Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

LonelyQueen042811  

User

LonelyQueen042811


Wiek: 22

Do³±czy³a: 13 Kwi 2018

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2018-05-17, 15:49   W co wierzyć

Cześć,

Od razu uprzedzam, że nie jestem tu, by obrażać wierzących, czy też nie. Jestem tu po to, bo jestem ciekawa co myślicie o katolicyzmie. Moim zdaniem jest to jedna wielka hipokryzja. Parę miesięcy zrezygnowałam z chodzenia do kościoła i "wypisałam się" z katolicyzmu. Pierwsze z czym się spotkałam, to to że najbliższa rodzina wyzywała mnie od wyznawców szatana i mówiła że nie ma przyszłości, że skończę jako alkoholiczka itd. Nie żałuję, że z tego zrezygnowałam, bo ta sytuacja otworzyła mi oczy.
Jestem ciekawa jakie wy macie zdanie na temat tej religii, a jeśli jesteście niewierzący, to czy w wierzycie coś innego/ indywidualnego.
_________________
LonelyQueen042811
 

Golden Sun  

User



ImiÄ™: Ewa

Wiek: 27

Do³±czy³a: 27 Kwi 2017

   

Wys³any: 2018-05-17, 16:26   

Za jakiś czas przyjdzie to niejaki Devaneio i od niego dowiesz sie co dalej z twoim życiem i jak to dobrze, że przestałaś być katoliczką.
Najlepiej zrobisz jak nie weźmiesz w ogóle pod uwagę tego co ci napisze.
 

DeVaneio  

Moderator



Do³±czy³: 27 Lip 2014

   

Wys³any: 2018-05-17, 16:40   

Cytat:

Za jakiś czas przyjdzie to niejaki Devaneio i od niego dowiesz sie co dalej z twoim życiem i jak to dobrze, że przestałaś być katoliczką.
Najlepiej zrobisz jak nie weźmiesz w ogóle pod uwagę tego co ci napisze.


Nie strasz dziewczyny,zakonnico :evil:

Cytat:

Od razu uprzedzam, że nie jestem tu, by obrażać wierzących,


Jak byłem dobre parę lat tamu na koloniach z kursu to chłopaki zapytali się mnie w co wierzę bo wyszło że nie jestem katolikiem,to im powiedziałem że w elfy.
Chłopaki zaczęli się ze mnie śmiać i dziwli się jak ja mogę wierzyć w takie rzeczy,przecież to dziecinne.
Najśmieszniejsze jest to ze śmiali się ze mnie ludzie co wierzą w gadającego węża :-D

Cytat:

Jestem tu po to, bo jestem ciekawa co myślicie o katolicyzmie.


To samo co o hinduizmie,islamie i judaizmie.Są to pomoce dla wyjątkowych zdegenerowanych prymitywów aby nauczyć ich miłosierdzia,człowieczeństwa,empati itp.
Co ciekawe zwierzęta nie wierzą w wyżej wymienione przeze mnie organizacjie przestępcze (które mają na rękach krew milionów zabitych,tak zwanych niewiernych), a mimo to zachowują się przywoicie jak na zwierzęta, (lepiej niż bigoteria i dewoci).
Czyli można zasugerować że zwierze ma wiecej zasad moralnych od teisty
:] :] :]

LonelyQueen042811 napisa³/a:

Moim zdaniem jest to jedna wielka hipokryzja.


Otóż to :-)

Cytat:

Parę miesięcy zrezygnowałam z chodzenia do kościoła i "wypisałam się" z katolicyzmu.


Zostaniesz opęntana i cała wieczność spędzisz w piekle,jak ja :-)
Ale pamiętaj,Bóg Cię kocha ;)
Bóg tak kocha ludzi że podgląda katolików podczas porannej toalety gdyż jest wszechwidzący i kara tych na których mu najbardziej zależy (podczas holocaustu jadł popcorn,prawie nie umarł z śmiechu).

Cytat:

Pierwsze z czym się spotkałam, to to że najbliższa rodzina wyzywała mnie od wyznawców szatana


Szatan jest biedny bo każdy go o wszystko obwinia a prawda jest taka ze to Bóg pociąga za sznurki.
Czyli wychodzi na to ze Bóg jest zły,a szatan niewinnie oskarżony :evil:
P.S.Moja to zaakceptowała ;)

Cytat:

mówiła że nie ma przyszłości, że skończę jako alkoholiczka itd.


To możliwe wszakże twój portfel będzie grubszy.Ale nie przejmuj się.Na zachodzie Europy nikt nie wierzy a sami menele tam przecież nie zyja :-D

Cytat:

Nie żałuję, że z tego zrezygnowałam, bo ta sytuacja otworzyła mi oczy.


Masz być taka jak wszyscy.Dostosuj się !!!
Dziewczyno,twoi najblizsi wierzą w wszechmocnego sadyste.To poważne :-D ?

Cytat:

Jestem ciekawa jakie wy macie zdanie na temat tej religii


Jest to najwieksza plaga która swój monopol opiera na krzywdzie ludzkiej.Jest odpowiedzialna za wszelkiego rodzaju wojny.Religia nie działa bo miała łączyć a dzieli ludzi.
Religia jest rakiem w ludzkich umysłach,sercach i ciałach.Nie pozwala na rozwój nauki.
Jest drogą na łatwiznę by znaleźć Boga.

Cytat:

jeśli jesteście niewierzący, to czy w wierzycie coś innego


Tak.W siebie,jedyna słuszna wiara ;)
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2018-05-17, 17:18   

Dopóki nie zaczną Ci się śnić opętani, których egzorcyzmujesz, tak jak mnie się śnią, to będzie dobrze.
Ważne, żebyś postępowała w zgodzie ze swoim sumieniem.
Kościół jako instytucja i księża jako zawód do mnie w ogóle nie przemawiają. Całkiem mnie to odstręcza.
Ale w istnienie Boga wierzÄ™ i nawet czasem siÄ™ szeptem modlÄ™ do niego, na zasadzie rozmowy bo tak jest mi Å‚atwiej.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

slavianin  

Stały User

szukajÄ…cy znajomych


ImiÄ™: Jacek

Wiek: 23

Do³±czy³: 07 Sty 2018

   

Wys³any: 2018-05-17, 19:27   

LonelyQueen042811 napisa³/a:

co myślicie o katolicyzmie.


Najlepiej zacząć od tego. Osobiście myślę tak: jako instytucja nie do końca mi odpowiada, ale zasady wiary są dobre.

DeVaneio napisa³/a:

Są to pomoce dla wyjątkowych zdegenerowanych prymitywów aby nauczyć ich miłosierdzia,człowieczeństwa,empati itp.


Najlepiej nie oglądać się na innych. Każdy dba o siebie. A żeby było lepiej, wykończmy się nawzajem. Żebyś ty miał lepiej musisz okraść i zabić drugiego. A jeszcze inny zabije i obrabuje ciebie, bo masz więcej niż on. Wspaniałe społeczeństwo...

DeVaneio napisa³/a:

Co ciekawe zwierzęta nie wierzą w wyżej wymienione przeze mnie organizacjie przestępcze [...], a mimo to zachowują się przyzwoicie jak na zwierzęta


Druga złota rada: zdejmijmy ubrania i szybko do lasu. Zniszczmy wszelką cywilizację. Wtedy będziemy żyli moralniej. Ale chwilka, według wierzących (czyli także według mnie) to Bóg stworzył zwierzęta. Czyli to Bóg sprawił, że są moralne. A my nie, bo zgrzeszyliśmy. Ale to już inna historia.

DeVaneio napisa³/a:

podczas holocaustu [Bóg] jadł popcorn,prawie nie umarł z śmiechu


Po pierwsze Bóg jako taki umrzeć nie może :-D . Chrystus też nie umarł w pełni, bo zmartwychwstał. Czyli uwierzyłbyś w Boga, gdyby ten otworzył piekło i pochłonął Hitlera i SS? No tak, wtedy padłbyś na kolana ze strachu, że i Ciebie pochłonie. Ale wtedy nazwać byś Go mógł sadystą, który likwiduje sobie wrogich.

DeVaneio napisa³/a:

Czyli wychodzi na to ze Bóg jest zły,a szatan niewinnie oskarżony


Czyli prędzej modliłbyś się do Szatana lub do innego szatana (Szatan z dużej litery i szatan z małej to dwie różne istoty)? Czy mógłbyś wyjaśnić mi ten Twój pogląd?

DeVaneio napisa³/a:

sami menele tam przecież nie zyja


Tak, są jeszcze rozpustnicy, złodzieje i mordercy. Czy Stany walczą z Islamem ze względów wiary? Czy ze względu ropy? A nazism to powstał z wiary? Chociaż uznaję też, że ateista też może być dobrym człowiekiem.

DeVaneio napisa³/a:

Jest to najwieksza plaga która swój monopol opiera na krzywdzie ludzkiej.Jest odpowiedzialna za wszelkiego rodzaju wojny.


Bo ateiści to pacyfiści, co? Czy komuniści mieli jakąś religię? A wojny prowadzili. Dziwne... Pewnie krajów też ma nie być? A my będziemy jedną wielką ateistyczną rodziną, w której brat bratu gardło podrzyna by na tym świecie mieć jak najwięcej. Wszak według nich drugiego świata nie ma. Tyle co z życia mamy, to wyszaleć się i mieć jak najwięcej...

DeVaneio napisa³/a:

Nie pozwala na rozwój nauki.


Kiedyś nie pozwalał. Teraz jest inaczej. A co do rozwoju nauki. Wiesz, że Grecy i Rzymianie mieli automaty wydające mydło, turbinę parową i inne cuda techniki. Ale traktowali je jako zabawki. Bo nie były im potrzebne. Mieli niewolników. I nie wynikało to z ich religii. Natomiast chrześcijaństwo zniosło niewolnictwo. Przez to rozwój się zaczął. A taka ciekawostka. Ksiądz Kolbe chciał stworzyć rakietę kosmiczną. To tak na marginesie.

DeVaneio napisa³/a:

Jest drogą na łatwiznę by znaleźć Boga.


A jaka jest trudniejsza droga by znaleźć Boga? Pytam z ciekawości. Ale to w końcu jest Bóg, czy go nie ma?

DeVaneio napisa³/a:

Tak.W siebie,jedyna słuszna wiara


Czyli w naukę też nie wierzysz. Niby racjonalna, ale i tak wierzysz że są atomy. Chyba że je widziałeś osobiście pod mikroskopem, bo nie wiem. A tak poza tym, wierzysz w coś, co wedłóg Ciebie kiedyś przestanie istnieć (wszak kiedyś umrzesz). A tak po za tym, to po co, według Ciebie, żyjemy? I nie pisz mi, że temu, bo się urodziliśmy i tak jak zwierzęta musimy zdechnąć.

