Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

DeVaneio  

Moderator



Do³±czy³: 27 Lip 2014

   

Wys³any: 2018-06-09, 16:57   Wolontariat - dobry czy zÅ‚y? Czy warto pomagać?

Wolontariat jest zły. Ma słuszne idee i jest poprawny z krótkiego moralnego punktu widzenia. Zauważ że zostając wolontariuszem godzisz się na warunki które panują w kraju czyli popierasz wszystkie najgłupsze pomysły naszych polityków. Jak chcesz pomóc to skończ z wolontariatem. Za rok jeteś pełnoletnia i możesz zagłosować w wyborach parlamentarnych. Zamiast marnować cenny czas na wolontariat zainteresuj się polityka.
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

Ostatnio zmieniony przez DeVaneio 2018-06-11, 12:26, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

Nastowa  

User

Panna z charakterem



Wiek: 23

Do³±czy³a: 09 Cze 2018

   

Wys³any: 2018-06-09, 17:01   

Haha Ty tak na poważnie? :mrgreen: Uważam, że wiÄ™cej ludzi powinno zapisywać siÄ™ do wolontariatu, nie ma w tym nic zÅ‚ego, a wrÄ™cz przeciwnie :-D Gdy komuÅ› siÄ™ pomaga robi siÄ™ lżej na serduszku ♥
 

Malolatka  

Hiper wymiatacz

wyrafinowana :-)



ImiÄ™: Magda

Do³±czy³a: 12 Kwi 2011

Sk±d: z daleka

   

Wys³any: 2018-06-09, 17:08   

DeVaneio napisa³/a:

Nastowa, siema :D
Wolontariat jest zły. Ma słuszne idee i jest poprawny z krótkiego moralnego punktu widzenia. Zauważ że zostając wolontariuszem godzisz się na warunki które panują w kraju czyli popierasz wszystkie najgłupsze pomysły naszych polityków. Jak chcesz pomóc to skończ z wolontariatem. Za rok jetes pełnoletnia i możesz zagłosować w wyborach parlamentarnych. Zamiast marnować cenny czas na wolontariat zaintersuj się polityka.



No teraz to mnie zaskoczyłeś,uważasz,że wolontariat jest czymś złym? Pomaganie obłożnie chorym, cierpiącym nieludzko,którzy sami nie są sami sobie pomóc to coś złego? Nie wierzę,że coś takiego napisałeś.Polityką nigdy się nie zajmowałam, ale wiem, że oni zajmują się wszystkim,a nie tym co najważniejsze.Tego zwykły obywatel nie zmieni,a takich spraw jest mnóstwo o które warto by walczyć ,ale co da walka z wiatrakami?? A autorka tego tematu dobrze postępuje,tylko,że śpiąc do 10-tej rano nic nie zdziała,a żeby coś zrobić należy wstawać wcześniej - niestety. :-D
_________________
Patrz w przyszłość z nadzieją,a nie w przeszłość z żalem.
 

DeVaneio  

Moderator



Do³±czy³: 27 Lip 2014

   

Wys³any: 2018-06-09, 17:46   

Cytat:

Haha Ty tak na poważnie? Uważam, że wiÄ™cej ludzi powinno zapisywać siÄ™ do wolontariatu, nie ma w tym nic zÅ‚ego, a wrÄ™cz przeciwnie Gdy komuÅ› siÄ™ pomaga robi siÄ™ lżej na serduszku ♥



Ja uważam że więcej ludzi powinno chodzić na wybory. Jak pisałem na pierwszy rzut oka jest w porządku bo pomagasz i to jest dobre. Ale z drugiej strony akceptujesz panstwo z którego wyjechało już 20mln Polaków.
PodsumowujÄ…c z jednej strony pomagasz potrzebujÄ…cym a z drugiej strony akceptujesz to co robia z nami politycy.

Cytat:

No teraz to mnie zaskoczyłeś,uważasz,że wolontariat jest czymś złym? Pomaganie obłożnie chorym, cierpiącym nieludzko,którzy sami nie są sami sobie pomóc to coś złego? Nie wierzę,że coś takiego napisałeś.Polityką nigdy się nie zajmowałam, ale wiem, że oni zajmują się wszystkim,a nie tym co najważniejsze.Tego zwykły obywatel nie zmieni,a takich spraw jest mnóstwo o które warto by walczyć ,ale co da walka z wiatrakami?? A autorka tego tematu dobrze postępuje,tylko,że śpiąc do 10-tej rano nic nie zdziała,a żeby coś zrobić należy wstawać wcześniej - niestety.



Wolontariat ma dobre intencje ale jest niskuteczy a patrzÄ…c dalej szkodliwy.
Ty nie jesteś lekarzem to oni powinni się nimi zająć. Jeżeli pomagasz za darmo znaczy że za darmo wspierasz i akceptujesz niewydolny NFZ ;)
Tak samo jak w przypadku Nastowy.
Z jednej strony pomagasz ale jest to mało efektywne(To jak walka z głodem poprzez dawanie ludziom chleba. Zjedzą i dalej będą głodni),a z drugiej strony akceptujesz głupotę polityków czyli 500+,beznynza po 5.46zł, pośredniaki,PiTy, przymus ubezpieczenia czy rozrosniętą biurokracjie.
I wspomnianÄ… przeze mnie PoloniÄ™.
A szkoda że się nie zajmowałas bo to ona o wzystkim decyduje. Chcesz zmienić świat? Zostań politykiem ;)
Przeciwnie. Jeden nie. Ale wielu? Tak działa demokracja. Ci politycy są tylko dla tego że ludzi na nich głosują. Możemy razem zagłosować i wybrać kogoś innego :-)
Moim zdaniem to walka z wiatrakami. Jak WOŚP. Niby zbierają mnóstwo pieniędzy a to 0,16% budżetu na NFZ.
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

