Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2017-04-22, 15:51   tabletki antykoncepcyjne a spontan

Hej. No tak mnie to jakoś zaciekawiło, czy faktycznie tabletki antykoncepcyjne to zło i wiele kobiet źle je znosi, liczne skutki uboczne (depresja, apatia), bardzo mieszają w gospodarce hormonalnej?

Zastanawiam siÄ™ jakie sÄ… alternatywy na spontaniczny seks z kimÅ›, z kim na razie nie planujecie dzieci.

Jeśli chodzi o prezerwatywy to słaba opcja, bo gdzie tu spontaniczność? Wazektomia też odpada, bo kiedyś się zachcę dzidzi i będzie problem, wyjmowanie przed spustem też nie jest skuteczne. Nic innego nie przychodzi do głowy.

A może są tutaj kobiety, które się wypowiedzą w sprawie spontanicznego seksu, i które jednocześnie nie planują potomstwa.

EDIT: ile dni w miesiącu jest płodna i czy 'wyliczanka' to dobra antykoncepcja czy nie bardzo i łatwo wpaść ;) ?


Zapraszam :-)
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2017-04-22, 17:18   

facet ma mało opcji, w sumie tylko trzy. ostatnia, której nie wymieniłeś to strzał w jakąś inną dziurkę albo na cycki/twarz.

dla kobiety tabsy albo wkładka najlepsze. Skutki uboczne mogą pojawić się dosłownie po wszystkim. na pewno będą mniejsze niż niechciana ciąża ;)

ja czuję się teraz tak sobie na tabletkach. boli mnie brzuch i słabo się chce. na następnej wizycie zmienię na inne.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2017-04-22, 17:57   

no właśnie to libido podobno spada, więc niby surprise sex fajnie, ale kobiecie się wtedy nie chce i jest lipa :/
 

moniska97  

Stały User



ImiÄ™: Monika

Do³±czy³a: 21 Sie 2011

   

Wys³any: 2017-04-22, 18:03   

Ja brałam przez rok tabletki antykoncepcyjne i strasznie się po nich czułam, lekarz mi zmieniał tabletki to po innych było jeszcze gorzej. Do tej pory czuję skutki. Może mój organizm nie nadaje się, żebym mogła brać tabsy albo po prostu lekarze źle dobierali. Jedno jest pewne po tym jakie miałam skutki raczej już nie skuszę się na branie tabletek.
Myślę, że najlepszą opcją jest spirala. Na pewno w przyszłości zastosuje tą metodę.
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2017-04-22, 18:03   

jak ma "od święta" to będzie sie chciało. jak ma się codziennie 3 razy to niezbyt (nawet i bez tabletek;)
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2017-04-22, 19:09   

Different napisa³/a:

czy faktycznie tabletki antykoncepcyjne to zło i wiele kobiet źle je znosi, liczne skutki uboczne (depresja, apatia), bardzo mieszają w gospodarce hormonalnej?



Tak, aczkolwiek ja tu dostrzegam nieco odmienne aspekty zażywania, także dla mnie osobiście bardziej negatywne.
Podobno, i to zostało potwierdzone także przez badania, przeze mnie jeszcze nie do końca zgłębione, jednakże wydają się jak najbardziej konstruktywne.
Otóż okazuje się, że kobieta przez zażywanie tabletek antykoncepcyjnych staje się niejako mniej pociągająca dla mężczyzny. A to bycie pociągającą, to dla mnie tak zwany sine qua non zdrowej relacji między kobietą i mężczyzną.
Eksperyment przeprowadzono na tancerkach go-go, iż rzeczywiście zażywając tabletki zarabiały one znacznie mniej, niż te także, które były w trakcie owulacji.

Different napisa³/a:

Jeśli chodzi o prezerwatywy to słaba opcja, bo gdzie tu spontaniczność?


No racja, pożądanie w trakcie sekund oczekiwania znacznie spada.

Different napisa³/a:

A może są tutaj kobiety, które się wypowiedzą w sprawie spontanicznego seksu, i które jednocześnie nie planują potomstwa.


