Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Piracy  

Pogromca postów

Makaveli



ImiÄ™: M.

Wiek: 32

Do³±czy³: 12 Wrz 2009

   

Wys³any: 2010-09-01, 21:30   

Wiwat Obrońcom Westerplatte! Wiwat Obrońcom kraju w tym ciężkim wrześniu'39!
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-09-02, 10:23   

Frozy napisa³/a:

Na początek powinni zreorganizować sztab, bo słyszałem, że niezły pier***nik tam mają. Później lepiej szkolić żołdaków. A na samym końcu kupić sprzęt. Już się troche to rusza w dobrą stronę, ale brakuje pieniędzy i chęci.

Cytat:

Nie jest tak źle :) Jest dobrze :)



W tej chwili Niemcy zjechaliby nas w jeszcze szybszym tempie niż na II wojnie, więc nie pier*ol, że jest dobrze, bo jest źle


I to wcale nie z powodu przewagi militarnej, teraz by prawie nikt nie ruszył do obrony.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

jutro  

Hiper wymiatacz

kryzysowy narzeczony



Wiek: 33

Do³±czy³: 05 Lip 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2010-09-05, 09:48   

Już na jednej wojnie jesteśmy, a Wy mówicie o kolejnej?
Co bym zmienił? Wycofał żołnierzy z Afganistanu, Iraku, niech wracają do domu.
Dziwie się tym co tak bardzo wierzą w USA, widzą w nim sujoniszka... pomogą, ale tylko wtedy jak będą mieli w tym interes, w sumie jak prawie każdy. Licząc na innych można się przeliczyć.
_________________
żyć dobrze, eliminować problem.
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2010-09-05, 12:44   

Ogólnie to cieszę się, że jesteśmy potęgą militarną na scenie międzynarodowej. Dzięki broni nuklearnej czuję się bezpiecznie, wiem, że nikt nam nie zagrozi. Jesteśmy kozakami.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

Joakim  

Stały User

Sabaton&Nivana



Wiek: 25

Do³±czy³: 04 Lis 2010

Sk±d: zrodzony z Joakima!

   

Wys³any: 2010-11-13, 08:35   

Nie znam uzbrojenia wojska polskiego, ale myślę że jesteśmy nieźli :-D
_________________

 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2010-11-13, 08:53   

Szkoda, że to uzbrojenie kuleje, bo ludzi mamy konkretnych.
 

rtj  

Wymiatacz



Wiek: 32

Do³±czy³: 08 Mar 2009

   

Wys³any: 2010-11-13, 09:22   

To że uzbrojenie kuleje to mało powiedziane :P Skupujemy graty od innych państw które dla nas są wielką nowością. Polskie Wojsko ma potencjał, mamy sporo własnych projektów - przykładowo czołg Anders. Niestety nie zawsze są pieniądze i technologie pozwalające na pierwszorzędny sprzęt dla naszej armii. Mimo wszystko i tak chcę zostać żołnierzem po szkole. Wojsko jakie jest każdy widzi, ale jest Nasze i historia wiele razy pokazała że sprzęt nie jest najważniejszy ;)
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-11-13, 09:27   

A jak ma być dobrze w wojsku, skoro spora część pieniędzy idzie na ich ciepłe emeryturki po 15 latach służby.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Maciekkk  

Stały User



Do³±czy³: 12 Lis 2010

   

Wys³any: 2010-11-13, 11:23   

W Polsce dominuje przekonanie, że wszystko co Amerykańskie jest niezniszczalne i "boskie". Gówno (za przeproszeniem) prawda. Najlepsze uzbrojenie wcale nie należy do "Amełykanuff".

Co się dziwić, skoro Kaczyński gdyby mógł, to by władzom USA lizał tyłek do samej kości... Polska ma masę swoich, genialnych wynalazków. Chociażby szkoleniowy samolot odrzutowy Iskra. Niestety, jego projekt nie był kontynuowany, ponieważ większość funduszy MONu została wydana na... zakupy od USA rzeczy, które i tak będzie trzeba potem naprawiać.


