Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2011-07-14, 06:34   Dlaczego warto czytać?

Otóż to. Dlaczego czytamy? Co nas w tym kręci i podnieca? Czego oczekujecie po lekturze? Jakie doznania czytelnicze was uzależniły? Co takiego w książkach jest cennego?

Inspiracją był ten artykuł:

http://wyborcza.pl/1,1154...e_groupies.html

Zawsze bardziej pociągały mnie te, które odróżniały Kordiana od Konrada. :oczami:
_________________
#truestory
 

Everthus  

Pogromca postów



Wiek: 33

Do³±czy³: 18 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-07-14, 08:36   

Krit napisa³/a:

Zawsze bardziej pociągały mnie te, które odróżniały Kordiana od Konrada. :oczami:


A myślałem, że to dziewczyny prędzej patrzą na bogactwo językowe ;)
Oczytanie zawsze będzie na plus. Nie wiedziałem, że ktoś może zostać odebranym bardziej sexy z tego powodu. Chociaż to w sumie najbardziej widać w internecie, gdzie właśnie królują słowa. GG, SMS, portale... podziwiam wygadanych i wygadane.
_________________
lol
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-07-14, 10:24   

Ja czytam by się oderwać od smutnej rzeczywistości. Lubię nie tylko czytać, ale także posiadać wiele książek. Rozwijają nie tylko wyobraźnię, co ma znaczący wpływ na moje sny, co jeszcze rozwiają wachlarz posiadanego słownictwa. Niby poprawiją też ortografię, ale przy wszechobecnym internecie trudno takiej szczepionce o spektakularne efekty.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

nika93  

Stały User


Wiek: 30

Do³±czy³a: 08 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-07-14, 17:31   

czytając przeżywamy nie tylko jedno życie
czytanie to sposób na oderwanie się od rzeczywistości
 

Aleks@dr@  

User


ImiÄ™: Aleksandra

Wiek: 29

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-07-14, 18:07   

Czytanie książek wzbogaca język człowieka, który im bardziej jest "ulepszony", tym bardziej należy do ciekawszych... Poza tym czytanie pozwala odreagować od świata oraz rozwinąć wyobraźnię, która często jest tłumiona w dzisiejszym świecie... Z tego wynika, że z czytania są same pozytywy... To dlaczego tak mała ilość ludzi je czyta?? Po prostu się nie znają na tym co dobre ;)
 

Nirnaeth  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 14 Mar 2009

   

Wys³any: 2011-07-14, 18:19   

Czytając, może nie żyję dłużej, ale jakoś pełniej - takie mam wrażenie. O tym, czego nie poznam na własnej skórze, dowiem się z książek. Literatura bardzo wpływa na charakter człowieka, no, w każdym razie na pewno mój. Ma ogromny wpływ na kształtowanie mojej osobowości. Dzięki niej dostrzegam, poznaję, czuję i rozumiem więcej. Czytanie rozwija myślenie, zwłaszcza samodzielne i twórcze. Jak to mawia mój ulubiony polonista - umysł jest jak mięsień, nieużywany - zanika. Dlatego warto czytać, rozwijać go i pracować nad tym cały czas. Do tego oczywiście rozwój wyobraźni, poprawa słownictwa - wiadomo. (;

Swoją drogą - gromnie mnie bawi, kiedy przy tych wszystkich zaletach i tak usłyszę - "Nie czytaj, to szkodzi. Popsujesz sobie wzrok." ;D
 

Everthus  

Pogromca postów



Wiek: 33

Do³±czy³: 18 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-07-15, 13:32   

Nirnaeth napisa³/a:

"Nie czytaj, to szkodzi. Popsujesz sobie wzrok." ;D


Naukowcy (pewnie amerykańscy) udowadniają, że to jest bzdura.

Ja czytam tyle ile czytałem, ale i tak zauważyłem spory regres jeżeli chodzi o ortografię. Myślę że faktycznie winny temu jest internet. Ja mam przynajmniej ff, spora część nie patrzy co pisze, a później wzrokowo to adaptuję.
_________________
lol
 

Nirnaeth  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 14 Mar 2009

   

Wys³any: 2011-07-15, 19:03   

Everthus napisa³/a:

Nirnaeth napisał/a:
"Nie czytaj, to szkodzi. Popsujesz sobie wzrok." ;D

Naukowcy (pewnie amerykańscy) udowadniają, że to jest bzdura.



Możliwe. Czego oni nie są w stanie udowodnić? ;D A tak poważniej, to słyszę to od ludzi, którzy cały swój wolny czas spędzają na oglądaniu bezsensownych seriali telewizyjnych. Książki wnoszą nieporównywalnie więcej, więc nawet gdyby psuły wzrok w podobnym stopniu, i tak opłacałoby się czytać.
 

Everthus  

Pogromca postów



Wiek: 33

Do³±czy³: 18 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-07-16, 11:59   

Nirnaeth napisa³/a:

Książki wnoszą nieporównywalnie więcej, więc nawet gdyby psuły wzrok w podobnym stopniu, i tak opłacałoby się czytać.


