Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

cichychlopak  

User


Wiek: 24

Do³±czy³: 12 Gru 2014

   

Wys³any: 2015-01-07, 18:39   SiÅ‚ownia w moim wieku

Mam pytanie czy bo w tym roku będę miał 15 lat za niecały miesiąc i tu mam pytanie. Czy w tym wieku i przy wzroście 174 cm mogę zacząć chodzić na siłownie? Bo wiele osób mówi, że to za młody wiek, że się jeszcze rośnie, a przez siłownie zatrzymuję się proces wzrostu lub nie rośnie się już za bardzo.
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2015-01-07, 18:44   

Na Twoim miejscu poćwiczyłbym w domu pompki,brzuszki, podciąganie(jeśli masz drążek) i wyrobił podstawy, a potem lepiej Ci pójdzie na siłowni. Bo w kalistenice łatwiej nabrać wprawy w tych podstawowych ruchach niż na siłowni z dodatkowym żelastwem i łatwiej sobie bez odpowiedniej techniki narobić krzywdy(kręgosłup, stawy)
 

Adreamin  

Wymiatacz



Imię: Jarosław

Wiek: 29

Do³±czy³: 24 Sie 2014

   

Wys³any: 2015-01-07, 18:57   

Po co chcesz tam iść?
 

MGXP  

User


ImiÄ™: Marcin

Wiek: 25

Do³±czy³: 23 Gru 2014

   

Wys³any: 2015-01-07, 19:06   

Możesz iść czemu nie? Na ten temat są różne teorie w internecie, ale jeżeli będziesz PRAWID£OWO wykonywał ćwiczenia to spokojnie jeszcze urośniesz.
 

Kolarzino  

Stały User


Do³±czy³: 20 Maj 2013

   

Wys³any: 2015-01-07, 20:16   

Tak jak Different napisał, zajmij się ćwiczeniami na bazie własnego ciężaru ciała. I pamiętaj, żeby ćwiczyć na "czysto", bez żadnych wspomagaczy, które są modne. :-)
 

TheManOf1000Truths  

Wymiatacz

Elizejski jebaka



Wiek: 29

Do³±czy³: 02 Sty 2015

   

Wys³any: 2015-01-07, 20:22   

Ja tam zacząłem ćwiczyć w wieku 17 lat mając 183 cm i urosłem jeszcze 7 cm . Myślę że siłownia nie powoduje zachamowania hormonu wzrostu a jest to poprostu jakiś mit który dalej krąży po internecie. Jedyne co słyszałem to musisz uważać przy Martwym ciągu bo obciąża dość mocno kręgosłup i możesz sobie narobić "biedy". ¦miało możesz ćwiczyc 3 razy w tyg
 

adwoe

User

adwoe


ImiÄ™: Justyna Alicja

Do³±czy³: 08 Sty 2015

   

Wys³any: 2015-01-08, 08:58   

Siłownia w każdym wieku jest dobra, jednak trzeba znać umiar i mieć swój cel.
 

Poczciwy Jojme

Wymiatacz



Do³±czy³: 09 Maj 2014

   

Wys³any: 2015-01-08, 14:12   

Nie przeginaj z ciężarami, i tak jak kolega pisał lepiej sobie odpuść martwy ciąg
 

Zatorland_pl  

Stały User


Do³±czy³: 18 Gru 2012

   

Wys³any: 2015-01-08, 14:58   

A dlaczego nie? Oczywiście,że możesz chodzić na siłownie a nawet będzie to wskazane aby poprawić swoją sylwetkę i pracować nad nią,gorąco do tego zachęcam.
_________________
3. Podpisy
a) Każdy podpis może zawierać maksymalnie 255 znaków i obrazek max 400 x 50 px. Większe będą bezpowrotnie usuwane.
b) Odnośniki do zewnętrznych stron mogą umieszczać jedynie osoby mające na swoim koncie minimum 75 sensownych postów.
 

altairsek  

Wymiatacz



ImiÄ™: Kamil

Wiek: 28

Do³±czy³: 20 Kwi 2012

   

Wys³any: 2015-01-09, 20:25   

Ty nie pisz tutaj takich postów tylko idź za**aj już na tę siłkę :P,możesz zacząć nawet i od 10 lat.Ja zacząłem jak miałem 8 latek,z ojcem od małego przyzwyczajałem się do sztangi,teraz mam barki i posturę której nie muszę się wstydzić :).A jeśli chodzi o wzrost to nie rób ćwiczeń obciążających kręgosłup i tyle:przysiadów ze sztangą-nogi możesz robic na maszynach,klatkę na górnym skosie,wyciskanie na barki,każde z tych ćwiczeń możesz zrobić odpowiednio nie powodując obciążenia niektórych odcinków kręgosłupa.Wiem co mówię bo sam mam z nim problem ale to nie stanowi przeszkody;po za tym drązek tylko może cię wyciągnąć do góry także NIE WIEM NAD CZYM TY SIÊ JESZCZE ZASTANAWIASZ!!! :)))
 

Hella  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 03 Sie 2014

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2015-01-09, 20:43   

Sprawdzałeś czy na siłowni, na którą chcesz iść, nie ma limitu wiekowego? Kiedyś byłam na jakiejś siłowni, gdzie nie wpuszczali osób poniżej 16 lat, bez względu na wzrost, zgodę od rodziców etc. Jeżeli limitu nie ma, a chcesz chodzić - zapisz się. Tylko nie przeginaj z ćwiczeniami. Może na początku chodź na zajęcia z instruktorem, który lepiej zna się na tym, doradzi Ci jakie ćwiczenia są dla Ciebie wskazane, a na jakie jest jeszcze za wcześnie.
 

wojtekt8pl  

Hiper wymiatacz


Wiek: 27

Do³±czy³: 29 Sie 2012

   

Wys³any: 2015-01-14, 15:45   

adwoe napisa³/a:

jednak trzeba znać umiar


TheManOf1000Truths napisa³/a:

Myślę że siłownia nie powoduje zachamowania hormonu wzrostu a jest to poprostu jakiś mit który dalej krąży po internecie.


Na YT jest wiele filmików obalających ten mit.

Tylko pamiętaj w tym wieku nie przeginaj z ciężarami.
 

KlaWisz2580  

User



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 30

Do³±czy³: 01 Sie 2010

Sk±d: LU

   

Wys³any: 2015-01-15, 16:12   

Polecam kalistenikę. Chodziłem na siłownię kilka razy po 2-3 mies, później mi się nudziło. Jeśli chcesz zacząć ćwiczyć to zrób to z głową, przeczytaj sobie książkę "Skazany na trening" (bez problemu znajdziesz pdf w internetach), po przeczytaniu pewnie zmienisz choć trochę podejście do ćwiczeń, przynajmniej w moim przypadku tak było.

Tak czy inaczej - nie ciężar a technika zrobi z Ciebie zawodnika. Pozdrawiam i wytrwałości życzę.
 

eden

User


Do³±czy³: 17 Lut 2015

   

Wys³any: 2015-02-17, 12:10   

Moim zdaniem możesz ale nie możesz pracować na dużych ciężarach. Polecam drążek i pompki wszelkiego rodzaju ;)
 

sunny1

User


Do³±czy³: 18 Maj 2015

   

Wys³any: 2015-05-18, 12:32   

Tak ćwicz własnym ciałem, kup sobie porządny drążek i na nim mozesz zbudować potężne barki i plecy :)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com