Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Doczya: 14 Pa 2009

Skd: ¦l±sk/Krk

   

Wysany: 2010-03-18, 19:30   Rośliny/ogród

Dziwny temat...ale ciekawy.
Lubicie rośliny?Kwiaty,drzewa?Macie jakieś w swoim domu,pokoju,a może sami dbacie o ogródek przy domu jesli taki posiadacie?''Macie rękę'' do kwiatów czy raczej nie?
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Doczya: 15 Gru 2008

Skd: Barcelona

   

Wysany: 2010-03-18, 21:03   

Lubię kwiaty,ale hm o wiele bardziej takie do wazonu.
Zwykle do tych donniczkowych nie mam cierpliwości i ich pielęgnacją zajmuje się moja mama.
Przyjemnie jest spędzać czas w pomieszczeniu,czy też na zewnątrz gdzie jest wiele zadbanych roślin.Aczkolwiek jak już wspomniałam sama nigdy nie miałam chęci,ani cierpliwości by je pielęgnować.
_________________
Drugs&hugs.
 

Li.  

Hiper wymiatacz



Imię: Lidia

Doczya: 05 Lis 2009

   

Wysany: 2010-03-18, 21:09   

Mam w domu duży ogród i uwielbiam w lecie posiedzieć wśród kwiatów i pięknego zapachu, ale gdy przyjdzie o to zadbać, wtedy już gorzej, nie mam nerwów do takiej roboty.

Doniczkowe kwiaty też lubię, ale większość ma krótki żywot, mimo, że bardzo się staram. Rośliny mięsożerne mnie ciekawią i kiedyś takowe miałam, no, ale niestety i te nie chciały ze mną żyć.
 

alpen.  

Pogromca postów

małe duże dziewczę.



Imię: Klaudia.

Doczya: 09 Sty 2010

Skd: Wadowice.

   

Wysany: 2010-03-19, 01:46   

Ogólnie, przyroda ma dla mnie duże znaczenie. Uwielbiam łąki, sady i piękne zadbane ogrody (zwłaszcza ten Kosty, ze stawem ;d). Czasem zdarza się, że pomagam mamie w pielęgnacji ogrodu.

W domu mamy całe zatrzęsienie kwiatków, bo mama ma na ich punkcie fioła. Najwięcej storczyków. Piękne kwiaty.
_________________
jak Cie odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać
 

Amellie  

Wymiatacz

engineer.



Wiek: 18

Doczya: 28 Gru 2008

Skd: Praha

   

Wysany: 2010-03-19, 17:28   

kocham kwiaty :). i wydaje mi się że mam do nich rękę (aczkolwiek często o nich zapominam), nieraz zdarzyło mi się wiele odratować <chwali się> ;P. w domu mam tak jak alpen., dżunglę ;P (zboczenie zawodowe mojej rodzicielki) i też pełno storczyków (aktualnie 11 a ich liczba doszła do 40 ale mama rozdaje). ja nie przepadam za storczykami, ładne bo ładne ale lubię tylko jeden gatunek ten: http://digart.img.digart....400/2518635.jpg . a tak to zamiokulkas bardzo wdzięczna roślinka, mało wody i mało miejsca a będzie przepiękny :P.
co do ogrodów to jest to co lubię najbardziej, nie ma nic przyjemniejszego niż praca w ogrodzie (aktualnie nawet jestem w trakcie projektowania ogródka ^^). od jakiś 3-4 lat pasjonują mnie ogrody. niestety własnego nie posiadam, ale jak mam okazje to pomagam.

po za tym rośliny to najpiękniejsze ozdoby, które żyją i jeśli się o nie dba, odwdzięczają się z nawiąką
_________________
"Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!" Pan P(e)..
 

ewelińcia  

Wymiatacz



Imię: Ewelina

Wiek: 34

Doczya: 09 Lip 2009

Skd: pomorze

   

Wysany: 2010-03-19, 17:37   

Lubię przyrodę posiedzieć latem na dworze.
Ale do pielenia,podlewania kwiatów itp to jestem ostatnia.
_________________
,,W życiu piękne są tylko chwile ''

 

Lena  

Pogromca postów

<3



Imię: Mieczysława

Wiek: 33

Doczya: 10 Cze 2008

Skd: Miasto Kobiet.

   

Wysany: 2010-03-19, 17:38   

no lubię, ale patrzec, bo np z dbaniem u mnie to jest slabo, kaktusy mam tylko w pokoju i to nie ja podlewam.
ogrodek ma moja mama, ja czasem podlewam w wakacje.
i konwalie kocham ponad zycie.
_________________
"strach jest niezwykle podniecający. Ludzie lubią być straszeni. To działa na nich jak chwile przed orgazmem. Wszyscy pragną tego zaznać. To niezwykłe doświadczenie."
<3
 

Anne  

Hiper wymiatacz

Mag powietrza.



