Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Wyniki ankiety

Czy popierasz niepodległą Katalonię?

  • Tak 55% [ 5 ]
  • Nie 44% [ 4 ]

G³osowañ: 9

Wszystkich G³osów: 9

Autor

Wiadomo¶æ

Redneck  

User



Wiek: 36

Do³±czy³: 25 Gru 2016

Sk±d: Edmonton / WrocÅ‚aw

   

Wys³any: 2017-10-02, 13:12   Wolna Katalonia

Co sądzicie o niepodległości Katalonii?
Czy władze Hiszpanii słusznie starają się ją zdusić?
Czy tez popieracie dążenia Katalończyków do własnego państwa?
Jak na to może zareagować Unia?
Czy niepodległość Katalonii mogłaby wpłynąć na rozpad tego skansenu biurokracji i liberalnego gnoju?
 

DeVaneio  

Moderator



Do³±czy³: 27 Lip 2014

   

Wys³any: 2017-10-02, 14:20   

Cytat:

Co sądzicie o niepodległości Katalonii?


Jak katalończycy chca niepodległości to nie widzę w tym nic złego.Baskowie jak słyszałem też chca się oddzielić.

Cytat:

Czy władze Hiszpanii słusznie starają się ją zdusić?


Moim zdaniem nie ale z ich punktu widzenia jest to słuszna decyzja gdyż Katalonia jest bogata a Hiszpania to bankrut.

Cytat:

Czy tez popieracie dążenia Katalończyków do własnego państwa?


Oczywiście :-)

Redneck napisa³/a:

Jak na to może zareagować Unia?


"Unia niech się lepiej zajmie sytuacja w Polsce gdyż źle się tam dzieje.PiS dąży do dyktatury a prezydent to marionetka"
Unia ma tylko jedno wyście.Zachęcić obywateli do rysowania na chodniku obrazków symbolizujacych zjednoczoną Hiszpanię.

Cytat:

Czy niepodległość Katalonii mogłaby wpłynąć na rozpad tego skansenu biurokracji i liberalnego gnoju?


Miejmy nadzieję że Niepodległa Katalonia zapoczatkuje szereg wydarzeń które doprowadza do rozpadku tego socjalistycznego stwora
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2017-10-02, 15:27   

Cytat:

"Jak katalończycy chca niepodległości to nie widzę w tym nic złego."



To nie takie proste. Katalonia nie byla niepodlegla od setek lat, wlasciwie to od XV wieku. Jej dazenie do niepodleglosci ja osobiscie odczytuje raczej jako impulsywny, emocjonalny sprzeciw wobec tradycyjnie pojmowanej polityki, tak, jak byl nim wybor Trumpa, referendum brexitowe czy u nas zwyciestwo PiSu. To troche jakby od Polski chcialo odlaczyc sie wojewodztwo gornoslaskie.

Cytat:

"Baskowie jak słyszałem też chca się oddzielić. "



Baskowie to co innego, to wyraznie odrebna grupa etniczna ze znacznie bardziej swiezymi tradycjami wlasnego panstwa. Ale i tak ich tendencje niepodleglosciowe zostaly zaspokojone obecna autonomia.

Cytat:

"Czy władze Hiszpanii słusznie starają się ją zdusić? "



Nie maja wyboru - referendum jest niezgodne z ich prawem, nie moga wiec do niego dopuscic ani go uznac. Ale bylbym zwolennikime kompromisu - referendum ogolnokrajowego. Gdyby w takim referendum za niepodlegloscia Katalonii opowiedziala sie wiekszosc calej Hiszpanii - bylbym za.

Cytat:

"Katalonia jest bogata a Hiszpania to bankrut. "



No, nie do konca. Katalonia jako region ma nizsze ratingi inwestycyjne i finansowe, niz Hiszpania jako calosc. Owszem, PKB jest wyzszy od sredniej krajowej, ale nie az tak duzo. Nie jest to tez najzamozniejszy region Hiszpanii.

Cytat:

"Unia ma tylko jedno wyście.Zachęcić obywateli do rysowania na chodniku obrazków symbolizujacych zjednoczoną Hiszpanię. "



Unia jest w tym wypadku zarabiscie celnym rozwiazaniem. Jej charakter powoduje, ze spory terytorialne traca sens - idealny przyklad to Alzacja-Lotaryngia, Irlandia Polnocna do czasu Brexitu czy kwestia niepodleglosci Szkocji - rowniez do czasu Brexitu. Jesli Katalonia chce pozostac w UE, to niepodleglosc, nawet gdyby ja osiagneli, ma znaczenie wlasciwie tylko symboliczne.

Cytat:

" Miejmy nadzieję że Niepodległa Katalonia zapoczatkuje szereg wydarzeń które doprowadza do rozpadku tego socjalistycznego stwora ..."



...i powstania czego w zamian? Powrotu do XIX wieku? Pernanentych wojen i nieustannych konfliktow?

Swoja droga, ktora definicje socjalizmu spelnia UE? Moglbys podac jej tresc?
_________________
Smile or die!
 

AT4  

Wymiatacz

...