Malolatka  

Hiper wymiatacz

wyrafinowana :-)



ImiÄ™: Magda

Do³±czy³a: 12 Kwi 2011

Sk±d: z daleka

   

Wys³any: 2018-06-10, 10:26   

DeVaneio napisa³/a:

Cytat:

Haha Ty tak na poważnie? Uważam, że wiÄ™cej ludzi powinno zapisywać siÄ™ do wolontariatu, nie ma w tym nic zÅ‚ego, a wrÄ™cz przeciwnie Gdy komuÅ› siÄ™ pomaga robi siÄ™ lżej na serduszku ♥



Ja uważam że więcej ludzi powinno chodzić na wybory. Jak pisałem na pierwszy rzut oka jest w porządku bo pomagasz i to jest dobre. Ale z drugiej strony akceptujesz panstwo z którego wyjechało już 20mln Polaków.
PodsumowujÄ…c z jednej strony pomagasz potrzebujÄ…cym a z drugiej strony akceptujesz to co robia z nami politycy.

Cytat:

No teraz to mnie zaskoczyłeś,uważasz,że wolontariat jest czymś złym? Pomaganie obłożnie chorym, cierpiącym nieludzko,którzy sami nie są sami sobie pomóc to coś złego? Nie wierzę,że coś takiego napisałeś.Polityką nigdy się nie zajmowałam, ale wiem, że oni zajmują się wszystkim,a nie tym co najważniejsze.Tego zwykły obywatel nie zmieni,a takich spraw jest mnóstwo o które warto by walczyć ,ale co da walka z wiatrakami?? A autorka tego tematu dobrze postępuje,tylko,że śpiąc do 10-tej rano nic nie zdziała,a żeby coś zrobić należy wstawać wcześniej - niestety.



Wolontariat ma dobre intencje ale jest niskuteczy a patrzÄ…c dalej szkodliwy.
Ty nie jesteś lekarzem to oni powinni się nimi zająć. Jeżeli pomagasz za darmo znaczy że za darmo wspierasz i akceptujesz niewydolny NFZ ;)
Tak samo jak w przypadku Nastowy.
Z jednej strony pomagasz ale jest to mało efektywne(To jak walka z głodem poprzez dawanie ludziom chleba. Zjedzą i dalej będą głodni),a z drugiej strony akceptujesz głupotę polityków czyli 500+,beznynza po 5.46zł, pośredniaki,PiTy, przymus ubezpieczenia czy rozrosniętą biurokracjie.
I wspomnianÄ… przeze mnie PoloniÄ™.
A szkoda że się nie zajmowałas bo to ona o wzystkim decyduje. Chcesz zmienić świat? Zostań politykiem ;)
Przeciwnie. Jeden nie. Ale wielu? Tak działa demokracja. Ci politycy są tylko dla tego że ludzi na nich głosują. Możemy razem zagłosować i wybrać kogoś innego :-)
Moim zdaniem to walka z wiatrakami. Jak WOŚP. Niby zbierają mnóstwo pieniędzy a to 0,16% budżetu na NFZ.



To,że nasz NFZ jest "nieudolny" wiemy doskonale, ale to rządy naszych władz tych z górnych półek, a pomoc w Hospicjach jest bardzo wskazana,tam potrzeba rąk do pomocy i nie jako lekarz ,ale jako ktoś kto wspiera chorego,jest przy nim,bo często bywa,że taki chory nie ma nikogo z rodziny,albo rodzina "wypięła" się na niego ze względu właśnie na tę chorobę. Przynajmniej chory ma z kim porozmawiać,ma kto go potrzymać za rękę,a to w przypadku starszych osób jest nieocenione,wskazane i bardzo ważne. :-) Wspomniałeś benzynę, pośredniaki, PiTy,biurokrację itp.... to nie ma nic wspólnego z Hospicjami i nieuleczalnie chorymi.Wyobraż sobie siebie w takiej sytuacji,czy nie byłoby Ci przyjemniej gdybyś miał kogoś przy sobie w ostatnich godzinach swojego życia,kiedy najbliżsi zawiodą?? No widzisz,Hospicja są po coś i to nie bez kozery,tam nie leżą sprawni,zdrowi,tylko umierający,bezsilni,bezradni dla których medycyna jest bezsilna,a żyć chciałby każdy do póżnych swoich lat,ale w zdrowiu. :-)
_________________
Patrz w przyszłość z nadzieją,a nie w przeszłość z żalem.
 

DeVaneio  

Moderator



Do³±czy³: 27 Lip 2014

   

Wys³any: 2018-06-10, 10:46   

quote]To,że nasz NFZ jest "nieudolny" wiemy doskonale, ale to rządy naszych władz tych z górnych półek, a pomoc w Hospicjach jest bardzo wskazana,tam potrzeba rąk do pomocy i nie jako lekarz ,ale jako ktoś kto wspiera chorego,jest przy nim,bo często bywa,że taki chory nie ma nikogo z rodziny,albo rodzina "wypięła" się na niego ze względu właśnie na tę chorobę. Przynajmniej chory ma z kim porozmawiać,ma kto go potrzymać za rękę,a to w przypadku starszych osób jest nieocenione,wskazane i bardzo ważne. [/quote]

Aaa... To co innego to w taki wolontariat to ja popieram :-)
A hospicja są prywatne czy państwowe?
Bo ja jeżeli państwowe to nie popieram. A jeżeli prywatne to wolontariusze powinni walczyć o obniżenie podatków aby zapewnić chorym lepsze warunki.