Kto czyta, żyje podwójnie. Nie mówiąc o lekcji dystansu, ironii i sarkazmu jaką mi dał chociażby Pratchett. Czy humoru jaki dał AS albo Wielki Grafoman. Dziewczyny to chyba wyczuwają.
_________________
lol
 

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2011-07-23, 21:01   

Moim zdaniem czytanie jest obecnie bardzo niedoceniane. Warto, z wielu różnych powodów. Po pierwsze-ortografia i to jak wypowiadamy się na piśmie. Naprawdę, właściwie nieświadomie, pochłaniając wiele książek wpajamy sobie coraz to więcej słów i wyrażeń, a tego nigdy dość. Książki rozwijają wyobraźnię, pozwalają oderwać się od rzeczywistości, a przecież w dzisiejszych czasach to bezcenne-wszyscy wciąż "uciekamy", więc czy to nie najlepszy sposób? Dzięki czytaniu również stajemy się mądrzejsi, dojrzewamy, w pewnym stopniu "przeżywamy" życia bohaterów książek, lepiej poznajemy świat. Wiele zależy też od rodzaju książki, ale wybór jest przecież ogromny-można zarówno się pośmiać jak i przeżyć chwilę grozy. Wydaje mi się, że dzięki czytaniu stajemy się też lepszymi ludzmi. Szkoda, że niektórych i to nie przekonuje, nie mniej osobiście bardzo polecam tego rodzaju rozrywkę. Tak, to jest ROZRYWKA.
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

niktznany

Stały User


Do³±czy³: 20 Kwi 2010

   

Wys³any: 2011-07-27, 10:18   

Zależnie od nastroju, potrzebuję relaksu, zgłębienia wiedzy, otwarcia oczu na pewne sprawy, zmuszenia do jakiejś refleksji. Ostatnio czytałem same fantasy właśnie dla relaksu, ale też wpadł mi w ręce ebook "Jezus z mojego osiedla" Roberta Wójcika, wydane przez internetowe wydawnictwo goneta.net i muszę przyznać, że jak na książkę nieznanego mi autora, to pozytywnie mnie zaskoczyła, sporo ciekawych przemyśleń.
 

xenovobez  

Hiper wymiatacz

;]



ImiÄ™: Oryginalne

Wiek: 29

Do³±czy³a: 07 Kwi 2010

   

Wys³any: 2011-07-27, 17:05   

Dzięki książkom ma się możliwość zamknięcia się na wszystko wokół i poczucia się jak obserwator w innym świecie wg mnie jest to bardzo ciekawe uczucie, jednak po dłuższym czasie męczy, ale to zależy od książki.
_________________
"[...] miłość nie daje i nigdy nie dawała szczęścia. Wręcz przeciwnie, zawsze jest niepokojem, polem bitwy, ciągiem bezsennych nocy, podczas których zadajemy sobie mnóstwo pytań, dręczą nas wątpliwości. Na prawdziwą miłość składa się ekstaza i udręka."
 

Exbitz  

User

\m/



ImiÄ™: Patryk

Wiek: 29

Do³±czy³: 27 Lip 2011

Sk±d: Lubelskie

   

Wys³any: 2011-07-27, 21:36   

Czytam przede wszystkim po to, by - podobnie jak w przypadku filmu, lecz o wiele przyjemniej - obejrzeć historię przedstawianą w książce (oczywiście jeżeli czytam powieść). Jeżeli sięgam po literaturę popularnonaukową, np. Stephena Hawkinga to jak nietrudno się domyślić dla pogłębienia wiedzy.
 

Behemoth  

Mega wymiatacz

Pazurzasty



Do³±czy³: 27 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-07-27, 21:37   

Bo czytanie dostarcza świetnej rozrywki, nawet jeżeli ta rozrywka kończy się płaczem w poduszkę, tygodniową potrzebą spania przy zapalonym świetle czy pustką w głowie i masakrą dotychczasowego światopoglądu. No i stanowi jakiś rodzaj zaspokojenia ludzkiej tęsknoty za odległymi światami.
_________________
Mój nickname w żaden sposób nie wiąże się z mocno umalowaną kapelą metalową. Wiąże się z czarnym, tłustym kotem.

Bierz, co chcesz, potem płać i płacz.
 

nussanka  

User



ImiÄ™: Natalia

Do³±czy³a: 30 Lip 2011

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2011-07-30, 12:55   

Czytam, ponieważ lubię to robić. Czytanie rozwija wyobraźnię oraz słownictwo człowieka, Gdy czytam mogę przenieść się w inny świat. Często utożsamiam się z jakimś bohaterem. Przeżywam jego przygody i odczuwam emocje. Częściej płaczę przy książkach niż na filmach. Uważam że słów autora nie wyrazi żaden film. Czytanie nas rozwija... Jest to świetny sposób na nudę ;D
_________________
Serdecznie zapraszam do czytania i komentowania :

http://the-vampire-university.blog.onet.pl/
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com