Wiek: 27

Do³±czy³: 29 Mar 2013

   

Wys³any: 2017-10-03, 01:55   

To tak jakby Śląsk nagle stworzył referendum i odłączył się od Polski, zdecydowanie tego nie popieram.

"Miejmy nadzieję że Niepodległa Katalonia zapoczatkuje szereg wydarzeń które doprowadza do rozpadku tego socjalistycznego stwora"

Upadek Unii Europejskiej jaka by ona nie była to najgorsze co może spotkać Polskę, mimo wszystko dzięki niej jako tako nie ma poważniejszych sporów czy wojen między państwami.

Ranger mądrze prawisz popieram twoje słowa.[/i]
 

DeVaneio  

Moderator



Do³±czy³: 27 Lip 2014

   

Wys³any: 2017-10-03, 12:11   

Ranger napisa³/a:

Upadek Unii Europejskiej jaka by ona nie była to najgorsze co może spotkać Polskę, mimo wszystko dzięki niej jako tako nie ma poważniejszych sporów czy wojen między państwami.


Ale wyjście z UE nie oznacza wyjścia z NATO.

Cytat:

...i powstania czego w zamian? Powrotu do XIX wieku? Pernanentych wojen i nieustannych konfliktow?

Swoja droga, ktora definicje socjalizmu spelnia UE? Moglbys podac jej tresc?


Islam cofnie nas do czasow biblijnych więc ja wybieram XIX wiek :-)
Definicji ci nie podam bo nie jestem encyklopedia Ale sam fakt że wszystkie panistwa powinny według UE a konkretnie Niemiec,Belgii i Luksemburga przyjąć uchodźców jest juz czymś chorym.,,Jak wszyscy to wszyscy".Poza tym wspólne prawa,kretynskie reformy typu unijne żarówki czy grubsze rękawice kuchenne :-D
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

krul umiÅ‚owany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lut 2014

   

Wys³any: 2017-10-03, 13:42   

Sama idea UE nie jest zła: harmonia, zjednoczenie, wspólnota gospodarcza itd. Natomiast sposób w jaki jest to realizowane jest nie do przyjecia. Najgorsze jest to ze faktycznie maja poparcie wiekszosci obywateli Europy wiec przeciwnicy tych absurdów są skazana na porazke, a szczegolnie ci z Europy wschodniej, ktorzy sa niejako uzaleznieni od zachodu, ze wzgledu na wschodnie sasiedztwo

Co do tematu, jestem za tym zeby Katalonczycy mogli sami zdecydowac w jakim panstwie zyja ale nie mam zludzen i wiem ze Hiszpania nigdy sie na to nie zgodzi, chyba ze w wyniku wojny domowej
_________________
"Chooy w dupe wszystkim modom i adminom"
~Steve Jobs

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2017-10-04, 12:19   

Cytat:

"Ale wyjście z UE nie oznacza wyjścia z NATO."



Bezpieczenstwo panstwa to nie tylko formalny system sojuszy - dowodem na co wrzesien 1939. To takze kwestia wewnetrznej stabilnosci panstwa (ktorej zrodlo ja widze glownie w rozwoju gospodarczym i obywatelskim, co bez UE jest dla Polski niemozliwe) oraz jego silnych powiazania ze swiatem. Zbrojne stawanie w obronie innego panstwa to bardzo trudny wybor, oznacza przeciez ogromne, najwyzsze wrecz poswiecenie wlasne w imie interesu kogos innego. Im bardziej obrona Polski bedzie zgodna z interesem panstw Europy oraz z nastrojami i sympatiami ich mieszkancow - tym bezpieczniej dla nas. Dlatego - nie ma innej opcji niz UE. Nie dla nas. I im bardziej bliska bedzie ta struktura, tym - ponownie - lepiej.

Cytat:

"Islam cofnie nas do czasow biblijnych więc ja wybieram XIX wiek :-) "



Moglbys jakos rozwinac te teze...? Bo nie mam pojecia, jaka mysl sie kryje za tym sloganem. Myslisz, ze w XIX wieku w Europie nie bylo muzulmanow? O, mam dla Ciebie zagadke - jakie obywatelstwo mieli w 1900 roku wszyscy Algierczycy?

Cytat:

"Definicji ci nie podam bo nie jestem encyklopedia"



Czyli masz radykalna, krystalicznie jasna opinie, ktorej nie opierasz na zadnej wiedzy. Hmmm... : ) Jakze czesta postawa wsrod przeciwnikow UE...

Cytat:

"Ale sam fakt że wszystkie panistwa powinny według UE a konkretnie Niemiec,Belgii i Luksemburga przyjąć uchodźców jest juz czymś chorym."



Nie masz pojecia, o czym mowisz. : ) Musisz ogladac mniej TVPiS.