Cytat:

Wspomniałeś benzynę, pośredniaki, PiTy,biurokrację itp.... to nie ma nic wspólnego z Hospicjami i nieuleczalnie chorymi.Wyobraż sobie siebie w takiej sytuacji,czy nie byłoby Ci przyjemniej gdybyś miał kogoś przy sobie w ostatnich godzinach swojego życia,kiedy najbliżsi zawiodą?? No widzisz,Hospicja są po coś i to nie bez kozery,tam nie leżą sprawni,zdrowi,tylko umierający,bezsilni,bezradni dla których medycyna jest bezsilna,a żyć chciałby każdy do póżnych swoich lat,ale w zdrowiu.



Medycyna jest bez silna ponieważ nie inwestujemy w naukę. Co z tego że mamy świetnych naukowców i studentów skoro oni nie mogą totaj nic zrobić gdyż na samą myśl o chorych skomplikowanych przepisach podatkowych odechcewa im się co kolwiek robić w tym kraju.

Sam fakt skąd się biorą różnego rodzaju choroby. Przeważnie to jest jedzenie które jest niskiej jakości. A dlaczego? Bo ludzie są biedni i wolą kupić sok w kartonie gdzie skoku jest z 5% w opakowaniu niż sok ekologiczny w którym jest 100%soku w soku.
A dlaczego jest drogie? Bo jest opodatkowane. Bo facet który jest producentem musi zapłacić podatki na Opole w TVP(a może nie oglądać TV), na cudze bachory które zostały spłodzone na Woodstocku albo na wiejskiej dyskotece(bo mamusie jest nie odpowiedzialną k*rwą), i na zasiłki socialne dla marginesu społecznego.
Ale to nie jest jedyny powód. Jak by poprawiło się jedzenie i było by jeszce kilka czynników które poprawiłby zdrowie społeczeństwa to ucierpiały by koncerny farmaceutyczne i NFZ czyli nasze państwo.
A to było by dla nich katastrofa dlatego póki żyjemy w socialiźmie, żyjemy w UE i mamy niekorzystne umowy z koncernami to lepiej nie będzie :zalamany: .

Nie zmienia to faktu że wolontariusze skoro chcą pomagać to uważam że powinni zainteresować się polityka gdyż największa frekwencja wyborcza 62,70% w 1989.
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

Malolatka  

Hiper wymiatacz

wyrafinowana :-)



ImiÄ™: Magda

Do³±czy³a: 12 Kwi 2011

Sk±d: z daleka

   

Wys³any: 2018-06-10, 13:43   

DeVaneio napisa³/a:

quote]To,że nasz NFZ jest "nieudolny" wiemy doskonale, ale to rządy naszych władz tych z górnych półek, a pomoc w Hospicjach jest bardzo wskazana,tam potrzeba rąk do pomocy i nie jako lekarz ,ale jako ktoś kto wspiera chorego,jest przy nim,bo często bywa,że taki chory nie ma nikogo z rodziny,albo rodzina "wypięła" się na niego ze względu właśnie na tę chorobę. Przynajmniej chory ma z kim porozmawiać,ma kto go potrzymać za rękę,a to w przypadku starszych osób jest nieocenione,wskazane i bardzo ważne.



Aaa... To co innego to w taki wolontariat to ja popieram :-)
A hospicja są prywatne czy państwowe?
Bo ja jeżeli państwowe to nie popieram. A jeżeli prywatne to wolontariusze powinni walczyć o obniżenie podatków aby zapewnić chorym lepsze warunki.

Cytat:

Wspomniałeś benzynę, pośredniaki, PiTy,biurokrację itp.... to nie ma nic wspólnego z Hospicjami i nieuleczalnie chorymi.Wyobraż sobie siebie w takiej sytuacji,czy nie byłoby Ci przyjemniej gdybyś miał kogoś przy sobie w ostatnich godzinach swojego życia,kiedy najbliżsi zawiodą?? No widzisz,Hospicja są po coś i to nie bez kozery,tam nie leżą sprawni,zdrowi,tylko umierający,bezsilni,bezradni dla których medycyna jest bezsilna,a żyć chciałby każdy do póżnych swoich lat,ale w zdrowiu.



Medycyna jest bez silna ponieważ nie inwestujemy w naukę. Co z tego że mamy świetnych naukowców i studentów skoro oni nie mogą totaj nic zrobić gdyż na samą myśl o chorych skomplikowanych przepisach podatkowych odechcewa im się co kolwiek robić w tym kraju.

Sam fakt skąd się biorą różnego rodzaju choroby. Przeważnie to jest jedzenie które jest niskiej jakości. A dlaczego? Bo ludzie są biedni i wolą kupić sok w kartonie gdzie skoku jest z 5% w opakowaniu niż sok ekologiczny w którym jest 100%soku w soku.
A dlaczego jest drogie? Bo jest opodatkowane. Bo facet który jest producentem musi zapłacić podatki na Opole w TVP(a może nie oglądać TV), na cudze bachory które zostały spłodzone na Woodstocku albo na wiejskiej dyskotece(bo mamusie jest nie odpowiedzialną k*rwą), i na zasiłki socialne dla marginesu społecznego.
Ale to nie jest jedyny powód. Jak by poprawiło się jedzenie i było by jeszce kilka czynników które poprawiłby zdrowie społeczeństwa to ucierpiały by koncerny farmaceutyczne i NFZ czyli nasze państwo.
A to było by dla nich katastrofa dlatego póki żyjemy w socialiźmie, żyjemy w UE i mamy niekorzystne umowy z koncernami to lepiej nie będzie :zalamany: .

