Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2017-03-10, 14:32   

alienated napisa³/a:

dodam, że ludzie wierzący są szczęśliwsi w życiu, bowiem mają jakiś cel w życiu, przestrzegaj dekalogu, to pójdziesz do nieba. a co ma zrobić człowiek, który w nic nie wierzy.



Ostatnio rozmawiałyśmy z koleżanką o potencjalnych mężach.
I ona mi mówi, że ma taki deal (dosłownie powiedziała deal), z panem bogiem, że - albo będzie sama, albo będzie miała męża, najlepszego jakiego może mieć.
Więc jeśli będzie sama, to będzie znaczyło, że tak w oczach boga będzie dla niej lepiej. A jak będzie miała męża, to znaczy, że będzie dla niej najlepszy.
Więc układałyśmy wówczas książki, siedząc z tymi tomami na kolanach i ja pytam się jej- a ja więc co mam zrobić? I że zacznę chyba wierzyć.

Potem nazwałam to <śmiejąc się w duchu> zakładem Barbary, od jej imienia. Dla niedomyślnych- od zakładu Pascala, przez niektórych nazywanym dowodem.
_________________
W miękkim futrze kota
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2017-03-11, 21:17   

DeSade napisa³/a:

I ona mi mówi, że ma taki deal (dosłownie powiedziała deal), z panem bogiem, że - albo będzie sama, albo będzie miała męża, najlepszego jakiego może mieć.



A nie może sama sobie wybrać najlepszego jakiego może mieć?

Mnie np. nie stać na samochód marki Ferrari, więc wybierając najlepszy jaki MOGĘ mieć, wybrałem Alfę Romeo 159.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2017-03-11, 22:56   

W zasadzie, odpowiadajÄ…c na pytanie- to nie.
Tu, ona narażona jest na wszelkie błędy poznawcze.
Ona wybiera sobie najlepszego męża, jakiego może mieć. Ale uwaga, gdyby nie polegała na bogu, tylko na sobie, nie posiadałaby tego przekonania, czy na pewno jest on dla niej najlepszy. Mogłoby towarzyszyć jej przekonanie, że jest ktoś lepszy, albo że lepiej być samotną.
Mając oparcie w bogu, powiedzmy trafia się jej chłopak, który zostaje wkrótce jej mężem. Może im się czasami nie układać pożycie małżeńskie, lecz ona wie, że został jej dany od boga, więc pomimo trudności, ona z nim będzie.
Gdyby nie było u niej boga, takie coś rozsypałoby się prędzej czy później.
Dlatego uważam, że jeśli już, to będzie ona bardzo szczęśliwą żoną, gdyż pokłada wszystko w bogu i ufa mu bezgranicznie.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com