Po pierwsze - pamietaj, ze tylko uchodzcow. Nie emigrantow. Uchodzcow. Niestety, czesto mowi sie jedno majac na mysli drugie.
Po drugie - podzial tyczy sie jedynie tych, ktorzy w Europie juz sa. Powtorze: tych, ktorzy tu juz sa! Problem wiec juz istnieje, niezaleznie od tego, czy zamkniesz oczy, czy je otworzysz.
Po trzecie - liczba imigrantow do rpzyjecia bylaby absolutnie symboliczna. Poprzedni rzad zgodzil sie na 4 tysiace, co jak na skale kraju jest wrecz smieszne. Zakladajac srednio czteroosobwe rodziny, to wypada trzy rodziny na jeden powiat. Albo jedna rodzina na trzy gminy. To ma byc islamizacja Polski?!
Po czwarte - my sami mozemy sobie wybrac, kogo chcemy przyjac. Mozemy sobie wybrac chrzescijan, bialych, kobiety, dzieci - kogo chcemy. Mozemy ich do tego przeswietlac na lewo i prawo.
Po piate - przeciez wiekszosc z nich zaraz i tak wyjedzie do Niemiec. Chdzi wiec jedynie o gest symboliczny, jak na Slowacji, gdzi eprzyjeto ich kilkadziesiat.

Cytat:

"Poza tym wspólne prawa"



Co zlego jest w unifikacji prawa? Dla mnie to rewelacja!

Cytat:

"kretynskie reformy typu unijne żarówki czy grubsze rękawice kuchenne :-D "



I odkurzacze. I szczepionki. O, i marchewki jako owoce i slimaki jako ryby.

To sa wszystko mity i przekrecone historie. Niestety, bardzo latwo sie je wykreca, bo ludzie nie maja ani ochoty, ani fachowej wiedzy, by wnikac w powody tych regulacji. A gdy sie czegos nie rozumie, to bardzo, BARDZO latwo ta niewiedza zmienia sie w strach i w zlosc, zwlaszcza, gdy do gry wkroczy doswiadczony demagog, typu Korwina czy Kukiza. Taki ktos moze w 5 sekud, rzucajac proste hasla, wbic w umysl cos, co potem wymaga godziny wykladu, by wyprostowac i wyjasnic - a malo kto ma ochote czy cierpliwosc sluchac takich sprostowan.

Tak czy owak, za tymi regulacjami kryja sie bardzo rozsadne powody. To jak z regulacjami wytrzymalosci betonu budowlanego czy z zakazem wylewania rteci do rzek czy zuzytych olejow do wodociagow. Po prostu lepiej dla wszystkich, by tego nie robiono - ale wtedy jeden z drugim wrzeszczy, ze to juz nie moge wylac rteci do wlasnej studni?! Do mojej wlasnej studni?!?!?! No niestety nie, bo wody gruntowe przenikaja grunt i sa nie tylko w studni. Ale komu sie chce sluchac wykladu o wodach gruntowych, gdy trzeba bronic wolnosci sasiada i jego praw do wlasnej studni?

Cytat:


"Sama idea UE nie jest zła: harmonia, zjednoczenie, wspólnota gospodarcza itd. Natomiast sposób w jaki jest to realizowane jest nie do przyjecia."



Wyjasnij pliz, co masz przeciwko sposobom.
_________________
Smile or die!
 

DeVaneio  

Moderator



Do³±czy³: 27 Lip 2014

   

Wys³any: 2017-10-04, 16:14   

Cytat:

Bezpieczenstwo panstwa to nie tylko formalny system sojuszy - dowodem na co wrzesien 1939. To takze kwestia wewnetrznej stabilnosci panstwa (ktorej zrodlo ja widze glownie w rozwoju gospodarczym i obywatelskim, co bez UE jest dla Polski niemozliwe) oraz jego silnych powiazania ze swiatem. Zbrojne stawanie w obronie innego panstwa to bardzo trudny wybor, oznacza przeciez ogromne, najwyzsze wrecz poswiecenie wlasne w imie interesu kogos innego. Im bardziej obrona Polski bedzie zgodna z interesem panstw Europy oraz z nastrojami i sympatiami ich mieszkancow - tym bezpieczniej dla nas. Dlatego - nie ma innej opcji niz UE. Nie dla nas. I im bardziej bliska bedzie ta struktura, tym - ponownie - lepiej.


Turcja jakoÅ› daje rade a w UE nie jest.

Ranger napisa³/a:

Moglbys jakos rozwinac te teze...? Bo nie mam pojecia, jaka mysl sie kryje za tym sloganem. Myslisz, ze w XIX wieku w Europie nie bylo muzulmanow? O, mam dla Ciebie zagadke - jakie obywatelstwo mieli w 1900 roku wszyscy Algierczycy?


Odpowiedzialem ci na twoje pytanie o powrocie do XIX wieku i o częstych wojnach.

Cytat:

Czyli masz radykalna, krystalicznie jasna opinie, ktorej nie opierasz na zadnej wiedzy. Hmmm... : ) Jakze czesta postawa wsrod przeciwnikow UE...


A co ty w niej widzisz takiego wspaniałego ze ja radykalny jej przeciwnik nie dostrzegam ?

Cytat:

Nie masz pojecia, o czym mowisz. : ) Musisz ogladac mniej TVPiS.


Już dawno nie ogladam.

Cytat:

Po pierwsze - pamietaj, ze tylko uchodzcow. Nie emigrantow. Uchodzcow. Niestety, czesto mowi sie jedno majac na mysli drugie.


Uchodźcy to są z Syrii a skąd w takim razie napływ murzynów z Afryki.Przecież Merkel zgodziła się tylko na Syrię ?