Widzę, że wyrastam na Twojego antagonistę DeVaneio :-D .

metalmummy napisa³/a:

Kościół jako instytucja i księża jako zawód do mnie w ogóle nie przemawiają. Całkiem mnie to odstręcza.
Ale w istnienie Boga wierzÄ™ i nawet czasem siÄ™ szeptem modlÄ™ do niego, na zasadzie rozmowy bo tak jest mi Å‚atwiej.


I bardzo dobrze. Zawsze warto się modlić. Ale może nie warto mnie słuchać, bo jestem tylko głupkiem, który wierzy, DeVaneio? Ach, jeśli wierzących nazwałbyś głupkami, to nazwał byś tak mnie. Czyli to co pisałem w innym temacie by się sprawdziło. Apropos zapraszam na Cię na ten temat o chłopakach, bo jak na razie nie zauważyłem Twojej odpowiedzi. A jestem jej ciekawy. Bo zapowiada się bardzo ciekawe starcie światopoglądowe.
 

Matt19  

Stały User

Skandalista ;)



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 24

Do³±czy³: 05 Sie 2016

Sk±d: Olsztyn

   

Wys³any: 2018-05-17, 20:24   

A ja tam w boga też nie wierze. Zresztą jak ktoś by przeżył to co ja w ostatnim czasie też by zrozumiał i przestal wierzyć. Wcześniej byłem wierzący tylko jak życie zaczeło mi sie sypać równo to jakoś ten bóg mi nie pomógł. A przeszlem naprawde sporo. Pomogło mi za to ludzkie wsparcie pozdro Panowie ;) moźe
KiedyÅ› to przeczytacie. I jedej osobie :) no i cud medycyny
_________________
Naiwność mam pod sercem,
bo czasami sam już nie wiem kto jest moim przyjacielem.Najgorsza prawda jest lepsza niż słodkie kłamstwo co z tego, że w kontakcie mi nie pasuje przyjaźń, po co coś zaczynać, skoro jutro chcesz z tym skończyć
 

DeVaneio  

Moderator



Do³±czy³: 27 Lip 2014

   

Wys³any: 2018-05-17, 21:13   

Cytat:

Najlepiej zacząć od tego. Osobiście myślę tak: jako instytucja nie do końca mi odpowiada, ale zasady wiary są dobre.


Na przykład dymanie własnych córek przez Lota w ST.
A ja miałem takie dobre zdanie o tobie slavinian heh... :niepewny:

slavianin napisa³/a:

Najlepiej nie oglądać się na innych. Każdy dba o siebie. A żeby było lepiej, wykończmy się nawzajem. Żebyś ty miał lepiej musisz okraść i zabić drugiego. A jeszcze inny zabije i obrabuje ciebie, bo masz więcej niż on. Wspaniałe społeczeństwo...


Nie wiem czy to ironia,czy się ze mną zgadzasz.Strasznie mgliście piszesz.
Sumując to wszyscy wchodzą co niedzielę w d*pe księdzu i Bogu aby po śmierci dostać się do nieba.Więc jest to sztuczne i fałszywe.
Co do wykańczania to wojny religijne trwają nie od wczoraj tak że tego...
Bóg chce krwi :evil:

slavianin napisa³/a:

Druga złota rada:


To nie rada tylko moj wniosek.

Cytat:

zdejmijmy ubrania i szybko do lasu. Zniszczmy wszelką cywilizację. Wtedy będziemy żyli moralniej. Ale chwilka, według wierzących (czyli także według mnie) to Bóg stworzył zwierzęta. Czyli to Bóg sprawił, że są moralne. A my nie, bo zgrzeszyliśmy. Ale to już inna historia.


Obawiam się że i to by teistom nie pomogło,ale możecie spróbować.Choć jak znam życie to i tam znalazł by się jakiś oszust co by nakadził łatwowiernym ludziom o tajemniczym "Ojcu z Lasu",co lubi jagody i by robił na was kasę :-D
Ale masz rację.Bigoteria i Dewoci to dowód na to ze sam Bóg nie jest doskonały :-D

Cytat:

Po pierwsze Bóg jako taki umrzeć nie może


Nie może umrzeć,bo go nie ma :-D

Cytat:

Chrystus też nie umarł w pełni, bo zmartwychwstał.


Bo był Bogiem co nie żyje :mrgreen:

Cytat:

Czyli uwierzyłbyś w Boga, gdyby ten otworzył piekło i pochłonął Hitlera i SS?


Zrozum mnie dobrze.Nie uwierzę w sk*rwysyna co jest odpowiedzialny za całe zło na tym świecie i nic z tym nie robi.

slavianin napisa³/a:

No tak, wtedy padłbyś na kolana ze strachu, że i Ciebie pochłonie.


A niech mnie zniszczy pfff....Nie będę musiał rozmawiać z jego przydupasami :-D

Cytat:

Ale wtedy nazwać byś Go mógł sadystą, który likwiduje sobie wrogich.


Raczej sprawiedliwym sędzią który ocalił miliony ludzi.

Cytat:

Czyli prędzej modliłbyś się do Szatana lub do innego szatana (Szatan z dużej litery i szatan z małej to dwie różne istoty)? Czy mógłbyś wyjaśnić mi ten Twój pogląd?


Po pierwsze w ogóle bym się nie modlił.
Po drugie co ci Lucjan zrobił że tak go nielubisz ?

slavianin napisa³/a:

Tak, są jeszcze rozpustnicy, złodzieje i mordercy. Czy Stany walczą z Islamem ze względów wiary? Czy ze względu ropy? A nazism to powstał z wiary? Chociaż uznaję też, że ateista też może być dobrym człowiekiem.


Stany walczÄ… o ropÄ™ a Arabowie za Boga.
Zgadza siÄ™.
Ja jetem ateistÄ… i jestem dobry :-)

Cytat:

Bo ateiści to pacyfiści, co?


Tak.Nie wysadzają się w tłumie w imię nieboga :-D

Cytat:

Czy komuniści mieli jakąś religię?


Owszem.Kult Stalina i Lenin wiecznie żywy :-D
Zrobili z komunizmu religie :mrgreen:

Cytat:

A wojny prowadzili.


Bo wierzyli w swego wodza :-D

Cytat:

. Pewnie krajów też ma nie być?


Dlaczego ma nie być ?

Cytat:

A my będziemy jedną wielką ateistyczną rodziną


O tak :hyhy: żeby ludzie się nie zabijali za legedy.Było by pięknie.

slavianin napisa³/a:

, w której brat bratu gardło podrzyna by na tym świecie mieć jak najwięcej.


ZabijajÄ… to teisci w imiÄ™ Boga :-D .

Cytat:

Wszak według nich drugiego świata nie ma. Tyle co z życia mamy, to wyszaleć się i mieć jak najwięcej...


Tak.Niech ludzie wiedzą że świat może się zaraz skończyć.Wtedy nie będą grzeszyc grzeszy będą starali się być jak najlepsi dla siebie i innych.

Cytat:

Kiedyś nie pozwalał. Teraz jest inaczej.


Akurat :-D

slavianin napisa³/a:

Wiesz, że Grecy i Rzymianie mieli automaty wydające mydło, turbinę parową i inne cuda techniki. Ale traktowali je jako zabawki. Bo nie były im potrzebne. Mieli niewolników. I nie wynikało to z ich religii. Natomiast chrześcijaństwo zniosło niewolnictwo. Przez to rozwój się zaczął. A taka ciekawostka.


Masz rację.Przez chrześcijaństwo te cuda techniki odkryliśmy dopiero w XIXwieku gdyż żydoprzebierańce zgotowały nam średniowiecze które trwało 1000 lat.Zniszczyli bibliotekę aleksandryjska i Sttarożytny Rzym.

Cytat:

Ksiądz Kolbe chciał stworzyć rakietę kosmiczną. To tak na marginesie.


Jego poprzednicy wymyślili hiszpańskiego kozła i próbę wody.
Poczytaj sobie o szymonie słupniku i papieżu Stefanie ;)
Na marginesie Pius XII,błogosławił Hitlera i nazistów ;)

Cytat:

A jaka jest trudniejsza droga by znaleźć Boga? Pytam z ciekawości. Ale to w końcu jest Bóg, czy go nie ma?


Na własną rękę.

slavianin napisa³/a:

Czyli w naukę też nie wierzysz. Niby racjonalna, ale i tak wierzysz że są atomy. Chyba że je widziałeś osobiście pod mikroskopem, bo nie wiem. A tak poza tym, wierzysz w coś, co wedłóg Ciebie kiedyś przestanie istnieć (wszak kiedyś umrzesz). A tak po za tym, to po co, według Ciebie, żyjemy? I nie pisz mi, że temu, bo się urodziliśmy i tak jak zwierzęta musimy zdechnąć.


W naukę wierze.Bo działa,a religia nie.
Tego nie wie nikt.Jak umrę to Cię będę straszył :evil:

Cytat:

Widzę, że wyrastam na Twojego antagonistę DeVaneio


Mimo że masz dobre intencje,jesteś szaleńcem co akceptuję dżume,holocaust i dymanie córek ;)
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

slavianin  

Stały User

szukajÄ…cy znajomych


ImiÄ™: Jacek

Wiek: 23

Do³±czy³: 07 Sty 2018

   

Wys³any: 2018-05-17, 22:23   

DeVaneio napisa³/a:

Na przykład dymanie własnych córek przez Lota w ST.


Pokaż mi cytat, w którym Bóg poklepałby po tym po ramieniu Lota i powiedział mu: "Dobrze robisz". Czyli uważając prawo za słuszne mamy zabijać, kraść, gwałcić bo takie czynności w nim widnieją?

DeVaneio napisa³/a:

Nie wiem czy to ironia,czy się ze mną zgadzasz.Strasznie mgliście piszesz.


Ironia oczywiście że ironia. No tak pół na pół.

DeVaneio napisa³/a:

Obawiam się że i to by teistom nie pomogło,ale możecie spróbować.Choć jak znam życie to i tam znalazł by się jakiś oszust co by nakadził łatwowiernym ludziom o tajemniczym "Ojcu z Lasu",co lubi jagody i by robił na was kasę


To akurat ironia w pełni. Chodziło mi o to, że według Ciebie powinniśmy cofnąć się do poziomu zwierząt. Ogólnie bez ubrań, bez kasy i bez "Ojców z Lasu". Bo nawet społeczeństwa by nie było.

DeVaneio napisa³/a:

Po drugie co ci Lucjan zrobił że tak go nielubisz ?


