Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-04-26, 17:08   

ja uważam, że powiększająca rzesza osób z wykształceniem wyższym nic nie znaczy. Spowoduje raczej załamanie się rynku pracy. Cenzus wykształcenia w prawie wyborczym to utopia. To nie prawda, że JKM nie ma w przestrzeni publicznej, czy mediach. Co chwile coś tam zrobi, powie. Ma jedną z lepszych pozycji politycznych, osób które nie należą do sejmu. Prawdą jest, że facet nie bawi się w dziadków z Wehrmachtu, ale za to ma cięte riposty graniczące z chamstwem.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2011-04-26, 17:28   

Cytat:

Wiesz dlaczego JKM ma tak niskie poparcie?


Niech zgadnÄ™, bo w MEDIACH go nie ma.

Cytat:

Jeden z nich to fakt, że w mediach mało go widać, a duży odsetek społeczeństwa głosuje na te znane twarzyczki z TV,


Zgadłem, znowu. Oczywiście INTERNET wg ciebie to nie są media prawda? Bo to wygodnie wytłumaczyć, TV=MEDIA, INTERNET = NIE MEDIA. Cała logika. A wiesz czemu JKM, który w Internecie króluje przecież, ma poparcie takie jakie ma? Bo jego "elektorat" to w większości młodzi ludzie, którym hasła JKM bardzo się podobają, ale nie wiedzą oni że są oderwane od rzeczywistości. Wiek robi swoje, życie uczy wielu rzeczy i jak już ci ludzie idą do urny wrzucić karteczkę, to na niej nie ma zaznaczonego nazwiska Janusza Korwin-Mikkego.

Cytat:

a druga rzecz to fakt iż polskie społeczeństwo mające prawo do głosu jest nadal w dużym stopniu bez wyższego wykształcenia.


A skąd takie dane? Bo ja akurat sądziłem, że w Polsce w porównaniu do innych krajów Europy bardzo duży odsetek studentów i to studentów na studiach humanistycznych. Więc wybacz, ale to nie tak.

Cytat:

Do inteligentnego, wykształconego człowieka nie przemawia medialna papka, skakanie sobie do gardeł, nie przemawia dyskusja pozbawiona podstawowych zasad kultury i sensownej argumentacji. Ktoś kto się w tym czy innym kierunku kształci, jest inteligentny, ma wiedzę na te czy inne tematy postrzega świat nieco inaczej. Idąc na wybory nie głosuje na tego co ma najwyższe słupki w sondażach. Nie głosuje na tego co ma ładniejszą buzię. Nie głosuje na "mniejsze zło", bo przecież na kogo innego by tu zagłosować? Taka jest prawda, Ty się naśmiewasz z utopii JKM'a, bo zamknąłeś się jak spora część Polaków na szarą codzienność w wykonaniu pewnego grona polityków.


Rozumiem, że ty jesteś tym wykształconym, inteligentnym i oświeconym człowiekiem, prawda? A my plebs, maluczcy, nie wiemy co dobre, mamy mózgi wyprane przez MEDIA ( media czyli nie-internet ! ), jesteśmy płytcy w sądach i nie potrafimy się połapać o co chodzi. Jeszcze coś, czy już wyczerpałem ilość epitetów? Tak się tylko zastanawiam, skad ty wiesz np. jakie ja mam wykształcenie, jakie szkoły skończyłem, na kogo głosuję, jakie mam poglądy? Powiesz mi to? Bo jak na razie kulą w płot sadzisz.

Cytat:

Prześledź sobie jak to najwięksi mentorzy pokroju braci Kaczyńskich, Olechowskiego, Tuska i całej reszty tej całej "śmietanki" krążyła sobie na przestrzeni lat od partii do partii.


No i? Myślisz że tego nie wiem? Prześledź sobie kiedy posłem na sejm ( w jakim okresie ) był JKM. I jego sprzeczki z UPR. Bo zdaje się i tam sobie skoczyli do gardeł, prawda? Ale o tym nie raczysz wspomnieć.