Nie zmienia to faktu że wolontariusze skoro chcą pomagać to uważam że powinni zainteresować się polityka gdyż największa frekwencja wyborcza 62,70% w 1989.[/quote]

Zgadza się z tym,że nie wszystko - kto wymyślił te podatki? dzięki komu są podwyżki w sklepach? winna jest ta wspomniana przeze mnie "wyższa półka" niestety, dzieci - jak piszesz - spłodzone na Woodstocku albo na wiejskiej dyskotece - zawsze będą dziećmi,nie bachorami - dziecko niczemu nie jest winne,na świat samo się nie prosiło,to wina - niestety - tych co go bezmyślnie spłodzili - nie uważasz? Co znowu do samej żywności - 50,60 lat temu to jedzenie było zdrowsze niż dzisiaj,z prostej przyczyny, dzisiaj aby mogło przeleżeć w sklepowych chłodniach nafaszerowane jest chemią,ludzie to kupują i przez to jest tak duża zachorowalność. Obywatele nie mają na to żadnego wpływu,jedyny to nic nie kupować,ale przecież coś należy jeść,warzywami się nie najemy,zresztą i w nich jest chemia,czyli jedynym wyjściem jest umrzeć z głodu - jak go nie kijem,to go pałą.I tak żle i tak niedobrze. Uważam,że to polityki trzeba mieć dryg, fakt dzisiejsza młodzież jest i oczytana i mądrzejsza niż dawniej, ale wiedzą też ,że polityka to niebezpieczny kawałek chleba,chcesz żyć nie zajmuj się polityką,bo ona nie zaprowadzi nikogo do niczego dobrego.A skończyć nieraz można - wiadomo jak - nie przytoczę nazwisk. ;) Co do wolontariatu uważam nadal,że ci co zgłaszają się do pomocy w Hospicjach wykonują kawał bardzo dobrej roboty i chwała im za to.Oby takich coraz więcej,bo ci chorzy też nie są niczemu winni,że są chorymi .W Hospicjach też pracują ludzie,którzy są z krwi i kości,mają swoje rodziny,więc ich też należy troszkę odciążyć,aby ich życie wyglądało w miarę normalnie. A po drugie taka pomoc wolontariuszy nie jest całodobowa,tylko mają określoną ilość
godzin, czyli tyle ile mogą tam być tyle są,bo i oni mają swoje obowiązki,mimo,że są w różnym wieku.
_________________
Patrz w przyszłość z nadzieją,a nie w przeszłość z żalem.
 

DeVaneio  

Moderator



Do³±czy³: 27 Lip 2014

   

Wys³any: 2018-06-10, 21:52   

Cytat:

Zgadza się z tym,że nie wszystko - kto wymyślił te podatki?


Socialiści wymyślili szkodliwe podatki.

Cytat:

dzięki komu są podwyżki w sklepach?


Dzięki związkom zawodowym którzy nie chcą płacić mniej tylko zarabiać więcej.

Cytat:

niestety, dzieci - jak piszesz - spłodzone na Woodstocku albo na wiejskiej dyskotece - zawsze będą dziećmi,nie bachorami


Tu mnie poniosło :wstyd:

Cytat:

dziecko niczemu nie jest winne,na świat samo się nie prosiło,to wina - niestety - tych co go bezmyślnie spłodzili - nie uważasz?


Zgadzam się ale większą winę ponosi matka która nie sprawdzać partnera, pod wpływem emocji (bo one nie myślą) pości się.
Jest to straszne co napisze ale nie mam żadnego współczucia dla samotnych matek. Pod warunkiem że ojciec umarł. Trzeba myśleć i byc odpowiedzialnym jednakże wśród kobiet to żadko spotykane. Według pewnej grupy samic to facet jest zawsze wsyztskiemu winny a one przecież nie. Skoro zgodziła się dać d*py swojemu wybranki to jest współodpowiedzialna. Brak krytycznego myślenia niestety powoduje wyżej wymienioną przeze mnie patologie.
Sumijac nie szkoda idiotek co puszczają się na jakiś koncertach czy w remizach. Jedyne kogo mi szkoda to dziecka gdyż wie że mamusia jo kocha ale jest ku*wą.


Cytat:

Co znowu do samej żywności - 50,60 lat temu to jedzenie było zdrowsze niż dzisiaj,z prostej przyczyny, dzisiaj aby mogło przeleżeć w sklepowych chłodniach nafaszerowane jest chemią,ludzie to kupują i przez to jest tak duża zachorowalność.


Jest produkowana żywność ekologiczna ale zwykłego Kowalskiego nie stać na nią.

Cytat:

Obywatele nie mają na to żadnego wpływu,jedyny to nic nie kupować,ale przecież coś należy jeść,warzywami się nie najemy,zresztą i w nich jest chemia,czyli jedynym wyjściem jest umrzeć z głodu - jak go nie kijem,to go pałą.I tak żle i tak niedobrze.