Ranger napisa³/a:

Po drugie - podzial tyczy sie jedynie tych, ktorzy w Europie juz sa. Powtorze: tych, ktorzy tu juz sa! Problem wiec juz istnieje, niezaleznie od tego, czy zamkniesz oczy, czy je otworzysz.


Ciekawe skÄ…d siÄ™ wziÄ… ten problem :->

Cytat:

Po trzecie - liczba imigrantow do rpzyjecia bylaby absolutnie symboliczna. Poprzedni rzad zgodzil sie na 4 tysiace, co jak na skale kraju jest wrecz smieszne. Zakladajac srednio czteroosobwe rodziny, to wypada trzy rodziny na jeden powiat. Albo jedna rodzina na trzy gminy. To ma byc islamizacja Polski?!


A spójrz w przyszłości ? Powiedzmy za 20 lub 40 lat ?Baby boom spowodowany 500+ nie przebije ilości polskich dzieci nad islamskimi.

Cytat:

Po czwarte - my sami mozemy sobie wybrac, kogo chcemy przyjac. Mozemy sobie wybrac chrzescijan, bialych, kobiety, dzieci - kogo chcemy. Mozemy ich do tego przeswietlac na lewo i prawo.


A musimy w ogóle kogoś brać ?

Cytat:

Po piate - przeciez wiekszosc z nich zaraz i tak wyjedzie do Niemiec. Chdzi wiec jedynie o gest symboliczny, jak na Slowacji, gdzi eprzyjeto ich kilkadziesiat.


Gdzie z uplywem czasu dojdzie do wyginiecia rodowitego Niemca.Nastepnie do wojny Polski z kalifatem niemieckim o wiarÄ™.

Cytat:

Co zlego jest w unifikacji prawa? Dla mnie to rewelacja!


Wyobraź sobie co by było gdyby była armia UE :-D

Ranger napisa³/a:

I odkurzacze. I szczepionki. O, i marchewki jako owoce i slimaki jako ryby.

To sa wszystko mity i przekrecone historie. Niestety, bardzo latwo sie je wykreca, bo ludzie nie maja ani ochoty, ani fachowej wiedzy, by wnikac w powody tych regulacji. A gdy sie czegos nie rozumie, to bardzo, BARDZO latwo ta niewiedza zmienia sie w strach i w zlosc, zwlaszcza, gdy do gry wkroczy doswiadczony demagog, typu Korwina czy Kukiza. Taki ktos moze w 5 sekud, rzucajac proste hasla, wbic w umysl cos, co potem wymaga godziny wykladu, by wyprostowac i wyjasnic - a malo kto ma ochote czy cierpliwosc sluchac takich sprostowan.

Tak czy owak, za tymi regulacjami kryja sie bardzo rozsadne powody. To jak z regulacjami wytrzymalosci betonu budowlanego czy z zakazem wylewania rteci do rzek czy zuzytych olejow do wodociagow. Po prostu lepiej dla wszystkich, by tego nie robiono - ale wtedy jeden z drugim wrzeszczy, ze to juz nie moge wylac rteci do wlasnej studni?! Do mojej wlasnej studni?!?!?! No niestety nie, bo wody gruntowe przenikaja grunt i sa nie tylko w studni. Ale komu sie chce sluchac wykladu o wodach gruntowych, gdy trzeba bronic wolnosci sasiada i jego praw do wlasnej studni?


A moglbys mi wyjaśnić :-) ?

Cytat:

Wyjasnij pliz, co masz przeciwko sposobom.


Z założenia państwa UE miały trzymać Niemcy za ryj żeby kolejnej wojny nie zrobiły.Na takich warunkach Wielka Brytania wstąpiła do wspolnoty.
UE powinna się zakończyć na Traktatach Rzymskich 1957 gdyż dalsza ingerencja i udoskonalanie jej pogorszyly sprawę.
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

AT4  

Wymiatacz

...



Wiek: 27

Do³±czy³: 29 Mar 2013

   

Wys³any: 2017-10-04, 21:48   

@UP Turcja ma o wiele korzystniejsze położenie geopolityczne i to w głównej mierze od tego (i atomu) zależy to jaką politykę się prowadzi. Niestety w Polsce zawsze są skrajności i albo dajemy dupy wszystkim albo wręcze przeciwnie z nikim się nie zgadzamy. Nasze państwo nie może prowadzić takiej polityki jak chce aktualnie PiS ponieważ jesteśmy na to za słabi mimo to powrót do czasów uległości PO w każdej sprawie mnie przeraża.
_________________
Nie żałujcie martwych. Żałujcie żywych a szczególnie tych, którzy żyją bez Miłości
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2017-10-05, 12:38   

Cytat:

"Turcja jakoÅ› daje rade a w UE nie jest. "



Mhm. Iran tez nie jest. Australia, Nowa Zelandia oraz RPA - tez nie sa. Madagaskar takze. Ale czy ograniczasz swoje aspiracje do poziomu Madagaskaru?

Polska nie jest w Azji ani w Afryce. Jest w Europie. Ma europejskie tradycje i aspiracje - i UE jest jedynym sposobem, by je realizowac.

