Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

nie to nie  

Mega wymiatacz

kocia mama



ImiÄ™: Kejt

Wiek: 33

Do³±czy³a: 27 Lut 2013

Sk±d: £ód¼

   

Wys³any: 2013-02-28, 12:35   Okropna noc

Witajcie! Dzisiejsza noc była dla mnie koszmarem, nie wiem właściwie co się ze mną działo i powiem szczerze, że jestem przerażona.
Mieszkam z narzeczonym i córeczką u teściów, chwilowe niepowodzenia życiowe nas do tego zmusiły. Mamy swój pokój, w którym kisimy się we trójkę. Ja śpię z córeczką na łóżku,a narzeczony na rozkładanej kanapie. W pewnym momencie mała zapłakała, więc obudziłam się i jak zwykle dałam jej butelkę z mlekiem. Zasnęła, ale ja już jakoś nie mogłam. Położyłam się na plecach i wtedy się zaczęło... Zaczęłam się dusić, a raczej ktoś dusił mnie! Tak jakby całym ciężarem swojego ciała uwalił się na mnie. Chciałam wstać, ale byłam bezwładna, chciałam krzyczeć, ale nie mogłam. Po chwili wszystko ustało. Z trudem przewróciłam się na bok. Popatrzyłam na mojego narzeczonego jak śpi na tej kanapie i złapała mnie kolejna schiza. Widziałam jak śpi,ale słyszałam jak do mnie mówi! To było straszne, wiedziałam, że się nie odzywa, ale słyszałam jego głos. Zamknęłam oczy i zaczęłam się modlić. Trochę zrobiło mi się lepiej. Otworzyłam oczy i nie ruszając się zaczęłam wodzić oczami po pokoju. W pewnej chwili kątem oka zobaczyłam, że coś rusza się w nogach łózka. Bałam się tam spojrzeć, tam ktoś stał! Ciemna postać, wysoka. Zaczęłam szybko i głośno nabierać powietrza, bo czułam, że mi go brakuje. Wtedy poruszyła się mała i wszystko zniknęło. Przez chwilę był spokój, prawie przysnęłam odmawiając zdrowaśki, gdy nagle usłyszałam hałas, tak jakby ktoś piętro niżej walił dłutem w ścianę czy podłogę. Nagle zdałam sobie sprawę, że przecież pod nami jest też nasze mieszkanie, bo teściowie mają dwupoziomowe mieszkanie na parterze. Chwyciłam dziecko i pobiegłam na tą kanapę do narzeczonego. Obudziłam go, on nic nie słyszał! A mi cały czas waliło to w uszach...
Czy ktoś z Was miał podobne historie? Co to wszystko może oznaczać? Pierwszy raz zdarzyło mi się coś takiego. Uprzedzając złośliwe komentarze zaznaczam, że nie ćpam, nie piję, nie łykam żadnych leków.
_________________
"Wiesz, co się robi, jak życie dołuje? Mówi się trudno i płynie się dalej!"

Dori
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2013-02-28, 16:48   

Witaj.
Paraliż przysenny, poczytaj sobie o tym zaburzeniu snu.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Raptowny_Gnojek  

Stały User

BEZ AGRESJI!


Do³±czy³: 16 Lut 2013

   

Wys³any: 2013-02-28, 19:30   

Maskara, ciary na ciele miałem jak to czytałem! Są zjawiska niewytłumaczalne, ale z takim czymś się jeszcze nie spotkałem. Wprawdzie oglądałem Paranormal Activity, ale to nie to samo jak ktoś coś takiego pratycznie samego opisuje...
 

momoko  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 24 Lis 2010

Sk±d: Toruñ

   

Wys³any: 2013-03-01, 09:32   

Koleżanka kiedyś mówiła mi o zmorze. Z tego co opisujesz to mogłoby być to.
 

DreamLiner  

Wymiatacz

Kosmonauta



ImiÄ™: Hubert

Do³±czy³: 01 Mar 2013

Sk±d: Lubuskie

   

Wys³any: 2013-03-01, 10:39   

Paraliż senny proszę bardzo, wyjaśnia wszystko ci słyszałaś i widziałaś:
Porażenie przysenne (paraliż senny, paraliż przysenny) – stan wystÄ™pujÄ…cy podczas zasypiania lub rzadziej podczas przejÅ›cia ze snu do czuwania, objawiajÄ…cy siÄ™ porażeniem mięśni (katapleksja) przy jednoczesnym zachowaniu peÅ‚nej Å›wiadomoÅ›ci.