Cytat:

Ponadto jak widzę jego wypowiedzi to nie są one pełne jadu i chamskich docinek jak to mają w zwyczaju parlamentarzyści, a raczej wielu ciekawych merytorycznych uwag.


Te ciekawe uwagi to pewnie o legalizacji zielska, wprowadzeniu kary śmierci i królestwa w Polsce, prawda?

Cytat:

Mogą Ci się te uwagi podobać lub nie, może Ty wolisz jak Ci państwo zabiera ponad połowę Twoich dochodów - masz do tego prawo, ale nie możesz zaprzeczyć, że kultura wypowiedzi JKM'a jest o wiele wyższa niż tych czołowych parlamentarnych szczekaczy, którzy by się tylko opluwali, bo jeśli zaprzeczysz to po prostu skłamiesz.


Kultura wypowiedzi? Przecież niejednokrotnie widziałem jak delikatnie mówiąc obrażał co niektóre środowiska, w swój rzeczywiście ekscentryczny sposób.

Cytat:

JKM ma pomysł na państwo.


Konkrety poproszÄ™.

Cytat:

To, że ktoś myśli inaczej niż Ty nie oznacza, że jest od Ciebie gorszy.


A czy ja mówię, że jest gorszy? Przecież na początku swojej "epickiej mowy" podzieliłeś ludzi na tych oświeconych i plebs czerpiący z mediów co popadnie. Gościu mniej hipokryzji.

Cytat:

¯yjemy w kraju, w którym jedną z największych katastrof lotniczych ugrywa się kampanię prezydencką. W kraju, w którym sprawy religii, duchowości, symboliki sprowadza się na jedno piętro z polityką. To jest Twoim zdaniem normalne?


A gdzie ja mówię, że jest? Hmm?

Cytat:

Każdy kto daje temu przyzwolenie głosując na tych ludzi pozbawionych jakiejkolwiek moralności sprowadza się do ich poziomu.


A teraz co ty wcześniej mówiłeś o prawie do poglądów hę? O tym by nie dzielić ludzi na gorszych i lepszych? Przypomnę ci:
To, że ktoś myśli inaczej niż Ty nie oznacza, że jest od Ciebie gorszy.
Każdemu należy się szacunek,
Amen.
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

Rockstar

User



Do³±czy³: 08 Cze 2010

   

Wys³any: 2011-04-26, 17:38   

Widzisz tylko to co chcesz widzieć, każda Twoja odpowiedź w jakiejś dyskusji to wybrane cytaty, najczęściej wyrwane z kontekstu, które na swój sposób będziesz interpretował. Gdybym miał mentalność członków partii zasiadających w parlamencie to teraz sam wybrałbym fragmenty Twoich wypowiedzi i z ironicznym uśmieszkiem zacząłbym na nie odpowiadać szukając możliwie jak najbardziej barwnych porównań. Mija się to całkowicie z celem, więc na tym poprzestanę, jeśli zaś chodzi o konkretne pomysły JKM na państwo to chociażby system podatkowy. Identyczny jaki był np. we Francji, kiedy to Francuzi obciążeni powojennymi karami spłacili swój dług będący mniej więcej równowartością dzisiejszego zadłużenia Polski w 5 lat, tymczasem jeśli dalej tak pójdzie to za 5 lat nasz dług się nie zmniejszy, tylko zwiększy i to jak prognozują niektórzy ekonomiści nawet do 1.5 raza. Być może uważasz to za czcze gadanie, ale zapaść ekonomiczna prowadzi nawet do wojny domowej, ale oczywiście lepiej mieć zamknięte oczy, głosować na tych, którzy wolą się kłócić i szczuć, a JKM to jakiś burak od utopii. Nie ma czegoś takiego jak utopia wszystko co nie wychodzi poza ludzkie możliwości da się zorganizować, są jedynie utopijczycy, którzy wszystko mogą blokować powołując się na to, że dane działania są niemożliwe do wcielenia. Korwin-Mikke nie obiecuje latających samolotów i 12 dziewic dla każdego, także daruj sobie wciskanie w każdy swój post twierdzenia, że to utopia. Taka mała ciekawostka, że pod koniec komuny w Polsce rozpisany był konkurs na system podatkowy, Korwin-Mikke zgłosił się również i go wygrał, choć system nie został wprowadzony, bo po upadku komunizmu nikt nie był już zainteresowany pomysłami społeczeństwa na tenże temat.
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2011-04-26, 18:11   