Po czym wnioskujesz, że nie lubię "Lucjana". A znasz go, że tak go bronisz (tak w odniesieniu do innego Twojego postu)? A wiesz co zrobił? Najprawdopodobniej wpłynął na tych, co zrobili Holocaust. A Żydów ratowali Księża. Tak, ci którzy ich wcześniej palili. Uprzedzając Twoją odpowiedź. Nie rozumiesz, że ludzie się zmieniają... I że to tylko ludzie...

DeVaneio napisa³/a:

Tak.Nie wysadzają się w tłumie w imię nieboga


Co najwyżej mogą poderżnąć gardło za pieniądz. Ich nowego boga.

DeVaneio napisa³/a:

Pewnie krajów też ma nie być? (moje słowa)
Dlaczego ma nie być ?


Bo o kraj też może być wojna. Nie słuchałeś Lennona? On obok religii wymienia kraje, jako przyczyny wojen. Według mnie, skoro jesteś przeciw religii, to powinieneś być przeciw krają i narodom.

DeVaneio napisa³/a:

żeby ludzie się nie zabijali za legedy.


Tylko za swoje prywatne sprawy. Arkadia (Ironia).

DeVaneio napisa³/a:

ZabijajÄ… to teisci w imiÄ™ Boga


Aha, czyli inne rodzaje morderstw nie istnieje? Ciekawe... Zabija się tylko za religię? A za zemstę, za pieniądze, za to że czujemy gniew na daną osobę?

DeVaneio napisa³/a:

Tak.Niech ludzie wiedzą że świat może się zaraz skończyć.Wtedy nie będą grzeszyc grzeszy będą starali się być jak najlepsi dla siebie i innych.


A tu ironia czy nie? Bo jak nie to ateiści raczej by tak nie postąpili...

DeVaneio napisa³/a:

Masz rację.Przez chrześcijaństwo te cuda techniki odkryliśmy dopiero w XIXwieku gdyż żydoprzebierańce zgotowały nam średniowiecze które trwało 1000 lat.Zniszczyli bibliotekę aleksandryjska i Sttarożytny Rzym.


A wiesz kim byś był w Starożytnym Rzymie? Albo niewolnikiem albo wolnym podludziem albo zromanizowanym obywatelem. Poza tym jako ateista, bo zakładam, że jak nie wierzysz, to nie wierzysz w żadną religię, uznany byłbyś jako burzyciel porządku. O ironio na równi z chrześcijanami. A mógłbyś mi udowodnić w jaki sposób chrześcijanie zniszczyli Rzym? Bo ja zawsze myślałem, że to barbarzyńcy... Aha, i gdyby nie chrześcijanie, utonęli byśmy w zalewie barbarii.

DeVaneio napisa³/a:

Na marginesie Pius XII,błogosławił Hitlera i nazistów


A przepraszam, co do tego ma człowiek? Rozmawiamy o Bogu. Wiesz jaki masz kłopot? Uznajesz, że ludzie religijni to nie ludzie, tylko narzędzia w ręku Boga. Ludzie są ludźmi. Jeśli papież jest nieodpowiedzialny, to nie wina wszystkich katolików. To nie wszyscy go wybierają.

DeVaneio napisa³/a:

A jaka jest trudniejsza droga by znaleźć Boga? Pytam z ciekawości. (moje słowa)
Na własną rękę.


Czekaj, czekaj... Czyli wierzysz, że można znaleźć Boga na własną rękę? Ale jak możesz znaleźć Kogoś, kogo według Ciebie nie ma? A w chrześcijaństwie potrzeba przyjmować Komunię, żeby być w łączności z Chrystusem, czyli z Bogiem. Co nie zmienia faktu, że trzeba samemu szukać "łączności" z Bogiem.

DeVaneio napisa³/a:

W naukę wierze.Bo działa,a religia nie.


A cuda, które nie może wyjaśnić nauka? Pewnie zakrywasz na nie oczy. Albo mówisz że po prostu nauka tu jest za słaba. A jeśli tak, to nie jest doskonała tak jak religia (według Ciebie).

DeVaneio napisa³/a:

Mimo że masz dobre intencje,jesteś szaleńcem co akceptuję dżume,holocaust i dymanie córek


A, i teraz Cię ma :-D . Nazwałeś mnie szaleńcem. A gdzie napisałem, że akceptuję dżumę, holocaust i dymanie córek? Bo to, że wierzę, nie znaczy, że to akceptuję. Czyli to, że jesteś ateistą, to akceptujesz ścinanie katolików, aborcję i eutanazję?
 

DeVaneio  

Moderator



Do³±czy³: 27 Lip 2014

   

Wys³any: 2018-05-18, 11:44   

Cytat:

Pokaż mi cytat, w którym Bóg poklepałby po tym po ramieniu Lota i powiedział mu: "Dobrze robisz". Czyli uważając prawo za słuszne mamy zabijać, kraść, gwałcić bo takie czynności w nim widnieją?


Ja nie uznaje zasad dla prymitywnych żydów sprzed 4000 lat.

slavianin napisa³/a:

Ironia oczywiście że ironia. No tak pół na pół.


To pół na pół czyli co w końcu ?

Cytat:

To akurat ironia w pełni. Chodziło mi o to, że według Ciebie powinniśmy cofnąć się do poziomu zwierząt. Ogólnie bez ubrań, bez kasy i bez "Ojców z Lasu". Bo nawet społeczeństwa by nie było.


Ale zrozum.Wam (teistom),to i by tak nie pomogło bo jesteście od nich niżej etycznie.Co najwyżej możecie brać z nich przykład.
Nie zgodzę się.Ubrań i kasy byście nie mieli ale frajera co gada wam o Ojcu z Lasu byście mieli.
Bo jesteście bogobojni i brak wam wiary w siebie.

Cytat:

Po czym wnioskujesz, że nie lubię "Lucjana". A znasz go, że tak go bronisz (tak w odniesieniu do innego Twojego postu)?


Rozmawiam z nim tak jak Ty z Bogiem ;) słyszę jego głos.
A tak poważnie jak byś czytał ST i NT to byś zauważył że Lucjan wcale nie jest taki zły.On nie zrobił potopu,nie zrzucił plag na Egipt.To twój Bóg to zrobił.

Cytat:

A wiesz co zrobił? Najprawdopodobniej wpłynął na tych, co zrobili Holocaust.


Najparwopodbniej.Dobre :-D
Nie wiesz że nazisci byli błogosławieni przez papierza ?
Pius XII się gość nazywał.Poczytaj sobie o nim ;)

Cytat:

A Żydów ratowali Księża.


Zwykli ludzie i ateisci też.
Mnie to śmieszą żydzi ci powiem.Modlą się do Boga co wymtorował 6mln ich narodu.Jak pisałem wcześniej szaleńcy :-D

Cytat:

Tak, ci którzy ich wcześniej palili. Uprzedzając Twoją odpowiedź. Nie rozumiesz, że ludzie się zmieniają... I że to tylko ludzie...


Ten sam ksiądz nie palił ludzi co ich potem ratował.Nie przekrecaj faktów.

Cytat:

Co najwyżej mogą poderżnąć gardło za pieniądz. Ich nowego boga.


A tego jeszcze nie grali haha :-D skad ci coś takiego przyszło do głowy,kto Ci takich bzdur na odpowiadał?

slavianin napisa³/a:

Bo o kraj też może być wojna.


Tak zwana Belle Epoque.Koniec XIX wieku.Nie było żadnych wojen w europie ;)

slavianin napisa³/a:

Nie słuchałeś Lennona? On obok religii wymienia kraje, jako przyczyny wojen.


Ale kraje można powstrzymać a głupoty tekstów i ich kapłanów nie.Bo i Religi można mówić tylko dobrze jak o żydach i kobietach :-D

slavianin napisa³/a:

Według mnie, skoro jesteś przeciw religii, to powinieneś być przeciw krają i narodom.


A według mnie nie.

Jest taka prosta zasada.Dobry człowiek robi dobro,zły zło.Żeby dobry zrobił coś złego potzeba Religi.Dzikuje :-)

slavianin napisa³/a:

Tylko za swoje prywatne sprawy. Arkadia (Ironia).


Heh....a jakiś przykład ?

slavianin napisa³/a:

Aha, czyli inne rodzaje morderstw nie istnieje? Ciekawe... Zabija się tylko za religię? A za zemstę, za pieniądze, za to że czujemy gniew na daną osobę?


Najwięcej zbrodni to zrodnie popełniane przez teistow na teistach w imię Religi.Każdy król jak szedł na wojne mówił:-"Bóg jest z nami".Zauważ że nikt nigdy nie mówił sztab jest z nami.Dziwne nie ?

Cytat:

A tu ironia czy nie? Bo jak nie to ateiści raczej by tak nie postąpili...


Ja i ateisci których znam tak postępujemy.Czynimy dobro nie oczekując nic w zamian.Natomiast w robocie wszystko po to żeby się dostać do nieba czyli na pokaz.Dlatego jesteście sztuczni,fałszywi i dwulicowi.Tylko prymitywni teisci nienawdza się B tamten ma nowy samochód czy coś.Ateista,Deista,Racjonalista czy agnkstyk są wyżej rozwinieci.Nas nie obchodzą takie głupoty dlatego nie zabijamy.

slavianin napisa³/a:

A wiesz kim byś był w Starożytnym Rzymie? Albo niewolnikiem albo wolnym podludziem albo zromanizowanym obywatelem.


Byłbym oszustem który gadałby o Jowiszu czy Marsie a ludzie twego pokroju spelniali by wszystkie moje zachcianki :-D

Cytat:

Poza tym jako ateista, bo zakładam, że jak nie wierzysz, to nie wierzysz w żadną religię, uznany byłbyś jako burzyciel porządku.


Albo byłbym filozofem :-D
Nie tylko nie wierzę ale nienawidzę każdej Religi gdyż są szkodliwe i jedyne co im wychodzi to szerzenie nienawiści wobec ludzi.

Cytat:

O ironio na równi z chrześcijanami.


:-x

Cytat:

. A mógłbyś mi udowodnić w jaki sposób chrześcijanie zniszczyli Rzym? Bo ja zawsze myślałem, że to barbarzyńcy... Aha, i gdyby nie chrześcijanie, utonęli byśmy w zalewie barbarii.


A co ci chrześcijanie nam dali ?
Podzielili ludzi oczywiście.Jak każda sekta.
A skrócony naród to słaby naród.

Cytat:

A przepraszam, co do tego ma człowiek?


Nie człowiek Ale następca Chrystusa na ziemi :-D

Cytat:

Uznajesz, że ludzie religijni to nie ludzie, tylko narzędzia w ręku Boga.


Ty tak myslisz.Ja nie wierzÄ™ w Boga.

Cytat:

Ludzie są ludźmi. Jeśli papież jest nieodpowiedzialny, to nie wina wszystkich katolików. To nie wszyscy go wybierają.