No właśnie.
Ja mam zainstalowany kalendarzyk dni płodnych, dotychczas niezawodny (!), mało tego, jeszcze koleżance obliczam, kiedy ma "te dni", ile razy nam on uratował życie, ile razy przyprawił o dodatkowe niepokoje, ha. Warto go posiadać.
Super rzecz, jak siÄ™ to wszystko kontroluje.
Więc powiem tak, jak miałam stałego partnera w miarę, to w sumie się działo z tym, któremu bezgranicznie ufałam, stosowaliśmy wyłącznie tę metodę naturalną antykoncepcji, nie wpadliśmy nigdy.

moniska97 napisa³/a:

Myślę, że najlepszą opcją jest spirala. Na pewno w przyszłości zastosuje tą metodę.




No może dla kobiet po 40 tak, ale nie dla młodej dziewczyny, która prawdopodobnie w przyszłości chce mieć dzieci.
Moja mama ma takÄ… spiralÄ™.
_________________
W miękkim futrze kota
 

awfdg  

User



Wiek: 30

Do³±czy³a: 22 Mar 2017

Sk±d: mazowsze

   

Wys³any: 2017-04-23, 19:00   

Jak ja nie lubię generalizowania. To tak jak z większością rzeczy w życiu, jedni znoszą dobrze, drudzy źle. Wszystko jest zależne od organizmu i pewnie doboru tabletek.
Na własnym przykładzie mogę powiedzieć, że nic złego po tabletkach antykoncepcyjnych mi się nie dzieje. Zażywam je od mniej więcej 4 lat, nie mam obniżonego libido, ani nie przytyłam (o co najbardziej obawiałam się początkowo czytając opinie w internecie). Zauważyłam też wyraźną poprawę cery, także coś na plus, chociaż na samym początku stosowania (pierwszy miesiąc) pojawiało się więcej krostek na twarzy.
Tabletki zawierają hormony, więc to logiczne, że zmieniają gospodarkę hormonalną organizmu. Przyjmowane według zaleceń są bardzo skuteczną metodą antykoncepcji. Dla spontanicznego seksu u osoby w młodym wieku to chyba najlepsze rozwiązanie, ewentualnie plastry? Chociaż nie wiem dokładnie jak się je stosuje więc pewności nie mam.
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2017-04-23, 19:17   

Czasem problemy zaczynają się gdy trzeba je z jakiegoś powodu odstawić. Więc nie ma co mówić "hop".
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

awfdg  

User



Wiek: 30

Do³±czy³a: 22 Mar 2017

Sk±d: mazowsze

   

Wys³any: 2017-04-23, 20:32   

Damn napisa³/a:

Czasem problemy zaczynają się gdy trzeba je z jakiegoś powodu odstawić. Więc nie ma co mówić "hop".



u niektórych na pewno, każdy organizm reaguje inaczej
ja miałam mniej więcej roczną przerwę i nie zauważyłam żadnych problemów po odstawieniu, a po ponownym rozpoczęciu stosowania znowu jedynie wspomnianą wcześniej większą ilość krostek na twarzy w pierwszym miesiącu
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2017-05-02, 17:19   

https://www.youtube.com/watch?v=eZnvlIrWD1o no i elo :-P
 

Hella  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 03 Sie 2014

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2017-05-05, 23:05   

Brałam przez parę miesięcy tabletki antykoncepcyjne, miałam coś nie tak w hormonach i lekarz kazał mi brać, by ustabilizować sytuację w organizmie. Nic złego po nich nie czułam. Myślę, że to po prostu zależy i od danego leku, i od danej kobiety.
 

krul umiÅ‚owany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lut 2014

   

Wys³any: 2017-05-07, 23:35   

tabletki sa spoko tylko ze z czasem zmieniaja dziewczyne w maciore bo zaburzaja jej gospodarke hormonalna wiec trzebaby czesciej zmieniac partnerki
_________________
"Chooy w dupe wszystkim modom i adminom"
~Steve Jobs

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2017-05-08, 06:47   

krul umiłowany, hahaha
Trzeba dobrać odpowiednie tabletki i możesz być wierny do końca
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

Bartoszek

User


ImiÄ™: Bartoszek

Do³±czy³: 14 Cze 2017

   

Wys³any: 2017-06-14, 08:46   

Nie któRzy mogą narobić sobie biedy przez stosowanie tabletek antykoncepcyjnych...
_________________
Inofem.pl
 

polmanet

User


Do³±czy³: 11 Lip 2017

   

Wys³any: 2017-07-11, 22:05   

A to akurat prawda.
_________________
drzwi antywłamaniowe
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com