Cytat:

" Odpowiedzialem ci na twoje pytanie o powrocie do XIX wieku i o częstych wojnach. "



Czyli wolisz powrot do wieku wojen i glodu mylnie sadzac, ze w zamian dostaniesz jednosc etniczna i religijna narodu...? : )

Cytat:

"A co ty w niej widzisz takiego wspaniałego ze ja radykalny jej przeciwnik nie dostrzegam ? "



Widze w niej jedyny sposob powstrzymania permanentnej wojny, ktora pochalaniala Europe co najmniej od czasow upadku Rzymu az do konca II WS. Widze tez w niej jedyny sposob, by skierowac energie i zasoby z wojny na rozwoj. Zaden inny wczesniejszy sposob nie osiagnal tego celu. Tymczasem UE - owszem.

Cytat:

"Uchodźcy to są z Syrii a skąd w takim razie napływ murzynów z Afryki.Przecież Merkel zgodziła się tylko na Syrię ? "



O, tu Cie pewnie zaskocze - ale (GASP!) w Afryce tez sa kraje ogarniete wojna! : ) Nie, powaznie!

Cytat:


"Ciekawe skÄ…d siÄ™ wziÄ… ten problem :-> "



O, to glebokie i filozoficzne pytanie. Moim zdaniem - zrodlem niestabilnosci Afryki i Azji zachodniej jest kolonializm europejski i sposobm w jaki powstaly wspolczesne panstwa na tych obszarach.

Cytat:

" A spójrz w przyszłości ? Powiedzmy za 20 lub 40 lat ?Baby boom spowodowany 500+ nie przebije ilości polskich dzieci nad islamskimi. "



Dzizas... Kto dzis uczy matematyki...?!

Ludzie to nie szczury. Dla homo sapiens, nawet 50 lat to ledwie dwa pokolenia. No, ale dobra, policzmy razem. Zakladajac wariant komediowo wrecz ekstremalny, czyli to, ze:

1/ przyjmujemy jedynie mlode pary natychmiast przystepujace do rozrodu;
2/ kazda ma srednio 5 dzieci;
3/ kazde dziecko po 20 latach laczy sie w pare z innym ze swego pokolenia i tez ma 5 dzieci,
4/ absolutnie zerowa smiertelnosc wsrod emigrantow przez cale 50 lat, wszyscy sa niesmiertelni;
5/ Idealnie rowny podzial miedzy plcie (ignorujemy naturalna przewage liczebna urodzin mezczyzn nad kobietami)

...to w dwa pokolenia (50 lat) z 2 tysiecy par mamy:

a) dodatkowo 10'000 dzieci w pierwszym pokoleniu (= 5'000 nowych par)

b) dodatkowo 25'000 dzieci w drugim pokoleniu

Laczna liczba przybyszow po pol wieku = 2'000 + 10'000 + 25'000 = 37'000. To nadal jeden przybysz na 1'000 Polakow, czyli zachowujemy 99,9% czystosci etnicznej i religijnej.

Cytat:

"A musimy w ogóle kogoś brać ? "



Dzizas... czy Ty czytasz w ogole to, na co odpowiadasz...? : ) Przeciez wlasnie Ci mowie, ze tak, musimy. A przynajmniej naprawde powinnismy, bo placac bardzo niewiele, zyskujemy bardzo duzo.

Cytat:

"Gdzie z uplywem czasu dojdzie do wyginiecia rodowitego Niemca"



Lolz. : ) Jakie to pisowskie... Ileż w tym tesknoty za rytmicznym tupotem butow Wehrmachtu...

Cytat:

"Wyobraź sobie co by było gdyby była armia UE :-D "



Wyobrazam sobie. No i w czym problem?

Cytat:

"A moglbys mi wyjaśnić :-) ? "



Specjalnie dla Ciebie: w krotkim zarysie, energooszczedne zarowki oszczedzaja energie, enegrooszczedne odkurzacze tak samo (przy tej samej wydajnosci, co usuwane z rynku modele), szczepionki zapobiegaja epidemiom, krzywizna banana ma na celu ochrone unijnych producentow, marchewka nie jest owocem tylko jest prawnie traktowana w niektorych przepisach jak owoce (nie to samo). Tak samo slimaki. : )

OK?

Cytat:

"Z założenia państwa UE miały trzymać Niemcy za ryj żeby kolejnej wojny nie zrobiły."



Troche upraszczasz - ale owszem, panstwa mialy trzymac sie wzajemnie za ryje. Kazdy kazdego. Zauwaz, jak wspaniale ten cel zostal osiagniety.

Cytat:


"Na takich warunkach Wielka Brytania wstąpiła do wspolnoty."



No, nie. W 1973 r chodzilo juz glownie o wspolny rynek i gigantyczne perspektywy rozwoju z nim zwiazane.

Cytat:

" UE powinna się zakończyć na Traktatach Rzymskich 1957 gdyż dalsza ingerencja i udoskonalanie jej pogorszyly sprawę."



Sprawe - czyli co? I jak to pogorszyla?
_________________
Smile or die!
 

