Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

endorfina  

Hiper wymiatacz

Poetka z Å‚awki.



Do³±czy³a: 18 Pa¼ 2009

Sk±d: Wroc³aw.

   

Wys³any: 2010-01-19, 15:16   

Nataniel, ja jeszcze nie studiuję na tym kierunku, po prostu chciałabym sobie poczytać wcześniej nt. resocjalizacji i tego co będzie realizowane, a nie chcę kupować w ciemno książek
.

Nataniel napisa³/a:

Jeśli nie, to polecam przejść się do biblioteki uniwersyteckiej i tam poszukać według zagadnienia.


No niestety, nie mam tam wstępu ; )
_________________
"Być może mężczyzna wymyślił ogień, lecz kobieta wymyśliła, jak z ogniem igrać."
 

Visage  

Mega wymiatacz


Wiek: 36

Do³±czy³: 03 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-19, 15:18   

Niektóre uczelnie w katalogu studiów mają bibliografię do określonych przedmiotów.
_________________
We are Satan's generation and we don't give a fuck(...)
Infernal blood runs in our veins
Alcohol and drugs is what we need and take
We need no stupid fucking conscience
Go get fucked if you are not one of the bestial ones
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-01-19, 15:38   

Cytat:

Nataniel, ja jeszcze nie studiuję na tym kierunku, po prostu chciałabym sobie poczytać wcześniej nt. resocjalizacji i tego co będzie realizowane, a nie chcę kupować w ciemno książek


Przejdź się do biblioteki miejskiej i pożycz sobie coś na temat resocjalizacji, patologii społecznych i dewiacji. To Ci póki co w zupełności wystarczy.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

endorfina  

Hiper wymiatacz

Poetka z Å‚awki.



Do³±czy³a: 18 Pa¼ 2009

Sk±d: Wroc³aw.

   

Wys³any: 2010-01-19, 20:43   

Nataniel napisa³/a:

Przejdź się do biblioteki miejskiej i pożycz sobie coś na temat resocjalizacji, patologii społecznych i dewiacji. To Ci póki co w zupełności wystarczy


Oj, jakbym miała taką możliwość to przecież już dawno bym to zrobiła. Problem w tym, że do biblioteki miejskiej również nie mam aktualnie wstępu (dostępu powiedzmy)i chyba szybko się to nie zmieni, może za pół roku, może nie. Dlatego pytam o konkretne tytuły i autorów, bo na razie mam 2 książki, które bardzo szybko 'pochłonęłam'. Chodzi o poszerzanie zainteresowań, nie wyrzucając pieniędzy w błoto.

Cytat:

Niektóre uczelnie w katalogu studiów mają bibliografię do określonych przedmiotów.


Wrocławskie niestety nie. Ale dzieki za info, poszukam na innych, myślę, że bibliografia na danych kierunkach powinna być podobna i podony zakres materiału.
_________________
"Być może mężczyzna wymyślił ogień, lecz kobieta wymyśliła, jak z ogniem igrać."
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-01-19, 21:12   

Cytat:

Oj, jakbym miała taką możliwość to przecież już dawno bym to zrobiła. Problem w tym, że do biblioteki miejskiej również nie mam aktualnie wstępu (dostępu powiedzmy)i chyba szybko się to nie zmieni, może za pół roku, może nie. Dlatego pytam o konkretne tytuły i autorów, bo na razie mam 2 książki, które bardzo szybko 'pochłonęłam'. Chodzi o poszerzanie zainteresowań, nie wyrzucając pieniędzy w błoto.


I co? Wydasz 500 zł na 3 książki? No cóż, skoro Ci tak zależy, to polecam Ci książki Leytona, ale za taniej niż 100 zł na Allegro nie kupisz.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

MJ  

Hiper wymiatacz

God sent us?



ImiÄ™: Michael

Wiek: 33

Do³±czy³: 28 Maj 2009

Sk±d: BDG

   

Wys³any: 2010-01-20, 12:41   

madeline134 napisa³/a:


Ile osób zazwyczaj ma tak dobre oceny na roku?Bo nie sądzę,żeby to było powszechne zjawisko...


Rozumiem, że dobre oceny chodzi o takie, które łapią się na stypendium. W końcu 'dobre' to pojęcie względne...
Ciężko mi powiedzieć ile osób będzie miało u mnie stypendium naukowe. Jakieś (strzelam) 5/55. Sportowe myślę, że kolega zdobędzie za skok wzwyż.

A ja mam inne pytanie, ktoś korzystał z programu erasmusa?
_________________
In this world people will always throw stones in the path of your success,it depends on you…
What you make from them, a wall or a bridge?
 

Visage  

Mega wymiatacz


Wiek: 36

Do³±czy³: 03 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-20, 15:00   

Tzn. co dokładniej z tego erasmusa Cie interesuje?
_________________
We are Satan's generation and we don't give a fuck(...)
Infernal blood runs in our veins
Alcohol and drugs is what we need and take
We need no stupid fucking conscience
Go get fucked if you are not one of the bestial ones
 

martucha1231  

Pogromca postów

:)



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-20, 15:05   

U mnie w grupie na 40 osob stypendium naukowe w tamtym roku mialy 3 osoby. W tym roku mysle ze bedzie podobnie. Na calym wydziale na 85 osob mialo 7 osob.
 

