Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2011-08-20, 22:31   SkÄ…d czerpiecie książki?

Jak w tytule. Korzystacie z bibliotek, pożyczacie od innych, macie własne zbiory w domu, ściągacie ebooki, a może kupujecie audiobooki? Z czego korzystacie najczęściej? Wolicie skorzystać z wypożyczalni czy raczej samodzielnie zakupić książkę w księgarni?

Podpisujecie swoje książki jeśli pożyczacie je innym?
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

xbibi19x  

Wymiatacz

xbibi19x


ImiÄ™: Natalia

Wiek: 30

Do³±czy³a: 25 Lut 2011

Sk±d: Rogo¼no Wlkp.

   

Wys³any: 2011-08-21, 07:17   

Pożyczając innym, zawsze podpisuje... Jesli jestem przy kasie, to wole sama isc do ksiegarni i kupic ksiazke :) a jesli nie, to głównie ściągam ebooki :) rzadko chodzę do biblioteki, bo nie mam czasu :(
_________________
£apie chwile ulotne jak ulotka , chwile ulotne łapie jak fotka ... Dbam by chwile ulotne jak notka , nie uleciały jak ulotna plotka ...
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-08-21, 09:33   

Ja lubię mieć dużo książek, dlatego kupuję w Empiku.
Poza tym biblioteka u mnie jest ciągle zamknięta i zero nowości. Również pożyczam czasami książki od kogoś.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Mrana  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Anna

Do³±czy³a: 12 Cze 2011

   

Wys³any: 2011-08-21, 09:41   

Przeważnie korzystam z biblioteki lub od kogoś pożyczam. Rzadko kupuję, bo najzwyczajniej nie mam tyle kasy a książek czytam dość sporo. Jeśli komuś pożyczam to przeważnie są podpisane.
 

Norbs93  

Pogromca postów

the boy next door



ImiÄ™: Norbu$

Wiek: 30

Do³±czy³: 10 Cze 2009

   

Wys³any: 2011-08-21, 11:59   

Wyłącznie wypożyczam z biblioteki.Ale również ściągam audiobooki lektur.
 

Coco Chanel  

Pogromca postów



ImiÄ™: Coco

Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Sie 2009

   

Wys³any: 2011-08-21, 14:30   

Korzystam prawie ze wszystkich wymienionych źródeł. Najrzadziej pożyczam od kogoś, ponieważ ludzie nie są zbyt chętni do pożyczania książek. Są za drogie, a łatwo się niszczą. Często odwiedzam bibliotekę, całkiem dobrze zaopatrzoną jak na swoje małe rozmiary. Kupowanie książek to moja mała, ale droga miłość. Miesięcznie kupuje około trzech nowych pozycji oraz jakieś w antykwariatach. Przez to mam dobrze zaopatrzoną prywatną biblioteczkę i wracam do raz przeczytanych książek.
_________________
zapuszczam włosy i chudnę 20kg.
 

Nymeria  

Stały User



ImiÄ™: Anna

Wiek: 29

Do³±czy³a: 31 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-08-21, 15:02   

Przywiązuję się do książki, którą przeczytam dlatego nie lubię ich wypożyczać. Dzięki temu w moim pokoju jest mała biblioteka. Książki są drogie, ostatnio zdałam sobie sprawę, że wydaje na nie najwięcej pieniędzy. Trudno. Dla mnie nie ma miesiąca bez kupienia nowych książek. Najczęściej robię to na allegro.
_________________
I am the "who" when you call, "Who's there?"
I am the wind blowing through your hair...
 

matiz55  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 12 Lip 2010

   

Wys³any: 2011-08-21, 15:24   

Głównie z biblioteki, kupuje tylko te tytuły które najbardziej przypadają mi do gustu. Mój budżet pochłaniają płyty.
 

Doctor D.  

Stały User


Do³±czy³: 06 Cze 2010

   

Wys³any: 2011-08-21, 17:15   

Kupuję, ponieważ mam niemałą kolekcję książek i staram się, by była ona jeszcze większa. Między innymi dlatego też, gdyż uwielbiam zapach nowej książki, ten papier, druk...o tak. Czasem zdarza się, ze książka, którą chcę przeczytać jest już w mym posiadaniu (a raczej mojej mamy i babci, które to maja ogromną biblioteczkę) to nie muszę wydawać pieniędzy na jej zakup. Jeśli nie mam książki i kasy na nią, to ściągam ebooka.
 

sg10

Stały User


Do³±czy³: 07 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-08-21, 18:10   

Tylko wypożyczam. No, może czasami zdarzy się, że zakupie jakąś nowość, ale dosyć rzadko, nie biegnę za nimi, wolę coś znaleźć starszego w bibliotece..
 

Akeyo20  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³: 16 Cze 2010

   

Wys³any: 2011-08-21, 20:23   

Głównie biblioteka miejska. Czasem kupuję (głównie z przeceny jak przypadkiem coś trafię). Są jeszcze ebooki, ale jakoś nie widzi mi się czytanie ich. Tylko zawalają dysk
_________________
There can be only one
 

Hineka  

Mega wymiatacz

phosphoros



Do³±czy³a: 21 Sie 2011

   

Wys³any: 2011-08-21, 20:25   

Biblioteki i znajomi. Chociaż bardzo bym chciała sobie pokupować. Zdarzają się też ebooki, ale generalnie wolę mieć materialnie w dłoniach książkę.
 

Jarmu  

Wymiatacz

Dziwnie normalny



Imię: Paweł

Wiek: 31

Do³±czy³: 21 Sie 2011

Sk±d: Gliwice

   

Wys³any: 2011-08-21, 20:31   

Wypożyczam.
Spodoba siÄ™ > kupujÄ™
Nie spodoba siÄ™ > wiadomo ;)
Jak mi się jakaś książka spodoba a jest na przykład częścią jakiejś serii to od razu kupuję wszystkie części :-D ot takie uzależnienie :-P
_________________
To dziwne, ale kiedy człowiek się czegoś boi i oddałby wszystko, byle tylko spowolnić upływ czasu, czas ma okropny zwyczaj przyspieszania swego biegu.
Joanne Kathleen Rowling
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-08-21, 20:54   

Rzadko korzystam z bibliotek. Nie lubię ich - mały wybór, ograniczenia czasowe. Kupuję książki, pożyczam od znajomych, ściągam ebooki.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2011-08-21, 22:00   

Osobiście najczęściej korzystam z bibliotek. Zwykle gdy zależy mi na jakiejś książce to szukam aż ją znajdę. Czasem pożyczam od znajomych, jednak zdecydowanie częściej od którejś z moich cioć, których zbiory są dość spore. Bardzo rzadko sięgam po ebooki, wciąż nie jestem do końca przekonana co do tej formy czytania. Co do kupowania książek-póki co mimo wszystko na tym oszczędzam, jednak nie raz pokusa jest wielka. Swoje książki zaczełam podpisywać odkąd kilka pożyczonych pozycji do mnie nie wróciło.
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com