Redneck  

User



Wiek: 36

Do³±czy³: 25 Gru 2016

Sk±d: Edmonton / WrocÅ‚aw

   

Wys³any: 2017-10-05, 13:26   

Ranger napisa³/a:

Moim zdaniem - zrodlem niestabilnosci Afryki i Azji zachodniej jest kolonializm europejski i sposobm w jaki powstaly wspolczesne panstwa na tych obszarach.


Wystarczyłoby, zęby USA się nie wpieprzało po ropę i nie obalało Husseina i był spokój.

Ranger napisa³/a:

O, tu Cie pewnie zaskocze - ale (GASP!) w Afryce tez sa kraje ogarniete wojna! : ) Nie, powaznie!


Aha i z ilu jeszcze krajów Europa ma przyjmować tych imigrantów?
Wszyscy ci tzw. uchodzcy z chwilą przekroczenia granicy Turcji z UE już nie sa uchodźcami tylko migrantami.
A o tych spieprzających z Afryki nie było mowy - teraz nagle się okazuje, zę mamy przyjmować wszystkich Murzynów spieprzających na tratwach obojętnie skąd pochodzą, od Libii po RPA?
Bo kto im tam jakies papiery sprawdzi?

Ranger napisa³/a:

Przeciez wlasnie Ci mowie, ze tak, musimy. A przynajmniej naprawde powinnismy, bo placac bardzo niewiele, zyskujemy bardzo duzo.


Okej, to zróbmy selekcję i wezmy matki z dziećmi, i wszystkie młode dziewczyny (co jak co, ale urody Arabkom nie odmawiam), ewentualnie rodizny chrześcijańskie.
wszystkich zdrowych byków z radykalnymi muzułmańskimi poglądami wywalić spowrotem.
I takżę tych którzy nie potrafią udowdnić, ze są z Syrii, bo nie zmaierzam tu przyjmował połowy Pakistanu z przerbionymi pieczatkami syryjskimi.

Ranger napisa³/a:

Tak samo slimaki. : )


Jak można w "niektórych" przepisach trkatowac ślimaka jako rybę?
To jak wymylsą że w niekórych przepisach będziemy traktować rybę jako psa to będzie okej?
Buahahahahhaha
 

DeVaneio  

Moderator



Do³±czy³: 27 Lip 2014

   

Wys³any: 2017-10-05, 13:59   

Cytat:

Mhm. Iran tez nie jest. Australia, Nowa Zelandia oraz RPA - tez nie sa. Madagaskar takze. Ale czy ograniczasz swoje aspiracje do poziomu Madagaskaru?

Polska nie jest w Azji ani w Afryce. Jest w Europie. Ma europejskie tradycje i aspiracje - i UE jest jedynym sposobem, by je realizowac.


Nie prawda.Turcja leży w Europie i nie potzebuje UE gdyż sama daje sobie radę.UE jest kula i nogi.Wystarczył by nam to ze jesteśmy w NATO.Norwegia czy Szwajcaria nie są w UE a leżą też w Europie i mają się dobrze.

Ranger napisa³/a:

Czyli wolisz powrot do wieku wojen i glodu mylnie sadzac, ze w zamian dostaniesz jednosc etniczna i religijna narodu...? : )


Konkretnie chodziło mi o Belle Epoque :-)
A czyż ja jestem jakim rasista ze chce mieć czysty naród ?

Cytat:

Widze w niej jedyny sposob powstrzymania permanentnej wojny, ktora pochalaniala Europe co najmniej od czasow upadku Rzymu az do konca II WS. Widze tez w niej jedyny sposob, by skierowac energie i zasoby z wojny na rozwoj. Zaden inny wczesniejszy sposob nie osiagnal tego celu. Tymczasem UE - owszem.


A mi wystarczy NATO :)

Cytat:

O, tu Cie pewnie zaskocze - ale (GASP!) w Afryce tez sa kraje ogarniete wojna! : ) Nie, powaznie!


Znowu sie nie rozumiemy :-D UE zgodziła sie pomóc Syrii a nie całej Afryce :-)

Cytat:

O, to glebokie i filozoficzne pytanie. Moim zdaniem - zrodlem niestabilnosci Afryki i Azji zachodniej jest kolonializm europejski i sposobm w jaki powstaly wspolczesne panstwa na tych obszarach.


Tak :-) .Więc niech tych ludzi biorą sobie te państwa które te kolonie miały.

Cytat:


Ludzie to nie szczury. Dla homo sapiens, nawet 50 lat to ledwie dwa pokolenia. No, ale dobra, policzmy razem. Zakladajac wariant komediowo wrecz ekstremalny, czyli to, ze:

1/ przyjmujemy jedynie mlode pary natychmiast przystepujace do rozrodu;
2/ kazda ma srednio 5 dzieci;
3/ kazde dziecko po 20 latach laczy sie w pare z innym ze swego pokolenia i tez ma 5 dzieci,
4/ absolutnie zerowa smiertelnosc wsrod emigrantow przez cale 50 lat, wszyscy sa niesmiertelni;
5/ Idealnie rowny podzial miedzy plcie (ignorujemy naturalna przewage liczebna urodzin mezczyzn nad kobietami)

...to w dwa pokolenia (50 lat) z 2 tysiecy par mamy:

a) dodatkowo 10'000 dzieci w pierwszym pokoleniu (= 5'000 nowych par)

b) dodatkowo 25'000 dzieci w drugim pokoleniu

Laczna liczba przybyszow po pol wieku = 2'000 + 10'000 + 25'000 = 37'000. To nadal jeden przybysz na 1'000 Polakow, czyli zachowujemy 99,9% czystosci etnicznej i religijnej.


