Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2015-04-29, 18:41   

morgan94 napisa³/a:

Podobną bajere sprzedawał nam na wykładzie, tylko w jednym temacie był poważny i jak dla mnie prawie idealnie kłamał.


Hah na wykładzie się studentom chwalił, że irackie kobity uwodził?
A może to jego, jacyś Beduini... ;)

btw. 6 maja wychodzi książka "Resortowe dzieci-Służby" w której jest jedną z głównych postaci opisywanych przez autorów. ( pierwsza część byłą o dziennikarzach i wywołała spore kontrowersje, w wiadomym towarzystwie )
O tym niech poopowiada.

morgan94 napisa³/a:

Wyczytałem że USA podarowało Polsce MRAP,Hercules i Humvee więc nie jest tak źle


Sporo krajów dostało Humvee od USA, Polska w ramach programu Foreign Military Financing otrzymuje w ostatnich latach amerykańską pomoc wojskową na poziomie 40-50 mln dolarów rocznie - ale jakbyś zobaczył ile ładują nie tylko w takie kraje jak Izrael czy Korea południowa, ale nawet kuźwa Egipt czy Ghana to byś się za głowę złapał, co to jest te 40mln dla "najwierniejszego z wiernych sojusznika jakim oczywiście jest Polska" :-D

morgan94 napisa³/a:

Zresztą dla mnie ich podarunki nie robią na mnie większego wrażenia, niech pozwolą kupić F-22 + uzbrojenie i to będzie faktyczna pomoc


Myślę, że poza 3-4 krajami na świecie - reszta nie udźwignęłaby tego programu.
Już lepiej pomarzyć o polskiej drużynie piłkarskiej w Lidze Mistrzów.

morgan94 napisa³/a:

Co do Leonów to się nie wypowiem ( nie moja działka) ale fakt że sporo otrzymaliśmy, myślę nawet że Niemcy trochę żałują swojej decyzji


Nic nie znalazłem, aby byli niezadowoleni - dalej to już chyba trzeba by było się przespać, z szefem KMW, może by się wygadał w nocy - jesteś chętny? :-D

morgan94 napisa³/a:

Właśnie jaki odpowiednich dla Leo A5/6 ma Rosja? T-90? czy któraś z wersji T-72?


T-72 do Leoparda A5 to nawet nie ma sensu porównywać - to są inne generacje.

T-90A jest odpowiednikiem Leo2A5, ale uwaga - odpowiednik generacyjny, nie zawsze znaczy, że one są takie same pod względem wartości bojowej - szczegóły wielokrotnie decydują.
Wszystko to oczywiście gdybologia, bo nie było na razie starcia sił pancernych dysponujących Leo2 z T-90, można tylko cytować parametry techniczne, wymieniać nowinki, chwalić donośność działa czy grubość pancerzy, system ładowania, system do przekraczania rzek, zawieszenie, elektronikę itp.

Leo w większości kategorii jest nowocześniejszy, lepszy, ale już ma wielkie problemy z prowadzeniem celnego ognia w terenie górzystym, system auto namierzania zdarza się wariować, gdy tymczasem T-90 w terenie takim jak pagórkowate bezdroża radzi sobie świetnie.
Mógłbym tutaj zarzucić, parametrami i wykresami, ale to nadal tylko teoria - niemniej, teoretycznie tak - T-90A to odpowiednik Leoparda 2A5.
Taka ciekawostka, ale nie sugerować się tym za bardzo:
 

morgan94

Stały User


Do³±czy³: 26 Sty 2015

   

Wys³any: 2015-06-02, 01:16   

Cytat:

Hah na wykładzie się studentom chwalił, że irackie kobity uwodził?
A może to jego, jacyś Beduini... ;)


Bardziej opowiadał jak mu żona mdlała na misji :-D

Cytat:

btw. 6 maja wychodzi książka "Resortowe dzieci-Służby" w której jest jedną z głównych postaci opisywanych przez autorów. ( pierwsza część byłą o dziennikarzach i wywołała spore kontrowersje, w wiadomym towarzystwie )
O tym niech poopowiada.


Jest też książka o Komorowskim kolejna warta pozycja.

Cytat:

Sporo krajów dostało Humvee od USA, Polska w ramach programu Foreign Military Financing otrzymuje w ostatnich latach amerykańską pomoc wojskową na poziomie 40-50 mln dolarów rocznie - ale jakbyś zobaczył ile ładują nie tylko w takie kraje jak Izrael czy Korea południowa, ale nawet kuźwa Egipt czy Ghana to byś się za głowę złapał, co to jest te 40mln dla "najwierniejszego z wiernych sojusznika jakim oczywiście jest Polska"


No ale Egipt to jednak inne państwo, inaczej położone. Wiesz mi że nie mamy tak źle tylko za dużo (i bardzo dobrze) się o tym nie mówi ;)

Cytat:

Myślę, że poza 3-4 krajami na świecie - reszta nie udźwignęłaby tego programu.
Już lepiej pomarzyć o polskiej drużynie piłkarskiej w Lidze Mistrzów

.
Wiem wiem rozmarzyłem się trochę :-D dla mnie akurat tylko USA UE Chiny i Japonia ogarnęły by ten program. Co nie zmienia faktu że nadal nie rozumiem jego sensu, dobrze że się ogarnęli i wprowadzili tańszy<?> F-35.

Dzięki za wytłumaczenie, a jak oceniasz projekt T-15 i T-14? Dla mnie to przesadzili z masą ale parametry ciekawe. Stawiam że nie wyprodukują tego więcej niż 1000 sztuk.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2015-06-02, 16:22   

Cytat:

Wiesz mi że nie mamy tak źle tylko za dużo (i bardzo dobrze) się o tym nie mówi


Ja jednak obstaję przy stanowisku, że mamy "źle" i stan WP jest słaby!

morgan94 napisa³/a:

Co nie zmienia faktu że nadal nie rozumiem jego sensu, dobrze że się ogarnęli i wprowadzili tańszy<?> F-35.



