Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Cmentar2eN36  

User

Wyrzygałem Duszę



Do³±czy³: 23 Maj 2015

Sk±d: Sk±dkolwiek

   

Wys³any: 2015-05-23, 18:42   [wiersz] [Nibywiersz?] Bez tytuÅ‚u.

Nie wiem jak, zatracam siÄ™ w sobie
Porzucić okowy, zakończyć niewolę
W imiÄ™ liczby mnogiej, alegoria abstrakcji.
W imię wierutnego kłamstwa- orędownik prawdy.
Jej szept niczym kanonada zadaje mi ból.
Za sprawą choroby, którą nazwał sam Bóg
Słowem potocznym i schyłkiem egzystencji.
Kamień rzuca winny, kamień rzuca pierwszy.
Który samotnie osiągnął szczyt Golgoty.
Na rozkaz tchnienia- pożoga i do broni
Zabić, aborcja tego co kwitło w zalążku.
W imię sześciuset demonów.

Kim teraz jestem, Kim siÄ™ dla niej stanÄ™.
Przeklęte ciepło, uczucia są mirażem.
I martwy testament spisany na dźwiękach.
Oby pękła pętla co raz mocniej zaciśnięta.
Smak jej bladych ust jawi siÄ™ ambrozjÄ….
W imiÄ™ czego inni tak bardzo k***a broniÄ….
Tego by wyrzygać ostatnie pragnienie
Trzymając jej dłoń odnaleźć się w piekle.
I kroczyć wciąż razem przez sny i płaszczyzny.
Uczynić ten świat choć odrobinę milszym
Aby cokolwiek nabrało pieprzonego sensu.
Na kanwÄ™ progresu zatrzymajmy siÄ™ w miejscu.
Czekam jedynie na afirmacjÄ™ asumptu
By móc ją w końcu kochać bez strachu i bólu.
A wszystko co ludzkie jej chcę ofiarować.
Miłość i nienawiść, które wyszydziły Boga.

Ludzka animozja płonie przy dwudziestu stopniach
Ostatni gram jaźni, aby temu piekłu sprostać.
Rozwinąć swe skrzydła, otulić ją w ramionach.
I marzyć by nigdy nie uświadczyć końca.
Na modłę porońca rozszarpane lica.
W modlitwie powtarzana jedyna chwila.
Gdy jej ciało przeszywa bolesny dreszcz.
Rozłączyło życie, zespoiła śmierć!
_________________
Jesteście jedynie paranoidalnymi tworami mojej psychiki, ot taki solipsyzm.
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 04 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2015-05-23, 18:47   

Pierwsze, co mnie uderzyło : rany, jak dużo mądrych słów, a ja taka głupia. Ciężko mi się czyta trochę ten wiersz.

Cmentar2eN36 napisa³/a:

Tego by wyrzygać ostatnie pragnienie


I uderzyło mnie jeszcze tak drastyczne wmieszanie potoczności pomiędzy te wszystkie wielkie, tak bardzo oświecone słowa. Efekt zamierzony?

Co ja siÄ™ tam w sumie znam na wierszach...
_________________
meow
 

Cmentar2eN36  

User

Wyrzygałem Duszę



Do³±czy³: 23 Maj 2015

Sk±d: Sk±dkolwiek

   

Wys³any: 2015-05-23, 18:52   

destrukcyjna napisa³/a:

I uderzyło mnie jeszcze tak drastyczne wmieszanie potoczności pomiędzy te wszystkie wielkie, tak bardzo oświecone słowa. Efekt zamierzony?



Tak, jak najbardziej zamierzony.
Często zarzuca się mojej osobie, iż mieszam nad wyraz elokwentne słownictwo z czymś obrzydliwym pokroju kolokwializmów, czy też niczym nieskrępowanych wulgaryzmów.
Dla wielu to niepojęta groteska, lecz ja nie uznaję jakichkolwiek dogmatów, tym bardziej w twórczości, która notabene ma manifestować moją tożsamość :)
_________________
Jesteście jedynie paranoidalnymi tworami mojej psychiki, ot taki solipsyzm.
 

babydoll  

User

bad skin, doll heart



Wiek: 28

Do³±czy³a: 20 Maj 2015

   

Wys³any: 2015-05-23, 19:22   

Pseudointeligentny tekst, wybacz. Brakuje mi melodyjności w tym nibywierszu. Okej, ja też nie jestem erudytą w dziedzinie wierszy, ale przecież nie tylko dla takich będziesz tworzyć, prawda?
Chodzi o to, że wygląda jakbyś bardziej skupiał się na tym, żeby użyć skomplikowanych słów, aniżeli na tym o czym wiersz jest i jaką myśl chciałeś poprzez niego przekazać.
Słuchałeś kiedyś AJKS/czytałeś jego teksty? Jak byś się postarał, to wydaję mi się, że miałbyś podobny styl do niego, chociaż on jest chyba bardziej bezpośredni w swoim stylu i przede wszystkim w każdym tekście przekazuje tysiąc swoich trafnych spostrzeżeń życiowych i myśli. Ale polecam obczaić. ;d
_________________
I put the hate in whatever
 

Cmentar2eN36  

User

Wyrzygałem Duszę



Do³±czy³: 23 Maj 2015

Sk±d: Sk±dkolwiek

   

Wys³any: 2015-05-23, 19:30   

babydoll napisa³/a:

Słuchałeś kiedyś AJKS/czytałeś jego teksty?