Odliczy jeszcze publiczne wysadzenia się w powierze i incydenty z ciężarowkami :-D

Cytat:

Dzizas... czy Ty czytasz w ogole to, na co odpowiadasz...? : ) Przeciez wlasnie Ci mowie, ze tak, musimy. A przynajmniej naprawde powinnismy, bo placac bardzo niewiele, zyskujemy bardzo duzo.


Z całym szacunekiem do Ciebie ale dalej nie rozumiem.Mógłbyś rozwinąć ?

Cytat:

Lolz. : ) Jakie to pisowskie... Ileż w tym tesknoty za rytmicznym tupotem butow Wehrmachtu...


jw.

Cytat:

Wyobrazam sobie. No i w czym problem?


Polska która "łamie demokrację"byłaby krajem okupowanym przez UE.W pałacu prezydenckim siedziałby Juncker albo Schulz a Tusk by im marynarki zakładał.

Cytat:

Troche upraszczasz - ale owszem, panstwa mialy trzymac sie wzajemnie za ryje. Kazdy kazdego. Zauwaz, jak wspaniale ten cel zostal osiagniety.


No nie dokonca bo to Niemcy sÄ… teraz gospodarka UE.

Cytat:

Jak można w "niektórych" przepisach trkatowac ślimaka jako rybę?
To jak wymylsą że w niekórych przepisach będziemy traktować rybę jako psa to będzie okej?
Buahahahahhaha


Też nie rozumiem.Moze dlatego że nie dostrzegam wspaniałości UE jak Ranger ;) .
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2017-10-05, 14:55   

Cytat:

"Nie prawda.Turcja leży w Europie i nie potzebuje UE gdyż sama daje sobie radę."


Jasne. I dlatego mowie - jesli Twoje aspiracje koncza sie na poziomie tureckim, to owszem.

Cytat:

"Norwegia czy Szwajcaria nie są w UE a leżą też w Europie i mają się dobrze"



Tak, ale maja inne polozenie i inne gospodarki, niz Polska. Nie mowiac juz o innej historii.

Cytat:


Cytat:

Czyli wolisz powrot do wieku wojen i glodu mylnie sadzac, ze w zamian dostaniesz jednosc etniczna i religijna narodu...? : )


Konkretnie chodziło mi o Belle Epoque :-)



Mhm. Ale XIX wiek to lata od 1800 do 1900, a nie tylko Belle Epoque, prawda? Poza tym pamietasz, czym zaczela sie i czym skonczyla Belle Epoque? Czy nie bardzo?

Cytat:

" A czyż ja jestem jakim rasista ze chce mieć czysty naród ? "



Tak. Wykluczanie ze wspolnoty ludzi na podstawie ich innego pochodzenia, innej religii i innych zwyczajow to jest jak najbardziej rasizm.

Cytat:

"A mi wystarczy NATO :) "



Szkoda, ze nie starcza to rzeczywistym realiom. Jak pokazuje cala historia Europy, sojusze militarne to za malo, by zapewnic pokoj.

Cytat:

" Znowu sie nie rozumiemy :-D UE zgodziła sie pomóc Syrii a nie całej Afryce :-) "



Nie, nie tylko Syrii.

Cytat:

"Odliczy jeszcze publiczne wysadzenia się w powierze i incydenty z ciężarowkami :-D "



I wlasnie dlatego coraz mniej mi sie chce z Toba rozmawiac. Usiluje argumentowac liczbami, naprawde prostymi przeciez, oraz faktami. A Ty mi w zamian trollujesz glupawymi smieszkami. To po co ja poswiecam na to czas?

Cytat:

"Polska która "łamie demokrację"..."



Nie demokracje, tylko praworzadnosc. I chyba nie bedziesz twierdzil, ze nie lamie...? Czy bedziesz?

Cytat:

" No nie dokonca bo to Niemcy sÄ… teraz gospodarka UE. "



Eeeeech... Rece opadaja... Szkoda czasu. Ja Ci wylicze, ze nie masz racji, a Ty mi odpowiesz glupim heheszkiem, ze ciezarowki. Ide dalej.

Cytat:


"Jak można w "niektórych" przepisach trkatowac ślimaka jako rybę? "



A co w tym dziwnego? W naszym polskim prawie od zawsze jest mnostwo takich przepisow. Osobowki traktuje sie w nich jak ciezarowki. Lekarzy jak przedsiebiorcow. Biura jako magazyny. Samoloty jako statki. To jest naprawde rutynowa, powszechna konstrukcja prawna i skandalizuja sie nia jedynie kompletni ignoranci.
_________________
Smile or die!
 

DeVaneio  

Moderator



Do³±czy³: 27 Lip 2014

   

Wys³any: 2017-10-05, 16:50   

Ranger napisa³/a:

Jasne. I dlatego mowie - jesli Twoje aspiracje koncza sie na poziomie tureckim, to owszem.