MJ  

Hiper wymiatacz

God sent us?



ImiÄ™: Michael

Wiek: 33

Do³±czy³: 28 Maj 2009

Sk±d: BDG

   

Wys³any: 2010-01-20, 21:50   

Visage napisa³/a:

Tzn. co dokładniej z tego erasmusa Cie interesuje?


¦rednia jaką trzeba mieć u Was, kraje i miejscowości w których można odbywać studia, a przede wszystkim jak to wygląda w praktyce. Innymi słowy pytanie kieruję do osób, które korzystały z tego. Teoria wiem jak się prezentuje.
_________________
In this world people will always throw stones in the path of your success,it depends on you…
What you make from them, a wall or a bridge?
 

Visage  

Mega wymiatacz


Wiek: 36

Do³±czy³: 03 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-20, 23:03   

Na tym kierunku co teraz jestem, to wystarczy średnia ciut niższa niż stypendialna - 4.0 (4.3 na stypednium); ale to co roku się zmienia; wymiany z omfg... lepiej podam linka:
http://www.ue.poznan.pl/pag/i/11100.php
W praktyce w sensie, jak wyglądają tam studia, czy jak trudno się dostać? Studia za granicą to taki pic na wodę, musisz uzbierać trochę ECTS, żeby zaliczyć dany semestr, przy czym na wielu uczelniach jest tak, że bierzesz sobie przedmioty dodatkowe i zgarniasz dodatkowe punkty. Ogólnie więcej się imprezuje/zwiedza/pracuje dorywczo niż uczy. Co nie zmienia faktu, że niektóre przedmioty w obcym języku cholernie trudno zdać na lepszą ocenę, ale to też zależy na co tam jedziesz, jaki kierunek studiować. Na poprzednim kierunku u mnie było tak, że każdy z roku jechał, jak nie po pierwszym, to po drugim albo trzecim, ale to były studia językowe, więc taki wyjazd to pewnego rodzaju obowiązek. No i też taka kiła, że osoby ze starszych lat miały pierwszeństwo, więc po 1. roku to tylko faktycznie mega kujony mogły się wybrać. Znowu teraz na uczelni stricte ekonomicznej chętnych jest o wiele mniej, to łatwiej można się dostać, nie ma też pierwszeństwa starszych roczników, no i uczelni partnerskich jest więcej.. jak widać wszystko zależy od uczelni. No i siano; dostajesz naprawdę różnie (w zależności od miejsca, do którego jedziesz), np. 3 lata temu na Ankara Universitesi dawali jakies 300euro/miesiac; znowu do Karsu (też Turcja) było jakieś 220 (bo zadupie, to ceny inne) co przy przyciśnięciu pasa wystarczy... generalnie 8/10 osobom taka dieta nie starcza ]:->
_________________
We are Satan's generation and we don't give a fuck(...)
Infernal blood runs in our veins
Alcohol and drugs is what we need and take
We need no stupid fucking conscience
Go get fucked if you are not one of the bestial ones
 

ta_mloda_panna  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Jusia :)

Wiek: 30

Do³±czy³a: 24 Kwi 2009

Sk±d: Wyspa marzeñ...

   

Wys³any: 2010-01-21, 20:09   

Może mi ktoś powiedzieć może, jak dokładnie wyglądają studia medycyny bądź weterynarii? Z góry dziękuję ;)
 

Rorschach  

Pogromca postów

socjopata



Do³±czy³: 31 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-01-22, 10:57   

To trochę pytanie na poziomie "Opiszcie mi dokładnie Amerykę Południową" :-P Siatka przedmiotów, ilość nauki, życie studenckie - czy co właściwie Cię interesuje?
 

Coco Chanel  

Pogromca postów



ImiÄ™: Coco

Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Sie 2009

   

Wys³any: 2010-01-22, 12:34   

ta_mloda_panna napisa³/a:

jak dokładnie wyglądają studia medycyny bądź weterynarii?


dużo kucia.
Najlepsza partia to lekarz lub weterynarz :-P
Na weterynarii jest spory problem z zaliczeniem chemii.
_________________
zapuszczam włosy i chudnę 20kg.
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2010-01-22, 14:55   

Cytat:

Na weterynarii jest spory problem z zaliczeniem chemii.


To wszystko zależy od uczelni. Na jednej są problemy z zaliczeniem tego, na innej czegoś innego.
Na lekarskim ponoć jest najciężej na pierwszym roku, dzięki anatomii, później jest już łatwiej.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Coco Chanel  

Pogromca postów



ImiÄ™: Coco

Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Sie 2009

   

Wys³any: 2010-01-22, 15:29   

motyl napisa³/a:

Cytat:
Na weterynarii jest spory problem z zaliczeniem chemii.

To wszystko zależy od uczelni. Na jednej są problemy z zaliczeniem tego, na innej czegoś innego.


Jedyna weterynaria jaką znam bliżej to ta na SGGW, tutaj ludzie mają z tym problemy na pierwszym roku.
_________________
zapuszczam włosy i chudnę 20kg.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com