Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)

Imię: Bartek

Wysłany: 2016-02-25, 22:23   

meliors napisał/a:

Pytam bo może ktoś się orientuje.Czy zakładając własną firmę koniecznie trzeba zakładać sobie konto firmowe? Czy można nadawać przelewy do us oraz zus z własnego konta osobistego?

Będzie błyskawiczna odpowiedź, ale może jeszcze komuś innemu się przyda. Konto firmowe nie jest wymagane przez żaden urząd. Konieczne jest posiadanie konta bankowego, ale z powodzeniem może być to po prostu osobne lub nieosobne konto osobiste. W sumie przy małej firmie wychodzi taniej. Przelewy ZUS i US można wykonywać też z takiego konta. Czasem wiąże się to z opłatami, w zależności od banku.

Zonek11 napisał/a:

Również rozważam możliwość założenia własnego biznesu... jakie są koszta na starcie? Mówię, tutaj o kosztach stałych?

ZUS. Zakładając, że to Twoja pierwsza działalność będziesz na zusie preferencyjnym. Obecnie 176.33 ubezpieczenie społeczne i 288.95 zdrowotne. To podstawa. Inne stałe koszta są w zależności od formy opodatkowania jaką sobie wybierzesz. W praktyce? Abonamenty telefoniczne lub nie, biuro rachunkowe lub nie itd. Dodatkowych kosztów dla firmy jest jeszcze mnóstwo, ale wszystko w zależności od profilu działalności :-)

meliors

User

Wysłany: 2016-04-21, 12:08   

Widzę, że kolega też nie lubi pekao sa? Drożyzna, szczególnie jeżeli chodzi o konta osobiste.

banerowa

User

Wysłany: 2017-12-22, 15:05   

Zaryzykowałam i otworzyłam własną firmę kosmetyczną. Dzięki temu mam swobodę w planowaniu swoich działań. Postawiłam na oszczędną reklamę. Głównie jeżdżę na targi kosmetyczne. Specjalnie na tę okazję kupiłam namioty reklamowe ekspresowe http://litex.pl/kategorie...ioty-reklamowe/ , które skutecznie promują moją markę i dzięki temu mam wiele klientek

asia90

User

Wysłany: 2018-01-03, 13:21   

Dobra reklama to podstawa. Też mam własną firmę i postawiłam na reklamę w sieci - aktualnie to chyba najbardziej skuteczna forma promocji. Zajmuje się nią ta agencja: https://sem7.pl/oferta/pozycjonowanie-stron. Świetna firma, mają ogromną wiedzę w zakresie marketingu internetowego, dzięki czemu ich działania przynoszą efekty :)

talka  

User

Ostrzeżeń:
 2/3/6

Wysłany: 2018-01-30, 09:42   

Nie jest to takie proste niemniej warto jest spróbować. Proponowałabym na pewno zacząć od mniejszych rzeczy, które nie będą wymagały poświęcenia naszych pieniędzy. Dzieki temu zdobęciemy pieniadze a jednocześnie wiedzę o tym jak prowadzić swoją własną firmę.

Propozycja dla dziewczyn ode mnie to sprzedaż kosmetyków. Na stronie możecie zapisać się do klubu Oriflame: https://agnieszkakowal.pl/ - rejestrując się na stornie dostaniecie w gratisie zestaw promocyjny jak również katalog.

Po drugie możecie kupować taniej kosmetyki dla siebie.

Foteczka

User

Wysłany: 2018-02-02, 12:26   

Ja ostatnio słyszałam, że dobrym pomysłem jest otworzenie studia fotograficznego. Można je np. wynajmować fotografom na godziny. Tyle, że potrzeba dużego wkładu własnego, żeby kupić statyw studyjny, lampy, tła... i inne akcesoria. Ale myślę, że to może być dobry pomysł na biznes. ;)

aglera  

User

Imię: Olga

Wysłany: 2018-02-07, 12:33   

Z własnym biznesem bywa różnie. Raz jest różowo, a raz doprowadza do łez. Odkąd my prowadzimy naszą restaurację, jest naprawdę różnie, ale nie zamieniłbym tego trybu życia na nic innego. Restauracja się rozwija, a problemy, z którymi się napotykamy coraz częściej wydają się błahostkami, którymi jeszcze kilka miesięcy temu byśmy się nie przejęli. Kiedyś ręcznie zmywaliśmy wszystkie naczynia po gościach, dzisiaj martwimy się tym, że nie przyszły do nas odkamieniacze do zmywarek. Sytuacje są naprawdę różne, ale sama praca to cudowna rzecz. Dodatkowo łatwo było ruszyć, na stronie Goga-Gastro zamówiliśmy mnóstwo urządzeń z bardzo korzystnych cenach i nie musieliśmy szukać po różnych miejscach.

Baśka93

User

Wysłany: 2018-02-07, 19:05   

Jeśli chodzi o kwestię zakładania i prowadzenia własnego biznesu to mogę Wam podrzucić sprawdzonego księgowego, z którego sama korzystam. Już chyba od roku od kiedy założyłam własną firmę. I właśnie w tych pierwszych krokach jego usługi były dla mnie bardzo pomocne i dużo mi dały. Znajdziecie go tutaj: bookkeeping in Warsaw

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com