Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶ć

Abdi  

User


ImiÄ™: Abdiasz

Doł±czył: 04 Sie 2019

Sk±d: Wielkopolska

   

Wysłany: 2019-08-05, 16:51   testosteron

Testosteron - w jakim zakresie wpływa nie tyle na wygląd co psychikę mężczyzny. Na ile jest on wymówką na niektóre zachowania, a na ile ma on decydujący wpływ na męską osobowość ?
 

Matt19  

Stały User

Skandalista ;)



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 24

Doł±czył: 05 Sie 2016

Sk±d: Olsztyn

   

Wysłany: 2019-08-05, 18:54   

Myślę że w niewielkim stopniu. Za każdym zachowaniem stoi charakter geny obszary w mózgu wychowanie. A charakter nie ma płci. Można być kobietą i mieć "męskie" cechy. A można być mężczyzną mającym "kobiece " cechy
_________________
Naiwność mam pod sercem,
bo czasami sam już nie wiem kto jest moim przyjacielem.Najgorsza prawda jest lepsza niż słodkie kłamstwo co z tego, że w kontakcie mi nie pasuje przyjaźń, po co coś zaczynać, skoro jutro chcesz z tym skończyć
 

Damn  

Pogromca postĂłw

Queen Dude



Wiek: 28

Doł±czyła: 10 Kwi 2010

   

Wysłany: 2019-08-08, 22:03   

Testosteron może wpływać, m.in. na poziom agresji, całkiem znacznie. Jego poziom nie jest jednak w żadnym wypadku usprawiedliwieniem agresywnych zachowań i nie jest (nie powinien) być decydujący w rozwoju osobowości i charakteru mężczyzny. Gigantyczny wkład ma wychowanie i kultura - często jest zupełnie odwrotne sprzężenie tzn. określone wychowanie i wzmacnianie cech stereotypowo kobiecych (np. empatii) może zmniejszyć poziom testosteronu. Dlatego mitem jest że role społeczne są kształtowane endogennie i są uwarunkowane biologicznie.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com