Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

kasia_demańska  

Wymiatacz



Imię: kasia_demańska

Doczya: 22 Lut 2019

   

Wysany: 2019-04-15, 21:28   Pożar Katedry Notre-Dame w Paryżu

Widzieliście to?
Taki piękny, symboliczny zabytek... gotyckie sklepienie krzyżowo-żebrowe, malowidła, witraże... Masakra. Jestem zdruzgotana :-(
_________________
Mądrość nie zawsze przychodzi z wiekiem. Czasami wiek przychodzi sam.
 

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Doczya: 19 Cze 2012

   

Wysany: 2019-04-15, 22:09   

a ja go nigdy nie widziałam na żywo :-(
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

kasia_demańska  

Wymiatacz



Imię: kasia_demańska

Doczya: 22 Lut 2019

   

Wysany: 2019-04-15, 22:12   

Lady Virgin napisa/a:

a ja go nigdy nie widziałam na żywo :-(



To już chyba nie zobaczysz :-(
_________________
Mądrość nie zawsze przychodzi z wiekiem. Czasami wiek przychodzi sam.
 

sky816  

Stały User

Girl Made Of Stars



Imię: Klaudia

Doczya: 29 Sty 2019

   

Wysany: 2019-04-16, 09:21   

Jestem po prostu załamana! To okropne... Taki piękny zabytek, tyle historii, sztuka, kultura... Tragedia. Zapewne odbudują, ale to już nie będzie to samo... A zawsze chciałam to zobaczyć. Po prostu płakać mi się chce.
_________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.
 

krul umiłowany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Doczy: 22 Lut 2014

   

Wysany: 2019-04-16, 10:09   

a najgorsze jest to, ze juz podobno jest w planach postawienie Meczetu na jej miejsce :-(
_________________
"Chooy w dupe wszystkim modom i adminom"
~Steve Jobs

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka
 

sky816  

Stały User

Girl Made Of Stars



Imię: Klaudia

Doczya: 29 Sty 2019

   

Wysany: 2019-04-16, 11:15   

krul umiłowany napisa/a:

a najgorsze jest to, ze juz podobno jest w planach postawienie Meczetu na jej miejsce :-(



Co? Niemożliwe! Czytałam, że będą odbudowywali, Macron tak powiedział, a struktura nie została naruszona. Przecież nie zburzą ;; Niech nawet nie próbują ;-;
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2019-04-16, 11:45   

krul umiłowany napisa/a:

a najgorsze jest to, ze juz podobno jest w planach postawienie Meczetu na jej miejsce :-(


Informacje prosto z farmy trolli pod Petersburgiem, co? :-)
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

kasia_demańska  

Wymiatacz



Imię: kasia_demańska

Doczya: 22 Lut 2019

   

Wysany: 2019-04-16, 12:22   

Szej-Hulud napisa/a:

krul umiłowany napisa/a:

a najgorsze jest to, ze juz podobno jest w planach postawienie Meczetu na jej miejsce :-(


Informacje prosto z farmy trolli pod Petersburgiem, co? :-)



Obawiam się, że jest jeszcze gorzej, czyli że wymyślił to sam :-)
_________________
Mądrość nie zawsze przychodzi z wiekiem. Czasami wiek przychodzi sam.
 

acoo123  

Mega wymiatacz



Imię: acoo123

Doczy: 13 Pa 2017

   

Wysany: 2019-04-16, 18:02   

Faktycznie nic z relikwii nie ucierpiało.
Ucierpiała konstrukcja.Budynek jest niestabilny.Będzie albo już trwa ewakuacja pobliskich budynków mieszkalnych.Renowacja zabytku najprawdopodobniej potrwa kilkadziesiąt lat.Wcale mnie to nie dziwi patrząc na to że to jest jedna z najbardziej rozpoznawalnych budowli Francji jak i całego Gotyku jeżeli chodzi o architekturę.
Najprawdopodobniej zawinił czynnik ludzki.
Niestety ta katastrofa idealnie odwzorowuje sytuację we Francji :zalamany:
Co do zebrania datków na odbudowę zabytku to jest kwestia czasu.Na szczęście ludzie szanuję swoją sztukę.
 

