Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Rorschach  

Pogromca postów

socjopata



Do³±czy³: 31 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-12-07, 18:37   

Pisanie "Jego" kojarzy mi się z niepanującymi nad emocjami trzynastolatkami i tak traktuję osoby, które tak piszą. "Mi" i "Sobie" to jakaś w ogóle porażka. Zresztą uważam, że nawet "was" poza korespondencją oficjalną nie powinno się kapitalizować.

Ale i tak najbardziej mnie śmieszy pisanie każdego "ci" wielką literą, jak na przykład: "Najbardziej poszkodowani są Ci, którzy mieszkają..."

szostol napisa³/a:

Moim zdaniem to czy się kogoś szanuje nie zależy od tego czy zwraca się do danej osoby z wielkiej litery.

Zgadza się, ale wnioskowanie w drugą stronę już można przeprowadzić.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-12-07, 20:14   

Rorschach napisa³/a:

Pisanie "Jego" kojarzy mi się z niepanującymi nad emocjami trzynastolatkami i tak traktuję osoby, które tak piszą. "Mi" i "Sobie" to jakaś w ogóle porażka. Zresztą uważam, że nawet "was" poza korespondencją oficjalną nie powinno się kapitalizować.

Ale i tak najbardziej mnie śmieszy pisanie każdego "ci" wielką literą, jak na przykład: "Najbardziej poszkodowani są Ci, którzy mieszkają..."


Widzę, że rozpatrzyłeś drugą stronę medalu :) Nie no, przecież wiadomo, że nie o to mi chodziło, jeśli chodzi o "Ci", a o substytut "Tobie", którego nie da się już wetknąć gdzie popadnie.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Rorschach  

Pogromca postów

socjopata



Do³±czy³: 31 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-12-07, 23:34   

TQIT napisa³/a:

Nie no, przecież wiadomo, że nie o to mi chodziło, jeśli chodzi o "Ci", a o substytut "Tobie", którego nie da się już wetknąć gdzie popadnie.

Wiem, ale to zawsze mi siÄ™ kojarzy z tym tematem.
 

alpen.  

Pogromca postów

małe duże dziewczę.



ImiÄ™: Klaudia.

Do³±czy³a: 09 Sty 2010

Sk±d: Wadowice.

   

Wys³any: 2010-12-08, 00:23   

Rorschach napisa³/a:

Pisanie "Jego" kojarzy mi się z niepanującymi nad emocjami trzynastolatkami i tak traktuję osoby, które tak piszą


Nie rozumiem? Jeśli np mówie o moim chłopaku i to jesy konkretna osoba to dlaczego nie moge postawić wielkiej litery? To troche tak jak imie.
_________________
jak Cie odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać
 

Rorschach  

Pogromca postów

socjopata



Do³±czy³: 31 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-12-08, 12:04   

alpen. napisa³/a:

Jeśli np mówie o moim chłopaku i to jesy konkretna osoba to dlaczego nie moge postawić wielkiej litery? To troche tak jak imie.

No właśnie nie jest.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-12-08, 16:17   

Rorschach napisa³/a:

alpen. napisa³/a:

Jeśli np mówie o moim chłopaku i to jesy konkretna osoba to dlaczego nie moge postawić wielkiej litery? To troche tak jak imie.

No właśnie nie jest.


Fakt faktem, już w ogóle można by w takim razie uznać, że wszystkie zaimki wielką literą piszemy, gdyż odnoszą się do konkretnych osób.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

NietajemniczyZnajomy  

Hiper wymiatacz

pustyni.



Do³±czy³: 14 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-12-08, 16:20   

Z przyzwyczajenia pisze wszędzie "Ci" z dużej litery;) Tobie tak samo.
_________________
Your Game Tools
Your Hacks Forum
 

alpen.  

Pogromca postów

małe duże dziewczę.



ImiÄ™: Klaudia.

Do³±czy³a: 09 Sty 2010

Sk±d: Wadowice.

   

Wys³any: 2010-12-08, 17:12   

TQIT napisa³/a:

Rorschach napisał/a:
alpen. napisał/a:
Jeśli np mówie o moim chłopaku i to jesy konkretna osoba to dlaczego nie moge postawić wielkiej litery? To troche tak jak imie.
No właśnie nie jest.

