Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2018-01-17, 15:16   

Lady Virgin napisa³/a:

W szeroko rozumianej rozrywce, sporcie konnym, hipoterapii i wszelkie inne formie terapii. Czyli użytkowanie, które nie ma na celu bezpośredniej śmierci zwierzęcia.




A jak to jest w końcu z tymi końmi wykorzystywanymi w rozrywce?
Z opinii jednego zaprzyjaźnionego weterynarza wiem, że konie jako zwierzęta pociągowe, nie cierpią podczas wożenia turystów.
Podobno też są tam bardzo, bardzo drobiazgowe kontrole.
I mnie to zastanawia, skoro są takie kontrole, to czemu ostatnio głośno było o tym przypadku upadku wycieńczonych zwierząt. Kiedyś mi się
bowiem przewinął taki obrazek, jak jakaś grupa obrońców praw zwierząt, niosła takie transparenty, i w ogóle w Internecie od tego roi się.
Zastanawiam siÄ™ ile jest w tym elementu propagandy.
Nie żebym była zwolenniczką tego typu zachowań, lecz zastanawiające jest, czy obrońcom praw zwierząt daje się coś uzyskać taką próbą uzasadniania niewłaściwego zachowania, jakim jest wykorzystywanie zwierząt. Tu raczej powinno się zadać pytanie: dlaczego i po co.
_________________
W miękkim futrze kota
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2018-01-18, 16:44   

DeSade napisa³/a:

Z opinii jednego zaprzyjaźnionego weterynarza wiem, że konie jako zwierzęta pociągowe, nie cierpią podczas wożenia turystów.
Podobno też są tam bardzo, bardzo drobiazgowe kontrole.



Ale co to znaczy nie cierpią? Co innego wciągnąć wóz kilka razy, a co innego kilkadziesiąt.
Co do kontroli, to w Polsce nie wierzę w żadne kontrole, poza skarbową.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Do³±czy³a: 19 Cze 2012

   

Wys³any: 2018-01-18, 19:51   

Koń nie ma najmniejszego problemu z ciągnięciem zaprzęgu. Każdy hodowca, który pracuje ze zwierzęciem nie pozwoli na to aby stała mu się krzywda. Niestety nie tylko wykwalifikowane osoby mogą "zajmować" się zwierzętami. I jak taki chłop z widłami zorientuję się, że na kuniu można robić pieniądze, to dzieje się tak jak się dzieje.

DeSade napisa³/a:

Tu raczej powinno się zadać pytanie: dlaczego i po co.


1. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze - jedna branża upadnie inna się rozwinie.
2. Brak wiedzy i poszerzanie emocjonalnej propagandy (zwierze chce żyć, a nie być wykorzystywane w produkcji, a już w ogóle hodowane na rzeź i nie daj Bóg ubijane rytualnie).
3. Hodowcy, którzy faktycznie wykorzystują swoje zwierzęta (nielegalne hodowle, złe warunki bytowe, nie przestrzeganie przepisów, oszczędzanie na vecie, albo niedopuszczalne celowe zadawanie cierpienia).
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2018-01-18, 20:00   

philosophus napisa³/a:

Co do kontroli, to w Polsce nie wierzę w żadne kontrole, poza skarbową.



Osobiście także nie byłam świadkiem żadnej, aczkolwiek znam jedną osobę, która powołując się na ten argument, zastrzegała, że widziała na własne oczy.
Jaka jest prawda - nie wiem, dlatego napisałam, że podobno.

Lady Virgin napisa³/a:

Niestety nie tylko wykwalifikowane osoby mogą "zajmować" się zwierzętami.



Kiedyś byłam na takim festynie, lata temu, gdzie małe kucyki były właśnie zaprzęgnięte, i woziły ludzi jakiś cały dzień. W sumie miałam wątpliwości, co do kwalifikacji tego pana, bo to zwykły chłop z roli, który nawet nie próbował się jakoś ubrać,żeby stworzyć pozory.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com