Osoba doświadczająca paraliżu przysennego ma wrażenie ogarniającej niemocy, nie jest w stanie wykonać żadnych ruchów, mówić ani otworzyć oczu. Zjawisku temu towarzyszą zazwyczaj bardzo nieprzyjemne doznania psychiczne, takie jak wrażenie ogłuszającego dudnienia lub dzwonienia w uszach, bezwładnego spadania, wykręcania ciała, przygniecenia klatki piersiowej lub kończyn. Prawie zawsze towarzyszy mu przyśpieszony rytm serca oraz uczucie strachu. Podczas paraliżu możliwe jest również występowanie różnego rodzaju halucynacji, zarówno wzrokowych jak i dotykowych.

Mam nadzieję ze pomogłem :D
_________________
Wszechświat jest piękny.
Wystarczy spojrzeć w niebo
:oczami:
 

agnikl  

Stały User



ImiÄ™: Kinga

Do³±czy³a: 08 Gru 2012

Sk±d: Wêgorzewo

   

Wys³any: 2013-03-02, 19:36   

Nie wiem, co to mogloby byc, ale wiem jedno, ze zrobilabym to samo co Ty, zaczelabym sie modlic. Mam nadzieje, ze Cie to opusci. o.O
_________________
Ktoś wierzy w ideały, ja wierzę w krople co drąży skały.
 

PanTotenowy  

Mega wymiatacz

Mr. Sinister



Do³±czy³: 01 Sie 2012

   

Wys³any: 2013-03-03, 10:23   

Właśnie tak też myślałem czytając to, że może to być paraliż senny. DreamLiner wytłumaczył.
_________________
"Say goodbye to sunshine, sunshine"
 

nie to nie  

Mega wymiatacz

kocia mama



ImiÄ™: Kejt

Wiek: 33

Do³±czy³a: 27 Lut 2013

Sk±d: £ód¼

   

Wys³any: 2013-03-03, 12:34   

Może lepiej jest wierzyć w ten paraliż senny. Dziś, z perspektywy kilku dni wydaje się to być całkiem realnym i racjonalnym wytłumaczeniem. Dziękuję wszystkim :)
_________________
"Wiesz, co się robi, jak życie dołuje? Mówi się trudno i płynie się dalej!"

Dori
 

pooderpro  

User


Do³±czy³: 11 Cze 2015

   

Wys³any: 2015-06-11, 10:35   

Miewam takie noce. SÄ… naprawdÄ™ okropne.
 

Jimmyblack  

Mega wymiatacz


ImiÄ™: Jimmy

Wiek: 28

Do³±czy³: 19 Maj 2015

Sk±d: Dublin

   

Wys³any: 2015-06-11, 19:07   

jako, że jestem fanem dobrego horroru od długiego czasu czekam, aż mi się to przydarzy... ale niestety :(
_________________
Projektowanie gier, pomysły na gry, mój blog
http://projektowanie-gier.pl
Game Based Learning
http://gamebasedlearning.edu.pl/
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2015-06-12, 10:07   

Paraliż senny, nic wielkiego. Miałem 2-3 razy, chociaż fakt za 1 razem byłem przerażony, a za 2 i 3 to po prostu czekałem, aż się skończy :-D


A co Ty wierzyłaś, że Cię jakiś szatan czy demon dusi :mrgreen: ?
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2015-06-12, 10:17   

Paraliż senny, sam miałem to dwukrotnie. Za pierwszym razem miałem omamy. Drugi raz był kilka miesięcy temu, ale bez omamów.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

sisi22  

User



ImiÄ™: Karolina

Do³±czy³a: 30 Wrz 2016

Sk±d: GdaÅ„sk

   

Wys³any: 2017-01-09, 14:33   

Też miałam takie coś już kilka razy. Straszne to jest. Nie wiedziałam natomiast, że jest to paraliż senny. Muszę o tym poczytać skąd to się bierze :-)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com