Cytat:

Widzisz tylko to co chcesz widzieć, każda Twoja odpowiedź w jakiejś dyskusji to wybrane cytaty, najczęściej wyrwane z kontekstu, które na swój sposób będziesz interpretował.


Nic nie wyrywam z kontekstu, cytuję twoje słowa zdanie po zdaniu by zachować ciąg logiczny, żebyś wiedział do jakiej konkretnie tezy się odnoszę. Takie cytowanie spełnia rolę AKAPITU, jeśli chcesz bym odnosił się do twojej konkretnej myśli to stosuj w tekście AKAPITY, jak nie to będę cytował tak jak to robię teraz. Proste.

Cytat:

Gdybym miał mentalność członków partii zasiadających w parlamencie to teraz sam wybrałbym fragmenty Twoich wypowiedzi i z ironicznym uśmieszkiem zacząłbym na nie odpowiadać szukając możliwie jak najbardziej barwnych porównań.


Czyli wnosisz, że ja mam taką mentalność, bo cytuję tekst, tak by było wiadomo jaką myśl w jakim momencie komentuję? Przecież to jest żałosne rozumowanie.

Cytat:

Identyczny jaki był np. we Francji, kiedy to Francuzi obciążeni powojennymi karami spłacili swój dług będący mniej więcej równowartością dzisiejszego zadłużenia Polski w 5 lat, tymczasem jeśli dalej tak pójdzie to za 5 lat nasz dług się nie zmniejszy, tylko zwiększy i to jak prognozują niektórzy ekonomiści nawet do 1.5 raza.


Konkrety poproszę. Bo jak na razie to jest stek bzdur. Po pierwsze, jakie powojenne kary dla Francji? Po drugie Francja korzystała z planu Marshala. Po trzecie, we Francji jest większy socjal niż w Polsce, a różnica jest taka, że Francja to kraj rozwinięty i może sobie na to pozwolić. Więc? Jaki to jest ten system podatkowy?

Cytat:

Być może uważasz to za czcze gadanie, ale zapaść ekonomiczna prowadzi nawet do wojny domowej, ale oczywiście lepiej mieć zamknięte oczy, głosować na tych, którzy wolą się kłócić i szczuć, a JKM to jakiś burak od utopii. Nie ma czegoś takiego jak utopia wszystko co nie wychodzi poza ludzkie możliwości da się zorganizować, są jedynie utopijczycy, którzy wszystko mogą blokować powołując się na to, że dane działania są niemożliwe do wcielenia. Korwin-Mikke nie obiecuje latających samolotów i 12 dziewic dla każdego, także daruj sobie wciskanie w każdy swój post twierdzenia, że to utopia. Taka mała ciekawostka, że pod koniec komuny w Polsce rozpisany był konkurs na system podatkowy, Korwin-Mikke zgłosił się również i go wygrał, choć system nie został wprowadzony, bo po upadku komunizmu nikt nie był już zainteresowany pomysłami społeczeństwa na tenże temat.