Fakt faktem, już w ogóle można by w takim razie uznać, że wszystkie zaimki wielką literą piszemy, gdyż odnoszą się do konkretnych osób.


Macie racje, więc zamilkne. : )
_________________
jak Cie odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać
 

uÅ›miechniÄ™ta:D  

User


ImiÄ™: Aga

Do³±czy³a: 18 Maj 2012

Sk±d: a wpadniesz

   

Wys³any: 2012-05-25, 11:52   

No cóż mnie osobiście to trochę przeszkadza nie wiem jak innym. Pisanie takich wyrazów wielkimi literami jak "Jego", "Jej" jest w dużym stopniu pokazywaniem że nie zna się ortografii i gramatyki języka polskiego
_________________
"Kocham CiÄ™" dwa slowa a znaczÄ… tak wiele.
 

polka  

User



Do³±czy³a: 12 Maj 2012

   

Wys³any: 2012-05-27, 14:22   

Ja wyznaję zasadę: Twój, Ci, Tobie ale swój, mi, mój.
_________________
Jedno słowo, słowo znaczy tak wiele
jedno słowo, słowo i od razu się śmiejesz,
jedno słowo, słowo i wylewasz łzy'
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2012-05-27, 18:50   

Jedyną słuszną, polską zasadą grzecznościową jest skrupulatne, każdorazowe pomniejszanie znaczenia własnej osoby, dlatego zawsze robię wielkie oczy widząc zaimki typu "mój" czy "nasz" napisane wielką literą. Chociaż jak to mówią - co kto lubi, pamiętam, że ja będąc nastką pisałam słówko "miłość" tylko z wielkim "M" na początku". :-D
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

Michael Cera  

Pogromca postów

angielski lord



Do³±czy³: 30 Gru 2010

   

Wys³any: 2012-05-28, 13:35   

Porcelana. napisa³/a:

Chociaż jak to mówią - co kto lubi, pamiętam, że ja będąc nastką pisałam słówko "miłość" tylko z wielkim "M" na początku".


A co powiesz na osoby, które co drugie słowo piszą z dużej litery? Załóżmy, że Nie lubię Truskawek, bo Mi nie Smakują.

Dziwią mnie niektóre tematy na tym forum. Dyskutujecie o sprawach (przynajmniej dla mnie) oczywistych. Jak można zwracać się do drugiej osoby pisząc "wyślę ci bukiet róż". Mógłbym się zgodzić, że forum, komunikatory czy telefony nie nakazują, aby stosować zwroty grzecznościowe. Ale przecież to jest coś naturalnego, cywilizowanego. Czasami też natrafiam na tego typu wypowiedzi "(...), ale adam powiedział, żeby Ci przekazać". :wstyd:
_________________
"Pamiętaj, aby codziennie brać swoje piguły.. to znaczy witaminy."
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2012-05-28, 20:59   

Michael Cera napisa³/a:

A co powiesz na osoby, które co drugie słowo piszą z dużej litery? Załóżmy, że Nie lubię Truskawek, bo Mi nie Smakują.


Niewiele mogę na ten temat powiedzieć, bo o ile moje nastoletnie pisanie "miłości" przez wielkie "m" umiem jeszcze jakoś uzasadnić, o tyle nie rozumiem jakimi zasadami kierują się tacy ludzie.

Michael Cera napisa³/a:

Dziwią mnie niektóre tematy na tym forum. Dyskutujecie o sprawach (przynajmniej dla mnie) oczywistych. Jak można zwracać się do drugiej osoby pisząc "wyślę ci bukiet róż". Mógłbym się zgodzić, że forum, komunikatory czy telefony nie nakazują, aby stosować zwroty grzecznościowe. Ale przecież to jest coś naturalnego, cywilizowanego. Czasami też natrafiam na tego typu wypowiedzi "(...), ale adam powiedział, żeby Ci przekazać".


Nie jest to takie do koÅ„ca oczywiste, przykÅ‚ady mnożą siÄ™ nawet tu, na forum. Mnie np. zawsze rozwalajÄ… kłótnie miÄ™dzy użytkownikami, którzy rzucajÄ… w siebie nawzajem najgorszymi inwektywami, ale NIGDY nie zapominajÄ… o pisaniu zaimków wielkÄ… literÄ…. Przecież to komiczne, takie, dla przykÅ‚adu "jeb***‡ Ci?". :-D
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com