Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

DeVaneio  

Moderator



Do³±czy³: 27 Lip 2014

   

Wys³any: 2019-05-02, 17:43   Czy paÅ„stwo jest nam potrzebne?

Jarek_WÅ‚adca_Zmywarek napisa³/a:

DeVaneio napisa³/a:

Uważasz że państwo jest nam niepotrzebne?



Wam może i jest. Znam kilku takich z pierwszych stron gazet, którzy używają go do sycenia swojego nałogu żądzy władzy. Pytanie do czego Wy (myślicie, że) go potrzebujecie? ;)

Mi głównie zawadza, bo pozbawia nas sił życiowych. Czasu z bliskimi, który poświęcamy na g* wartą pracę, która nic nie wnosi do społeczeństwa a tylko napędza dogmatyczny "wzrost", który czcimy zamiast Boga. Niszczy naszą planetę i instytucjonalnie, lub przemocą pozbawia nas możliwości zrobienia z tym czegokolwiek, jednocześnie dając tylko pozory, że kiedyśtam być może się samo zreformuje z kolejnym "rządem", który już z definicji jest kupiony...

To co zaś się zwykło utożsamiać z pozytywnymi aspektami jego istnienia mogłoby istnieć i w małych zlokalizowanych społecznościach bez struktur opartych na wyzysku, hierarchii i przemocy. Zwłaszcza z obecną technologią, o czym mówili taki ludzie jak R. Buckminster Fuller, czy Jacque Fresco.

Ostatecznie sądzę, że (za Biblią) powinniśmi spojrzeć na owoce działania tego molocha i zastanowić się, czy są dobre. Uważam, że są coraz bardziej gorzkie. Oddajmy mu więc co jego i niech udławi się swoim pieniądzem, a my stwórzmy coś nowego opartego na wolności, równości i pomocy wzajemnej - tak by zrobił Jezus. Tak by zrobił chyba każdy kto od dziecka nie był przyzwyczajany do życia w tak schizofrenicznych warunkach i bezwarunkowego akceptowania takiego absurdu, że łatwiej nam sobie wyobrazić koniec świata niż koniec kapitalizmu... Czyż to nie chore? :D

To tak pokrótce, bo to chyba nie jest temat o tym, ale do przedstawiania się. W razie W możemy pogadać w nowym. ^^



PoproszÄ™ o doprecyzowanie :-)
*Znasz ich osobiście? Kim oni są? Co to za ludzie?
*Kim jesteśmy my?

*Sił życiowych? Możesz rozwinąć?
*Dlaczego uważasz że praca jest nic nie warta?
*Zamiast jakiego boga?
*Co to jest to "czegokolwiek"?
*Który rząd jest kupiony?

*Ale jesteś tego pewny, w sensie czy mógłbyś mi podać jakiś przykład małej społeczności która spełnia twoje kryteria?

*A jakie działania tego molocha są złe?
*Jesteś pewien że Jezus by tak zrobił czy to twoja subiektywna interpelacja?
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

Jarek_WÅ‚adca_Zmywarek  

User

WÅ‚adca Zmywarek


ImiÄ™: Jarek

Do³±czy³: 28 Kwi 2019

Sk±d: Ziemia

   

Wys³any: 2019-06-01, 22:39   

Po namyśle odmawiam doprecyzowania. Nie bierz tego do siebie, ale wolałbym, abyś przeczytał to jeszcze raz i sam się nad tym zastanowił.
_________________
Tylko się nie denerwuj, że się z Tobą nie zgadzam. To mój naturalny stan. Robię to niejako dla sportu. ;)

Poza tym jestem typowym Heretykiem...
 

hiphop  

Stały User


Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2018

   

Wys³any: 2019-12-18, 23:35   

Państwo nie jest nam potrzebne. Głównie funkcjonuje w przestrzeni publicznej na co czteroletniej licytacji obietnic wyborczych w celu przekupstwa biednych, omotanych ludzi. Potem taka partyjka wygrywa wybory, wchodzi w koalicje z kościołem i dalej szerzy swoją propagandę na mszach i w telewizji. W międzyczasie narobi sobie afer, poobsadza swoimi ludźmi obiecanymi stołkami i tak rządzi przez cztery lata. Potem jeszcze wymyślą tysiące głupich, niesprzyjających ustaw, ograniczającą wolność osobistą jak i gospodarczą. Państwo polskie przeszkadza obywatelom. Za ich niekompetencję płacimy my, Polacy!
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com