Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2016-02-11, 00:03   Wspólny rozwój forum

Do stworzenia tego wpisu zmotywował mnie temat z "Lajkowaniem postów", a w zasadzie komentarze jakie się w nim pojawiły. Zwykle takie tematy poruszamy w zamkniętym dziale, ale może to faktycznie czas aby zrobić coś wspólnie. Może nawet ostatni dzwonek. Chciałbym odpowiedzieć na zarzuty wobec mnie, ale również coś zaproponować. :-)

Co do supportu administracji. Tak, fakt, nie kłócę się z tym i w zasadzie przyznaje Wam rację. Poświęcam mu zdecydowanie... dużo, dużo mniej czasu niż chciałbym to robić. Musicie mi uwierzyć na słowo (pisane), że nie jest to moje lenistwo, jest to po prostu brak wystarczającej ilości wolnego czasu. To, że prowadzę własną działalność wcale nie ułatwia znalezienia go. Szczerze? Z obserwacji mogę śmiało powiedzieć, że w najbliższych miesiącach się to nie zmieni. Wchodzę codziennie na forum, zawsze sprawdzam czy działa, sprawdzam pocztę itd, ale nie mam na tyle czasu aby pokierować jego rozwojem. Prawdę mówiąc, nie spodziewałem się, że serwis założony w gimnazjum dotrwa do dnia chociażby mojego ślubu. Jest to mega pozytywne, ale kurczę, przez tyle lat nieco zmieniają się w życiu priorytety.

lexie napisa³/a:

A propos takiego a nie innego podejścia administracji - dlaczego nie odda ona forum w ręce ludziom, którym zależy? Jest tu takich przynajmniej kilka, więc na pewno byłoby to korzystne.


Oddam. Chętnie. Tzn, oddam to może złe słowo, ponieważ mimo wszystko chciałbym mieć coś do powiedzenia. Ale bardzo chętnie dam takie możliwości. Nie będę stawiał niepotrzebnych blokad. Na miarę sił i czasu pomogę. Bez problemu odpowiedzialnej osobie udostępnię opcje administracyjne czy dam możliwości rozbudowy systemowej/merytorycznej :-) Jeśli będą pomysły do zrealizowania - działajmy. Ale muszą to być osoby z głową, odpowiedzialne, które będą miały wizję i wyczucie potrzeb użytkowników ;-) Jeśli znajdziemy ludzia lub ludzi, który mają na tyle umiejętności i wiedzy aby pogrzebać w kodzie - też jest to do zrobienia. Pozwolę na to wszystko, dam narzędzia - tylko po prostu nie wezmę tego na swoje barki, ponieważ wiem, że nie ogarnę.

Możemy wspólnie wybrać kogoś na takiego "menagera", który synchronizowałby całe działanie forum. Możemy zebrać się, stworzyć dział, grupę na facebooku - cokolwiek co pozwoliłoby komunikować się na bieżąco i małymi kroczkami pchać forum do przodu. Możemy wspólnie wybrać kogoś na stanowisko Admina, takiego, który będzie miał więcej czasu ode mnie. Jestem otwarty na takie dyskusje. Jeśli ktoś z Was uzna, że mógłby zająć się jakąś dziedziną lub chciałby pomóc w rozwoju serwisu - to super. Może to jest sposób aby zgadać się i coś zrobić?

Napisać można dużo. Tylko jest jedna podstawowa sprawa. Cała nasza działalność była, jest i pewnie będzie całkowicie charytatywna. To co wspólnie stworzymy, co zmienimy w e-mlodzi to zostanie dla nas i dla kolejnych użytkowników, którzy będą tutaj zaglądać. Chciałbym, żebyśmy potraktowali to forum nie jako serwis z wodzem naczelnym czy właścicielem, bo wtedy nie ma to sensu. Wtedy nie będzie mowy o wzajemnym zaangażowaniu. Zawsze w takich dyskusjach wkracza kwestia pieniędzy. Prosto z mostu mogę powiedzieć, że ich nie będzie. Ten serwis nie zarabia nawet na koszta swojego utrzymania. Nie wiem jakie musielibyśmy mieć osiągi aby była jakakolwiek możliwość opłacenia ludzi udzielających się tutaj. Robiąc cokolwiek musimy przyjąć założenie, że wszyscy robimy to za darmo (a ja nie przeszkadzam) po prostu dlatego, że fajnie jest tutaj spędzać czas. To wszystko + inne prywatne motywacje :-)

Po przeczytaniu tego, a zwłaszcza ostatniego akapitu pojawia się pytanie: czy mamy na forum taki zespół, który byłby w stanie wprowadzić tutaj ostatnio modną "dobrą zmianę"? :-) Jeśli są chętni to piszcie, jeśli zbiorą się ludzie później pójdzie z górki.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com