Oczywiście.Różnica między chrześcijanami a katolikami jest jaka że chrześcijanie są wierni Bogu a wy papieżowi.

Cytat:

Czekaj, czekaj... Czyli wierzysz, że można znaleźć Boga na własną rękę? Ale jak możesz znaleźć Kogoś, kogo według Ciebie nie ma?


Tak samo jak można znaleźć kosmitów na własną rękę których też nie ma :-D

Cytat:

A cuda, które nie może wyjaśnić nauka? Pewnie zakrywasz na nie oczy. Albo mówisz że po prostu nauka tu jest za słaba. A jeśli tak, to nie jest doskonała tak jak religia (według Ciebie).


Dzięki takim ludziom jak Ty jeszcze długo nauka nie będzie znała odpowiedzi na tak zwane zjawiska nie wyjaśnione.
Religia nie jest doskonała.To zło w czystej postaci.

Cytat:

A, i teraz Cię ma . Nazwałeś mnie szaleńcem. A gdzie napisałem, że akceptuję dżumę, holocaust i dymanie córek? Bo to, że wierzę, nie znaczy, że to akceptuję.


Oczywiście że tak.

Cytat:

Czyli to, że jesteś ateistą, to akceptujesz ścinanie katolików, aborcję i eutanazję?


Jestem ostatnim humanista i bardzo mnie boli jak prymitywni teisci zabijają siebie nawzajem w imię swoich bogów.
Co do aborcji to wtedy jak wiemy że ciąża może zabić matkę albo z gwałtu.
A o eutanazję to jeżeli senior rok leży w śpiadczce to jakim trzeba być sadysta by pozwalać mu się męczyć ?

Cytat:

_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

slavianin  

Stały User

szukajÄ…cy znajomych


ImiÄ™: Jacek

Wiek: 23

Do³±czy³: 07 Sty 2018

   

Wys³any: 2018-05-18, 20:25   

DeVaneio napisa³/a:

Ja nie uznaje zasad dla prymitywnych żydów sprzed 4000 lat.


Więc jakie zasady uznajesz? Bo te siedem ostatnich to nic innego jak prawo moralne, które powinien uznawać każdy człowiek, by być moralnym. Ateista i teista. Jeśli ich nie uznajesz, to jesteś niemoralny, a skoro jesteś nie moralny, to możesz zrobić wszystko to, o co oskarżasz teistów. No, może poza tym Twoim zabijaniem za Boga.

DeVaneio napisa³/a:

Nie wiem czy to ironia,czy siÄ™ ze mnÄ… zgadzasz


Poczekaj, poczekaj, czyli to co napisałem jest zgodne z Twoim poglądem? No to teraz wiem, jesteś takim samym bandytą jak ci o których piszesz.
A tak na marginesie to co tam napisałem, to była ironia.

DeVaneio napisa³/a:

Nie zgodzę się.Ubrań i kasy byście nie mieli ale frajera co gada wam o Ojcu z Lasu byście mieli.


Czyli psy, koty czy konie mają swoich proroków? Bo chodziło mi o 100% zezwierzęceniu. Nie myśli się wtedy o niczym. Tylko by coś upolować i zjeść. Oto mi chodziło.

DeVaneio napisa³/a:

Nie wiesz że nazisci byli błogosławieni przez papierza ?


Nie wiesz, że naziÅ›ci zabijali księży i katolików? A tak na marginesie: "Już od 1935 roku Pius XI publicznie w swoich przemówieniach potÄ™piaÅ‚ nazizm. W 1937 roku papież opublikowaÅ‚ antynazistowskÄ… encyklikÄ™ „Mit brenennder Sorge”.".

DeVaneio napisa³/a:

Ten sam ksiądz nie palił ludzi co ich potem ratował.Nie przekrecaj faktów.


Nie zrozumiałeś. Myślałem, że będziesz atakował księży za to, że zabijali kiedyś żydów.

DeVaneio napisa³/a:

Tylko za swoje prywatne sprawy. Arkadia (Ironia). (moje słowa)
Heh....a jakiś przykład ?


Dobra. Jeden ateista zgwałcił kobietę. Jej mąż zabił tego, który ją zgwałcił. Czy potrzebna jest tu religia? To mój przykład. Wiesz, jesteś naprawdę naiwny, myśląc, że usuwając religie zlikwidujesz mordy.

DeVaneio napisa³/a:

A co ci chrześcijanie nam dali ?


Praktycznie stworzyli narody. I to nie tylko chrześcijanie, tylko wszystkie religie. No właśnie, a za narodami jesteś, czy nie?

DeVaneio napisa³/a:

A skrócony naród to słaby naród.


Bez religii, jak pisałem, nie byłoby narodu.

DeVaneio napisa³/a:

Religia nie jest doskonała.To zło w czystej postaci.


A ile istnień znikło z powierzchni ziemi przez naukę? A bomba atomowa? I nie wmawiaj mi, że to teiści ją stworzyli. A tak po za tym: "Odrobina nauki oddala ludzi od Boga, ale jej spora dawka przyprowadza ich z powrotem do Niego" - Louis Pasteur

DeVaneio napisa³/a:

Oczywiście że tak.


Ale co tak?

DeVaneio napisa³/a:

bardzo mnie boli jak prymitywni teisci zabijają siebie nawzajem w imię swoich bogów.


RewolucjoniÅ›ci Francuscy wymordowali 3000 księży. W imiÄ™ swojej ateistycznej idei. Kiedy znika religia, do ateistów przychodzÄ… ideologie. KoÅ›ciół przeÅ›ladowany byÅ‚ też przez liberałów. Liberalna wolność polegaÅ‚a na odbieraniu katolikom wolnoÅ›ci, prawa ksztaÅ‚cenia i wychowywania dzieci zgodnie z katolicyzmem. W 1915 wÅ‚adze Meksyku (ateistyczne) zintensyfikowaÅ‚y przeÅ›ladowania katolików, masowe mordowali księży i palili koÅ›cioÅ‚y. "Od 1936 do 1939 lewicowcy zamordowali w Hiszpanii 7000 kapÅ‚anów w systematycznie zorganizowanej akcji eksterminacji, zniszczyli 22.000 koÅ›ciołów. Do dziÅ› zbrodnie lewicy sÄ… w Hiszpanii tematem tabu." „Jeżeli nie ma Boga – dozwolone jest wszystko”- Fiodor Dostojewski.
 

DeVaneio  

Moderator



Do³±czy³: 27 Lip 2014

   

Wys³any: 2018-05-18, 21:49   

slavianin napisa³/a:

Więc jakie zasady uznajesz?


Zdrowego rozsądku który mówi mi żebym nie wierzył w gadajacego węża ;)

Cytat:

Bo te siedem ostatnich to nic innego jak prawo moralne, które powinien uznawać każdy człowiek, by być moralnym. Ateista i teista.


Jakie 7 ostatnich,co masz na myśli ?

Cytat:

Jeśli ich nie uznajesz, to jesteś niemoralny, a skoro jesteś nie moralny, to możesz zrobić wszystko to, o co oskarżasz teistów. No, może poza tym Twoim zabijaniem za Boga.


Nie zrobię a wiesz dla czego ? Bo ja nie muszę się uczyć empati z książki.Poza tym nie jestem szaleńcem :-D
Moralność nie pochodzi od Boga mój drogi ;)

Cytat:

Poczekaj, poczekaj, czyli to co napisałem jest zgodne z Twoim poglądem? No to teraz wiem, jesteś takim samym bandytą jak ci o których piszesz.
A tak na marginesie to co tam napisałem, to była ironia.


Dobra gościu od początku.Dlaczego jestem bandytą i co w końcu było ironia bo się juz pogubiłem ?

Cytat:

Czyli psy, koty czy konie mają swoich proroków? Bo chodziło mi o 100% zezwierzęceniu. Nie myśli się wtedy o niczym. Tylko by coś upolować i zjeść. Oto mi chodziło.


Nie mają dlatego sa mądrzejsze od dewotów i bigoterii.
Wiesz co wątpię by ludzie tak szybko upadli.No może pod jednym warunkiem.Jakiś kapłan musiałby wam powiedzieć że jak będziecie robić to co napisałeś to pojdziecie po śmierci do raju :-D

slavianin napisa³/a:

Nie wiesz, że naziÅ›ci zabijali księży i katolików? A tak na marginesie: "Już od 1935 roku Pius XI publicznie w swoich przemówieniach potÄ™piaÅ‚ nazizm. W 1937 roku papież opublikowaÅ‚ antynazistowskÄ… encyklikÄ™ „Mit brenennder Sorge”.".

Ale mi chodziło o PiusaXII https://goo.gl/images/VWbswh

Poza tym Watykan pomagał transportować nazistów do Ameryki południowej,głównie Argentyny.
Co do zabijania to wasz Kościół i wasza wiara wymordowali cywilizację Indian w Ameryce południowej i jakoś nie protestowali przeciwko niewolnictwu czarnych.
Wiesz jak mi się chce śmiać jak widzę czarnego chrześcijanina ?
W imię J.C bialy potrafił tłuc niewolnika,zmuszać go do pracy a nawet głodzić.A potem szedl do kościoła.
To tak jak Ty byś mi zabił całą rodzinę siekierą w imię Drwala Mariusza a potem zobaczyłbym że mój syn nosi na szyji mała sikierke i modli się do Drwala Mariusza.Absurd.
Więc wyobraź sobie jak pękałem z smiechu widząc czarnego na ŚDM ktory tańczył dla papieża i Chrystusa XDDDDD

Cytat:

Nie zrozumiałeś. Myślałem, że będziesz atakował księży za to, że zabijali kiedyś żydów.


Jaka to różnica ksiądz czy nie ksiądz.Wszyscy kapłani to mordercy.

slavianin napisa³/a:

Dobra. Jeden ateista zgwałcił kobietę. Jej mąż zabił tego, który ją zgwałcił. Czy potrzebna jest tu religia? To mój przykład. Wiesz, jesteś naprawdę naiwny, myśląc, że usuwając religie zlikwidujesz mordy.


Powiedz to Szwedom,Niemcom,Francuzom,Holendrom i Brytyjczykom którzy obecnie żyją w ISIS.Są ofiarami ciężarówek,nożowników i samobójców z bombą.Albo Palestynczykom którzy cały czas żyją w strachu przed nieobliczalnym Izraelem.
Tym właśnie postem pokazujesz swoją obojętność i brak współczucia tym biednym ludziom.

slavianin napisa³/a:

Praktycznie stworzyli narody. I to nie tylko chrześcijanie, tylko wszystkie religie. No właśnie, a za narodami jesteś, czy nie?


