Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

Arek97  

User


Imię: Arek

Wiek: 27

Doczy: 29 Kwi 2017

Skd: Lublin

   

Wysany: 2017-05-10, 08:24   Studia - zaoczne czy dzienne?

Jako że matura już prawie za mną, nie licząc ustnych zastanawiam się and dalszym kierunkiem rozwoju. I tutaj nasuwa się pytanie, studia dzienne czy zaoczne? Szczerze mówiąc bardziej przychylnie jestem nastawiony do studiów zaocznych, wizja kolejnych 4 lat spędzania dzień w dzień w szkole, bycia na utrzymaniu rodziców i wiecznego proszenia ich o wszystko będą teoretycznie dorosłym po śmiesznie nazywanym ,,egzaminie dojrzałości'' :D . Chciałbym żeby wypowiedziały się osoby które stały/stoją przed takim dylematem, co wybrały, jeżeli są to studia zaoczne to jak to wygląda wszystko w praktyce, czy dają sobie radę łączyć pracę z nauką + przyjemnościami typu sport itd. Osobiście mieszkam poza miastem, od 2 lat codziennie poruszam się autem, koszta takiej ,,zabawy'' nie są małe, a dla osoby bez własnych funduszy to już w ogóle. Wiele osób teraz sobie myśli że można pracować w weekendy i studiować dziennie. Być może i tak jest :D Nie wątpię ale wizja spędzania całego tygodnia na uczelni, bez zbierania przydatnego praktycznego doświadczenia w zawodzie i ewentualnego zarabiania kilku złotych w weekendy trochę mi się nie widzi :D Dodam że kierunek w który celuję to Rachunkowość i Finanse, ew. jeżeli się nie dostanę to coś tego pokroju, nie jestem asem, ale przez 4 lata byłem w technikum ekonomicznym i przyznam że siedzenie przed kompem przy tabelkach i różnych programach finansowych jest całkiem OK :D
Tak więc ponawiam prośbę aby wypowiedziały się osoby stojące przed podobnym wyborem, ewentualnie które takowego dokonały :D Z góry Dzięki :)
 

Raleskev  

User


Wiek: 35

Doczy: 22 Maj 2017

   

Wysany: 2017-05-22, 09:51   

To zależy jaki masz pomysł na siebie. Moim zdaniem lepiej jest pracować i studiować zaocznie, ale zależy co kto lubi.
 

Arek97  

User


Imię: Arek

Wiek: 27

Doczy: 29 Kwi 2017

Skd: Lublin

   

Wysany: 2017-05-30, 10:48   

Jeżeli chodzi o moje preferencje to szczere mówiąc właśnie bardziej skłaniam się ku zaocznych studiach + praca. Co do inwestycji w siebie - rzeczywiście pod tym względem zapewne dzienne będą bardziej odpowiednie, z drugiej strony żeby z ,,inwestycji'' coś wyciągnąć, trzeba najpierw coś włożyć, a tutaj pojawiłyby się problemy. Co do pomysłu na siebie.... Studiować, próbować znaleźć pracę związaną z posiadanymi kwalifikacjami zawodowymi ( wiem, wiem - ciężko, bez znajomości nierealne), ale zawsze jest cień szansy, nie teraz to za 2/3 lata, a zawsze jakieś pieniądze będą.
Co do dziennych studiów to trochę demotywuje to, że po 4 latach nauki posiadać będę ZEROWE dośwaidczenie. Pełno na internecie ogłoszeń o pracę gdzie wymagają wykształcenia średniego ( nawet w pracach poniekąd związanych z biurem), ale obowiązkiem jest minimum rok DOŚWIADCZENIA..... Będę ZDOBYWAŁ doświadczenie w wieku 26 lat mając w kieszeni ,,magistra'' - superrrrrr :D , a w wieku 36 lat w końcu będzie mi się należało pełne 26 dni urlopu :D :D
 

DeSade  

Pogromca postów



Doczya: 20 Lip 2011

   

Wysany: 2017-05-30, 16:38   

Arek97 napisa/a:

ciężko, bez znajomości nierealne), ale zawsze jest cień szansy, nie teraz to za 2/3 lata, a zawsze jakieś pieniądze będą.