Obywatele maja wpływ na wszytko. Żyjemy w demokracji ale "pokolenie szkodników" (40-50lat i trochę starsi) którzy mówią że na mapie ciągle są ZSRR Czechosłowacja i NRD i Jugosławia. Ci którzy narobili nam wiochy kradnąc samochody. Ci dla których wzorem był RFN. Ci którzy słuchają trójki lubią Owsiaka i ogolondali za gnoja czterech pancernych i pies, Alternatywę 4 czy misia uszatka nie dorośli do demokracji gdyż w ich mózgach jest wciąż beton z muru berlińskiego, fascynacja USA. Są przesiaknieci lewicowymi pogadami. To generacja zagubionych dzieci z problemami gimnazjalisty, wystarczy spojrzeć na polityków Nowoczesnej :-D
Jedynym wyjściem jest ruszenie du*y raz na cztery lata i wrzucenie kartki do urny ale wymienioni przeze mnie "szkodnicy" tego nie zrozumieją tylko wola jechać za granicę myć Niemcom du*y.

Cytat:

Uważam,że to polityki trzeba mieć dryg, fakt dzisiejsza młodzież jest i oczytana i mądrzejsza niż dawniej, ale wiedzą też ,że polityka to niebezpieczny kawałek chleba,chcesz żyć nie zajmuj się polityką,bo ona nie zaprowadzi nikogo do niczego dobrego.A skończyć nieraz można - wiadomo jak - nie przytoczę nazwisk.


To i ja wiem. Szkoda że moje pokolenie wychowywały łajzy :zalamany:

Cytat:

Co do wolontariatu uważam nadal,że ci co zgłaszają się do pomocy w Hospicjach wykonują kawał bardzo dobrej roboty i chwała im za to.Oby takich coraz więcej,bo ci chorzy też nie są niczemu winni,że są chorymi .


A ja uważam że powinni dostawać za to kasę od właściela hospicjum. Czas jest cenny.

Cytat:

.W Hospicjach też pracują ludzie,którzy są z krwi i kości,mają swoje rodziny,więc ich też należy troszkę odciążyć,aby ich życie wyglądało w miarę normalnie. A po drugie taka pomoc wolontariuszy nie jest całodobowa,tylko mają określoną ilość
godzin, czyli tyle ile mogą tam być tyle są,bo i oni mają swoje obowiązki,mimo,że są w różnym wieku.


Szkoda że przeważnie ci sami wolontariusze kompletnie nie znają się na polityce i dziwią się dlaczego benzyna jest po 5.64zł za litr :zalamany
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

Malolatka  

Hiper wymiatacz

wyrafinowana :-)



ImiÄ™: Magda

Do³±czy³a: 12 Kwi 2011

Sk±d: z daleka

   

Wys³any: 2018-06-11, 14:04   

DeVaneio - ale co Ty ciągle z tą polityką? mowa przecież jest o wolontariacie i pomaganiu obłożnie chorym,nie o polityce,której każdy ma serdecznie doszy. ;)
_________________
Patrz w przyszłość z nadzieją,a nie w przeszłość z żalem.
 

DeVaneio  

Moderator



Do³±czy³: 27 Lip 2014

   

Wys³any: 2018-06-11, 14:10   

Cytat:

Wysłany: Dzisiaj 14:04 DeVaneio - ale co Ty ciągle z tą polityką? mowa przecież jest o wolontariacie i pomaganiu obłożnie chorym,nie o polityce,której każdy ma serdecznie doszy.


Polityka jest przyczynÄ… wolontariatu ;)
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2018-06-11, 15:42   

Cytat:

"z drugiej strony akceptujesz głupotę polityków czyli 500+,beznynza po 5.46zł, pośredniaki,PiTy, przymus ubezpieczenia czy rozrosniętą biurokracjie"



Wszystko fajnie, ale wylaczmy z tego przymus ubezpieczenia, ktory ma jak najwiekszy sens.

Cytat:

"A to było by dla nich katastrofa dlatego póki żyjemy w socialiźmie, żyjemy w UE i mamy niekorzystne umowy z koncernami to lepiej nie będzie"



Argh. Ale zauwaz, ze nie zawsze zylismy w UE. : ) I cokolwiek powiesz, przed 2004 r jednak zylo sie nam gorzej, niz przed. I tak samo w skali marko - Europa przed UE, a zwlaszcza przed Wspolnotami, byla bardzo smutnym i niebezpiecznym miejscem.

Cytat:

"wolontariusze skoro chcą pomagać to uważam że powinni zainteresować się polityka gdyż największa frekwencja wyborcza 62,70% w 1989"



Tu sie zgodze. Zaangazowanie w zycie spoleczne powinno byc wieksze.

Cytat:

"Medycyna jest bez silna ponieważ nie inwestujemy w naukę."



Zauwaz, ze zaprzeczasz sam sobie. Chwile temu krytykowales organizacyjna role panstwa i organizacji ponadpanstwowych (UE), a takze korporacji. To kto ma wg Ciebie finansowac nauke, bo moim zdaniem to zostali juz tylko kosmici i potwor z Loch Ness.

Cytat:

"Co z tego że mamy świetnych naukowców i studentów skoro oni nie mogą totaj nic zrobić gdyż na samą myśl o chorych skomplikowanych przepisach podatkowych odechcewa im się co kolwiek robić w tym kraju."



Jasne. I jada gdzie? Do Niemiec - one przeciez nie sa rzadzone przez socjalistow ani nie sa w UE... A nie! Chwila!