Hahahaha :-D
Grecjie,Egipt,Mezopotamie,Presję,Indie,Chiny,Japonię też ?
Chyba za daleko poleciałeś :-D

Oczywiście że tak.

Cytat:

Bez religii, jak pisałem, nie byłoby narodu.


Możliwe.Ale ludzie byliby bogatsi o mniej głupi :-D

slavianin napisa³/a:

A ile istnień znikło z powierzchni ziemi przez naukę? A bomba atomowa? I nie wmawiaj mi, że to teiści ją stworzyli. A tak po za tym: "Odrobina nauki oddala ludzi od Boga, ale jej spora dawka przyprowadza ich z powrotem do Niego" - Louis Pasteur


Mało naukowców to teisci.Ale właśnie tutaj zasugerowałeś ze lepiej być prymitywem i wierzyć w Boga niż być wierzyć w naukę.
Póki ludzie będą wierzyć w Boga i w imię jego zabijać to nic się nie zmieni.Czy bomba będzie czy nie.
Problem jest taki ze religia nie rozwija ludzi,gdyż wiele ich już różnych było a ludzie są tacy sami.

slavianin napisa³/a:

Ale co tak?


Że jesteś szalencem co popiera ofiary z ludzi i zwierząt w imię Boga.

Mam takie pytanie,skąd wiesz ze twoją wiara to ta jedyna i twój Bóg jest akurat prawdziwy a nie ten islamski.Skąd to przekonanie że twoje jest najlepsze i czy to że wierzysz w to co wierzysz było zależne ks Ciebie ?

Cytat:

Rewolucjoniści Francuscy wymordowali 3000 księży.


Bardzo dobrze.Należało im się.Wiesz jak wyglądało życie zwykłego człowieka w tamtych czasach ?

Cytat:

W imiÄ™ swojej ateistycznej idei.


W imię lepszej przyszłości.Należało im się tak samo jak królowi.
Francuzi dążyli do wolności,nie chcili być niewolnikami kościoła i króla.Wierzyli w lepsze jutro.
Chwała Bogu,udało im się.

Cytat:

Kiedy znika religia, do ateistów przychodzą ideologie.


Wraca człowieczeństwo ;)

Cytat:

Kościół prześladowany był też przez liberałów. Liberalna wolność polegała na odbieraniu katolikom wolności, prawa kształcenia i wychowywania dzieci zgodnie z katolicyzmem.


Jakieś źródło poproszę :-) ?

Cytat:

. W 1915 władze Meksyku (ateistyczne) zintensyfikowały prześladowania katolików, masowe mordowali księży i palili kościoły.


Spójrz sobie jak gospodarczo stoją kraje katolickie a jak protestanckie czy ateistyczne.
Spójrz gdzie jest gospodarka Meksyku,Panamy czy Wenezueli a gdzie Wielkiej Brytani czy Holandi.Może dlatego że w Europie coraz mniej ludzi daje na kler a on traci swój monopol ?

Cytat:

Od 1936 do 1939 lewicowcy zamordowali w Hiszpanii 7000 kapłanów w systematycznie zorganizowanej akcji eksterminacji, zniszczyli 22.000 kościołów.


A czy wtedy nie było przypadkiem wojny domowej między Franco a komuchami z republiki hiszpańskiej ?
Bo jak tak to kiepski przykład.

Cytat:

Do dziÅ› zbrodnie lewicy sÄ… w Hiszpanii tematem tabu.


Tak jak pedofilia w kościele za czasów Jana Pawła II inkwizycji czy mordowaniu kobiet za czary.Jak się mają do tego feministki i zakonnice ?
Taki sam przykład jak z czarnymi katolikami.Jak widzę kobietę w zakonie to śmieje się pół dnia :-D

Cytat:

Jeżeli nie ma Boga – dozwolone jest wszystko”- Fiodor Dostojewski.


Zgadza się.Teisci mogą robić wszystko bo się nie boją.Ale to prymitywy i degeneraci.Nie rozmawiajmy o nich lepiej.
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

slavianin  

Stały User

szukajÄ…cy znajomych


ImiÄ™: Jacek

Wiek: 23

Do³±czy³: 07 Sty 2018

   

Wys³any: 2018-05-19, 15:25   

DeVaneio napisa³/a:

Więc jakie zasady uznajesz? (moje słowa)
Zdrowego rozsądku który mówi mi żebym nie wierzył w gadajacego węża


Chodziło mi o zasady moralne

DeVaneio napisa³/a:

Jakie 7 ostatnich,co masz na myśli ?


4.Szanuj ojca i matkÄ™ swojÄ….
5.Nie zabijaj.
6.Nie cudzołóż.
7.Nie kradnij.
8.Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.
9.Nie będziesz pożądał bliźniego swego
10.Ani żadnej rzeczy, która jego jest.
Nie podejrzewałem, że muszę Ci przedstawić ostatnie siedem przykazań Dekalogu.

DeVaneio napisa³/a:

Dobra gościu od początku.Dlaczego jestem bandytą?


Bo uznajesz, że można zabić człowieka za dobra materialne.

DeVaneio napisa³/a:

Wiesz co wątpię by ludzie tak szybko upadli.No może pod jednym warunkiem.Jakiś kapłan musiałby wam powiedzieć że jak będziecie robić to co napisałeś to pojdziecie po śmierci do raju


Czyli powrót do zwierzęcości to upadek, tak. Ale dlaczego? Według Ciebie zwierzęta są moralniejsze niż ludzie. Więc nie był by to upadek. Poza tym nie chodzi o to, że kapłan by tak kazał, tylko właśnie ateiści.

DeVaneio napisa³/a:

Tym właśnie postem pokazujesz swoją obojętność i brak współczucia tym biednym ludziom.


Aha. Rozumiem. Krzycząc; Precz z religią! Rozstrzelać księży! Chwała Ateistą! okazałbym współczucie.?

DeVaneio napisa³/a:

W imię J.C bialy potrafił tłuc niewolnika,zmuszać go do pracy a nawet głodzić.A potem szedl do kościoła.


W imię Chrystusa można zrobić wszystko. Ale nie wszystko będzie zgodne z Jego nauką. To ludzie wykorzystali religię do złych celów. "Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mego Ojca, który jest w niebie."- Mt 7.21

DeVaneio napisa³/a:

Wszyscy kapłani to mordercy.


Jak ja nie cierpię uogólnień...

DeVaneio napisa³/a:

co popiera ofiary z ludzi i zwierzÄ…t w imiÄ™ Boga.


Bogu chrześcijan nie potrzeba już żadnych ofiar. To Jego Syn złożył Mu najdoskonalszą ofiarę ze Swojego życia.

DeVaneio napisa³/a:

Hahahaha
Grecjie,Egipt,Mezopotamie,Presję,Indie,Chiny,Japonię też ?
Chyba za daleko poleciałeś


Po pierwsze, czy uznajesz, że są to narody, czy nie. Po drugie, jeśli zniszczysz religię, zniszczysz naród. Vide Prusowie. Tak, tak, wymordowanych (ale nie do końca) przeż Krzyżaków. Ale to była "patologia" chrześcijaństwa.

DeVaneio napisa³/a:

Mam takie pytanie,skąd wiesz ze twoją wiara to ta jedyna i twój Bóg jest akurat prawdziwy a nie ten islamski.Skąd to przekonanie że twoje jest najlepsze i czy to że wierzysz w to co wierzysz było zależne ks Ciebie ?


Jeśli chodzi o wybór wiary, to był w 100% zależny ode mnie. Mimo, że urodziłem się w rodzinie katolików, to nie to skłoniło mnie do mojej wiary. Wierz mi (chodziarz z wiarą to masz problem :-P ), poznałem wiele religii. Poza tym, sam miałem zaburzenia wiary. Ale wiesz, czemu wróciłem do niej? Bo poczułem, ile Bóg mi pomógł. I jeśli chcesz, możesz się ze mnie śmiać. W "szaleńca", który uwierzył, po poczuł Bożą pomoc. A wiesz, czemu uważam, że chrześcijaństwo jest najlepszą religią? Bo jest najbardziej oparta na miłości. Tak, zdarzały się patologie, jak mordowanie za religię. Ale to patologie. Bolesne dla mnie. Poza tym, szanuję inne religię. I Ciebie, jako człowieka, też szanuję.

DeVaneio napisa³/a:

Rewolucjoniści Francuscy wymordowali 3000 księży. (moje słowa)
Bardzo dobrze.Należało im się.


Brawoooooooooooooo! Czy Ty się słyszysz? No tak, jak się morduję ze względu na religię, to źle. Ale jak mordują ludzi, za to, że wierzą to dobrze. Jesteś taki sam jak ci, których potępiasz.

DeVaneio napisa³/a:

Chwała Bogu,udało im się.


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Przez trzy godziny pękałem ze śmiechu. Ech... Wy, ateiści, powinniście nie używać takich słów.

DeVaneio napisa³/a:

Kiedy znika religia, do ateistów przychodzą ideologie. (moje słowa)
Wraca człowieczeństwo


Nazizm i Komunizm. Ucieleśnienia człowieczeństwa. (Ironia, piszę, jakbyś czasem nie załapał)

DeVaneio napisa³/a:

Tak jak pedofilia w kościele za czasów Jana Pawła II inkwizycji czy mordowaniu kobiet za czary.Jak się mają do tego feministki i zakonnice ?


Ale które feministki? Te które walczą o swoje prawa, czy te, które mówią że uwaga, my mężczyźni zmuszamy je do tego, by były kobietami? Tematy tabu są po obu stronach. Za czary gineli również mężczyźni. I to w krajach, gdzie chrześcijaństwo zdegradowano do politycznego "płaszczyku moralności".
 

DeVaneio  

Moderator



Do³±czy³: 27 Lip 2014

   

Wys³any: 2018-05-19, 18:59   

slavianin napisa³/a:

Chodziło mi o zasady moralne


Swoje,które uważam za słuszne.

slavianin napisa³/a:

4.Szanuj ojca i matkÄ™ swojÄ….
5.Nie zabijaj.
6.Nie cudzołóż.
7.Nie kradnij.
8.Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.
9.Nie będziesz pożądał bliźniego swego
10.Ani żadnej rzeczy, która jego jest.
Nie podejrzewałem, że muszę Ci przedstawić ostatnie siedem przykazań Dekalogu.


A więc chodziło o dekalog :-D
Bo z tego co wiem to nie wszystkie zasady.Jest ich ponad 600.

Ja znam ich trochę więcej ;)
:
Kpł 19, 31 31 Nie będziecie się zwracać do wywołujących duchy ani do wróżbitów. Nie będziecie zasięgać ich rady, aby nie splugawić się przez nich. Ja jestem Pan, Bóg wasz!

Wj 22, 17 17 Nie pozwolisz żyć czarownicy.