Ja się zawsze dziwię, że ludzie mają takie problemy ze znalezieniem pracy.
Jak ja dla jaj cv porozsyłałam i mam kilka propozycji.
Ubezpieczenia i banki, tam dostać się najłatwiej.
Tyle tylko, że ja się nie decyduję, bo mi pieniądze niepotrzebne. Ale byłam na jednej rozmowie póki co, żeby sprawdzić siebie, czy ja potrafię w ogóle się zachować odpowiednio.
Zarąbiście było, i to chyba stanie się moją rozrywką.
Klucz do sukcesu, to zawsze wysokie buty, pewny krok, pobujanie biodrami, ładne perfumy, szczery uśmiech i ogólnie miłe usposobienie. Ładny ubiór.
Najlepsze jest to, że to wszystko da się wyćwiczyć, zwłaszcza reakcje na cudze słowa.
_________________
W miękkim futrze kota
 

akasiaa1234

User


Doczy: 14 Lis 2016

   

Wysany: 2017-06-21, 07:44   

a nie myślał nikt o dobrej szkole policealnej?
 

Dead Matty  

Stały User

.ASSC



Imię: M.

Wiek: 32

Doczy: 06 Sty 2016

Skd: Polsza

   

Wysany: 2017-06-21, 16:33   

DeSade wyżej temat zamknęła doskonale, jeśli o rozmowę chodzi. Trochę klasy i masa pewności siebie. Jeśli masz wrodzoną umiejętność odpowiedniej reakcji na słowa - jesteś zawsze w domu. Nie byłem jeszcze na rozmowie kwalifikacyjnej, gdzie ktokolwiek by mi pracy odmówił.
 

Domus5  

User


Doczy: 26 Cze 2017

   

Wysany: 2017-08-07, 12:48   

To zależy kto jaki ma pomysł na siebie. Myślę, że praca+ studia zaoczne to dobre połączenie.
 

Arek97  

User


Imię: Arek

Wiek: 27

Doczy: 29 Kwi 2017

Skd: Lublin

   

Wysany: 2017-08-09, 06:30   

Wybór padł na studia zaoczne + staż w zawodzie związanym z kierunkiem :), wydaje mi się że to będzie dobre połączenie.
 

Hineka  

Mega wymiatacz

phosphoros



Doczya: 21 Sie 2011

   

Wysany: 2017-08-09, 10:56   

Arek97 tak, idealne zestawienie :-D chociaż też ciężka droga, ale cel jest szczytny więc trzymaj się i idź do celu :)
 

MGrodka

User


Doczy: 09 Sie 2017

   

Wysany: 2017-08-09, 12:42   

Moja żona na początku studiowała dziennie, potem jednak stwierdziła, że woli chodzić na zaoczne studia. Nie było problemu z tym, by to zmienić, więc uważam,że do odważnych świat należy i warto poszukać odpowiedniego sposobu na studiowanie.
_________________
czapka na drutach - zimna już za pasem
 

Hantal90  

User



Imię: Marta

Doczya: 13 Maj 2015

Skd: WARSZAWA

   

Wysany: 2018-09-25, 23:01   

Gdzie idziecie na magisterkę? Jestem po zarządzaniu i teraz chciałabym zrobić bardziej konkretny kierunek, jako dopełnienie licencjatu.
 

Judi

User


Doczy: 19 Pa 2020

   

Wysany: 2020-10-20, 11:21   

Jakiś czas temu miałam podobny dylemat, studia zaoczne były za drogie, a dzienne pochłaniały za dużo czasu. Wybrałam szkołę policealną. Zajęcia zaoczne więc można pracować, uczyć się, a nawet na hobby i przyjaciół zostaje czas. Do tego po dwóch latach mam konkretny zawód, a w szkole takiej jak Cosinus nauka jest bezpłatna więc nie muszę wydawać na swoje wykształcenie i mogę coś zaoszczędzić :oczami:
 

connor  

User



Imię: Dominik

Wiek: 32

Doczy: 16 Lis 2015

Skd: Bydgoszcz

   

Wysany: 2021-02-26, 17:33   

Jeśli wybieracie się na studia do Krakowa, sprawdźcie sobie akademik https://livinnxpoland.pl/. Ma naprawdę wysoki standard, także może warto wybrać go, zamiast stancji.
_________________
Ziemia zmarznięta, krok wędrowców pęta. Nie zobaczą drogi końca, ani księżyca ani słońca.
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com