Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

LonelyQueen042811  

User

LonelyQueen042811


Wiek: 22

Do³±czy³a: 13 Kwi 2018

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2018-05-20, 14:10   Dom

Mam problemy w domu. Rodzice ciągle się ze sobą kłócą mimo że są po rozwodzie. Mieszkają razem, bo nie ma innego wyjścia. Matka się puszcza, nie zarabia i jest nieodpowiedzialna, tata ciężko pracuje i jako jedyny utrzymuje mnie i brata. Martwię się całą tą sytuacje. Chciałabym jakoś pomóc, ale nie wyczaruję pieniędzy. Jestem bezradna i czuję się zbędna. Staram się dobrze uczyć i nie sprawiać kłopotów, ale czuję że to nie wystarcza. Nie wiem co robić. Tnę się, by poczuć się lepiej, ale nie zawsze to działa. Mam wszystkiego dosyć. Nie wiem co robić.
_________________
LonelyQueen042811
 

4 8 15 16 23 42  

Wymiatacz


Do³±czy³: 05 Lis 2013

   

Wys³any: 2018-05-20, 15:35   

Znajdź sobie starszego chłopaka który ci pomoże :idea:
 

DeVaneio  

Moderator



Do³±czy³: 27 Lip 2014

   

Wys³any: 2018-05-20, 16:20   

LonelyQueen042811 napisa³/a:

Tnę się, by poczuć się lepiej, ale nie zawsze to działa. Mam wszystkiego dosyć. Nie wiem co robić.


Nigdy się nie tnij,to najgłupsze co można zrobić w tej sytuacji ?
Może poproś wojka lub ciocie o pożyczke ?
Jak mieszkasz na wsi to na wakacje można iść na zarobek.

Cytat:

Znajdź sobie starszego chłopaka który ci pomoże


Chłopak tutaj nie pomoże ale może zapewnic pustkę i wesprzeć w trudnych chwilach.
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

PrzemQ  

Hiper wymiatacz



Wiek: 28

Do³±czy³: 23 Lut 2009

   

Wys³any: 2018-05-20, 21:39   

Faktycznie ciężka sytuacja, ale jeżeli rodzice wzięli rozwód musieli również rozdzielić swój majątek? Komu trafił się dom? Jeżeli ojcu, to może Twoją matkę z domu usunąć. Jeżeli nie, zawsze możecie się przeprowadzić. Ile lat ma Twój brat?

To świetnie że pomyślałaś o tym żeby pomóc ojcu, ale pracując, utrzymywałabyś też pośrednio matkę - czego oczywiście nie chciałabyś, jak mniemam.

LonelyQueen042811 napisa³/a:

Chciałabym jakoś pomóc, ale nie wyczaruję pieniędzy



Jeżeli potrzebujesz pieniędzy na swoje wydatki, mogłabyś odciążyć ojca pracując na jakąś niewielką część etatu na przykład jako kelnerka. Ważne tylko żeby nie przesadzić i nie zaniedbać w ten sposób szkoły. Jeżeli natomiast wybierasz się na studia, zawsze możesz podjąć studia zaoczne i utrzymywać się sama, co wbrew pozorom wcale nie jest takie trudne. Niedługo wakacje, możesz spokojnie zarobić przez ten czas trochę pieniędzy i odciążyć ojca.

LonelyQueen042811 napisa³/a:

Tnę się, by poczuć się lepiej, ale nie zawsze to działa.



Zamiast się kaleczyć, powinnaś wziąć sprawy w swoje ręce. Wiele ludzi znajdowało się w gorszej sytuacji i wychodziło z dołka, więc Ty też możesz. Cięcie się sprawi tylko że będziesz coraz słabsza. Pamiętaj, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Rozwiń bardziej swoją sytuacje to może będziemy w stanie dać Ci bardziej konkretne rady.

Trzymaj siÄ™!
_________________
„ZdolnoÅ›ci specjalne – kowalstwo mentalne
Najbardziej nierealne wizje przekujÄ™ ci w plan
Nie uwierzysz mi i tak, ale to już twój problem
¯e podbijać rzeczywistość potrafisz tylko na kompie.”
 

misia_pysia  

Wymiatacz

co tu wpiszesz?



ImiÄ™: Ola

Wiek: 26

Do³±czy³a: 05 Kwi 2018

   

Wys³any: 2018-05-21, 13:03   

DeVaneio napisa³/a:

Jak mieszkasz na wsi to na wakacje można iść na zarobek.



W mieście tym bardziej, wieeeele jest ogłoszeń o pracę sezonową. Posprawdzaj sobie może na grupach na FB i w wakacje trochę sobie dorób, będziesz mieć też jakieś zajęcie, wyjdziesz z domu i odetchniesz od tego wszystkiego.

A co do sytuacji z matką i z ojcem to trudno Ci będzie cokolwiek zrobić. W grę zapewne wchodzą sądowe batalie, ale to Twoi rodzice będą się po sądach ciągać. Może zwróć się o pomoc do rodziny? Babci, cioci?
 

Justtina  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 30 Lis 2012

   

Wys³any: 2018-06-30, 15:46   

Zgłoś się do psychologa. Potrzebujesz terapii.
 

kammyk

User



Do³±czy³: 13 Lis 2017

   

Wys³any: 2018-07-06, 09:44   

Walcz o swoje (spokój, ciszę, dobrobyt i miłość) i rodzeństwo, pomagaj całej rodzinie, ale głównie myśl o sobie i bracie...
_________________
a nie, to nie...
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com