Cytat:

"Sam fakt skąd się biorą różnego rodzaju choroby. Przeważnie to jest jedzenie które jest niskiej jakości. A dlaczego? Bo ludzie są biedni i wolą kupić sok w kartonie gdzie skoku jest z 5% w opakowaniu niż sok ekologiczny w którym jest 100%soku w soku.
A dlaczego jest drogie? Bo jest opodatkowane

."

Oj, co za bzdura. Oba rodzaje soku sa opodatkowane w identyczny sposob. Sok swiezo wyciskany jest drozszy, bo: (1) jego skladniki sa drozsze, (2) trzeba wypic go natychmiast, czyli musi byrc produkowany w miejscu konsumpcji, a sok w kartonie moze byc produkowany w fabryce i dowieziony do konsumenta - co jest znacznie tansze.

Cytat:

"było by jeszce kilka czynników które poprawiłby zdrowie społeczeństwa to ucierpiały by koncerny farmaceutyczne i NFZ czyli nasze państwo"



Podaj prosze trzy przyklady.

Cytat:

" dzisiaj aby mogło przeleżeć w sklepowych chłodniach nafaszerowane jest chemią,ludzie to kupują i przez to jest tak duża zachorowalność"



Co za koszmarnie bezsensowna teza. : ) To ta sama polka, co autyzm po szczepionkach, plaska Ziemia i chemtrailsy. Nie silac sie na jakies dluzsze wywody, odpowiem pytaniem - kiedy ludzie zyli dluzej i zdrowiej? Dzis, gdy mamy chemie w jedzeniu, czy 500 lat temu, gdy 100% zywnosci bylo kompletnie naturalna i calkowicie pozbawiona chemii?

Cytat:

"Socialiści wymyślili szkodliwe podatki"



Nie. Historia podatkow jest znacznie dluzsza od historii socjalizmu. Znacznie!

Cytat:

"większą winę ponosi matka która nie sprawdzać partnera, pod wpływem emocji (bo one nie myślą) pości się."



A to juz jest tak szowinistyczne, totalitarne, narodowo-katolickie, pisowskie i idiotyczne, ze az tu wszystkie szybki na licznikach glupoty popekaly... : ) Chyba, ze "posci" - w sensie, wstrzymuje sie od jedzenia?

Cytat:


"Żyjemy w demokracji ale "pokolenie szkodników" ..."



Reasumujac, za szkodnika uwazasz kazdego, kto mysli inaczej, niz Ty. Schemat szalenie prosty, oparty o bezmyslny automatyzm skojarzen - ktory, swoja droga, chwile temu krytykowales. Niech zgadne - korwinista, tak? : )
_________________
Smile or die!
 

DeVaneio  

Moderator



Do³±czy³: 27 Lip 2014

   

Wys³any: 2018-06-11, 16:22   

Cytat:

Wszystko fajnie, ale wylaczmy z tego przymus ubezpieczenia, ktory ma jak najwiekszy sens.


Ma sens jak mam wolną wolę i wybór czy chce się ubezpieczyć czy nie.

Cytat:

Argh. Ale zauwaz, ze nie zawsze zylismy w UE. : ) I cokolwiek powiesz, przed 2004 r jednak zylo sie nam gorzej, niz przed. I tak samo w skali marko - Europa przed UE, a zwlaszcza przed Wspolnotami, byla bardzo smutnym i niebezpiecznym miejscem.



Owszem. Była źle przeprowadzona prywatyzacja i inflacja. Ustawa wilczka skończyła się w 2001 i nikt już jej nie przedłużal. Poza tym polski rząd podpisał dużo niekorzystnych umów z firmami zagranicznymi blokując przez to konkurencję i podcinajac skrzydła polskim przedsiębiorcom.

Teraz mamy wspólnotę i też jest niebezpiecznie. Atakują nas muzułmanie, feministki sekty i LGBT rasizm i poprawność polityczna.
Poza tym kiedyś nie było demokracji. Były monarchie i cała odpowiedzialność spoczywala na jednym facecie a nie na proletariacie.

Odkąd biały meżczyzna raz powiedział "Tak", tak Europa teraz upada. :zalamany:

Ranger napisa³/a:

Tu sie zgodze. Zaangazowanie w zycie spoleczne powinno byc wieksze.


Tak ale to powinni robić ludzie a nie urzędnicy państwowi jak w postkomunizmie zwanym IIIRP.
Należy odróżniać ludzi od państwa. To jest klucz do wielkiej zmiany.

Cytat:

Zauwaz, ze zaprzeczasz sam sobie. Chwile temu krytykowales organizacyjna role panstwa i organizacji ponadpanstwowych (UE), a takze korporacji. To kto ma wg Ciebie finansowac nauke, bo moim zdaniem to zostali juz tylko kosmici i potwor z Loch Ness.


Prywatni przedsiębiorcy,spekulanci, mali inwestorzy. Którzy ryzykują i szukają okazji jak zarobić.
Państwo ma nie utrudniać PITami i innymi głupotami.

Cytat:

Jasne. I jada gdzie? Do Niemiec - one przeciez nie sa rzadzone przez socjalistow ani nie sa w UE... A nie! Chwila!


Obecnie tak. Są krajem bogatym i mogą sobie pozwolić na social gdyz dorobil się w tak zwanym "niemieckim Cudzie gospodarczym"
Socialistom zawsze kończą się pieniądze więc możemy być spokojni.

Czekaj. Napisałes że Niemców nie ma w UE?