2 Kr 2, 23-24 23 StamtÄ…d poszedÅ‚ do Betel. Kiedy zaÅ› postÄ™powaÅ‚ drogÄ…, mali chÅ‚opcy wybiegli z miasta i naÅ›miewali siÄ™ z niego wzgardliwie, mówiÄ…c do niego: «Przyjdź no, Å‚ysku! Przyjdź no, Å‚ysku!» 24 On zaÅ› odwróciÅ‚ siÄ™, spojrzaÅ‚ na nich i przeklÄ…Å‚ ich w imiÄ™ PaÅ„skie. Wówczas wypadÅ‚y z lasu dwa niedźwiedzie i rozszarpaÅ‚y spoÅ›ród nich czterdzieÅ›ci dwoje dzieci.

Pwt 22, 8 8 Jeśli zbudujesz nowy dom, uczynisz na dachu ogrodzenie, byś nie obciążył swego domu krwią, gdyby ktoś z niego spadł.

Pwt 22, 5 5 Kobieta nie będzie nosiła ubioru mężczyzny ani mężczyzna ubioru kobiety; gdyż każdy, kto tak postępuje, obrzydły jest dla Pana, Boga swego.

Pwt 22, 28-29 28 Jeśli mężczyzna znajdzie młodą kobietę - dziewicę niezaślubioną - pochwyci ją i śpi z nią, a znajdą ich, 29 odda ten mężczyzna, który z nią spał, ojcu młodej kobiety pięćdziesiąt syklów srebra i zostanie ona jego żoną. Za to, że jej gwałt zadał, nie będzie jej mógł porzucić przez całe swe życie.

Kpł 19, 27 27 Nie będziecie obcinać w kółko włosów na głowie. Nie będziesz golił włosów po bokach brody.

Kpł 19, 16 16 Nie będziesz szerzył oszczerstw między krewnymi, nie będziesz czyhał na życie bliźniego. Ja jestem Pan!

Pwt 25, 11-12 11 Jeśli się bić będą mężczyźni, mężczyzna i jego brat, i zbliży się żona jednego z nich i - chcąc wyrwać męża z rąk bijącego - wyciągnie rękę i chwyci go za części wstydliwe, 12 odetniesz jej rękę, nie będzie twe oko miało litości.

Wj 21, 17 17 Kto by złorzeczył ojcu albo matce, winien być ukarany śmiercią.

Kpł 11, 9-12 9 Będziecie jedli następujące istoty wodne: wszystkie istoty wodne, w morzach i rzekach, które mają płetwy i łuski, będziecie jedli. 10 Ale każda istota wodna, która nie ma płetw albo łusek w morzach i rzekach spośród wszystkiego, co się roi w wodzie, i spośród wszystkich zwierząt wodnych, będzie dla was obrzydliwością. 11 Będą one dla was obrzydliwością, nie jedzcie ich mięsa i brzydźcie się ich padliną. 12 Wszystkie istoty wodne, które nie mają płetw albo łusek, będą dla was obrzydliwością.

Pwt 14, 9-10 9 Z tego, co jest w wodzie, będziecie spożywali wszystko, co ma płetwy i łuski. 10 A nie będziecie spożywali nic z tego, co nie ma płetw i łusek. Uważać to będziecie za nieczyste.

Chcesz coś dodać :-D

slavianin napisa³/a:

Bo uznajesz, że można zabić człowieka za dobra materialne.


Kto ci takie głupoty naopowiadał ?

slavianin napisa³/a:

Czyli powrót do zwierzęcości to upadek, tak. Ale dlaczego? Według Ciebie zwierzęta są moralniejsze niż ludzie. Więc nie był by to upadek. Poza tym nie chodzi o to, że kapłan by tak kazał, tylko właśnie ateiści.


Nie od ludzi tylko od teistów którzy uczą się być dobrymi :-D
Dla was jest to wniesienie,awans moralny,duchowy itp.
Ateiści by kazali ludziom się modlić hahaha :-D proszę nie,hahahah :-D :-D nie wierzę że to napisałeś :-D :-D :-D

slavianin napisa³/a:

Aha. Rozumiem. Krzycząc; Precz z religią! Rozstrzelać księży! Chwała Ateistą! okazałbym współczucie.?


Nie bo zrobił być coś najgorszego w wszechświecie.Postępując tak zrobiłbyś z ateizmu religię.
Tutaj nawet nie chodzi o śmierć dla księży czy innych kapłanów,jestem humanistą i nie chcę nikogo zabijać ale chcę aby ludzie sami z siebie przejrzeli na oczy i zoabczyli co tak naprawdę daje im religia.
Religia to tak jak by rower trzykołowy dla tych co jeszcze nie umieją jeździć lub się uczą.Ja już jeżdzę na dwóch więc mi nie jest potrzebna i chciałbym aby ci co nie umieją też się nauczyli.Co w tym złego ?

slavianin napisa³/a:

W imię Chrystusa można zrobić wszystko. Ale nie wszystko będzie zgodne z Jego nauką. To ludzie wykorzystali religię do złych celów. "Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mego Ojca, który jest w niebie."- Mt 7.21


Zgodzę się.Sokoro nawet ty widzisz że człowiek jest zły i wykorzystuje religię do złych rzeczy to dlaczego nie chcesz jej zlikwidować ?
Ludzie są jacy są i tacy będą i z tym nic nie zrobisz ale z religią można.

Co do J.C to jakim trzeba być egoistą by powiedzieć to :
- Ja jestem drogą, prawdą i życiem.Ego sum via et veritas, et vita. (łac.) ?

- Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien.
Qui amat patrem aut matrem plus quam me, non est me dignus; et, qui amat filium aut filiam super me, non est me dignus. (Å‚ac.)

albo słynne motto sithów z gwiezdnych wojen,brzmi znajomo :-) ?
- Kto nie jest ze mnÄ…, jest przeciwko mnie.Qui non est mecum, contra me est. (Å‚ac.)
Albo to.Totalny absurd :-D
- SÅ‚yszeliÅ›cie, że powiedziano: „Oko za oko, zÄ…b za zÄ…b!” A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu zÅ‚emu. Lecz jeÅ›li ciÄ™ ktoÅ› uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi.

slavianin napisa³/a:

Bogu chrześcijan nie potrzeba już żadnych ofiar. To Jego Syn złożył Mu najdoskonalszą ofiarę ze Swojego życia.


Któremu bogu,twojemu :-D ?

slavianin napisa³/a:

Po pierwsze, czy uznajesz, że są to narody, czy nie. Po drugie, jeśli zniszczysz religię, zniszczysz naród. Vide Prusowie. Tak, tak, wymordowanych (ale nie do końca) przeż Krzyżaków. Ale to była "patologia" chrześcijaństwa.


Nie.To był PRAWDZIWY obraz chrześcijaństwa.

slavianin napisa³/a:

Jeśli chodzi o wybór wiary, to był w 100% zależny ode mnie. Mimo, że urodziłem się w rodzinie katolików, to nie to skłoniło mnie do mojej wiary.


Twoi rodzice ochrzcili cię jak byłeś brzdącem i na tym zakończyło sie twoj wolny wybór :-D

slavianin napisa³/a:

Wierz mi (chodziarz z wiarą to masz problem ), poznałem wiele religii.


Ja niestety też... :zalamany:

slavianin napisa³/a:

Poza tym, sam miałem zaburzenia wiary.


Była szansa aby Neo wyszedł z Matrixa... :zalamany:

slavianin napisa³/a:

Bo poczułem, ile Bóg mi pomógł.


HAHAHAHAAHHHA :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Który bóg,z jakiej religii :-D ?

slavianin napisa³/a:

I jeśli chcesz, możesz się ze mnie śmiać. W "szaleńca", który uwierzył, po poczuł Bożą pomoc.


Abraham prawie zabił syna bo słyszał głosy,nie dobrze już jest z tobą.Poważnie.

slavianin napisa³/a:

A wiesz, czemu uważam, że chrześcijaństwo jest najlepszą religią?


Bo wymordowało najwięcej ludzi i zagarnęło ich majątki ?
Każdy teista mówi że MOJA RELIGA JEST NAJLEPSZA :-D

slavianin napisa³/a:

Bo jest najbardziej oparta na miłości. Tak, zdarzały się patologie, jak mordowanie za religię. Ale to patologie. Bolesne dla mnie. Poza tym, szanuję inne religię. I Ciebie, jako człowieka, też szanuję.


To nie że się zdarzały,ale zrozum że w każdej religii są patologię bo religia to PATOLOGIA !!!
Ja ciebie też szanuje ale to co piszesz jest okrutne i niehumanitarne.
Broniąc religie bronisz przyczynę największych zbrodni przeciwko ludzkości,zrozum to wreszcie.

slavianin napisa³/a:

Brawoooooooooooooo! Czy Ty się słyszysz? No tak, jak się morduję ze względu na religię, to źle. Ale jak mordują ludzi, za to, że wierzą to dobrze. Jesteś taki sam jak ci, których potępiasz.


Interesujesz się Historią ? Bo widać że nie.Poczytaj sobie o rewolucji francuskiej to zmienisz swoje zdanie.Ja tylko powiem że ludzie nie zrobili tego bo byli czubami,tylko mieli do tego poważne powody.

slavianin napisa³/a:

Przez trzy godziny pękałem ze śmiechu. Ech... Wy, ateiści, powinniście nie używać takich słów


To był sarkazm :]

slavianin napisa³/a:

Nazizm i Komunizm. Ucieleśnienia człowieczeństwa.


Ludzie zrobili z Nazizmu i Komunizmu religie.Jedni wierzyli w Hitlera inni w Stalina.

slavianin napisa³/a:

Za czary gineli również mężczyźni. I to w krajach, gdzie chrześcijaństwo zdegradowano do politycznego "płaszczyku moralności".


Czyli ściśle trzymało się regulaminu.
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

slavianin  

Stały User

szukajÄ…cy znajomych


ImiÄ™: Jacek

Wiek: 23

Do³±czy³: 07 Sty 2018

   

Wys³any: 2018-05-19, 20:15   

DeVaneio napisa³/a:

Chcesz coś dodać


Tak."Będziesz miłował Pana Boga twego z całego serca swego, z całej duszy swojej i ze wszystkich myśli swoich, a bliźniego swego jak siebie samego"

DeVaneio napisa³/a:

Kto ci takie głupoty naopowiadał ?


Ty sam. Uznając moje słowa za coś, co nie jest ironią i zgadzało by się z Twoim światopoglądem.

DeVaneio napisa³/a:

Nie od ludzi tylko od teistów którzy uczą się być dobrymi


A, bo teiści nie są ludźmi. Rozumiem. Jestem dla Ciebie podludziem, co?

