Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶ć

renatka8911

User


Doł±czył: 22 Maj 2018

   

Wysłany: 2018-05-22, 13:07   KsiÄ…ĹĽka

Ja również sięgnęłam po wyżej wspomnianego "Człowieka, który wspina się na drzewa" ta nowość, na półkach z literaturą faktu, to opowieść o pasji,marzeniach, pracy. Książka zwiera mnóstwo pięknych opisów natury, ciekawych miejsc, które dla szarego człowieka są niesamowicie odległe. W książce czytamy o przygodach James'a Aldred'a, który od dziecka wspina się na drzewa, a obecnie jest to część jego zawodu. Intrygująca i inspirująca lektura :) Polecam również "Bezdech" Grzegorza Kapli :)
 

CKwiedza

User


Doł±czył: 24 Maj 2018

   

Wysłany: 2018-05-24, 12:49   

Książka, która ostatnio dała mi sporo do myślenia to "Strach" Grossa.
 

bardo

User


Doł±czył: 09 Maj 2014

   

Wysłany: 2020-03-04, 13:58   

KsiÄ…ka o ciele - https://virtualo.pl/ebook/cialo-instrukcja-dla-uzytkownika-i287592/
Ale nie są to jaja, tylko podejście popularnonaukowe. Ciekawostki, fakty, ale podane z humorem.
Naprawdę bardzo przyjemnie się to czytało. Coraz bardziej mnie przekonują takie pozycje - głównie ze względu na konkretność.
 

karolina281205  

User

Normals


ImiÄ™: Karolina

Wiek: 18

Doł±czyła: 17 Mar 2020

Sk±d: Pomorskie

   

Wysłany: 2020-03-17, 09:23   Re: KsiÄ…ĹĽka dajÄ…ca do myĹ›lenia

Oskar i pani Róża Schmita
 

pitrek  

User


Wiek: 32

Doł±czył: 19 Sie 2014

   

Wysłany: 2021-01-20, 13:17   

Kazda książka moze zarowno zachęcić jak i zniechęcić do czytania, wszystko zalezy od tego jak bedzię wygladac praca z nią i tzw "omawianie" ja uwielbialam dzieła szekspira czy też inne dramaty w ktorych musieliśmy odkryc sens danego wersu np w kontekscie historycznym jak w Dziadach, za to Nad Niemnem mnie dobilo. Uważam ze mogloby byc wiecej fantastyki oraz ksiązek w ktorych sa omawiane problemy mlodziezy np My dzieci z dworca zoo. Lektury szkolne przede wszystkim powinny skłaniac do przemyśleń, dyskusji, a przy okazji uczyc różnych form literacki tak aby kazdy znalazl cos dla siebie. Z wczesnoszkolnych lektur chyba najbardziej polubiłem Anię z Zielonego Wzgórza https://tantis.pl/ania-z-zielonego-wzgorza-streszczenie-p543491
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com