Cytat:

Oj, co za bzdura. Oba rodzaje soku sa opodatkowane w identyczny sposob. Sok swiezo wyciskany jest drozszy, bo: (1) jego skladniki sa drozsze, (2) trzeba wypic go natychmiast, czyli musi byrc produkowany w miejscu konsumpcji, a sok w kartonie moze byc produkowany w fabryce i dowieziony do konsumenta - co jest znacznie tansze.


Dlaczego składniki są droższe?

Cytat:

Podaj prosze trzy przyklady.


Podam ci jeden który wszystko rozwiąże. Likwidacja szkodliwych podatków.
Jak by ludzie nie musieli tyle płacić to mogli by części chodzić na siłownię, biegać czy jeździć nad jakieś uzdrowiska czy korzystać z agroturystyki. Ludzie mili by więcej pieniądzy czyli więcej czasu dla siebie i mogli by go wykorzystać jak chcą.
Czas to pieniÄ…dz.

Cytat:

Nie. Historia podatkow jest znacznie dluzsza od historii socjalizmu. Znacznie!


A czy ja twierdze że idiotów przed socialistami nie było? :-D

Cytat:

A to juz jest tak szowinistyczne, totalitarne, narodowo-katolickie, pisowskie i idiotyczne, ze az tu wszystkie szybki na licznikach glupoty popekaly... : ) Chyba, ze "posci" - w sensie, wstrzymuje sie od jedzenia?


O broń cię boże tylko nie totalitarne, narodowo katolickie i pisowiskie tfu!!...
To PiS chce dawać kasę za darmo. Nie porównujnie do socialistów.

Sorry. *puści się.
Dlaej nie wiem dlaczego chcesz brać za nie odpowiedzialność ja nie chcę. Te kobiety nie należą do mnie i nie chce płacić im za ich głupotę.

Ranger napisa³/a:

Reasumujac, za szkodnika uwazasz kazdego, kto mysli inaczej, niz Ty. Schemat szalenie prosty, oparty o bezmyslny automatyzm skojarzen - ktory, swoja droga, chwile temu krytykowales. Niech zgadne - korwinista, tak? : )


Nie. Człowieka co nie myśli a moje życie jest zależne od niego.
W Polsce nie mamy wyjscia. Liberał :-)
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2018-06-11, 19:08   

Wytworzył się nam osobny temat, więc wydzieliłem go też osobno :-)

DeVaneio napisa³/a:

Ja uważam że więcej ludzi powinno chodzić na wybory. Jak pisałem na pierwszy rzut oka jest w porządku bo pomagasz i to jest dobre. Ale z drugiej strony akceptujesz panstwo z którego wyjechało już 20mln Polaków.


Akceptujesz Państwo na każdym kroku. Kupując gumę do żucia albo bułkę płacisz podatek, który zasila Państwo, z którym się nie zgadzasz. Nie rób zakupów. Żyjąc w kraju dajesz niejako zgodę na to co się w nim dzieje. To tylko kwestia mniej lub bardziej biernej postawy.

Rozumiem Twój rok myślenia, zgadzam się z tym, że ludzie powinni interesować się polityką i ekonomią. Ale bierność w innych postawach obywatelskich nie sprawi, że świat będzie lepszy. Praca charytatywna to nie tylko hospicja, domy dziecka i jadłodajnie. To cały szereg działań związanych z organizacjami NGO, które działają w wielu obszarach naszego życia. Działalność społeczna to np również praca z seniorami w klubach seniora, prowadzenie działań artystycznych, zagospodarowanie czasu dzieci, młodzieży, dorosłych. Wcale nie jest to "ratowanie ich życia" - bynajmniej nie bezpośrednie, aczkolwiek są to działania bardzo ważne. Bez nich życie społeczeństwa byłoby dużo mniej barwne. Uważam, że ludzi, którzy działają społecznie (nieważne jak), poświęcają swój czas innym bez oczekiwań rekompensaty - należy szanować. Oni też zmieniają wiele nie bawiąc się w politykę.
 

DeVaneio  

Moderator



Do³±czy³: 27 Lip 2014

   

Wys³any: 2018-06-11, 19:49   

Cytat:

Akceptujesz Państwo na każdym kroku. Kupując gumę do żucia albo bułkę płacisz podatek, który zasila Państwo, z którym się nie zgadzasz. Nie rób zakupów. Żyjąc w kraju dajesz niejako zgodę na to co się w nim dzieje. To tylko kwestia mniej lub bardziej biernej postawy.


Ja chcę płacić podatki.
Chce płacić na policję czy na wojsko. Ale nie chce na państwowa telewizję której nie oglądam i na jej seriale typu Barwy Szczęścia czy M jak Miłość.
Krótko mówiąc za to z czego korzystam.

Cytat:

Rozumiem Twój rok myślenia, zgadzam się z tym, że ludzie powinni interesować się polityką i ekonomią. Ale bierność w innych postawach obywatelskich nie sprawi, że świat będzie lepszy.


Jak by nie było demokracji to by mni nie zależało na tym jednakże w tym systemie politycznym wszystko zależy od wszystkich a to mi się bardzo nie podoba.
Świat może być lepszy. Odpowiedzialność za państwo może wziąć jeden "mąż stanu" a nie garstka meneli pobierająca zasiłki socialne które zostają zdzierane z uczciwych obywateli.

Cytat:

Praca charytatywna to nie tylko hospicja, domy dziecka i jadłodajnie. To cały szereg działań związanych z organizacjami NGO, które działają w wielu obszarach naszego życia. Działalność społeczna to np również praca z seniorami w klubach seniora, prowadzenie działań artystycznych, zagospodarowanie czasu dzieci, młodzieży, dorosłych.


