Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Kardafon

User


Do³±czy³: 23 Lip 2017

   

Wys³any: 2017-07-23, 15:24   5 lat w zwiÄ…zku

Witajcie kochani. Pierwszy raz mi się zdarza radzić komuś na forum,po prostu sytuacja mnie do tego zmusiła. Nie mam nikogo,do kogo mógłbym się zwrócić.
Otóż tak.Od bliska pięciu lat jestem w związku z dziewczyną, od pół roku mieszkamy razem. Na początku było wspaniale,wiadomo jak to jest. Ale z biegiem lat wszystko obraca się w obojętność - z mojej strony. Po prostu nie angażuje się w ten związek tak jak kiedyś. Sytuacja wygląda tak jak w typowym "januszowym" małżeństwie. Brak namiętności, mi jest wszystko jedno. Poza tym od dłuższego czasu stała się bardzo nerwowa. Wyzywa wszystkich,przykładowo w kolejce w sklepie od najgorszych. Ja z natury jestem bardzo spokojny. Ale to jest nic.
Od zawsze była jeszcze jedna kobieta. Od 3-4 lat spotykałem się z moją byłą dziewczyną (miłość z czasów nastoletnich,gdy ją poznałem miała 13 lat a ja 16). Zaaawsze coś mnie do niej ciągnie. Ma zupełnie inny charakter,taki,z którym się utożsamiam. Wiem,że mnie bardzo kocha. Nigdy nie była w żadnym związku jak tylko ze mną i jest dziewicą, zawsze mówi że jestem tym jedynym i że będzie na mnie czekać do końca życia.
Ja rozumiem swoje zachowanie tak,że skoro mnie coś cały czas do niej ciągnie to nie mogę kontynuować swojego obecnego związku. Ale jestem mega przywiązany, można powiedzieć że jest mi też tak wygodnie. Nie mam siły żeby walczyć o to.
Straciłem rachubę wszystkiego. I co ja mam zrobić. Czym mam się kierować. Wiem,że moja obecna kobieta mnie również bardzo kocha i nie pogodzi się z tym. Będę miał ogromne wyrzuty sumienia. Ale to już nie jest to..
 

altairsek  

Wymiatacz



ImiÄ™: Kamil

Wiek: 28

Do³±czy³: 20 Kwi 2012

   

Wys³any: 2017-07-24, 13:56   

Wszędzie dobrze tam gdzie nas nie ma :-) przypomnij sobie czemu się z nią rozstaleś jak byliście gówniakami. To bardzo piękne że tak mówi ale zarazem nie poważne , w obliczu może uswiadomisz sobie ile twoja obecna dla Ciebie znaczy .
Może porozmawiaj z nią o brzydkim odzywaniu się?
Najważniejsze:ile macie lat?
 

ElaKorcz  

User


Do³±czy³a: 30 Cze 2017

   

Wys³any: 2017-07-25, 08:01   

W długoletnich związkach często bywa tak, że po jakimś czasie odzywa się rutyna i zaczynamy się zastanawiać czy nie powinniśmy czegoś zmienić w swoim życiu. Jesteśmy młodzi więc chcielibyśmy jeszcze trochę przeżyć, poznać innych ludzi, być w innych związkach. Warto jednak żebyś zadał sobie pytanie czy jeśli zaczniesz nowy związek i po jakimś czasie znowu odezwie się rutyna to czy nie będziesz znowu chciał czegoś zmieniać. Fakt niektóre związki się rozpadają bo ludzie po prostu się nie starają. Powinieneś się zastanowić co lubisz bądź kochasz w obu dziewczynach. Jeśli naprawdę przestałeś coś czuć do obecnej dziewczyny to może jest to ostatnia chwila, aby zakończyć ten związek i rozpocząć coś nowego. Jedna rada: jeśli postanowisz zostać z obecną dziewczyną to nie powinieneś utrzymywać kontaktów z miłością z czasów nastoletnich.
 

altairsek  

Wymiatacz



ImiÄ™: Kamil

Wiek: 28

Do³±czy³: 20 Kwi 2012

   

Wys³any: 2017-07-25, 19:05   

Ja pierdziele post nade mną to chyba najmądrzejszy tutaj jaki przeczytałem także autorze tego tematu szanuj!
 

Hineka  

Mega wymiatacz

phosphoros



Do³±czy³a: 21 Sie 2011

   

Wys³any: 2017-08-02, 12:36   

Na pewno nie możesz się śpieszyć z decyzją.
Miłość trzeba pielęgnować, nikt tego za Ciebie nie zrobi. Mówisz że nie starasz się jak kiedyś czyli skoro jesteś tego świadom to jest właśnie czas byś coś zaczął robić i świadomie nie odsuwać się od swojej partnerki. Chyba że stwierdzisz, że rzeczywiście to nie jest to. Ale dobrze się nad tym zastanów. Czy nie potrzebujecie po prostu czasu, człowiek jak zaczyna mieszkać na swoim, zaczyna mieszkać ze swoim partnerem to jest ten czas gdy się dociera wzajemnie do siebie. To nie jest prosty okres, jest ciężko, bo sami musicie wytyczać pewne granice, pewien podział i tak pojawia się też rutyna.
Zastanów się bez kogo życia nie widzisz. Kogo możesz stracić. Z kim chcesz się zestarzeć. Czemu byłeś z tą dziewczyną 5 lat.
W każdym razie daj sobie chwilę czasu na to, nie podejmuj decyzji natychmiast by nie okazało się, że zmienił Ci się sposób myślenia za chwilę. Jednakże nie odkładaj z kolei tego w nieskończoność, nie zostań po środku.
I oczywiście ktoś ucierpi, ale mogą cierpieć wszyscy jeśli nie podejmiesz decyzji lub się pomylisz, a tak tylko jedna osoba będzie musiała się pogodzić.
Poza tym czemu Twoja miłość z dzieciństwa znów zaistniała w Twojej głowie? Zastanów się czy tylko to nie jest przelotne w związku z tymi małymi problemami i rutyną w Twoim obecnym związku.
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2017-08-03, 15:00   

Czy wy ze sobą w ogóle rozmawiacie o tym co was łączy? związek to ciężka praca.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

hegemonia1

User


Do³±czy³: 24 Lip 2015

   

Wys³any: 2017-08-31, 19:17   

a może coś po drodze coś takiego się stało, że zaczęliście się od siebie oddalać. Naprawdę w ogóle Ci na niej nie zależy.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com