Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Irma  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 01 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-11-27, 17:50   Najlepsze miasta dla studentów

W jakich miastach panują najlepsze studenckie klimaty? Jakie są Wasze doświadczenia? Spotkałam się z opiniami, że Poznań nie jest dobrym miejscem. Studiuje może ktoś tam? Wielokrotnie słyszałam, że Wrocław jest bardzo dobrym punktem. Również klimat Krakowa wielu zachwycił swoją spokojnością.
ProszÄ™ o opinie.
 

MJ  

Hiper wymiatacz

God sent us?



ImiÄ™: Michael

Wiek: 33

Do³±czy³: 28 Maj 2009

Sk±d: BDG

   

Wys³any: 2009-11-27, 18:39   

Ja mogę się wypowiedzieć na temat Bydgoszczy i nieco Torunia. A więc w BDG tak nie było czuć tego życia studentów, jednak zauważyłem, że co raz to częściej się zmienia. Puby, gdzie w studenckie dni piwo jest np. za 1zł, wejścia na imprezy tańsze, posiłki. W Toruniu jest podobnie, tyle że jeśli chodzi o juwenalia to tam idą pełną parą - u mnie w mieście praktycznie tego nie widać ;p
Jeśli chodzi o bezpieczeństwo? Hmm... Chyba bezpiecznie w bdg, jakoś nie spotkałem się z napadami na studentów.
_________________
In this world people will always throw stones in the path of your success,it depends on you…
What you make from them, a wall or a bridge?
 

Coco Chanel  

Pogromca postów



ImiÄ™: Coco

Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-11-27, 21:12   

Ja mogę wypowiedzieć się na temat Warszawy, ponieważ tu studiuję. Czuć tu studentów ze względu na dużą ilość uczelni wyższych. Warszawa ma duży plus ze względu na dobrze rozwiniętą komunikację miejską, natomiast minus za korki. Duża ilość pubów, klubów i innych miejsc wartych zobaczenia. Największy minus Warszawy to wysokie ceny, ale też duża dostępność produktów. Co do bezpieczeństwa to są dzielnice bezpieczne i mniej bezpieczne, "pójdź na pragę w skórzanej kurtce, a wrócisz bez kurtki, torebki i butów". Co do juwenaliów to nie wiem, jeszcze nie miałam okazji być.
Na pewno tanim miastem studenckim jest Białystok. Komunikacja miejska jest średnia (tylko autobusy), ale plusem jest raczej brak większych korków. Mnie zawsze podobały się białostockie juwenalia. Ceny są bardzo przystępne, kluby również są ok.
Z dwojga wybieram WarszawÄ™.
_________________
zapuszczam włosy i chudnę 20kg.
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-11-27, 21:25   

A ja polecam Libiąż studentom, którzy są cwaniakami ;) myślę, że będzie to dla nich bardzo atrakcyjne miejsce, szczególnie nocą w dni od Piątku po Niedzielę.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

Martina  

Hiper wymiatacz

pomarańczowa mantra



Wiek: 33

Do³±czy³a: 08 Pa¼ 2009

Sk±d: Jastrzêbie Zdrój

   

Wys³any: 2009-11-28, 07:48   

ja przez półtora roku chłonęłam klimat Poznania i się zakochałam w tym mieście, z kolei Kraków mnie nie urzekł ani trochę. co kto lubi.
_________________
potrafię już tylko pełzać po ścianach własnych struktur. teraz ich nie ma. moje myśli są bezdomne.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-11-28, 13:20   

Martina napisa³/a:

ja przez półtora roku chłonęłam klimat Poznania



Może jest fajny dla studenta, ale mieszkanie przez 19lat męczy. Choć gdy będę składał papiery na studia to w Poznaniu, większe oszczędności.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

pryzmat  

Pogromca postów



Wiek: 32

Do³±czy³: 26 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-11-28, 13:25   

Kraków.. Wszyscy moi znajomi tam studiują i ja też zamierzam..
_________________
_______________

Człowiek e, to wyścig szczurów,
do szklanych domów, z szarych murów,
jak twój guru to PeeLeN, ty przegrasz wyścig ten..


 

farbenka  

Hiper wymiatacz



Wiek: 32

Do³±czy³a: 14 Lis 2009

Sk±d: Honolulu

   

Wys³any: 2009-11-28, 13:32   

Moim wymarzonym miastem na studia jest Wrocław, bezapelacyjnie. Bliżej mam do Poznania, ale on mi się kojarzy z speluną, dresami i w ogóle mnie do niego nie ciągnie. A Wrocław, wręcz przecienie, przyjemna atmosfera, bo dużo znajomych, masa klubów, w których już w czasach liceum bywam i bardzo dobra komunkacja. :)
_________________
Nie wiem jaki jestem, ale cierpiÄ™, gdy mnie deformujÄ…... Wbrew wszystkiemu chcÄ™ być sobÄ…. — Witold Gombrowicz
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-11-28, 13:41   

farbenka napisa³/a:

Poznania, ale on mi siÄ™ kojarzy z spelunÄ…, dresam



Bez przesady a dresy są w każdym mieście, i w każdym mieście są takie dzielnice gdzie w nocy można stracić życie.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-11-28, 14:21   

farbenka napisa³/a:

A Wrocław, wręcz przecienie, przyjemna atmosfera


A ja słyszałem co innego. ¯e to własnie Wrocław jest niebezpieczniejszy od Poznania.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

Hana  

User

red dziołcha



Wiek: 34

Do³±czy³a: 28 Lis 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2009-11-28, 14:23   

Kraków - znam jedynie zycie studentki z tego miasta. Klubów nie brakuje napewno. Rozrywek podobnie: kina, lodowiska, kajaki, hazard, galerie. Milion piecset sto dziewienset pierdoł na zabicie czasu dla barby-panienki i chodzacych encyklopedi. Fakt ze łatwo tu złapac dorywcza prace napewno tez jest na plusie.

