Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Pelargonia  

User



ImiÄ™: Gonia

Wiek: 30

Do³±czy³a: 09 Lip 2009

Sk±d: Z dna szafy...

   

Wys³any: 2009-07-14, 12:38   Moderatorzy, zamykane tematy

forum jest bardzo fajne, przytulne i ludzie sÄ… tu mili.
Ale, ale, nie wszystko jest takie piękne jakby się wydawało.
Po pierwsze na kolejnych stronach forum w ogóle nie widać działalności moderatorów. Widziałam niepołączone multiposty, posty, których nie dało się rozczytać z powodu nagromadzonych błędów. Albo mamy tu do czynienia z moderatorami leniuszkami, albo jest ich za mało. Lub też nikt nie widzi problemu.

Po drugie pozamykane tematy walają się w działach robiąc niezły bałagan. Jeśli są to tematy wartościowe, to czy nie dałoby się ich "wsunąć" na koniec działu, tak, by nie robiły bałaganu między tymi nowo zakładanymi?
_________________
Musisz mi pomóc, musisz mi pomóc,
Swoją miłością musisz mi pomóc;
Musisz pokochać mnie więcej,
Bliżej wyciągnąć kochane ręce
Musisz!
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-07-14, 13:09   

Czasami duża ilosć postów moze spowodować, że coś umknie. Macie możliwość zgłaszania postów do moderatorów za pomocą "!" widocznego po prawej stronie.
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2009-07-14, 13:17   

Kiedy jeszcze nie byłam modem i zgosiłam stare jakieś posty to od razu była wiadomość do wszystkich użytkowników by ich nie zgłaszać. Widocznie tak niektórym się podoba i tak ma zostać;p. Nad tymi nowymi próbujemy chyba panować. Co do błędów też mnie rażą, ale ludzie się nie nauczą.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-07-14, 15:59   

motyl napisa³/a:

Kiedy jeszcze nie byłam modem i zgosiłam stare jakieś posty to od razu była wiadomość do wszystkich użytkowników by ich nie zgłaszać


Eh..A widzisz sens w usuwaniu postu z pierwszych stron tematu sprzed dwóch lat ?
Dlatego proszę,abyś zauważyła ,że skierowałam się jedynie z prośbą do użytkowników o dokładniejsze przemyślenie zgłoszenia. Forum jest duże, tematy mają po kilka, kilkanaście stron, więc jaki jest sens kasowanie starych postów ,tym sposobem nie wiele można wnieść do aktualnej sytuacji na forum.Owszem poświęcamu uwagę starym tematom i nie raz miały miejsce porządki.
Druga sprawa. Powtarzam po raz kolejny.Mod też człowiek.
_________________
Drugs&hugs.
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2009-07-14, 20:37   

Kometa napisa³/a:

A widzisz sens w usuwaniu postu z pierwszych stron tematu sprzed dwóch lat ?


We wszystkich nie. Np. jeśli chodzi o dział Wasze problemy, czy tam gry forumowe. Ale w innych...hm pewnie trochę by się zrobiło luźniej i przejrzyściej, a przecież o to chodzi. No, ale ok. Jestem tu nowa, nie wtrącam się;p.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

SvenDarko  

Mega wymiatacz

RevolutionMan



ImiÄ™: Cynamon

Wiek: 33

Do³±czy³: 11 Lip 2009

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2009-07-14, 21:11   

Pelargonia napisa³/a:

Po drugie pozamykane tematy walają się w działach robiąc niezły bałagan. Jeśli są to tematy wartościowe, to czy nie dałoby się ich "wsunąć" na koniec działu, tak, by nie robiły bałaganu między tymi nowo zakładanymi?


Z tego co mi wiadomo na temat moderacji i administracji forum, po to jest kategoria KOSZ (¦MIETNIK) żeby zamknięte tam wrzucić. Przynajmniej tak robili na forum gdzie byłem modem przez jakiś czas.
_________________
"Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skur* będą zawsze." - Andrzej Sapkowski
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2009-07-14, 21:20   

SvenDarko napisa³/a:

Z tego co mi wiadomo na temat moderacji i administracji forum, po to jest kategoria KOSZ (¦MIETNIK) żeby zamknięte tam wrzucić. Przynajmniej tak robili na forum gdzie byłem modem przez jakiś czas


Dotychczas też tak robiłam. Ale te z kosza są automatycznie usuwane po jakimś czasie. A niektóre z działu najbardziej obleganego mogą się jeszcze niektórym przydać. Po co pisać to samo, skoro kiedyś coś podobnego było?

A moze by tak...zrobić dział archiwum?
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Pelargonia  

User



ImiÄ™: Gonia

Wiek: 30

Do³±czy³a: 09 Lip 2009

Sk±d: Z dna szafy...

   

Wys³any: 2009-07-14, 21:26   

SvenDarko, też myślałam o takim rozwiązaniu, ale przecież "mod też człowiek", a powrzucanie kilkudziesięciu tematów do kosza jest mega intensywną pracą.

To nie jest moje pierwsze forum, na niektórych pełniłam różne ważne, lub mniej ważne funkcje. jestem pewna, że potrzeba tu zwartej i większej ekipy moderującej, która nie będzie się bała zrobić porządku ze starymi, zalegającymi tematami, by forum stało się czystsze i bardziej funkcjonalne.

