Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

pibitex  

User


Wiek: 41

Do³±czy³: 05 Sty 2011

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2011-01-05, 22:39   Akwarium :)

Ja mam zbiorniczek wodny... małe cudo...

_________________
To jeszcze nic... zajrzyjcie tutaj:
http://chomikuj.pl/?page=316093 - miliony plików w jednym miejscu...codziennie 2 FILMY DO POBRANIA ZA DARMO !!!
 

Atlantic  

User



Wiek: 29

Do³±czy³a: 05 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-05, 23:06   

;O cudo
_________________
 

katecheta122

Wymiatacz


Do³±czy³: 04 Lis 2010

   

Wys³any: 2011-01-05, 23:07   

Baniak jest samym wyglądem i pielęgnacją nawet i dość ładny ;)
Tylko twoja obsada jest nie poprawna...
Z tego co widze to masz tam neonki i rasbory(więcej nie dowidze :D ).Jeśli chcesz im oszczędzić bólu to oddaj je do akwarystycznego ;)
Iżeli lubisz rybki ławicowe(patrz wyrzej) to jedyną opcją są microrasbory galaxy...
I na dno tak na styk poradziły by sobie 5x otosek przyujściowy :]
To była mała sugestia,ale jak Ci sie podoba to zostaw ja sam trzymam jedną rybke która potrzebuje ciut większego akwa ;)

[ Dodano: 2011-01-05, 23:08 ]
eee... sory za tÄ… obsade ale to chyba 30l???
No i masz tam bocje a one o wiele za duże ;)

[ Dodano: 2011-01-05, 23:09 ]
Chyba sie wygłupiłem bo nawet nie powiedziałeś jaki to litraż :D
Od razu myślałem że 25-30 l :-x
_________________
"(22:12:50) Straho: katecheta masz moje uznanie, to był tekst dekady"
 

miniX  

Pogromca postów

Emerytowany Dj



ImiÄ™: miniX

Wiek: 36

Do³±czy³: 20 Lis 2009

Sk±d: Wroclaw/Toronto

   

Wys³any: 2011-01-06, 04:28   

Bardzo Å‚adne
_________________
Kliknij se ---> https://www.facebook.com/XDemonWroclaw/?fref=ts
 

pibitex  

User


Wiek: 41

Do³±czy³: 05 Sty 2011

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2011-01-06, 10:35   

Dzięki za pochwały ale faktycznie mam tam co nieco namieszane..., wszystko przez moją żonę, tylko ona potrafi kupić rybkę jaka jej się tylko podoba bez względu na to jakie są w tej chwili w akwarium.... :)
_________________
To jeszcze nic... zajrzyjcie tutaj:
http://chomikuj.pl/?page=316093 - miliony plików w jednym miejscu...codziennie 2 FILMY DO POBRANIA ZA DARMO !!!
 

potargane_mysli  

Stały User



ImiÄ™: Laura

Wiek: 28

Do³±czy³a: 24 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-01-06, 11:29   

Wow :)
Zawsze, gdy wchodzÄ™ do kogoÅ› do domu to pierwsze co, zwracam uwagÄ™
czy ma rybki, lubię na nie popatrzeć. Od ilu lat je masz?;)
_________________
"Nie obawiaj się, że góry są za wysokie, droga zbyt długa, kwiaty zwiędną, za blisko czyjeś oczy wpatrzone z nadzieją, a potem tylko z wyrzutem. Nie obawiaj się, abyś nie musiał żałować tego, że zabrakło Ci odwagi."
 

dzilu96  

Pogromca postów



ImiÄ™: Piter

Wiek: 28

Do³±czy³: 03 Pa¼ 2010

Sk±d: Stara stolica

   

Wys³any: 2011-01-06, 12:08   

W sumie też kiedyś miałem rybki, ale to nie moje hobby. Okropnie odrzuca mnie wzięcie ryby do ręki czy wsadzenie ją do siatki, bo wodę trzeba zmienić. Miałem kiedyś małą kulę, ale mama rozbiła i rybki pozdychały na dywanie :(.
 

Norbs93  

Pogromca postów

the boy next door



ImiÄ™: Norbu$

Wiek: 30

Do³±czy³: 10 Cze 2009

   

Wys³any: 2011-01-06, 12:35   

Miałem kiedyś,ale bodajże jedna pozjadała całą resztę i było koniec rybek.Potem mi już ochota na nie minęła.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-01-06, 15:19   

Akwarium nie mam, choć kiedyś mi się marzy własne, wielkie morskie akwarium. Póki co miałem przyjemność tworzyć wielkie akwaria oraz dbać o nie. Kilka słodkowodnych, lecz w przeważającej ilości morskie. W sumie, to mogę traktować jako moje hobby, znajomy potrafi wydać 1200 zł za jedną morską rybkę, a nie ma pewności czy przeżyje, bo zmiana otoczenia, warunków bardzo odbija się na morskich, kiedyś dziko żyjących w oceanach.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Nonsens  