Ja chciałbym żeby Polska była jak Turcja gdyż uważam że jest silnym państwem.A jakie są twoje aspiracje odnośnie Polski ?

Ranger napisa³/a:

Tak, ale maja inne polozenie i inne gospodarki, niz Polska. Nie mowiac juz o innej historii.


Historia nie ma nic do rzeczy.Niemcy po przegranej Wielkiej Wojnie po nie całych 20 latach byli gotowi żeby rozpocząć drugą.
Dlaczego zakładasz że bez UE nie damy sobie rady ?

Ranger napisa³/a:

Mhm. Ale XIX wiek to lata od 1800 do 1900, a nie tylko Belle Epoque, prawda? Poza tym pamietasz, czym zaczela sie i czym skonczyla Belle Epoque? Czy nie bardzo?


Wiem.A pamiętasz jak zaczęła się UE ? Po II Wojnie Światowej.Idąc twoim sposobem myślenia i zasadą że "historia lubi się powtarzać" możemy domyśleć się jak skończy się UE.

Ranger napisa³/a:

Tak. Wykluczanie ze wspolnoty ludzi na podstawie ich innego pochodzenia, innej religii i innych zwyczajow to jest jak najbardziej rasizm.


Jak mam wykluczać kogoś kto jeszcze tutaj nie przybył.Uważasz że twoja ojczyzna jest czymś wspólnym ? Że przelana krew narodowych bohaterów byłą tylko po to żeby jakiś za przeproszeniem dzikus przyjechał tutaj i wysadził się w powietrze w imię Allaha czy jakiegoś tam innego zabobona.Co do zwyczajów to co jest dobrego w gwałtach na dzieciach czy biciu kobiet na ulicach ?

Ranger napisa³/a:

Szkoda, ze nie starcza to rzeczywistym realiom. Jak pokazuje cala historia Europy, sojusze militarne to za malo, by zapewnic pokoj.


Ale dlaczego tak się boisz o bezpieczeństwo Polski.Sądzisz że jak UE się rozpadnie to będziemy mieć wojnę o granicę z wszystkimi państwami sąsiadującymi ?

Ranger napisa³/a:

Nie, nie tylko Syrii.


Ale wciąż nie rozum

Ranger napisa³/a:

I wlasnie dlatego coraz mniej mi sie chce z Toba rozmawiac. Usiluje argumentowac liczbami, naprawde prostymi przeciez, oraz faktami. A Ty mi w zamian trollujesz glupawymi smieszkami. To po co ja poswiecam na to czas?

iem dlaczego zakładasz że musimy przyjąć tych ludzi z obcych nam krajów z obcą nam kulturą ?

Ranger napisa³/a:

I wlasnie dlatego coraz mniej mi sie chce z Toba rozmawiac. Usiluje argumentowac liczbami, naprawde prostymi przeciez, oraz faktami. A Ty mi w zamian trollujesz glupawymi smieszkami. To po co ja poswiecam na to czas?


Uważasz że te wszystkie ataki terrorystyczne to PiSowska propaganda ?
Ja naprawdę nie miałbym nic przeciwko tym ludziom jak by to naprawdę byli pacyfiści,a nie radykalni Islamiści.

Ranger napisa³/a:

Nie demokracje, tylko praworzadnosc. I chyba nie bedziesz twierdzil, ze nie lamie...? Czy bedziesz?


Nie bronię PiSu ale bronię suwerenności Polski.Zobacz co się dzieje w krajach starej UE.Sami mają problem z terroryzmem a przyczepili się do Polski i Węgier.

Ranger napisa³/a:

Eeeeech... Rece opadaja... Szkoda czasu. Ja Ci wylicze, ze nie masz racji, a Ty mi odpowiesz glupim heheszkiem, ze ciezarowki. Ide dalej.


Bo wiesz ja sobie wymyśliłem te ataki terrorystyczne i te gwałty.To tylko moja chora wyobraźnia.Oglądam za dużo TVPiS i to dlatego.Przecież wszystko jest w porządku :-)
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

Redneck  

User



Wiek: 36

Do³±czy³: 25 Gru 2016

Sk±d: Edmonton / WrocÅ‚aw

   

Wys³any: 2017-10-05, 18:15   

Ranger napisa³/a:

Tak. Wykluczanie ze wspolnoty ludzi na podstawie ich innego pochodzenia, innej religii i innych zwyczajow to jest jak najbardziej rasizm.


Że jak?
Czyli jak wykluczę z mojej katolickiej wspólnoty ateistów to jestem rasistą?
Albo jak Polak ateista, dystryminuje Polaka-katolika to jest rasizm?
hahaha to siÄ™ nazywa nowomowa.
Dev jesteÅ› rasista, bo walczysz z katolami! :mrgreen:

Nie wiedziałem, ze jadąc po Świadkach Jehowy jestem rasistą.

DeVaneio napisa³/a:

Jak mam wykluczać kogoś kto jeszcze tutaj nie przybył.Uważasz że twoja ojczyzna jest czymś wspólnym



ale przecież oni sami siebie wykluczają, bo się nie chcą integrować.
Nie!
Oni chcą narzucić innym (Europejczykom) swoje zasady!
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com