Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶ć

Zbieraczii

User


Doł±czył: 05 Sie 2016

   

Wysłany: 2016-08-05, 15:16   liceum zoczne dla dorosĹ‚ych?

Witajcie mam pewien dylemat, poniewaz jestem dorosly mam 18 lat i chcialbym miec jednak te wyksztalcenie srednie i teraz mam do wyboru szkole zaoczne dla dorosłych tj. "ŻAK" i "Cosinus" obie są bezpłatne chodzi się co 2 tygodnie, ale będę szedł tam 1 raz dlatego chciałbym dowiedzieć się od osób chodzących tam jak wygladaja lekcje, sa osoby tak samo mlode 18 letnie? i ktora szkola jest lepsza zak czy cosinus? normalnie po zapisaniu do takiej szkoly otrzymuje status ucznia i legitymacje? placi się coś za wyrobienie legitymacji? Jeżeli w danym miesiącu nie byłoby mnie w cosinusie, albo w żaku w danym miesiącu grozi mi to grzywną, 100zł czy skreśleniem z lity? czy trzeba mieć 50% w danym miesiącu obecności? proszę o wypowiedzi osób z sensem, mające doświadczenie! Pozdrawiam!
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Doł±czyła: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wysłany: 2016-08-05, 16:44   

Mogę Ci powiedzieć z perspektywy nauczyciela w liceum dla dorosłych. U mnie jest tak, że jeśli nie będziesz miał frekwencji 50% z danego przedmiotu, albo nie przychodzisz na lekcje, gdzie sprawdzana jest Twoja wiedza nie jesteś klasyfikowany z przedmiotu. Jak to dalej wygląda - nie wiem. Zadzwoń do obydwu szkół i zapytaj.
Nie mniej jednak - zastanów się czy chcesz iść do szkoły czy chcesz mieć papierek, ze masz wykształcenie średnie? Czy legitymację na tańsze przejazdy? Już zakładasz, że będziesz miał niską frekwencję?
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Zbieraczii

User


Doł±czył: 05 Sie 2016

   

Wysłany: 2016-08-05, 18:41   

Mi raczej chodzi o to, ze przykladowo w danym miesiacu nie bedzie mnie zalozmy raz, a z tego co wiem zajecia odbywaja sie co 2 tyg w miesiacu, wiec to jezeli raz nie byłoby mnie na zajęciach, a 3 kolejne razy w miesiacu bym byl, to raczej problemów by nie było, tak?
 

o.majk1

User


Doł±czył: 01 Gru 2020

   

Wysłany: 2020-12-07, 18:18   

Jeśli chodzi o cosinusa to nauke masz całkowicie bezpłatna, nie placisz za legitymacje. Zajecia odbywaja sie co drugi weekend. W szkole wymagane jest aby miec co najmniej 50% frekwencji z danego przedmiotu. W cosinusie nie placisz zadnych kar.
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com