Niby DeathRap, a serio to pieprzenie przesiąknięte durnym buntem i chęcią jakiejkolwiek kontrofensywy względem społecznego populizmu, niestety 303 jest jak większość Punków, niby AntySystem, lecz nie do końca pojmuje, że sam jest kreacją owego systemu.

Melodyjność jest, tekst zgrany z bitem, jednakże bit pokroju Sajko/Psychodelic Rap, zatem wątpię, abyś go wyłapała.
Pseudointeligenty?
Jakkolwiek, można twierdzić też tak, słowa wplatały się same, jest to język, którym zwykłem posługiwać się dnia każdego.
Myśl wiersza jest dość głęboka, jak dla mnie, dla osób, które mnie znają- również.
Nie dziwię się, że owej głębi nie dostrzegasz.

Wracając do 303- nie, nie mam zamiaru mieć stylu "podobnego" do niego.
Kreuję swój własny, tyle.
_________________
Jesteście jedynie paranoidalnymi tworami mojej psychiki, ot taki solipsyzm.
 

babydoll  

User

bad skin, doll heart



Wiek: 28

Do³±czy³a: 20 Maj 2015

   

Wys³any: 2015-05-23, 19:45   

Nie oceniaj mnie, bo to nie ja wystawiam swoje dzieła czy osobę do oceny innych. Po jednej wiadomości jesteś w stanie stwierdzić czego nie wyłapię i czego nie dostrzegam? A może tak naprawdę czegoś brakuje temu tekstowi? Zamiast zrzucać to na odbiorcę, spróbuj wyciągnąć wnioski. Chyba, że zamierzasz tworzyć dla siebie i swoich znajomych, którzy znają Ciebie i wydarzenia przez które (ewentualnie) przeszedłeś, także interpretowanie dla nich Twoich tekstów to żaden wyczyn. Wydaje mi się jednak, że sęk w tym, żeby dotrzeć też do tych, którzy Cię nie znają, a potrafią dostrzec cząstkę Twojej osoby w tekstach. Może inne nibywiersze masz lepsze, nie wiem, oceniam tylko ten. :)

Cmentar2eN36 napisa³/a:

Jakkolwiek, można twierdzić też tak, słowa wplatały się same, jest to język, którym zwykłem posługiwać się dnia każdego.
Myśl wiersza jest dość głęboka, jak dla mnie, dla osób, które mnie znają- również.
Nie dziwię się, że owej głębi nie dostrzegasz.



Wygląda jakbyś na siłę starał się stylizować każde zdanie, zwyczajnie zmieniając jego poprawną formę. Jeśli taki jest Twój styl, to fajnie. Najważniejsze, że jest Twój i to styknie. :)
_________________
I put the hate in whatever
 

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Do³±czy³a: 19 Cze 2012

   

Wys³any: 2015-05-23, 19:46   

babydoll napisa³/a:

Pseudointeligentny tekst, wybacz. Brakuje mi melodyjności w tym nibywierszu.

chciałam skwitować te słowa i generalnie całą twoją opinię, bo to ona jest raczej "pseudointeligentna", ale Cmentar2eN36 zdążył wszystko wyjaśnić.

Mi się podoba, lubię takie klimaty, generalnie aura jaką kreujesz wokół własnej osoby jest pociągająca. Nie wiem czy jest to działanie celowe, w każdym razie jak będziesz pisał coś więcej to ja z przyjemnością przeczytam.
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

Cmentar2eN36  

User

Wyrzygałem Duszę



Do³±czy³: 23 Maj 2015

Sk±d: Sk±dkolwiek

   

Wys³any: 2015-05-23, 19:51   

babydoll napisa³/a:

Nie oceniaj mnie, bo to nie ja wystawiam swoje dzieła czy osobę do oceny innych. Po jednej wiadomości jesteś w stanie stwierdzić czego nie wyłapię i czego nie dostrzegam?



Nie oceniam CiÄ™, jedynie klarujÄ™ sytuacjÄ™.
Piszesz:

babydoll napisa³/a:

Brakuje mi melodyjności w tym nibywiersz


Zatem wyjaśniam, iż nie dziwi mnie to, gdyż bit był mocno specyficzny.

Nie naskakuję na Ciebie, dlaczego chęć wytłumaczenia pewnych spraw odbierasz, jako atak?
Cieszy mnie każda krytyka, pozytywna/negatywna, byleby cokolwiek ją argumentowało.