Dla tego uważam, że Polska to kraj absurdu zbudowany na kaczuchach i moherach.

O! ;)
 

otakesan  

User


Do³±czy³: 01 Lut 2011

Sk±d: Krk

   

Wys³any: 2011-02-01, 18:36   

Aż się musiałem zarejestrować na forum jak zobaczyłem ten temat, mimo że młody już nie jestem;)

Maciekkk napisa³/a:

W Polsce dominuje przekonanie, że wszystko co Amerykańskie jest niezniszczalne i "boskie". Gówno (za przeproszeniem) prawda. Najlepsze uzbrojenie wcale nie należy do "Amełykanuff".



Ale to przekonanie jest nam wbijanie przez niedouczonych dziennikarzy z tzw "mainstreamu", ogólnie nie ma czegoś takiego jak "obiektywnie najlepsze uzbrojenie". Jakość uzbrojenia zawsze kwalifikuje się na podstawie wielu czynników, choćby specyfiki i środowiska w jakim będzie użyte, co z tego że ktoś powie że "najlepszym" czołgiem jest Abrams, jeżeli wjedzie nim w ciasne uliczki miasta zniszczę Abramsa butelką z benzyną. Czy to znaczy że butelka z benzyną jest "najlepsza"? - absolutnie nie! W określonych warunkach po prostu jej użycie powoduje takie a nie inne skutki. Co do jakości uzbrojenia to niektóre amerykańskie typy bezapelacyjnie sprawdzają się najlepiej na świecie, szkoda niestety że nie tyczy się to typów przekazywanych nam przez USA.
¦wietny tekst o naszych "zbrojeniach w USA" :
http://www.mojeopinie.pl/...ie,3,1292257666

Maciekkk napisa³/a:

Co się dziwić, skoro Kaczyński gdyby mógł, to by władzom USA lizał tyłek do samej kości...



Przypominam że od trzech lat rządzi niepodzielnie niejaki Tusk, od ponad pół roku w tandemie z niejakim Komorowskim, Kaczyński nie ma nic do powiedzenia i nic od niego nie zależy. Konstrukcja Twojego posta wskazuje że ów Tusk może zaliczać się do Twoich idoli ( jeśli się mylę to skoryguj). Trzeba Ci wiedzieć że właśnie Tusk, nie żaden Kaczyński naznaczył Ministrem Obrony Narodowej niejakiego Klicha, i tenże Klich doprowadził do zniszczenia i upadku i tak już kiepsko przed nim przędącej polskiej armii. Służyłem i za Kaczyńskiego i za Tuska, i takiego dramatu jak od trzech lat to ta armia nie widziała od czasów Saskich. Nie ma realnego szkolenia, uzbrojenie - dramat, brak środków aprowizacyjnych już od poziomu kompanii praktycznie, najlepsi dowódcy z inicjatywą albo odeszli, albo ich usunięto (casus generałów Wójcika czy Skrzypczaka choćby), albo zginęli w Katyniu i jeszcze ich się miesza z błotem ( gen Błasik). Zostało dużo miernot sztabowych, został Piątas - symbol betonu w armii, zostały niedouki i dostający się dzięki nepotyzmowi dowódcy niższego szczebla. Armia liczy 100 000 osób tylko na papierze, w praktyce są poważne problemy bo brak pieniędzy na obsadzenie etatów zwłaszcza szeregowych zawodowych, a jak się już znajdą, to brak chętnych( patrz - liczba wolnych miejsc w ¯aganiu - ¦więtoszowie, czy Międzyrzeczu), są też sytuacje, i to wcale nierzadkie że ci już służący poznawszy realia zrzucają mundur, i to wcale nie jacyś nieudacznicy, ale właśnie ci najlepsi, ceniący siebie i swoją służbę. Armia jest fatalnie dowodzona, wśród żołnierzy krąży anegdota, że gdy nas ktoś napadnie to jedynym miejscem którego nie zbombardują będzie Sztab Generalny, a to dlatego że jedynie fakt iż tamtejsi generałowie będą kierować naszą armią zapewni wrogowi zwycięstwo:)
Krótko mówiąc powiedzenie Lincolna z czasów Wojny Secesyjnej "może nasi żołnierze pobiją ich żołnierzy, ale na pewno ich generałowie pokonają naszych generałów" nie traci na aktualności.