Imię: Ania

Wiek: 31

Doczya: 10 Sie 2009

Skd: Honolulu.

   

Wysany: 2010-03-20, 21:58   

Nie lubię roślin. Na swoim oknie mam parę roślin, chociaż wiele razy mówiłam mamie, żeby je skasowała. Rodzice zawsze chcą, abym pomagała im w ogródku, ale ja nigdy nie chcę. Nienawidzę babrania się w ziemi, pająków, owadów i innych szkodników.
_________________
Najpierw rezygnujesz z drobiazgów, potem z większych rzeczy, a w końcu ze wszystkiego. Śmiejesz się coraz ciszej, aż wreszcie zupełnie przestajesz się śmiać. Twój uśmiech przygasa, aż staje się tylko imitacją radości, czymś nakładanym jak makijaż.
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Doczy: 05 Gru 2009

   

Wysany: 2010-03-21, 14:13   

Nie żebym był maniakiem, ale mimo wszystko przebywanie w ogrodach, na działkach , sadach poprawia mi nastrój i samopoczucie.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

Fretka  

Wymiatacz



Doczya: 11 Sie 2009

   

Wysany: 2010-03-21, 14:55   

no, w całym moim domu jest masa roślin głównie za sprawą mamy bo ma kompletną palmę na punkcie zieleni a szczególnie storczyków :D ja w swoim pokoju mam dwie małe palmy i gigantycznego papirusa a mam zamiar dokupic jeszcze fiołka bo poprzedni zwiędł
 

Ej  

Mega wymiatacz



Wiek: 31

Doczya: 03 Lut 2010

   

Wysany: 2010-03-24, 22:30   

Ja lubię kwaitki, ale tylko na nie patrzec a nie dbać o nie. Co prawda nie mam ogródka z kwiatami, ale mam je w doniczkach na podwórku, wiec zawsze coś, ale za to mam ogrodek z warzywami i tam w pewnym momencie też jest ładnie :) (ale też nie rwę się do jego plewienia itd.)
Bardzo lubię przyrodę, mam sad w którym zawsze mogę posiedzieć:) z resztą mieszkam na wsi, więc przyrodu mam pod dostatkiem :)
_________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym, nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
 

FajnyNick ?  

Pogromca postów

Prezydent Forum



Wiek: 14

Doczy: 12 Sty 2009

Skd: California

   

Wysany: 2010-03-24, 22:32   

Swoje to mam takie zielsko:
-Lucky Bambo

-Rzeżucha(ale to dopiero zasadzę)


PS.Miałem Tulipana w doniczce,ale znikł.
_________________
:cool: Słońce? Sam wybierz jak ma świecic Tobie. :cool:
 

margola  

Pogromca postów



Wiek: 46

Doczya: 27 Sty 2009

   

Wysany: 2010-03-25, 06:22   

Jak byłam mała, to miałam takiego kwiatka co miał cebulkę i był bez tam kwiatów tylko zielone liście, a potem kwitł na duże czerwone kwiaty!

Ale im bardziej rosłam tym mój kwiat mizerniał :(
No i w końcu sie zdenerwowałam i go wyjerzuciłam.

A potem mama kupiła mi takiego kwiatka co je muchy, ale w środku zimy to pewnie nie miał co jeść ( w sumie nie całkiem tylko mi go kupiła).
No i umarł.


I ostatnio miałam kaktusa z wypasem takiego. Ale raz go podlałam i myślałam że będzie żył! ¯e zbierze wode z kolców czy coś. A patrze ostatnio i co? Kaktus czarny jest i jakiś zgarbiony. No to go się pozbyłam w brutalny sposób dość.

Wole zwierzęta.
_________________
Wlecze za sobą morze niby zbrodnię ciemną. Cichy,
spogląda na mnie w rozpaczy. Mieszkam tutaj.
 

mloda2345  

Pogromca postów



Imię: Kinga

Wiek: 30

Doczya: 12 Mar 2009

   

Wysany: 2010-03-25, 13:24   

Na kwiaty to chyba bardziej lubię patrzeć niż się nimi zajmować bo mi to niezbyt wychodzi. Od niedawno znowu postanowiłam sobie kupić kaktusa do pokoju(jednego już zasuszyłam) i zobaczę czy długo wytrzyma ;D.
_________________
I am the rock that pushes away. I gave up tomorrow to spite today.
http://www.lastfm.pl/user/mloda2345 ;)
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2010-03-25, 15:19   

Ja mam w planach kupić nasiona mandragory i wysadzić :D:D
Ale nie wiem, co z tego wyjdzie.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com