DeSade  

Pogromca postów



Doczya: 20 Lip 2011

   

Wysany: 2019-04-16, 18:06   

Ja widziałam.
Co jest dla mnie interesującym zjawiskiem, to fakt, że niektórzy ZNAFCY sztuki płaczą podobno z tego powodu.
Ich serce krwawi. Osobiście mnie to smuci z kilku powodów. Po pierwsze dlatego, że nie umniejszając oczywiście wartości samej katedrze, smuci mnie, bo ludzie chyba więcej współczucia w obecnych czasach mają dla katedry, niż dla osób. Kiedy mówi się tyle o zamach terrorystycznych, to jakoś nikt nie płacze za OSOBAMI. Ale za katedrą już tak.
A najśmieszniejszy był wczorajszy komentarz jednego polityka, który znalazłam w Internecie - Katedrę odbudujemy wspólnie. Szkoda, że tyle milionów nie idzie na wspieranie biednych. :facepalm:
_________________
W miękkim futrze kota
 

slavianin  

Stały User

szukający znajomych


Imię: Jacek

Wiek: 23

Doczy: 07 Sty 2018

   

Wysany: 2019-04-16, 18:07   

krul umiłowany napisa/a:

a najgorsze jest to, ze juz podobno jest w planach postawienie Meczetu na jej miejsce


To raczej żart, ale pasuję w tej sytuacji...

kasia_demańska napisa/a:

To już chyba nie zobaczysz


Zobaczy się, ale już w większości rekonstrukcję...

Sonmi napisa/a:

Najważniejsze, że wytrzymała konstrukcja, żadne relikwie nie ucierpiały


Bogu za to dziękować! Mam nadzieję, że nie ucierpiał też Polski relikwiarz używany przy koronacjach Królów Polskich (tak, znalazł się tam).

kasia_demańska napisa/a:

Taki piękny, symboliczny zabytek... gotyckie sklepienie krzyżowo-żebrowe, malowidła, witraże... Masakra. Jestem zdruzgotana


I pomyśleć, że mogło go nie być od 1789 roku! Francuscy barbarzyńcy, zwani rewolucjonistami, chcieli tą katedrę obrócić w perzynę! Ten zabytek od wandali uchronił ponoć pewien mieszczanin paryski, wmawiając, że gdyby ją zniszczyli uszkodziliby i inne budynki. Niestety Cluny już nie ma... Tak samo jak wielu innych cudownych zabytków gotyckich i romańskich...
 

DeSade  

Pogromca postów



Doczya: 20 Lip 2011

   

Wysany: 2019-04-16, 18:08   

Boli mnie, że obecnie większą wartość ma budynek, a nie ludzie.
I z tego powodu moje serce krwawi.
_________________
W miękkim futrze kota
 

kasia_demańska  

Wymiatacz



Imię: kasia_demańska

Doczya: 22 Lut 2019

   

Wysany: 2019-04-16, 18:10   

Zdecydowanie mogło być gorzej, mimo że pewnych rzeczy już się nie odzyska :-( Choćby drewnianej więźby dachowej z 1300 dębów sprzed 800 lat, bo cała spłonęła.
Ale ważne że konstrukcja stoi, choć dopiero jak ostygnie, będzie można ocenić, na ile jest zachowana.
_________________
Mądrość nie zawsze przychodzi z wiekiem. Czasami wiek przychodzi sam.
 

slavianin  

Stały User

szukający znajomych


Imię: Jacek

Wiek: 23

Doczy: 07 Sty 2018

   

Wysany: 2019-04-16, 18:16   

DeSade napisa/a:

Po pierwsze dlatego, że nie umniejszając oczywiście wartości samej katedrze, smuci mnie, bo ludzie chyba więcej współczucia w obecnych czasach mają dla katedry, niż dla osób.


Fakt. Smutny niestety... :-(

DeSade napisa/a:

Kiedy mówi się tyle o zamach terrorystycznych, to jakoś nikt nie płacze za OSOBAMI. Ale za katedrą już tak.


Nie wspominając już o dzieciach zabitych przez aborcję...

DeSade napisa/a:

A najśmieszniejszy był wczorajszy komentarz jednego polityka, który znalazłam w Internecie - Katedrę odbudujemy wspólnie. Szkoda, że tyle milionów nie idzie na wspieranie biednych.


Oj, tu bym się już kłócił. Gdyby cofnęli te pieniądze na wspieranie antykultury, znalazłyby się fundusze i na katedrę i na biednych.

acoo123 napisa/a:

Niestety ta katastrofa idealnie odwzorowuje sytuację we Francji


Zgadzam się całkowicie. To taki symbol. Kiedyś zdjęcie płonącej katedry będzie w podręcznikach do historii jako symbol dziejów Francji w naszych czasach...
 

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Doczya: 19 Cze 2012

   

Wysany: 2019-04-16, 18:18   

DeSade napisa/a:

Kiedy mówi się tyle o zamach terrorystycznych, to jakoś nikt nie płacze za OSOBAMI


śmierć jednej osoby to tragedia. Śmierć tysiąca to statystyka.
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com