Maciekkk napisa³/a:

Polska ma masę swoich, genialnych wynalazków. Chociażby szkoleniowy samolot odrzutowy Iskra. Niestety, jego projekt nie był kontynuowany, ponieważ większość funduszy MONu została wydana na... zakupy od USA rzeczy, które i tak będzie trzeba potem naprawiać.



Nie zaprzeczę że "Iskra" była "genialna", ale mylisz się, ten projekt był kontynuowany od lat 60 w których powstał, i mimo iż są totalnie przestarzałe latają do dziś. Uwalono projekt Irydy, niekoniecznie był on taki "genialny", ale racją jest że uwalono go w imię interesów zachodnich koncernów zbrojeniowych, a zrobił to pupil Wałęsy, niejaki Zbigniew Okoński, wówczas Minister Obrony, dziś szanowany "byznesmen" i kumpel Tuska - mówi Ci coś to nazwisko?

Cytat:

Dla tego uważam, że Polska to kraj absurdu zbudowany na kaczuchach i moherach.



A jakieś dowody na poparcie tej karkołomnej tezy? Tylko logiczne proszę, bez cytatów w stylu GW.

Cytat:

Zgadzam się z Isair'em. Jak to możliwe żeby w cywilizowanym kraju tuman, który poszedł do wojska bo miał tylko alternatywę sprzątaczki w szkole, przechodzi po 40stce na emeryturę, a wykształcony człowiek zapierdzielający w szkole, na studiach żeby znaleźć w miarę dobrą pracę, a później w niej harując musi czekać 25lat dłużej?



Zawsze możesz dołączyć do tych "tumanów" i po 15 latach zbijać kokosy na emeryturce, przecież wojsko to takie "nic" w porównaniu do studiów gdzie się "pracuje" Ech... na studiach spędziłem 5 lat, w jednym z "szacownych instytutów" UJ, no i trochę lat w wojsku, jak myślisz gdzie spotkałem więcej "tumanów"? Ale to subiektywne i mogę się mylić, przy okazji, nie mając pojęcia o wojsku nie obrażaj ludzi tam służących, a ja powstrzymam się od opinii o sporej ilości studentów i ich "pracy na uczelni" bo po pierwsze: nie lubię generalizować i wszystkich wrzucać do jednego worka, a po drugie: wypada najpierw ocenić "pracę" przez pryzmat swojej osoby, dopiero później innych...
 

Speedy Gonzales  

Stały User



Do³±czy³: 02 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-02-02, 23:21   

Ponoć nie ma lepszego materiału na żołnierza niż polak :)
Ale co z tego jeśli u władzy jest banda nieudolnych dbających o własne insteresy buców!
Myślę nad tym aby robić karierę w wojsku, ale jak obserwuję co się dzieje to się odechciewa bo krótko mówiąc jak patrzę na wszystko co się dzieje w naszej ojczyźnie to żal dupę ściska od absurdalnych przepisów zaczynając a na stanie naszej armii kończąc.

Jesteśmy w NATO więc powinniśmy się czuć bezpieczni, bo teoretycznie rzecz biorąc NATO jest w stanie zmieść z powierzchni ziemii każdą armię świata. Tylko zastanawiam się czy w razie np. (nierealnej, prznynajmniej jak narazie) agresjii Rosji na Polskę ktokolwiek ruszył dupsko na pomoc. Niby Sojusznicy powinni natychmiast zaareagować i przyjść z pomocą aby razem zniszczyć wrogie wojska. Ale w 39 wszyscy sojusznicy dali dupy na całej lini, mimo iż wszyscy wiedzieli, że Niemcy i Rosja zaatakują Polskę.

