Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Otwarty przez: Ostia | 2009-10-18, 11:51

Autor

Wiadomo¶æ

buuuba  

User


Do³±czy³a: 18 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-18, 11:47   Antykoncepcja

chciałabym zapytać, jaki jest najlepszy sposób antykoncepcji dla nastolatki ?
chciałabym, żeby był bardzo skuteczny, bo nie chciałabym zajść w ciążę.

chciałabym zakupić tabletki antykoncepcyjne, ale trochę się boję, że ginekolog może dziwnie zareagować na niepełnoletnią osobę i nie będzie chciał mi ich przepisać ?
czy wizyta u ginekologa coś kosztuje, i ile około kosztują tabletki ?
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-10-18, 11:51   

Teoretycznie to tabletki + prezerwatywy. Wtedy jest największa pewność, ale pytanie ile Ty masz lat ? Bo czy warto ładować się już tabletkami.
Wizyta kosztuje jeśli idziesz prywatnie a przedział cenowy jest duży.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Irma  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 01 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-10-18, 12:53   

buuuba napisa³/a:

najlepszy sposób antykoncepcji dla nastolatki ?


Dla nastolatki? Może cierpliwie poczekać z seksem do pewnego czasu?
Dobrze, wiem, że z miłością tak już jest, że kiedy się kocha, to nie chce się czekać. Mogę tylko wspomnieć, że prezerwatywy kupowane w jakimś zwykłym sklepie/markecie pewności nie dadzą na pewno. Z resztą żadne zabezpieczenie nie daje 100 % pewności.
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-10-18, 13:28   

Jeżeli jest zdecydowana to jej raczej tego nie wyperswadujecie, dlatego lepiej pomóc w zabezpieczeniu.
Nie wiem ile kosztuje wizyta ale czy nie jest przypadkiem tak że poniżej 18lat trzeba iść z rodzicem/opiekunem prawnym?
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2009-10-18, 13:31   

prezerwatywy+przerywany.
_________________
meow
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-10-18, 13:58   

destrukcyjna napisa³/a:

przerywany.


A w życiu...Tylko więcej kłopotów z "przerywanego" może być. Jeśli dziewczyna nie jest strasznie młoda, do tabsy anty.
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2009-10-18, 14:11   

prezerwartywa + przerywany. nie napisałam po prostu :przerywany ...
tak dla ścisłości :->
_________________
meow
 

Lena  

Pogromca postów

<3



Imię: Mieczysława

Wiek: 33

Do³±czy³a: 10 Cze 2008

Sk±d: Miasto Kobiet.

   

Wys³any: 2009-10-18, 14:12   

Teraz prezerwatywy np Durex daja prawie 100% pewnosc, pekanie prezerwatyw mozna uznac powli za mit.
_________________
"strach jest niezwykle podniecający. Ludzie lubią być straszeni. To działa na nich jak chwile przed orgazmem. Wszyscy pragną tego zaznać. To niezwykłe doświadczenie."
<3
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2009-10-18, 14:55   

Do ginekologa możesz też iśc na NFZ czyli bezpłatnie, ale musisz się dowiedziec gdzie taki przyjmuje i prawdopodobnie trzeba trochę poczekac na wolny termin.
Najlepsze tak jak powiedział Mizi są tabletki i prezerwatywa. No, ale trzeba pamietac o tym, że tabletki nie działają na zasadzie 'wezmę dziś pierwszy raz i już mnie ochroni'. Trzeba je brac co najmniej trzy tygodnie chyba.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Lena  

Pogromca postów

<3



Imię: Mieczysława

Wiek: 33

Do³±czy³a: 10 Cze 2008

Sk±d: Miasto Kobiet.

   

Wys³any: 2009-10-18, 15:02   

motyl napisa³/a:

Do ginekologa możesz też iśc na NFZ czyli bezpłatnie, ale musisz się dowiedziec gdzie taki przyjmuje i prawdopodobnie trzeba trochę poczekac na wolny termin.

po za tym nie kazdy ginekolog wypisze tabletki antykoncepcyjne osobie niepelnoletniej.
_________________
"strach jest niezwykle podniecający. Ludzie lubią być straszeni. To działa na nich jak chwile przed orgazmem. Wszyscy pragną tego zaznać. To niezwykłe doświadczenie."
<3
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2009-10-18, 15:04   

Cytat:

po za tym nie kazdy ginekolog wypisze tabletki antykoncepcyjne osobie niepelnoletniej.


Siedemnastolatce wypisze na pewno. A i młodszej też.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Lena  

Pogromca postów

<3



Imię: Mieczysława

Wiek: 33

Do³±czy³a: 10 Cze 2008

Sk±d: Miasto Kobiet.

   

Wys³any: 2009-10-18, 15:10   

motyl napisa³/a:


Siedemnastolatce wypisze na pewno. A i młodszej też.

to juz zalezy od ginekologa. sa rozni. wiem z doswiadczenia.
_________________
"strach jest niezwykle podniecający. Ludzie lubią być straszeni. To działa na nich jak chwile przed orgazmem. Wszyscy pragną tego zaznać. To niezwykłe doświadczenie."
<3
 

Martina  

Hiper wymiatacz

pomarańczowa mantra



Wiek: 33

Do³±czy³a: 08 Pa¼ 2009

Sk±d: Jastrzêbie Zdrój

   

Wys³any: 2009-10-18, 18:59   

u mnie ginekolog jest na NFZ i wystarczy się zarejestrować tego samego dnia rano, jak do zwykłego lekarza rodzinnego. również telefonicznie.
mi taletki wypisał w wieku 15 lat, bo miałam nieregularne miesiączki. bezproblemowo.

tabletki najtańsze kosztują około 20zł, ja brałam takie za 45. jednak jeśli się decydujesz na tabletki, musisz podejść do tego poważnie. po pierwsze - nie chronią przed zajściem w ciążę od pierwszego dnia brania, po drugie - nie możesz sobie pozwolić na 'zapominanie'. najlepiej ustawić codzienne przypomnienie w telefonie o tej samej godzinie.
_________________
potrafię już tylko pełzać po ścianach własnych struktur. teraz ich nie ma. moje myśli są bezdomne.
 

margola  

Pogromca postów



Wiek: 46

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-10-18, 19:01   

Lepiej bierz tabletki, ja i psuchuś zawsze brałyśmy ale już nie mamy bo za jednym razem wszystkie wzięłyśmy bo niezła piz*** w głowie była po nich.

//słownictwo//
_________________
Wlecze za sobÄ… morze niby zbrodniÄ™ ciemnÄ…. Cichy,
spoglÄ…da na mnie w rozpaczy. Mieszkam tutaj.
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-10-18, 19:23   

Martina napisa³/a:

nie chronią przed zajściem w ciążę od pierwszego dnia brania,


to jest bzdura, zależy od marki pigułek.
Novynette np. można wziąć w 1 dzień PO krwawieniu, i wtedy owszem, nie chronią, potrzeba miesiąca regularnego stosowania, ale jeśli łykniemy ją w pierwszy dzień krwawienia - na drugi jesteśmy zabezpieczone.

Jeśli chodzi o najlepsze metody - ja jestem wierna pigułce, w kwestiach seksu oraz jego ewentualnych konsekwencji wolę nie ryzykować, a wiem, że ta metoda jest praktycznie niezawodna. A prezerwatywy są o-kro-pne.
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com