DeVaneio napisa³/a:

Religia to tak jak by rower trzykołowy dla tych co jeszcze nie umieją jeździć lub się uczą.Ja już jeżdzę na dwóch więc mi nie jest potrzebna i chciałbym aby ci co nie umieją też się nauczyli.Co w tym złego ?


Religia to pomoc? Bo ja myślałem, że coś złego. Poza tym uważasz się za lepszego bo jesteś ateistą? To jesteś gorszy ode mnie, bo ja nie czuje się od Ciebie lepszy, tylko temu, że jestem teistą.

DeVaneio napisa³/a:

Zgodzę się.Sokoro nawet ty widzisz że człowiek jest zły i wykorzystuje religię do złych rzeczy to dlaczego nie chcesz jej zlikwidować ?


Bo, przeciwnie niż ty, nie widzę w niej źródła zła, tylko coś skażony przez zło. Tak jak ateizm, którego też nie chcę zlikwidować.

DeVaneio napisa³/a:

SÅ‚yszeliÅ›cie, że powiedziano: „Oko za oko, zÄ…b za zÄ…b!” A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu zÅ‚emu. Lecz jeÅ›li ciÄ™ ktoÅ› uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi.


Bo Ty jako ateista tak byś mu przywalił, żeby się nogami nakrył. Albo byś go zatłukł na śmierć.

DeVaneio napisa³/a:

Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien.


Bo Bóg powinien być na pierwszym miejscu.

DeVaneio napisa³/a:

Nie.To był PRAWDZIWY obraz chrześcijaństwa.


A ci chrześcijanie siedzący w katakumbach, rozdający swój majątek między siebie, dbający o innych to co?

DeVaneio napisa³/a:

Któremu bogu,twojemu ?


Tak mojemu.

DeVaneio napisa³/a:

Twoi rodzice ochrzcili cię jak byłeś brzdącem i na tym zakończyło sie twoj wolny wybór


Mogłem się przechrzcić lub wybrać jeszcze inną religię.

DeVaneio napisa³/a:

Bo wymordowało najwięcej ludzi i zagarnęło ich majątki ?


Papież Paweł III stwierdził w 1537 roku, że Indianie są ludźmi, więc są w stanie przyjąć wiarę chrześcijańską i nie wolno ich, także jako pogan, pozbawiać wolności i mienia, pod karą ekskomuniki. Wśród dominikanów - zarówno w Europie, jak Ameryce - było więcej przeciwników niewolnictwa niż wśród innych duchownych. Na początku XVI wieku wojnę z niewiernymi i zbrojne nawracanie potępiał jako łotrostwo wybitny teolog dominikański Tomasz de Vio, zwany Kajetanem. "Skoro niewierni chcą żyć spokojnie wśród chrześcijan, nie należy wyrządzać im żadnej przykrości na osobach i mieniu. [...] Grzeszy więc władca, jeżeli bez powodu ich [go] pozbawia; nawet i papież nie powinien zabierać im mienia, lecz przeciwnie, dopóki może, winien ich tolerować.A racja tego, co powiedziano, jest abyśmy przez obcowanie z nimi mogli przyczynić korzyści z nich dla Pana. A szczególnie należy tolerować Żydów, ponieważ przez ich księgi udowaniamy prawdę i wiarę naszą.", "Bliźnimi bowiem naszymi są tak wierni, jak i niewierni, bez różnicy.Nie jest dozwolone zmuszać niewiernych bronią lub uciskami do wiary chrześcijańskiej." - Paweł Włodkowic, Polski ksiądz katolicki.

DeVaneio napisa³/a:

Broniąc religie bronisz przyczynę największych zbrodni przeciwko ludzkości,zrozum to wreszcie.


Nie. Bronię swoich poglądów, które nie zakładają mordowania każdego, kto ma inne poglądy niż ja.

DeVaneio napisa³/a:

Interesujesz się Historią ? Bo widać że nie.


Tak interesuję się historią. Ale nie tą która patrzy na dzieje tylko ze strony ateistycznej. Bo taka demonizuje wszystko, co związane z religią.

DeVaneio napisa³/a:

Ludzie zrobili z Nazizmu i Komunizmu religie.Jedni wierzyli w Hitlera inni w Stalina.


Nie ludzie, ateiści :-D .

DeVaneio napisa³/a:

Czyli ściśle trzymało się regulaminu.


A jakiego regulaminu?

DeVaneio napisa³/a:

Który bóg,z jakiej religii?


Jeśli nie wierzysz w Boga, który jest złem, to robisz bardzo dobrze. Najlepiej byłoby, gdybyś uwierzył w Boga, Dawce Miłości. Dla mnie ateista jest w jednej trzeciej drogi do wspaniałej wiary. Agnostyk jest w połowie drogi. Zaś ten, który przeżył nawrócenie w dwóch trzecich. Reszta to długa wędrówka do poznania Boga w pełni.

DeVaneio napisa³/a:

Abraham prawie zabił syna bo słyszał głosy,nie dobrze już jest z tobą.Poważnie.


Nie, nie słyszę żadnych głosów. Czuję tylko wewnętrzny spokój i staram się żyć miłością do innych. Tą prawdziwą, apage. Wiesz, to mi jest przykro z Twojego powodu. To inni ludzie odstręczyli Cię od religii, przez swe złe zachowanie. Chyba, że oczymś nie wiem...

[ Dodano: 2018-05-19, 20:15 ]

DeVaneio napisa³/a:

Chcesz coś dodać


Tak."Będziesz miłował Pana Boga twego z całego serca swego, z całej duszy swojej i ze wszystkich myśli swoich, a bliźniego swego jak siebie samego"

DeVaneio napisa³/a:

Kto ci takie głupoty naopowiadał ?


Ty sam. Uznając moje słowa za coś, co nie jest ironią i zgadzało by się z Twoim światopoglądem.

DeVaneio napisa³/a:

Nie od ludzi tylko od teistów którzy uczą się być dobrymi


A, bo teiści nie są ludźmi. Rozumiem. Jestem dla Ciebie podludziem, co?

DeVaneio napisa³/a:

Religia to tak jak by rower trzykołowy dla tych co jeszcze nie umieją jeździć lub się uczą.Ja już jeżdzę na dwóch więc mi nie jest potrzebna i chciałbym aby ci co nie umieją też się nauczyli.Co w tym złego ?


Religia to pomoc? Bo ja myślałem, że coś złego. Poza tym uważasz się za lepszego bo jesteś ateistą? To jesteś gorszy ode mnie, bo ja nie czuje się od Ciebie lepszy, tylko temu, że jestem teistą.

DeVaneio napisa³/a:

Zgodzę się.Sokoro nawet ty widzisz że człowiek jest zły i wykorzystuje religię do złych rzeczy to dlaczego nie chcesz jej zlikwidować ?


Bo, przeciwnie niż ty, nie widzę w niej źródła zła, tylko coś skażony przez zło. Tak jak ateizm, którego też nie chcę zlikwidować.

DeVaneio napisa³/a:

SÅ‚yszeliÅ›cie, że powiedziano: „Oko za oko, zÄ…b za zÄ…b!” A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu zÅ‚emu. Lecz jeÅ›li ciÄ™ ktoÅ› uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi.


Bo Ty jako ateista tak byś mu przywalił, żeby się nogami nakrył. Albo byś go zatłukł na śmierć.

DeVaneio napisa³/a:

Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien.


Bo Bóg powinien być na pierwszym miejscu.

DeVaneio napisa³/a:

Nie.To był PRAWDZIWY obraz chrześcijaństwa.


A ci chrześcijanie siedzący w katakumbach, rozdający swój majątek między siebie, dbający o innych to co?

DeVaneio napisa³/a:

Któremu bogu,twojemu ?


Tak mojemu.

DeVaneio napisa³/a:

Twoi rodzice ochrzcili cię jak byłeś brzdącem i na tym zakończyło sie twoj wolny wybór


Mogłem się przechrzcić lub wybrać jeszcze inną religię.

DeVaneio napisa³/a:

Bo wymordowało najwięcej ludzi i zagarnęło ich majątki ?


Papież Paweł III stwierdził w 1537 roku, że Indianie są ludźmi, więc są w stanie przyjąć wiarę chrześcijańską i nie wolno ich, także jako pogan, pozbawiać wolności i mienia, pod karą ekskomuniki. Wśród dominikanów - zarówno w Europie, jak Ameryce - było więcej przeciwników niewolnictwa niż wśród innych duchownych. Na początku XVI wieku wojnę z niewiernymi i zbrojne nawracanie potępiał jako łotrostwo wybitny teolog dominikański Tomasz de Vio, zwany Kajetanem. "Skoro niewierni chcą żyć spokojnie wśród chrześcijan, nie należy wyrządzać im żadnej przykrości na osobach i mieniu. [...] Grzeszy więc władca, jeżeli bez powodu ich [go] pozbawia; nawet i papież nie powinien zabierać im mienia, lecz przeciwnie, dopóki może, winien ich tolerować.A racja tego, co powiedziano, jest abyśmy przez obcowanie z nimi mogli przyczynić korzyści z nich dla Pana. A szczególnie należy tolerować Żydów, ponieważ przez ich księgi udowaniamy prawdę i wiarę naszą.", "Bliźnimi bowiem naszymi są tak wierni, jak i niewierni, bez różnicy.Nie jest dozwolone zmuszać niewiernych bronią lub uciskami do wiary chrześcijańskiej." - Paweł Włodkowic, Polski ksiądz katolicki.

DeVaneio napisa³/a:

Broniąc religie bronisz przyczynę największych zbrodni przeciwko ludzkości,zrozum to wreszcie.


Nie. Bronię swoich poglądów, które nie zakładają mordowania każdego, kto ma inne poglądy niż ja.

DeVaneio napisa³/a:

Interesujesz się Historią ? Bo widać że nie.


Tak interesuję się historią. Ale nie tą która patrzy na dzieje tylko ze strony ateistycznej. Bo taka demonizuje wszystko, co związane z religią.

DeVaneio napisa³/a:

Ludzie zrobili z Nazizmu i Komunizmu religie.Jedni wierzyli w Hitlera inni w Stalina.


Nie ludzie, ateiści :-D .

DeVaneio napisa³/a:

Czyli ściśle trzymało się regulaminu.


A jakiego regulaminu?

DeVaneio napisa³/a:

Który bóg,z jakiej religii?


Jeśli nie wierzysz w Boga, który jest złem, to robisz bardzo dobrze. Najlepiej byłoby, gdybyś uwierzył w Boga, Dawce Miłości. Dla mnie ateista jest w jednej trzeciej drogi do wspaniałej wiary. Agnostyk jest w połowie drogi. Zaś ten, który przeżył nawrócenie w dwóch trzecich. Reszta to długa wędrówka do poznania Boga w pełni.