Ogolnie w Krakowie sa gromady studentów, i Kraków stara sie nie zamykac drzwi nowym żaka.

farbenka napisa³/a:

Moim wymarzonym miastem na studia jest Wrocław,


A i ja słyszałam ze czas tam spedzony nie nalezy do straconych. No i mieszka sie tam jak wsrod swoich, gdzie sie nie obejrzysz idzie student :-o
 

farbenka  

Hiper wymiatacz



Wiek: 32

Do³±czy³a: 14 Lis 2009

Sk±d: Honolulu

   

Wys³any: 2009-11-28, 14:56   

Mizantrop napisa³/a:

Bez przesady a dresy są w każdym mieście, i w każdym mieście są takie dzielnice gdzie w nocy można stracić życie.


Jasne, że w każdym mieście, i nawet w tym duzym jak i mniejszym, tylko mówię z czym mi się kojarzy nawet i te bezpieczniejsze dzielnice :]

Cytat:

A ja słyszałem co innego. ¯e to własnie Wrocław jest niebezpieczniejszy od Poznania.


Bo skinów jest więcej? Hah, to pewniak. :]

Hana napisa³/a:

A i ja słyszałam ze czas tam spedzony nie nalezy do straconych. No i mieszka sie tam jak wsrod swoich, gdzie sie nie obejrzysz idzie student


Tak tam jest, prawie każda linia tramwajowa jest wieczorami zazwyczaj zapchana do każdego wolnego minimetra. Nie wiem jak w innych miastach, ale zapewne też przewija się multum studentów. :) A w tym we Wro jeszcze znajomych spora częsc ; )
_________________
Nie wiem jaki jestem, ale cierpiÄ™, gdy mnie deformujÄ…... Wbrew wszystkiemu chcÄ™ być sobÄ…. — Witold Gombrowicz
 

endorfina  

Hiper wymiatacz

Poetka z Å‚awki.



Do³±czy³a: 18 Pa¼ 2009

Sk±d: Wroc³aw.

   

Wys³any: 2009-12-07, 20:36   

Straho napisa³/a:

farbenka napisa³/a:

A Wrocław, wręcz przecienie, przyjemna atmosfera


A ja słyszałem co innego. ¯e to własnie Wrocław jest niebezpieczniejszy od Poznania.


Mieszkam we Wrocławiu od 2,5 roku i nie zauważyłam żeby był niebezpieczny. Zdarzało mi się w środku nocy iść na piechotę przez spory kawałek miasta i jakoś nic mi się nie stało. A od roku mieszkam na dzielnicy, która kiedyś była podobna groźniejsza od Nowej Huty w Krk, a wieczorami jest tu cholernie pusto i [moim zdaniem] bezpiecznie.
Wiadomo, w każdym mieście jest niebiezpieczeństwo, ale bez przesady ; )

Polecam Wrocław, to miasto ma świetną atmosferę. Klubów dużo, piękny rynek, dobre uczelnie, łatwo o pracę dorywczą, dobrze rozwinięta komunikacja miejska i mnóstwo super zakątków zieleni :) plusów jest mnóstwo. Minusy widzę dwa - wysokie ceny mieszkań do wynajęcia [ale to chyba wszędzie] i remonty dróg = korki.
_________________
"Być może mężczyzna wymyślił ogień, lecz kobieta wymyśliła, jak z ogniem igrać."
 

Martina  

Hiper wymiatacz

pomarańczowa mantra



Wiek: 33

Do³±czy³a: 08 Pa¼ 2009

Sk±d: Jastrzêbie Zdrój

   

Wys³any: 2009-12-07, 23:13   

endorfina napisa³/a:

Mieszkam we Wrocławiu od 2,5 roku i nie zauważyłam żeby był niebezpieczny. Zdarzało mi się w środku nocy iść na piechotę przez spory kawałek miasta i jakoś nic mi się nie stało. A od roku mieszkam na dzielnicy, która kiedyś była podobna groźniejsza od Nowej Huty w Krk, a wieczorami jest tu cholernie pusto i [moim zdaniem] bezpiecznie.
Wiadomo, w każdym mieście jest niebiezpieczeństwo, ale bez przesady ; )

dokładnie. ja przez półtora roku mieszkałam w Poznaniu na sławetnej Wildzie a pracowałam do późnej nocy na Dębcu i nikt mi nigdy krzywdy nie zrobił ani nawet nie próbował. i nie uważam żeby było to miasto niebezpieczne. ale wiadomo, jak ktoś się stawia, to i w Katowicach mu będzie niebezpiecznie i w Koziej Wólce. bo wszędzie się znajdą ludzie, którzy cwaniaków nie lubią.
_________________
potrafię już tylko pełzać po ścianach własnych struktur. teraz ich nie ma. moje myśli są bezdomne.
 

Hana  

User

red dziołcha



Wiek: 34

Do³±czy³a: 28 Lis 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2009-12-08, 13:45   

endorfina napisa³/a:

Nowej Huty w Krk


hehehe a nie robcie Wy z naszej poczciwej Huciny takiej groznej krainy xD

endorfina napisa³/a:

dobrze rozwinięta komunikacja miejska i mnóstwo super zakątków zieleni :)


1) Wasza komunikacja to podobno dno ??
2) Podobno najwiecej parków miejscich w Polsce macie? Ale najwiekszy Park w Europie ma Kraków ^^ Las Wolski :P:P:P:P:P:P:P:P:P:P
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com