Wygadałeś się? To fajnie, ale z tego twojego ślinotoku nic się nie dowiedziałem, tylko jakieś wyssane z palca bujdy. Pytam sięo konkrety, pomysł na państwo? Jaki? Bo ty mi nawet w tym systemie podatkowym nie powiedziałeś jaki rodzaj podatku to ma być, człowieku o czym ty mówisz?
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

Rockstar

User



Do³±czy³: 08 Cze 2010

   

Wys³any: 2011-04-26, 18:29   

Jeśli moje posty nazywasz ślinotokiem to nie mam z kim rozmawiać, bo to tak jakbym chciał porozmawiać z Panem Palikotem, Hofmanem, albo innymi na podobnym poziomie kultury. Co do podatków i spłacania długów to wojna francusko - pruska, tyle Ci powiem. Jeśli to nadal Ci nic nie mówi - to przykro mi, tym bardziej nie mamy o czym dyskutować.
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2011-04-26, 18:33   

Cytat:

Jeśli moje posty nazywasz ślinotokiem to nie mam z kim rozmawiać, bo to tak jakbym chciał porozmawiać z Panem Palikotem, Kaczyńskim, albo innymi na podobnym poziomie kultury. Co do podatków i spłacania długów to wojna francusko - pruska, tyle Ci powiem. Jeśli to nadal Ci nic nie mówi - to przykro mi, tym bardziej nie mamy o czym dyskutować.


Wojna francusko-pruska;o Co jeszcze wymyślisz? Wyprawę francuską na Saracenów? I jaki to był system? Mamy płacić daninę? Hmm?
No rzeczywiście dobrze będzie jak sobie darujesz.
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

Sarmata

User


Do³±czy³: 26 Kwi 2011

   

Wys³any: 2011-04-27, 15:13   

Pan Prezydent Gajowy Error Hrabia Wpadka Ból Komorowski cały czas ma wpadki!
To jest straszne, że głowa państwa popełnia tak absurdalny błąd i to nie jeden. Składając kondolencje w jednym zdaniu dwa orty walnął. My owszem, możemy popełnić czasem jakiś błąd ale prezydent! Na dodatek żona patrzyła mu przez ramie co on pisze.
Nie tylko jak pisze jak on buduje zdania. Wy to widzicie wy to słyszycie?
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2011-04-27, 15:30   

Sarmata napisa³/a:

Nie tylko jak pisze jak on buduje zdania. Wy to widzicie wy to słyszycie?



Trochę sprawniej, niż przeciętna osoba na ulicy. Twojemu idiolektowi też przydałoby się trochę więcej ogłady.

Porównywanie reparacji francuskich do obecnej sytuacji ekonomicznej to ze strony eksposła Korwina kpienie ze zdrowego rozsądku słuchaczy. Bardzo dobrze liberalny kawaler w muszce potrafi manipulować słuchaczem. De facto sprowadza się to do socjologicznego chwytu spin-doktorów Platformy Obywatelskiej, który brzmi mniej więcej tak:

Pozwólmy naszemu wyborcy poczuć się wykształconym i inteligentnym, bo jest z nami

A poza tym ten człowiek nie ma ogłady odpowiedniej do wykształcenia i prestiżu. To dla mnie niepojęte, jak można tak szaleć za osobą otwarcie nietaktowną.

I jest w przerażający sposób niedouczony historycznie. Jego filmiki z biblioteczką biografii są aż rozweselające :)

Jeżeli ktoś poszuka, to ten blog zawiera sporo celnych, moim zdaniem, uwag na temat Korwina.

http://jakzyc.wordpress.com/
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2011-04-27, 15:42   

Cytat:

Porównywanie reparacji francuskich do obecnej sytuacji ekonomicznej to ze strony eksposła Korwina kpienie ze zdrowego rozsądku słuchaczy.


No właśnie się zastanawiam, jak można się powoływać na lata 70 XIX wieku w odniesieniu do sytuacji obecnej i to sytuacji w Polsce. Bo bardzo wątpię by JKM wyjechał z wojną francusko-pruską oraz z ówczesnym systemem podatkowym Francji. Bo to już by go doszczętnie pogrzebało. Tutaj chyba zadziałała wyobraźnia pana zwolennika JKM, kiedy mu nie wyszło z "powojennymi (sic) karami dla Francji". Bo to wygodne tak napisać, wszak nie wiadomo o jaką wojnę chodzi.
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com