Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence griseImię: Łukasz

Wiek: 23

Dołączył: 07 Sty 2010

   

Wysłany: 2013-01-28, 17:19   

W takim razie ja też się podepnę do tematu:
Wytłumaczy mi ktoś, czym konkretnie(mam tu na myśli przede wszystkim możliwości co do wykonywanych w przyszłości zawodów) różni się matematyka od informatyki?
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Pelcio  

User


Dołączyła: 27 Sty 2013

Skąd: Warszawa

   

Wysłany: 2013-01-28, 17:58   

Malagia napisał/a:

Z samym dziennikarstwem, a już sportowym nie miałam do czynienia, ale skończyłam podobny kierunek i z tego co się się orientuję absolwentów dziennikarstwa bez pracy jest naprawdę dużo.

Poza tym słyszałam, że pracodawcy wolą zatrudnić osoby po filologii polskiej, niż dziennikarstwie i wynika to z faktu, że poloniści lepiej posługują się językiem polskim.

Jeżeli interesujesz się sportem i chcesz to robić, to czemu nie. Tylko wydaje mi się, że miejsc pracy jest mniej, a tym samym ciężej się gdzieś załapać... Ale jak to się mówi: dla chcącego nic trudnego :).
no właśnie i cały czas się nad tym zastanawiam. Bo bardzo to lubię ale wiem że na dziennikarstwo można iść też później na jakieś kursy, ale gdybym tego nie wybrała to nie wiem na co mogę jeszcze iść.
 

Jimmy FoX  

ModeratorImię: Tomasz

Wiek: 27

Dołączył: 26 Lip 2008

Skąd: Kraków

   

Wysłany: 2013-03-14, 02:42   

Malagia napisał/a:

z tego co się się orientuję absolwentów dziennikarstwa bez pracy jest naprawdę dużo.

Bo dziennikarstwa nie należy sie tylko uczyć, ale też praktykować. A że wiekszość studentów tego nie robi, to nie ma sie co dziwić. Po każdym kierunku jest praca, trzeba tylko chcieć ją zdobyć.
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura PalmerDołączyła: 13 Lut 2009

   

Wysłany: 2013-03-14, 09:08   

Przede wszystkim z dziennikarstwem jest tak, że są to za zdecydowanie za długie studia. Teoria stanowi niewielki zakres wiedzy, reszta to przedmioty typowo polonistyczne, historie prasy, telewizji, mało ciekawe i mało przydatne dla dziennikarza rzeczy. Po drugie na dziennikarstwo wciąż idzie gro osób, którym wydaje się, że te dzięki studiom nauczą się pisać. Niestety tak nie jest, pisanie można mieć po prostu we krwi, być w tym dobrym, w innym przypadku - pomimo wzorowych ocen - napisanie czegokolwiek w ciekawy i zachęcający sposób nadal będzie stanowiło problem/przykry obowiązek, a raczej nie o to w tym chodzi.
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.
fire, walk with me...
 

Janek  

UserImię: Jasiek

Wiek: 23

Dołączył: 26 Cze 2011

   

Wysłany: 2013-03-30, 22:48   

Witam. Za nieco ponad miesiąc piszę maturę więc zacząłem się zastanawiać na studiami. Na tą chwilę najbardziej odpowiada mi dietetyka, ogólnie wydaje mi się być ciekawym kierunkiem, ale do rzeczy. Wszędzie czytam że jest to przyszłościowy kierunek bo w dobie fast foodów nie regularnego spożywania posiłków itp. będzie coraz więcej ludzi z dolegliwościami ukł. pokarmowego. Póki co dietetycy są poszukiwani i jest wiele ofert pracy ale czy jak skończę studnia za 5-6 lat dalej będzie praca? Bo tego boję się najbardziej że jak skończę studia będę musiał zasilić szereg bezrobotnych. W ogóle jest ktoś na forum studiujący dietetykę ? :-)
 

gugu

User


Dołączył: 26 Lis 2017

   

Wysłany: 2018-01-08, 14:29   

Jak na moje oko to po każdych studiach może być kasa, tylko musisz nie być przegrywem, który tylko jęczy jak jest źle, a nic nie robi, żeby to poprawić. ;-)
Ja akurat studiuję fizjoterapię na Akademii Polonijnej w Częstochowie i nie narzekam.
 

connor  

UserImię: Dominik

Wiek: 26

Dołączył: 16 Lis 2015

Skąd: Bydgoszcz

   

Wysłany: 2018-01-29, 17:03   

Ja akurat mogę polecić studia typowo logistyczno-spedycyjne. Jeżeli masz predyspozycje do tego zawodu (organizacja czasu, podzielność uwagi, odporność na stres) to czemu by nie? Jednak sami wiecie, praca w wielu miejscach związanych z logistyką, jak chociażby tutaj wszystko zweryfikuje!
_________________
Ziemia zmarznięta, krok wędrowców pęta. Nie zobaczą drogi końca, ani księżyca ani słońca.
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com