Nie znam się na lotnictwie, ale z tego co oficjalnie wiadomo, YF-35 - inne zadania ma pełnić.

morgan94 napisa³/a:

Dzięki za wytłumaczenie, a jak oceniasz projekt T-15 i T-14?


Ot demonstrator nowych technologii, kilka ciekawych rozwiązań, rozwinięcie poprzednich projektów, dużo ulepszeń względem T-90...i na razie tyle.
Bardzo mało wiadomo jeszcze, co ten czołg tak naprawdę potrafi, trudno mi go ocenić, a tym bardziej porównać do oponentów.

morgan94 napisa³/a:

Dla mnie to przesadzili z masÄ…


Przesadzili?
Przecież to "masowo" odpowiednik nowych Abramsa i Leo.

morgan94 napisa³/a:

Stawiam że nie wyprodukują tego więcej niż 1000 sztuk.


Nie wiadomo czy to jest już serio nowy MBT Rosji, czy tylko demonstracja.
Pożyjemy, zobaczymy, niemniej plany są różne, jedni mówią o 3tys sztuk, inni o tylko 50. ;)
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2015-06-06, 00:02   

Ciekawy tekst, bynajmniej nie mój, zapraszam do skomentowania:

Cytat:

pominÄ…wszy fakt,ze te smiglowce sa nam potrzebne jak swini siodlo, a na pewno juz taka ilosc bedzie tylko stala i rdzewiala, bo 11szt pokryloby chore ambicje roznych wojakow,
to faktycznie ten sprzet wydaje sie byc rozsadny, jezeli chodzi o mozliwosci, a "polskie" zaklady nie sa w stanie dostarczyc czegos rownie skutecznego,

zauwaz natomiast,ze to pisuary podnosza wrzawe na temat tego kontraktu za 9mld ,ale calkowicie milcza o 26mld za rakiety,ktory sa :
a) przestarzale w pierwszej partii
b) dalsze nowoczesniejsze istnieja tylko na papierze
c) calkowicie nieskuteczne, bo nie sa w stanie zestrzelic ruskich rakiet przed ktorymi maja nas "bronić" i nikt sie z tym nie kryje
d) zeby miec szanse trafienia w ruska rakiete - szansa rownowazna ze zniesieniem wiz do usa dla Polakow do konca tego roku - to podobno potrzeba radaru,ktory ma byc zamontowany w tarczy antyrakietowej ....

... przekaza najezdzcy olbrzymie polacie polskiej ziemi, zeby zrobil tam sobie co bedzie chcial - cel to ochrona usa przed rakietami miedzykontynentalnymi ,bo cala Europa zdazy pojsc z dymem,

i wisienka na torcie - wiekszosc patriotow za 26mld pln bedzie zlokalizowana na ochrone tarczy antyrakietowej ,czyli Polacy wydadza 26mld pln, ktorych nie maja, na ochrone obcego terytorium w granicach Polski (przekazanego za darmo okupantowi),
ale to pisuarom jak najbardziej pasuje, im tylko wadzi,ze 9mld pln za smiglowce zgarna żabojady, a nie hamburgery - to jest najbardziej nie fair w calym tym przekrecie na zabawie w wojne przeciez, bo dotychczas to hamburgery zgarnialy kase ,
ostatnio cwierc miliarda za pociski ofensywne, ktore maja zasieg 400km,czyli zadnego Putin nawet nie uslyszy ,kazdy 6.3mln $ ,czyli 2-3 razy drozej niz Australia i jakis jeszcze kraj i jako bonus dostalismy umowe,ze uzyc ich mozemy tylko za zgoda hamburgerow ,
to byl moj faworyt absurdu gier wojennych do czasu patriotow

_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

Rhagar14  

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 07 Sty 2013

   

Wys³any: 2015-06-06, 20:37   

Cytat:

... przekaza najezdzcy olbrzymie polacie polskiej ziemi, zeby zrobil tam sobie co bedzie chcial - cel to ochrona usa przed rakietami miedzykontynentalnymi ,bo cala Europa zdazy pojsc z dymem,


Ja bym polecał siedzieć cicho jak się nie ma pojęcia o czym się pisze .Tarcza antyrakietowa nie ma za zadania chronić USA przed Rosją , ziemia jest kulą i rakiety wystrzelone z Rosji nie leciałyby przez Warszawę. Natomiast tarcza antyrakietowa może nas chronić przed atakami rakietowymi z bliskiego wschodu oraz przed rosyjskimi rakietami balistycznymi takimi jak Iskander.

Cytat:

a) przestarzale w pierwszej partii
b) dalsze nowoczesniejsze istnieja tylko na papierze
c) calkowicie nieskuteczne, bo nie sa w stanie zestrzelic ruskich rakiet przed ktorymi maja nas "bronić" i nikt sie z tym nie kryje
d) zeby miec szanse trafienia w ruska rakiete - szansa rownowazna ze zniesieniem wiz do usa dla Polakow do konca tego roku - to podobno potrzeba radaru,ktory ma byc zamontowany w tarczy antyrakietowej ....


Stek bzdur nie warty komentowania .
 

marcinb  

Stały User



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 30

Do³±czy³: 09 Cze 2015

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2015-06-10, 22:02   

Ja sądzę, że wydatki na wojsko powinny być zwiększone o co najmniej jeden procent produktu krajowego brutto. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
_________________
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com