Stały User



Do³±czy³: 03 Cze 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2011-01-06, 15:31   

Nie podoba mi sie korzeń, mało realnie to wygląda. No i przede wszystkim, minus za to, że to słodkowodne, podczas gdy ja lubuje się w słonowodnych. Sam mam akwa morskie o poj. 400 l. Fakt, że ze słodkowodnym jest dużo mniej roboty, ale wygląda średnio. :) Zainwestuj w więcej ryb i ładniejszych. :) Przyjmij wyzwanie.
_________________
There is a pleasure in the pathless woods,
There is a rapture on the lonely shore,
There is society, where none intrudes,
By the deep sea, and music in its roar:
I love not man the less, but Nature more,
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-01-06, 16:08   

Nonsens napisa³/a:

Sam mam akwa morskie o poj. 400 l. Fakt, że ze słodkowodnym jest dużo mniej roboty, ale wygląda średnio.


To zależy jaka obsada, jak wielkie, i jaka dekoracja, bo słodkowodne również mogą się prezentować okazale.
I porównaj sobie koszt założenia akwarium morskiego a słodkowodnego, plus zaplecze by mieć do podmiany wodę słoną.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

katecheta122

Wymiatacz


Do³±czy³: 04 Lis 2010

   

Wys³any: 2011-01-06, 17:22   

Nonsens-to co powiedziałeś to dla mnie nonsens bo ja tam wole słodkowodne ;)
_________________
"(22:12:50) Straho: katecheta masz moje uznanie, to był tekst dekady"
 

Nonsens  

Stały User



Do³±czy³: 03 Cze 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2011-01-06, 17:37   

katecheta122 napisa³/a:

Nonsens-to co powiedziałeś to dla mnie nonsens bo ja tam wole słodkowodne


Widzisz, dlatego ja wyrazam swoja opinie o akwa slodkowodnym i nie mowie ze kazdy ma myslec tak jak ja. Uwazam tez, ze Twoj post teraz byl nonsensem gdyz nic nowego nie wniosl do tematu.

Mizantrop napisa³/a:

słodkowodne również mogą się prezentować okazale.


Nie mowie ze nie, ale zeby prezentowalo sie okazale to tez musi byc duzy wklad finansowy i masa roboty.

Mizantrop napisa³/a:

I porównaj sobie koszt założenia akwarium morskiego a słodkowodnego


Temu, że akwa morskie jest drozsze nie zaprzeczytelm. Male nie jest duzo drozsze niz wieksze slodkowodne. Nie kazda ryba kosztuje 1200 zl. Za 30-40 zl tez mozna kupic. Fakt, sa drozsze niz neonki, ale za to jak wygladaja :)
_________________
There is a pleasure in the pathless woods,
There is a rapture on the lonely shore,
There is society, where none intrudes,
By the deep sea, and music in its roar:
I love not man the less, but Nature more,
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-01-06, 17:53   

Nonsens napisa³/a:

Nie mowie ze nie, ale zeby prezentowalo sie okazale to tez musi byc duzy wklad finansowy i masa roboty.


W morskie też trzeba włożyć sporo pieniędzy by się prezentowało. ¯ywa skała, żywe koralowce, piasek dobrej jakości etc. to też sporo kosztuje. Do tego włączyć całe zaplecze, odczynniki chemiczne, które są ważne w hodowli morskich stworzeń.

Cytat:

Temu, że akwa morskie jest drozsze nie zaprzeczytelm. Male nie jest duzo drozsze niz wieksze slodkowodne. Nie kazda ryba kosztuje 1200 zl. Za 30-40 zl tez mozna kupic. Fakt, sa drozsze niz neonki, ale za to jak wygladaja :)


A opłaca się zakładać małe akwarium morskie ? moim zdaniem nie. Nie twierdzę, że każda kosztuje rybka 1200 zł, tak za 40 zł możesz kupić sobie tzw. nemo. Chcąc mieć bardziej okazałe rybki niestety trzeba trochę finansów włożyć i jeszcze nie ma się pewności, że przeżyje w nowej wodzie morskiej.
I akwarium morskie wymaga innej filtracji, dobry filtr kubełkowy zewnętrzny kosztuje kilka tys. Odpieniacz do białka też.
Fajnie się prezentuje jeśli ktoś ma pieniądze oraz wiedzę, hobby, bo by ot tak mieć by mieć to szkoda rybek.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

VegaS  

Stały User



Wiek: 31

Do³±czy³: 27 Gru 2010

Sk±d: braæ kase?

   

Wys³any: 2011-01-06, 17:56   

Też miałem kiedyś akwarium ale nie takie duże :P
_________________
"Nie jeździj szybciej niż potrafisz myśleć..."
To niestety prawda...
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com