DeVaneio napisa³/a:

Abraham prawie zabił syna bo słyszał głosy,nie dobrze już jest z tobą.Poważnie.


Nie, nie słyszę żadnych głosów. Czuję tylko wewnętrzny spokój i staram się żyć miłością do innych. Tą prawdziwą, apage. Wiesz, to mi jest przykro z Twojego powodu. To inni ludzie odstręczyli Cię od religii, przez swe złe zachowanie. Chyba, że o czymś nie wiem...

[ Dodano: 2018-05-19, 20:20 ]
Coś się stało i wysłałem swój post dwa razy. Ale nic nie szkodzi, może jak go przeczytasz dwa razy, to lepiej go zrozumiesz.
 

DeVaneio  

Moderator



Do³±czy³: 27 Lip 2014

   

Wys³any: 2018-05-19, 23:11   

slavianin napisa³/a:

Tak."Będziesz miłował Pana Boga twego z całego serca swego, z całej duszy swojej i ze wszystkich myśli swoich, a bliźniego swego jak siebie samego"


Tak jak myślałem :zalamany:

slavianin napisa³/a:

Ty sam. Uznając moje słowa za coś, co nie jest ironią i zgadzało by się z Twoim światopoglądem.


Gdzie napiałem że można zabić człowieka za dobra materialne ?

slavianin napisa³/a:

A, bo teiści nie są ludźmi. Rozumiem. Jestem dla Ciebie podludziem, co?


Nie wszyscy ludzie to teiści ;)
I nie dodawaj tutaj jakiś pikanterii :-D nie napisałem że jesteś podludziem.

slavianin napisa³/a:

Religia to pomoc? Bo ja myślałem, że coś złego. Poza tym uważasz się za lepszego bo jesteś ateistą? To jesteś gorszy ode mnie, bo ja nie czuje się od Ciebie lepszy, tylko temu, że jestem teistą.


Bo jest pomocą ale nie działa tak jak powinna przez niedoskonałego człowieka.Religia to taka sama utopia jak socjalizm.
Nie uważam się za kogoś lepszego,po prostu umiem już jeździć na dwóch kołach :-D
Nie rozumiem.Żeby ostatnie zdanie miało sens powinieneś napsiać "bo ja nie czuje się od ciebie gorszy",zamiast lepszy.
Chyba popełniłeś błąd logiczny.

slavianin napisa³/a:

Bo, przeciwnie niż ty, nie widzę w niej źródła zła, tylko coś skażony przez zło. Tak jak ateizm, którego też nie chcę zlikwidować.


A Islam czy inkwizycja ?
Ateizm nie jest zły.
Różnica między mną a tobą jest taka że ja mogę zmienić zdanie,jestem sceptyczny natomiast ty wierzysz na ślepo i jesteś przez to strasznie naiwny.To niebezpieczne.

slavianin napisa³/a:

Bo Ty jako ateista tak byś mu przywalił, żeby się nogami nakrył. Albo byś go zatłukł na śmierć.


Jak rozumiem tak będziesz bronił siebie,swoją żonę i dzieci przed frajerem co będzie chciał twój samochód.Brawo za postawę cioty.
Ja najpierw bym porozmawiał z tym człowiekiem,jeżeli się nie da to bym się bronił.Jeżeli miałby broń a ja nie to nie pozostaje mi nic innego jak robić to co mi karzę.
A poza tym to strasznie wymyślasz i nad interpretujesz moje posty ;)

slavianin napisa³/a:

Bo Bóg powinien być na pierwszym miejscu.


Jak ja bym tak powiedział to dostał bym w mordę,nic dziwnego że go ukrzyżowali :-D
To on w końcu był bogiem czy jego synem,bo podobno wszyscy jesteśmy dziećmi bożymi więc ja mogę być drugim J.C :-D

slavianin napisa³/a:

A ci chrześcijanie siedzący w katakumbach, rozdający swój majątek między siebie, dbający o innych to co?


Wolontariat mimo że ma dobre intencje jest szkodliwy.Pieniądze za darmo są demoralizujące.Tworzą tak zwany "śmieć ludzki",który nie pracuje a czeka tylko na zasiłek.
Majątku się nie rozdaje tylko najpierw bogacisz się do tego stopnia aby dać ludziom zarobić poprzez danie im pracy lub zakładasz fundacje która pomaga naprawdę ciężkim przypadkom.
Zauważ ile idei i wartości chrześcijańskich mieli znienawidzeni przez ciebie naziści i komuniści.Im wszystkim chodziło o to samo co głosi chrześcijaństwo.
Spójrz z tej perspektywy ;)

slavianin napisa³/a:

Tak mojemu.


Ale który to :-D ?

slavianin napisa³/a:

Mogłem się przechrzcić lub wybrać jeszcze inną religię.


Nieważne,rodzice mimo twojej woli zrobili z ciebie katolika.Już tego nie zmienisz.

slavianin napisa³/a:

Papież Paweł III stwierdził w 1537 roku, że Indianie są ludźmi, więc są w stanie przyjąć wiarę chrześcijańską i nie wolno ich, także jako pogan, pozbawiać wolności i mienia, pod karą ekskomuniki. Wśród dominikanów - zarówno w Europie, jak Ameryce - było więcej przeciwników niewolnictwa niż wśród innych duchownych. Na początku XVI wieku wojnę z niewiernymi i zbrojne nawracanie potępiał jako łotrostwo wybitny teolog dominikański Tomasz de Vio, zwany Kajetanem. "Skoro niewierni chcą żyć spokojnie wśród chrześcijan, nie należy wyrządzać im żadnej przykrości na osobach i mieniu. [...] Grzeszy więc władca, jeżeli bez powodu ich [go] pozbawia; nawet i papież nie powinien zabierać im mienia, lecz przeciwnie, dopóki może, winien ich tolerować.A racja tego, co powiedziano, jest abyśmy przez obcowanie z nimi mogli przyczynić korzyści z nich dla Pana. A szczególnie należy tolerować Żydów, ponieważ przez ich księgi udowaniamy prawdę i wiarę naszą.", "Bliźnimi bowiem naszymi są tak wierni, jak i niewierni, bez różnicy.Nie jest dozwolone zmuszać niewiernych bronią lub uciskami do wiary chrześcijańskiej." - Paweł Włodkowic, Polski ksiądz katolicki.



Papież był bardzo mądry dostrzegając w nich ludzi.Szkoda że nie dostrzegł w arabach czy prusach :zalamany:
Wiarę na siłę.Żyj i bądź katolikiem lub giń.
Mienie i wolność to już im zabrali.Złoto azteckie mają kolonizatorzy i Watykan a wolność to w rezerwatach i dżunglach gdzie katolicy wysyłają niewiernym dzikusom krzyżyki.
Dominikanie to inkwizycja!
I nic to nie dało,kościół potępia ale nic nie zrobi bo trzyma z silniejszymi i się w politykę nie miesza :-D
Kościół zawsze jest bierny jeżeli na tym nie zarabia.
Jak by tobie ktoś zabrał ziemię,zabił rodzinę i jeszcze namawiał do wiary w ich boga to jak byś się czuł ?
Na pewno pan deVio,długo nie pożył za takie słowa i pouczanie papieża.
Zawsze tylko żydzi i żydzi...
Skoro są wam bliźnimi to po co te wojny o boga ?

slavianin napisa³/a:

Nie. Bronię swoich poglądów, które nie zakładają mordowania każdego, kto ma inne poglądy niż ja.


W latach świetności twojego kościoła czyli upadku cywilizacji europejskiej byłbym skazany na śmierć.Tego bronisz ?
Poza tym to są twoje poglądy,powiedz to arabom co mają w koranie nawet to zapisane żeby zabijać niewiernych.

slavianin napisa³/a:

Tak interesuję się historią. Ale nie tą która patrzy na dzieje tylko ze strony ateistycznej. Bo taka demonizuje wszystko, co związane z religią.


Czyli jesteś ignorantem jak każdy teista ślepo broniący swojej wiary bo tak.
A która to patrzy z strony ateistycznej a która nie ?
Czyli Å‚ykasz tylko to co ci ksiÄ…dz albo Rydzyk powie.

slavianin napisa³/a:

Nie ludzie, ateiści


Raczej silnie wierzący prości ludzie którzy uwierzyli w świat w którym nie będzie biedy i będzie czystość rasowa.

slavianin napisa³/a:

A jakiego regulaminu?


Mordowanie ludzi w imiÄ™ boga.

slavianin napisa³/a:

Jeśli nie wierzysz w Boga, który jest złem, to robisz bardzo dobrze. Najlepiej byłoby, gdybyś uwierzył w Boga, Dawce Miłości. Dla mnie ateista jest w jednej trzeciej drogi do wspaniałej wiary. Agnostyk jest w połowie drogi. Zaś ten, który przeżył nawrócenie w dwóch trzecich. Reszta to długa wędrówka do poznania Boga w pełni.


Bóg jest alfą i omegą czyli złem diabłem i dziwką też ;)
To jednostronny bóg dla naiwnych hedonistów którzy boją się śmierci i nie wiedzą co ich czeka potem.Są nie pewni,nic dziwnego bo wiara właśnie daje niepewność,pokorę i uległość.Całe wasze czynienie dobra czyli szerzenie na siłę żydowskich zabobonów robicie nie po to bo jesteście dobrzy tylko po to by dostać się do raju.Robicie to na pokaz,jesteście pozerami.Nie wszyscy oczywiście ale znaczna większość.

Po pierwsze,jakiego boga bo jest ich dużo ?
Po drugie,skąd wiesz że twój bóg istnieje a allah nie ?
Po trzecie,jak poznałeś boga i jaki on jest jeżeli jest ?
Po czwarte,czy dopuszczasz możliwość że możesz się mylić ?

slavianin napisa³/a:

Nie, nie słyszę żadnych głosów. Czuję tylko wewnętrzny spokój i staram się żyć miłością do innych. Tą prawdziwą, apage. Wiesz, to mi jest przykro z Twojego powodu. To inni ludzie odstręczyli Cię od religii, przez swe złe zachowanie. Chyba, że o czymś nie wiem...


Ja też nie,dziwne nie ?
Mi też jest przykro.Masz dobre serce ale jesteś marionetką w ich grze.
Wiesz co mnie odstraszyło ? Wojny,terroryzm,pedofilia,korupcja,pycha,kłamstwa i obrzydliwa manipulacja ludźmi (tobą niestety też),nie potrafisz już myśleć samodzielnie.Myślisz taka jak oni cię nauczyli,wytresowali.Jesteś ofiarą indoktrynacji na która się nie godziłeś.To jest smutne,że nie miałeś wyboru.
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com