witam.
Jestem posiadaczem Cagivy Mito 125 i zastanawia mnie czy w świetle prawa mogę poruszać się nią na kat B.
Jak wiadomo ten motocykl osiąga większą moc nic przepisowe 11kw, ale w moim przypadku rubryka w której powinna być wpisana moc, jest pusta.
Posiadam dokument specyfikacji technicznej motocykla i w nim wpisana jest 0,0 KW.
Pozdrawiam.
_________________
Czas leczy rany , lecz blizny pozostajÄ… .
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2017-05-19, 17:03   

GonzO napisa³/a:

Jestem posiadaczem Cagivy Mito 125 i zastanawia mnie czy w świetle prawa mogę poruszać się nią na kat B.


Nie, bo według ustawy, aby prowadzić motocykl 125 ccm na kategorię B, nie może on posiadać większej mocy niż 11 kW oraz współczynnika masy do mocy większego niż 0,1 kW/kg.

GonzO napisa³/a:

Jak wiadomo ten motocykl osiąga większą moc nic przepisowe 11kw, ale w moim przypadku rubryka w której powinna być wpisana moc, jest pusta.
Posiadam dokument specyfikacji technicznej motocykla i w nim wpisana jest 0,0 KW.


Motocykl jednak ma większą moc niż wynika z dokumentów. (poza tym co za idiota wpisał 0,0 kw? - to jest silnik co mocy nie wytwarza? kuźwa, dobrze, że nie dał tych kilowatów na minusie :-D )

Takim pojazdem w teorii poruszać się nie wolno.
Oczywiście wszystko zależny od sytuacji, możesz trafiać na takich co nie znają specyfikacji danych motocykli i jeździć tak do usranej śmierci bez konsekwencji, albo za pierwszym razem trafić na dupków, którzy może będą znali ten model i się doczepią.
No i pamiętaj, że przy spowodowaniu wypadku, kolizji czy gdybyś chciał zadać pokrycia czegoś z ubezpieczenia, to twój pojazd i tak zostanie skierowany na badanie techniczne i konsekwencje mogą cię nie ominąć, za to wypłata sumy z ubezpieczenia już tak.
 

GonzO  

Mega wymiatacz

Szarlatan



Wiek: 30

Do³±czy³: 08 Lut 2011

   

Wys³any: 2017-05-19, 23:32   

$karbówka,
Myślę, że ktoś podczas sprowadzania motocykla dał ciała i walnął gafę w papierach.
Myślałem raczej o wyrobieniu nowego dowodu z uwzględnieniem mocy podanej przez wykres z hamowni, czy coś w tym stylu.
Dowód rejestracyjny jest jeszcze ''stary'' zielony i z tego co wiem to w tamtych czasach były trochę inne procedury rejestracji.
_________________
Czas leczy rany , lecz blizny pozostajÄ… .
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2017-05-22, 19:03   

GonzO napisa³/a:

Dowód rejestracyjny jest jeszcze ''stary'' zielony i z tego co wiem to w tamtych czasach były trochę inne procedury rejestracji.


Tym siÄ™ nie sugeruj.
W "tamtych czasach" mogłeś nawet piwo wypić na ulicy i nie dawali za to mandatów.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com