Wszystkie fundację czy inne przedsiębiorstwa które są prywatne popieram. I uważam że właścicielom takich zakładów należy pomoc w tym sensie żeby uprościć system podatkowy aby mogli oni płacić mniej i szybciej się rozwijać a nie płacić kasę polskim aktorzynom na rodzinkę.pl czy na Opole.
Jeżeli komuś się to podoba. Ok, nie mam nic przeciwko. Jego wybór niech płacić za co chce. Ale ja chce mieć wybór i płacić tylko za to za co korzystam.

Cytat:

Wcale nie jest to "ratowanie ich życia" - bynajmniej nie bezpośrednie, aczkolwiek są to działania bardzo ważne. Bez nich życie społeczeństwa byłoby dużo mniej barwne. Uważam, że ludzi, którzy działają społecznie (nieważne jak), poświęcają swój czas innym bez oczekiwań rekompensaty - należy szanować. Oni też zmieniają wiele nie bawiąc się w politykę.


Nie zgodzę się. Gdyby zmienić obecną rzeczywistość polityczną ci ludzie mogli by tak jak lubią poświęcać więcej czasu potrzebującym nie martwiąc się o pieniądze.
Tak jak pisałem wcześniej. Trzeba odróżnić zwykłych ludzi co mają chęci od aparatu państwowego.
Trzeba pozwolić ludziom działać a nie zabijać ich karami, podatkami, radarami, mandatami itp.
Jak by jeszcze te pieniądze szły na coś pożytecznego a nie na ZUS, NFZ czy pośredniaki.
Ja nie chcę by ludzie bawili się w politykę bo to kolokwialnie mówiąc "syf" dlatego chcę skończyć z demokracja gdyż ona prowadzi do socializmu a ten do ruiny gospodarczej.
Możemy spojrzęc co się dzieje teraz w RPA czy w Wenezueli a dla kontrastu porównać to z cudem gospodarki Chińskiej która po wolno rynkowych refirmach przez 25lat stała się potęga. Tak samo "cud Niemiecki" za czasów Ludwika Erhardta,narodziny "Azjatyckich Tygrysów" : (Korea Południowa, Tajwan, Singapur, Hongkong),polityka Margaret Tacher czy "cud Chilisjki" za Pinocheta,kończąc na obcnianiu podatków przez Reagana czy Trumpa.
Ja uważam że wolny rynek to jedyna droga do lepszego jutra a siła tkwi w małych przedsiębiorcach.
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2018-06-11, 20:05   

DeVaneio napisa³/a:

Nie zgodzę się. Gdyby zmienić obecną rzeczywistość polityczną ci ludzie mogli by tak jak lubią poświęcać więcej czasu potrzebującym nie martwiąc się o pieniądze.
Tak jak pisałem wcześniej. Trzeba odróżnić zwykłych ludzi co mają chęci od aparatu państwowego.
Trzeba pozwolić ludziom działać a nie zabijać ich karami, podatkami, radarami, mandatami itp.
Jak by jeszcze te pieniądze szły na coś pożytecznego a nie na ZUS, NFZ czy pośredniaki.
Ja nie chcę by ludzie bawili się w politykę bo to kolokwialnie mówiąc "syf" dlatego chcę skończyć z demokracja gdyż ona prowadzi do socializmu a ten do ruiny gospodarczej.
Możemy spojrzęc co się dzieje teraz w RPA czy w Wenezueli a dla kontrastu porównać to z cudem gospodarki Chińskiej która po wolno rynkowych refirmach przez 25lat stała się potęga. Tak samo "cud Niemiecki" za czasów Ludwika Erhardta,narodziny "Azjatyckich Tygrysów" : (Korea Południowa, Tajwan, Singapur, Hongkong),polityka Margaret Tacher czy "cud Chilisjki" za Pinocheta,kończąc na obcnianiu podatków przez Reagana czy Trumpa.
Ja uważam że wolny rynek to jedyna droga do lepszego jutra a siła tkwi w małych przedsiębiorcach.


Słuszne ideały. Ale jaki to ma związek z tematem? Tzn nie rozumiem, dlaczego w oparciu o Twoje poglądy hejtujesz młodą dziewczynę, która postanowiła zrobić coś dla innych.

DeVaneio napisa³/a:

Wszystkie fundację czy inne przedsiębiorstwa które są prywatne popieram. I uważam że właścicielom takich zakładów należy pomoc w tym sensie żeby uprościć system podatkowy aby mogli oni płacić mniej i szybciej się rozwijać a nie płacić kasę polskim aktorzynom na rodzinkę.pl czy na Opole.
Jeżeli komuś się to podoba. Ok, nie mam nic przeciwko. Jego wybór niech płacić za co chce. Ale ja chce mieć wybór i płacić tylko za to za co korzystam.

DeVaneio napisa³/a:

Wolontariat jest zły. Ma słuszne idee i jest poprawny z krótkiego moralnego punktu widzenia.


Nooo stary. To ja już nie kumam. Jest zły czy nie jest zły?

Tzn aby nie było, że czepiam się dla złośliwości. Teraz domyślam się, że miałeś na myśli wolontariat w instytucjach Państwowych/Samorządowych/JedenPies. Ale jesteśmy w internecie, na forum "pisanym", w którym należy jasno precyzować swoje wypowiedzi. Zbagatelizowałeś pracę i działania tysięcy ludzi. Nie w porządku.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com