A działalność moderatorów mogłaby być jakoś oznaczana, np. krótką notką pod postem, w jakimśtam kolorze w której mod się podpisze, by w razie jakieś skargi użytkownik wiedział do kogo ma ją pisać. Wtedy dział "skargi" nie byłby zagracany tematami typu "dlaczego wciąż zmieniacie/usuwacie moje posty".

edit

motyl napisa³/a:

zrobić dział archiwum?


Niegłupi pomysł, ale czy nie myśleliście już o tym, ze działów i tak nadźgane jest tu dużo? Ja np. nie widzę powodu istnienia działu "propozycje, sugestie" skoro mamy "skargi, prośby, zażalenia".
_________________
Musisz mi pomóc, musisz mi pomóc,
Swoją miłością musisz mi pomóc;
Musisz pokochać mnie więcej,
Bliżej wyciągnąć kochane ręce
Musisz!
 

SvenDarko  

Mega wymiatacz

RevolutionMan



ImiÄ™: Cynamon

Wiek: 33

Do³±czy³: 11 Lip 2009

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2009-07-14, 21:34   

Pelargonia napisa³/a:

SvenDarko, też myślałam o takim rozwiązaniu, ale przecież "mod też człowiek", a powrzucanie kilkudziesięciu tematów do kosza jest mega intensywną pracą.


Jest taki dział na forum, tylko trzeba było by się tym po prostu zająć.

Pelargonia napisa³/a:

nie widzę powodu istnienia działu "propozycje, sugestie" skoro mamy "skargi, prośby, zażalenia".


Zgadzam siÄ™. W sumie to to samo.
_________________
"Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skur* będą zawsze." - Andrzej Sapkowski
 

malinkaa  

Pogromca postów


Wiek: 37

Do³±czy³a: 24 Pa¼ 2008

Sk±d: to pytanie ?

   

Wys³any: 2009-07-14, 22:14   

Pelargonia napisa³/a:

Niegłupi pomysł, ale czy nie myśleliście już o tym, ze działów i tak nadźgane jest tu dużo? Ja np. nie widzę powodu istnienia działu "propozycje, sugestie" skoro mamy "skargi, prośby, zażalenia".


a no, można np zrobić "propozycje, sugestie, skargi";).
A co do syfu na formu - zgodzę się. Wg mnie modzi powinni jakoś sie podzielić działami i zrobić porządek. Albo dodać jeszcze jednego czy dwóch modów i ogolnie przydzielić im dane działy, żeby każdy miał swoją strefe do sprzątania. Przejrzeć każdy post jest faktycznie cięzko, tym bardziej że ktoś już może zrobić to wcześniej i usunąc dany temat.

Teraz są wakacje, każdy ma wiecej czasu, wiec można poświęcic na to kilka godzin;-)
 

SvenDarko  

Mega wymiatacz

RevolutionMan



ImiÄ™: Cynamon

Wiek: 33

Do³±czy³: 11 Lip 2009

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2009-07-14, 22:19   

malinkaa napisa³/a:

przydzielić im dane działy, żeby każdy miał swoją strefe do sprzątania.


Mi się ten pomysł podoba. Jak mod ma na głowie całe forum to (za przeproszeniem) g* zrobi. Przydzielenie po kilka działów moda było by dobrym rozwiązaniem, bo wtedy mógłby się skupić na porządnej pracy na swoim terytorium.
_________________
"Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skur* będą zawsze." - Andrzej Sapkowski
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2009-07-14, 22:20   

malinkaa, pisałam o tym w temacie Straha, poza tym sama kiedyś byłas modem;o.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

malinkaa  

Pogromca postów


Wiek: 37

Do³±czy³a: 24 Pa¼ 2008

Sk±d: to pytanie ?

   

Wys³any: 2009-07-14, 22:21   

motyl, byłam, więc wiem jak cięzko samemu coś zrobić gdy reszta nic nie robi.
 

daj dziaba  

Mega wymiatacz

wjeśniara ; )



ImiÄ™: Daria

Wiek: 35

Do³±czy³a: 28 Sty 2009

Sk±d: spod kapsla

   

Wys³any: 2009-07-14, 22:27   

malinkaa napisa³/a:

motyl, byłam, więc wiem jak cięzko samemu coś zrobić gdy reszta nic nie robi.


haha, trafiła kosa na kamień.
nvm.
mój taki nic nie wnoszący do tematu komentarz ; p



albo siÄ™ wypowiem,
na tym forum jest sporo brudów, syfu i w ogóle.
a najlepsze jest to, że ja mam to gdzieś ; d
bo nie jest to jedyne forum, gdzie tak jest ; )
przynajmniej nie ja się tym muszę zajmować ^^
_________________
pal to i trzymaj w płucach, nie puszczaj nim wszystko znów nie będzie wporzo!
 

malinkaa  

Pogromca postów


Wiek: 37

Do³±czy³a: 24 Pa¼ 2008

Sk±d: to pytanie ?

   

Wys³any: 2009-07-14, 22:31   

daj dziaba, ale o co Ci chodzi?;o
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com