Jeśli nasi sojusznicy nie będą mieli interesu w pomocy nam, to kolejny raz nas zawiodą. Chociaż w tym przypadku całe wspaniałe NATO szlak trafi. Nie pomogli im, nie pomogą i nam, więc co jaki jest sens istnienia tego całego paktu?

Aktualnie bardziej realnym zagrożeniem jest już Białoruś, chociaż polska armia jest silniejsza i lepiej wyszkolona od armii Białorusi.

Podsumowując w razie jakiegoś poważnego konfliktu będziemy musieliw wszyscy chwycić za broń jak to już nie raz było. Chociaż można pomyśleć, że o co tu mamy walczyć? Wiele osób pomyśłi, że lepiej jest emigrować, nie narażać się i mieć szansę na naprawdę godne i wygodne życie.
 

Inspiracjaa  

Stały User



ImiÄ™: Ania

Do³±czy³a: 20 Sty 2011

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2011-02-02, 23:28   

Obawiam się że dużym problemem jest coraz mniej patriotycznych Polaków.
Nie jestem pewna czy gdyby teraz zaatakowano nas to wszyscy rzuciliby siÄ™ do walki czy podkulili ogony i wyjechali za granicÄ™;/ .
To mnie najbardziej przeraża.
A w czasie II wojny światowej kiedy było kilka naszych jednostek w Egipcie, to żołnierze niemieccy mówili że Polacy są jak szczury i trudno ich wytępić.. :-D
Ale to nie o to chodziło.. tylko po prostu wszyscy powinniśmy się zastanowić czy tak naprawdę jesteśmy gotowi walczyć o niepodległość Polski gdyby trzeba było..
_________________
Miłość każdego dnia.
Wierność każdej nocy.
Zaufanie przez całe życie.
 

Speedy Gonzales  

Stały User



Do³±czy³: 02 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-02-02, 23:35   

Inspiracjaa napisa³/a:


A w czasie II wojny światowej kiedy było kilka naszych jednostek w Egipcie, to żołnierze niemieccy mówili że Polacy są jak szczury i trudno ich wytępić.. :-D
Ale to nie o to chodziło.. tylko po prostu wszyscy powinniśmy się zastanowić czy tak naprawdę jesteśmy gotowi walczyć o niepodległość Polski gdyby trzeba było..



Polacy walczyli na wszystkich frontach II W¦. Sporo się nawojowali i mieli swój udział chociaż się o tym nie mówi.

Jeśli byłoby to konieczne to myślę, że znaleźliby się ludzie którzy byliby gotów ryzykować życie w obronie kraju. Mamy swój honor, w ciężkich chwilach mógłby się rozbudzić w ludziach patriotyzm. Przecież wszyscy nie uciekną, bo gdzie? Nie ma nic gorszego jak poddać się bez walki.
 

Elisah  

Mega wymiatacz


Do³±czy³a: 20 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-02-03, 15:42   

Oprócz tego ,że nie mamy zaplecza finansowego to i "psychicznego". Wątpię w młodych mężczyzn, którzy są patriotami, kochają swój kraj i historię, o którą chcą walczyć z honorem. Idealizuję, prawda?
 

Feuerleben  

Hiper wymiatacz

Nowik



ImiÄ™: Dawid

Do³±czy³: 23 Sie 2010

Sk±d: Zielona Góra

   

Wys³any: 2011-02-04, 20:33   

Elisah, Masz racje ja tez w ich wątpie. Ale co jak co niedlugo wojny będą na guziki. Na kogo padnie na tego bęc.
_________________
Nie ma ludzi niezastąpionych, z wyjątkiem matek dla synów i ojców dla córek.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com