Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

m4a1domin

Wymiatacz

No pain, no gain



ImiÄ™: Dominik

Do³±czy³: 14 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-07-16, 06:16   

Na pewno bierzmowana, ja pamiętam sytuację ze swojego bierzmowania chrzestny nie dojechał i 30 minut przed bierzmowaniem załatwiałem sobie nowego świadka, którym był sąsiad :)
_________________
Padlem, nikt nie poda reki.... Sam wstane... Silniejszy
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-07-16, 07:55   

Zastanow sie czy w ogle chcesz isc do bierzmowania, jesli mozexz to powiedz jaki on jest. W ogle to bierzmowaniie bez sensu jest bo niby po co to skoro Bog wszystko wie to wie czy ktos jest dojrzaly czy nie wiec mam sie niby przyznac czy cos, do tego?
 

VITO  

Hiper wymiatacz

Król ShoutBox



Wiek: 31

Do³±czy³: 07 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-07-16, 08:09   Re: ¦wiadek do bierzmowania !

Misia6363 napisa³/a:

Hej wam! Mam pytanie jaka osoba najbardziej pasuje na świadka do bierzmowania ? Jakie powinna mieć cechy? I w ogóle jaka powinna być? :-)

// eM: Po co tyle wykrzykników w nazwie tematu?


Najlepszą sobą chyba będzie kuzynka, siostra albo nawet mama. To jest tylko formalność i nie trzeba się nad tym zastanawiać. Jakie powinna mieć cechy? Hm... Chyba tylko jedną; musi mieć już za sobą bierzmowanie.
U mnie świadkiem był brat. Był i dalej jest kanalią, teraz się z nim na dobre pokłóciłem i wielkiej tragedii nie ma, więc naprawdę nie trzeba się nad takimi sprawami zastanawiać.
_________________
Zdarza mi się pisać głupoty...
 

justyna15153  

Hiper wymiatacz


Do³±czy³a: 04 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-07-16, 09:27   

Moim zdaniem osoba odpowiednia to osobą którą dobrze znasz (przyjaciel/przyjaciółka)
nie pierwszy lepszy kolega/koleżanka bo to tak jak byś wzioł obcego z pod sklepu także wiadomo o co chodzi ;)
 

Grejpfrut  

Pogromca postów

28.08-19.09 - Vuelta



Wiek: 30

Do³±czy³: 07 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-16, 17:21   

Cech chyba nikt nie sprawdzi jakie ma. Ale musi być po bierzmowaniu i z tego co wiem to tej samej płci. Ja biorę wujka zawodowego strażaka dlaczego? bo go lubię :P
_________________
http://tomworld.geoblog.p...855/grecja-2006 - Zapraszam
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-07-16, 17:25   

GrEjPfruT napisa³/a:

z tego co wiem to tej samej płci.



właśnie niekoniecznie, choć tak się przyjęło. :] np. mój kuzyn był świadkiem na bierzmowaniu swojej przyjaciółki.
 

Klaudia...;p  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 13 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-07-16, 21:29   

hmm... ja miałam bierzmowanie miałam w 6klasie podtawówki... moim swiatkiem była moją ciocia, i nie patrzyłam na jej cechy tylko poprostu ją lubiłam więc ją wziełam;p
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-07-16, 23:26   

Klaudia...;p napisa³/a:

ja miałam bierzmowanie miałam w 6klasie podtawówki...


:-o A z jakiego powodu :?:
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-07-16, 23:43   

MłodyDuchem, w niektórych parafiach bierzmowanie jest np. co 4 lata. więc idą wtedy osoby z 3,2,1 gim i 6 podstawówki. nie wiem jak było w przypadku Klaudii, ale moja wersja jest prawdopodobna.

Może to już było dawno, (inne czasy ;]) ale moja babcia była bierzmowana w 3 klasie podstawówki (było co 5 lat).

Powód prosty - jak jest mało osób, to organizowanie uroczystości co rok nie ma sensu. Zbyt duże koszty :]
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-07-17, 00:31   

Bez obrazy ale osoby które napisały dwa posty powyżej są durne, szczególnie zadziwi mnie MłodyDuchem, dlaczego? Dlatego że taka głowa, wszystko niby o kościele wie, wierny a do bierzmowania po klasach idzie, bierzmowanie się ma kiedy jest się dojrzałym duchowo.

Przypominam, że temat dotyczy czegoś innego (i tu polecam uważniej przeczytać pierwszy post), a nie prywatnych odczuć nt. innych osób.
//.s
 

zielona  

Pogromca postów



ImiÄ™: Monika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-07-17, 08:53   

Wiadomo - wierząca, po bierzmowaniu, taka która cie nie wystawi, pójdzie do spowiedzi, na próbę jak trzeba. Przyjaciel, przyjaciółka, dobry znajomy. A moim świadkiem była mama. :-P
 

CheeryLipstick  

Pogromca postów


Do³±czy³a: 08 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-07-17, 10:03   

U mnie będzie to najmłodsza siostra mojej mamy , 21 letnia OLA :-P
_________________
W każdym z Was jest wariat.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-07-17, 11:55   

swEeTbOyMuah napisa³/a:

Dlatego że taka głowa, wszystko niby o kościele wie, wierny a do bierzmowania po klasach idzie, bierzmowanie się ma kiedy jest się dojrzałym duchowo.


Ja to doskonale wiem i wcale nie idę po klasach (nie wiem skąd taki wniosek), tylko właśnie mi chodziło o dojrzałość duchową. No chyba, że twierdzisz, że w 6 klasie dziecko jest na tyle dojrzałe duchowo, aby przyjąć ten Sakrament...
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

nie wiem

User



Do³±czy³: 09 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-07-17, 12:09   

W wieku 16 lat też niewiele osób jest gotowych ;p
 

Klaudia...;p  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 13 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-07-17, 12:27   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

A z jakiego powodu


doskonałe wyjaśnienie:

Panic napisa³/a:

MłodyDuchem, w niektórych parafiach bierzmowanie jest np. co 4 lata. więc idą wtedy osoby z 3,2,1 gim i 6 podstawówki. nie wiem jak było w przypadku Klaudii, ale moja wersja jest prawdopodobna.



swEeTbOyMuah napisa³/a:

Bez obrazy ale osoby które napisały dwa posty powyżej są durne,


haha... nie prawda Panic: doskonale wyjaśniła moją sytuacje...
a ModyDuchem... już wyjaśnił... (szczerze nie trudno było się domyślic o co mu chodzi)


swEeTbOyMuah napisa³/a:

bierzmowanie się ma kiedy jest się dojrzałym duchowo.



nie byłam, nie jestem dojrzała duchowo w kwestiach wiary, a bierzmowanie wziełam, żeby miec z głowy, i nie martwic się tym później...
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com