Co do tego, czy ktoś dostrzeże cząstkę mojej osoby- wisi mi to.
Nie nazywam siebie poetą, tego, co tworzę nie nazywam wierszami, nie mam aspiracji na sławę, jest to jedynie sposób przelania myśli.
Jedni mają zarysowane zeszyty, inni wychodzą na ulicę by walczyć w imię durnej idei, a ja kreuję takie potworki, rzucam w eter, gdyż może ktoś w takiej paranoi odnajdzie cząstkę własnego tchnienia.
Tyle.
_________________
Jesteście jedynie paranoidalnymi tworami mojej psychiki, ot taki solipsyzm.
 

babydoll  

User

bad skin, doll heart



Wiek: 28

Do³±czy³a: 20 Maj 2015

   

Wys³any: 2015-05-23, 20:01   

Lady Virgin napisa³/a:

chciałam skwitować te słowa i generalnie całą twoją opinię, bo to ona jest raczej "pseudointeligentna", ale Cmentar2eN36 zdążył wszystko wyjaśnić.



Hahahah, znowu jakiś komentarz skierowany do mnie personalnie. Serio, ja tylko wyrażam zdanie. Wydaje mi się, że przy tym nie da się być pseudointeligentnym, bo zwyczajnie byłam szczera, ale obojętnie - opinia jest jak dupa, każdy ma swoją. :)


Cmentar2eN36 napisa³/a:

Nie naskakuję na Ciebie, dlaczego chęć wytłumaczenia pewnych spraw odbierasz, jako atak?



Jako atak odebrałam tylko to, jak powiedziałeś, że czegoś nie dostrzegam/czegoś nie wyłapię, tylko dlatego, że Twój wiersz mi się nie podoba.

Cmentar2eN36 napisa³/a:

Nie nazywam siebie poetą, tego, co tworzę nie nazywam wierszami, nie mam aspiracji na sławę, jest to jedynie sposób przelania myśli.
Jedni mają zarysowane zeszyty, inni wychodzą na ulicę by walczyć w imię durnej idei, a ja kreuję takie potworki, rzucam w eter, gdyż może ktoś w takiej paranoi odnajdzie cząstkę własnego tchnienia.



I okej, szanuję to. Wstawiłeś to na forum, więc domyślam się, że oczekiwałeś też czyjejś opinii oprócz tego, że ktoś się w tym tekście odnajdzie. Najważniejsze, że robisz coś swojego i nakręca Cię to. :)
_________________
I put the hate in whatever
 

Cmentar2eN36  

User

Wyrzygałem Duszę



Do³±czy³: 23 Maj 2015

Sk±d: Sk±dkolwiek

   

Wys³any: 2015-05-23, 20:08   

babydoll napisa³/a:

Jako atak odebrałam tylko to, jak powiedziałeś, że czegoś nie dostrzegam/czegoś nie wyłapię, tylko dlatego, że Twój wiersz mi się nie podoba.



Dam Ci przykład:
"W imiÄ™ liczby mnogiej, alegoria abstrakcji.
W imię wierutnego kłamstwa- orędownik prawdy. "
(Odwołanie się do solipsyzmu, jaki zwykłem gloryfikować, wątłego pojęcia kłamstwa/prawdy w ujęciu relatywizmu)
"Kim teraz jestem, Kim siÄ™ dla niej stanÄ™. "
(Kim jest moją kuzynką, która natchnęła mnie do napisania owego czegoś)
"Ludzka animozja płonie przy dwudziestu stopniach
Ostatni gram jaźni, aby temu piekłu sprostać. "
(21 gram waży ludzka dusza, z natury pałam niechęcią do bytów ludzkich, problematyka dysonansu poznawczego, gdzie rozważam ryzyko okazania swoich uczuć.)


I tak jest z każdym wersem, stawiam na przekaz + staram się to zgrać z podkładem muzycznym.
Dlatego też wkładanie mojego tekstu pomiędzy dzieła "pseudointeligentne" mnie bawi.
_________________
Jesteście jedynie paranoidalnymi tworami mojej psychiki, ot taki solipsyzm.
 

karokrakow  

Stały User



Do³±czy³a: 15 Wrz 2013

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2015-05-23, 20:48   

Moim zdaniem temu tekstowi czegoś brakuje. Wydaje się być niezbyt zrozumiał; powiedziałabym że brakuje tu klucza do interpretacji. Widzę tu mnóstwo przemyśleń, ale ciężko dostrzec czego tak na prawdę ten tekst dotyczą. Być może powinieneś dopisać jeszcze jakiś fragment, który by dosadnie pokazał co w tym utworze chciałeś przedstawić.

Być może to co napisałam jest nieco pogmatwane, ale moja sugestia jest taka: spróbuj to jeszcze przeredagować, a może uda ci się osiągnąć lepszy efekt.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com